Page 114 of 114 FirstFirst ... 1464104110111112113114
Results 2,261 to 2,269 of 2269

Thread: DriveClub

Editor Nek_Food's Avatar
    PSN ID
    Nek_Food

Quote Originally Posted by PDS View Post
    What?? Γιατι να μην μπορεις να το αγορασεις?! Ακομα και για τους servers ακατανοητο μου φαινεται. Ειδικα για αυτους που το εχουν και πληρωνουν plus!
    Νομιζω δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο.

Απαραδεκτη κινηση απο οπου και να την πιασεις. Δωσε τα τουλαχιστον στο Plus ολα.
    Servers παιχνιδιών κατεβαίνουν συνέχεια μετά από κάποια περίοδο που έχουν "ολοκληρώσει" τον κύκλο τους. Ένας λόγος παραπάνω που αντιπαθώ τα online (only κυρίως) παιχνίδια που κυκλοφορούν σε ετήσια/διετή περιοδικότητα. Η αλήθεια είναι ότι μου κάνει εντύπωση μέχρι ένα βαθμό ότι άντεξε τόσο καιρό μετά την διάλυση του στούντιο παραγωγής του. Το να σταματήσουν την πώληση μπορεί να εξηγείται από το γεγονός ότι ο σκληρός πυρήνας του παιχνιδιού σχετίζεται με το online και την συμμετοχή σου σε clubs, tracking records, vs challenges, κλπ που όλα αυτά αποτελούν μεγάλο μέρος του τίτλου και θα απομειωθεί το περιεχόμενο και η εμπειρία του παίκτη. Η προειδοποίηση και η αφαίρεση του τίτλου από το κατάστημα για τυχόν μελλοντικούς αγοραστές φαντάζει μία σχετικά τίμια απόφαση θα έλεγα (όπως η προειδοποίηση αφαίρεσης τίτλων του plus ένα χρόνο νωρίτερα), καθώς θα ήταν χαζό να σου επιτρέπει να το αγοράσεις και μετά από ένα σύντομο διάστημα (π.χ. μήνα) να σου αχρηστεύει ένα πολύ μεγάλο μέρος του παιχνιδιού κατεβάζοντας τους servers του. Οι κάτοχοι του τίτλου λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα να το κατεβάζουν, να το patchάρουν και να παίζουν πέραν αυτών των ημερομηνιών σαν single campaign περιεχόμενο (υποθέτω).

2. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

Christos33 (03-04-2019),Kane (03-04-2019)

Moderator PDS's Avatar
    PSN ID
    PDS_13

Το προβλημα ειναι οτι εγινε μεσα στην ιδια γενια, αυτο δεν θυμαμαι να το εχω ξαναδει καπου. Ειδικα για σχετικα μεγαλους τιτλους οπως ειναι το βασικο exclusive arcade racing game του ps4.
    .

Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ελπιζω αυτο να μην λεει κατι(υπονοουμενα) περι backwards compatibility στο ps5.
    Μήπως εννοείς PSN backwards compatibility?

ή αυτό ή κάτι παίζεται με δικαιώματα. Στον τίτλο, στα αυτοκίνητα δεν ξέρω. Δεν βγάζει νόημα να σκοτώσουν ένα exclusive έτσι όταν στο xbox παίζεις τα Forza του 360 online κανονικότατα...

Also this:

Spoiler!

PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

Σήμερα έλαβα και το newsletter από τη Sony για το κλείσιμο των servers.

Βλέπω στο store έχουν πέσει πολύ οι τιμές του season pass και του Bikes expansion και αξίζει όποιος έχει το παιχνίδι να τα πάρει για να έχει τη full έκδοση.
    Εγώ έλιωσα με το season pass όλες τις έξτρα διοργανώσεις και τα αυτοκίνητα και για εμένα παραμένει από τα πιο όμορφα οπτικά και διασκεδαστικά racers του PS4.

https://store.playstation.com/en-gr/...XXXXXXXDCBIKES

6. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

tonybsg (17-04-2019)

Senior Member Dimitris_'s Avatar
    Name
    Δημήτρης

Ελπίζω να ήρθε η ώρα να μας το δώσει το plus.

PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    PSN ID
    kostantlnos

Αγοράστε τα dlc πριν τα αφαιρέσουν.

My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

Editor Nek_Food's Avatar
    PSN ID
    Nek_Food

Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Ελπίζω να ήρθε η ώρα να μας το δώσει το plus.
    Άργησε ήδη πάρα πολύ... Χλωμό το κόβω αν δεν το δώσουν άμεσα (like next month already) γιατί μετά θα πέσει πολύ γκρίνια ως το ότι δίνουν παιχνίδι το οποίο θα δεχτεί υποβάθμιση των διαδικτυακών του δυνατοτήτων.

10. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

Dimitris_ (18-04-2019)

Moderator PDS's Avatar
    PSN ID
    PDS_13

Tελος το Driveclub. Ασχοληθηκα σχεδον με τα παντα εκτος απο τις μηχανες.
    Μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο οσο περιμενα και αυτο με κανει να λυπαμαι για τo τελος της Εvolution Λυπομουν για το Μotorstorm, τωρα υπαρχει κι αλλος λογος.

Ο χειρισμος μου αρεσε πολυ, αλλα επαιζα με τιμονιερα οποτε δεν ξερω πως ηταν με χειριστηριο. Δεν είναι sim, ουτε arcade αλλα καπου +- στη μεση. Ωραιο το Tour κτλ. Ωραια η φαση με τα clubs, αλλα το επιασα αργα. Ειδα τις ομαδες που ειχαν παιδια του φορουμ. Φανταζομαι περασατε καλα με το παιχνιδι.
    Τα γραφικα σε στιγμες ειναι απλα απιστευτα. Να πεφτουν οι πρωτες σταγονες, να σκαει τρελη βροχη και ενω ο δρομος σιγα σιγα πλημμυριζει, να βγαινει και ηλιος...Δεν ειναι τοσο τα καιρικα φαινομενα, οσο το πως τα αποδιδει το παιχνιδι.

Κριμα που δεν ειχε pro patch. Θα ηθελα να δω ενα remastered σε 4K/HDR/60fps στο PS5.
    .

12. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

BillyFlo81 (06-10-2019),Dimitris_ (06-10-2019),Error Flynn (06-10-2019),mihalis13 (06-10-2019),tonybsg (06-10-2019),tsakali GR (06-10-2019)

Moderator BillyFlo81's Avatar
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

Τα είπες ολα Βαγγέλη. Και γω το ξεζουμισα το παιχνίδι εκτος απο τις μηχανές. Ειχα χρόνια να ευχαριστηθω τοσο πολυ ενα racing και κατέληξα οτι το στυλ του Driveclub μου ταιριάζει και με στεναχωρεί που δεν θα ακολουθήσει αλλος τίτλος απο την ίδια ομαδα. Περα απο τα οποια ελαττώματα του κυριως με την ΑΙ των αντιπαλων, το παιχνιδι ηταν αρκετα καλό. Τα weather effects ειναι απο αλλη γενιά, ο τιτλος περιμένει ακομα ανταγωνιστή σε αυτον τον τομέα. Κρίμα για την κατάληξη που ειχε αυτο το studio.

Bookmarks

Bookmarks