Page 57 of 115 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #1121
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ανεξαρτητα απο την ποιοτητα του (η μη), επικοινωνιακος τραγελαφος εχει καταντησει το παιχνιδι.


  2. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Error Flynn (08-10-2014),psx3 (09-10-2014),Slay (08-10-2014),spartan (08-10-2014),Starlord (08-10-2014),VoleMaulder (08-10-2014)

  3. #1122
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ανεξαρτητα απο την ποιοτητα του (η μη), επικοινωνιακος τραγελαφος εχει καταντησει το παιχνιδι.
    100% μαζί σου !

  4. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    hakoo (08-10-2014)

  5. #1123
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Γιατί αν ο άλλος πάρει το demo (που έτσι κι αλλιώς είναι μικρή η γεύση που θα πάρει) και ΔΕ μπορεί να παίξει και διαδικτυακά
    τότε με τίποτα δε θα προβεί στην πλήρη αγορά του τίτλου. Θα λειτουργήσει boomerang. Οπότε λένε και καλά τη δικαιολογία
    πως δε το δίνουν για να μην επιβαρύνουν επιπλέον τους servers και βλέπουμε από βδομάδα...
    Δεν αναιρει το ενα το αλλο πιστευω.

  6. #1124
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default DriveClub

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Το auto-download δεν δουλευε ποτε.

    Ουτε σε update ουτε σε παιχνιδια.

    - - - Updated - - -

    Driveclub’s Companion App For Android Available Now; It’s a Whopping 445 Mb Download
    Σε εμένα αντιθέτως έλειπα 6 μέρες ταξίδι πριν βγει το fifa και όταν γύρισα το βρήκα κατεβασμενο και σεταρισμενο...

  7. #1125
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    χαχαχα δεν μπορω με επιασαν τα γελια ενα παιχνιδι που εχει φαει τοσο σπρώξιμο και διαφήμιση μέχρι εκεί που δεν πάει,ένα χρόνο trolling......και το αποτέλεσμα με το που μπήκαν ούτε η μιση δεν λειτουργεί τίποτα μονο το offline.
    FAILCLUB
    BETACLUB
    DELAYCLUB
    Last edited by Christos33; 08-10-2014 at 14:59.

    xbox:Christoforo7s

  8. #1126
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Η τεχνικη αναλυση απο το digital foundry, http://www.eurogamer.net/articles/di...gn=socialoomph

    εχει γελιο παντως το σχολιο στο τελος.

    It's fair to say that we had more fun with the game than Mike did in the Eurogamer review, but there are areas where we agree that the game falls a little short: the penalties and driving restrictions can sap the fun out of the most intense moments, and perhaps there is a lack of soul and charisma at the heart of the game. But for us, the combination of the arcade-style handling and the often beautiful visuals delivers an experience well worth checking out.

  9. #1127
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σε αντιθεση με τα reviews και ολα τα επικοινωνιακα fails, επιβεβαιωνεται και απο το DF οτι τεχνικα το παιχνιδι ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο.

    DriveClub - the Digital Foundry verdict

    There was a lot pressure on Evolution Studios to deliver a state-of-the-art flagship title that defined the PS4's next-generation credentials - a racing game that blurs the line between arcade and simulation while boasting the latest graphical features only possible on higher-end hardware. Despite some teething problems earlier in development, this is a feat that DriveClub manages to accomplish. Indeed, the game has benefitted from a remarkable makeover: from scrappy contender to visually polished technological showcase for PlayStation 4 hardware. The attention to detail and complex effects work is undeniably superb, while the handling model delivers an experience to suit both casual players and the more hardcore driving fans looking for something different from the likes of Gran Turismo or Forza Motorsport.
    For all its rendering accomplishments, DriveClub is actually best viewed more as an evolution of an old-school arcade racing game, as opposed to a state-of-the-art simulation. In gameplay terms, the lack of open world exploration and use of fixed tracks may seem a little behind the times, but the use of carefully designed point-to-point routes and traditional tracks suit the social aspect of the game, which revolves around challenging other players while winning events to increase status for yourself and your club.
    In that sense, DriveClub comes across as an updated take on the classic arcade racer, played out at a global level, with both competitive and collaborative gameplay at the very heart of the experience. The handling model makes the game easy to pick up and play, while the relentless AI on higher difficulty settings keeps single-player races interesting as you constantly battle to stay in first place.
    Of course, while the game is finally on retail shelves this week, development of DriveClub is an on-going process, and we are promised a range of features in the coming months via post-launch updates. The first of these adds dynamic weather to the game, adding another layer of uncertainty to driving conditions while no doubt showcasing even more of Evolution's tech - something we'll take a look at in the near future. Photo and replay modes are also on their way.
    It's fair to say that we had more fun with the game than Mike did in the Eurogamer review, but there are areas where we agree that the game falls a little short: the penalties and driving restrictions can sap the fun out of the most intense moments, and perhaps there is a lack of soul and charisma at the heart of the game. But for us, the combination of the arcade-style handling and the often beautiful visuals delivers an experience well worth checking out.

    Full article εδω
    Last edited by hakoo; 08-10-2014 at 15:34.


  10. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    teras1 (08-10-2014)

  11. #1128
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Λοιπον το τσεκαρα και γω για κανενα λογο δεν ειναι του 5 γτ πρωτον τα γραφικα ειναι τα καλυτερα που εχω δει σε racing game, full φωτορεαλιστικα ,ο χειρισμος ειναι στιβαρος και νοιωθεις το αμαξι εγω παντως αμα δε πατησω φρενο στις στροφες και ασ αφησω το γκαζι βγαινω με την μια εξω δεν θα το ελεγα και ευκολο πιο πολυ προς sim μου φαινεται επισης δεν εχει τις γραμμες για να σου δειχνει που πατας φρενο κλπκπ και δεν εχει rewind, ηχος πολυ καλος και δεν εχω κανα ηχοσυστημα, γενικα πολυ διασκεδαστικο φαινεται και με δυσκολη AI δεν βγαινεις πρωτος στο χαλαρο πρεπει να οδηγησεις πολυ καλα με λιγα λογια για κανενα λογο δεν ειναι need for speed οντως πιο πολυ με το ProjectGothamRacing μοιαζει,το μεγαλο fail ειναι οτι oi servers ειναι down δλδ ελεος πια με αυτο το online σε ολα τα games μου θελαν και always online,αμα θελει καποιος ενα racing για να περναει ασ πουμε την ωρα του και να γουσταρει μια χαρα την κανει τη δουλεια του δεν ειναι ομως για τους ψαγμενους που θελουν πολλα αμαξια να πειραζουν το αμαξι κλπκλπ επισης απαραδεχτο που το βγαλαν χωρις καιρικα φαινομενα δλδ τοσο καιρο στα video τι βλεπουμε γενικα φαινεται οτι το βγαλαν προωρα ισως οταν βγει και το update να λεγα σε καποιον οτι πρεπει να το παρει για την ωρα καλυτερα να περιμενει,ενα 7αρακι για μενα το παιρνει στο χαλαρο και ισως στο μελλον να παρει και 8

  12. The Following 2 Users Say Thank You to tzimis For This Useful Post:

    teras1 (08-10-2014),Valkyre (08-10-2014)

  13. #1129
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μήπως παίζουμε άλλο παιχνίδι τα γραφικά τα αφήνω είπαμε είναι καλά τρομερά δεν τα βρίσκω τεσπα αλλα στην οδήγηση μου φαίνεται παιχνιδάκι το ήθελα ποιο δύσκολο.

    xbox:Christoforo7s

  14. #1130

    Default

    Ωχ τι άκυρο ήταν αυτό! Πήγα να το κατεβάσω και δεν υπάρχει καν..!

  15. #1131
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Δε ξερω φιλε παντος μου φανηκε ωραιος ο χειρισμος και σιγουρα οχι needforspeed βεβαια εξαρταται και το αμαξι που θα παρεις,για τα γραφικα σε μια 32 που παιζω sony και ειμαι διπλα στην οθονη δεν εχω δει καλυτερα μεχρι στιγμης σε racing game μη σου πω γενικα παντως και ενα φιλαρακι που παιζει racing games καραγουσταρει εγω δεν ειμαι ο expert σε racing games αλλα αυτο πιστευω,αλλα η καθε αποψη ειναι διαφορετικη εδω πλακονομαστε για το το fifa και το pro στα racing θα κολησουμε
    edit:α επισης τσεκαρε στις ρυθμισεις controls >steering wheel>wheel assist ειναι στο on βαλτω off ειναι αλλη φαση(''for the full DRIVECLUB experience turn this option off)
    Last edited by tzimis; 08-10-2014 at 17:34.

  16. #1132

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    they are as lifeless as postcards; if there any sagas left to tell in those mountains, this game isn't telling them.
    Συγνωμη slay, αλλα πιστευω πως ο κριτικος ειναι ολοφανερο τι θελει να πει. Κοιτα για παραδειγμα αυτη την εικονα που βρηκα στο gaf απο το παιχνιδι.


    μονο βουνα και δεντρα εχει. Εγω δεν βλεπω τιποτε αλλο, αντε και το ρυακι που και αυτο βαρετο μου φαινεται. Μπορει να εχει και καπου καποιο σκιουρο, αλλα και αυτος ο ερμος εχει χαθει μεσα στο αψυχο καρτποσταλ. Ετσι λοιπον πηρα τη πρωτοβουλια να το ζωντανεψω λιγο. Οχι πολλα πραγματα αλλα ουσιωδη, ελπιζοντας να ακολουθησει η EVO.

    Spoiler!

  17. The Following 16 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    AriStos13 (08-10-2014),BillyFlo81 (08-10-2014),Dragonpaul (08-10-2014),james9 (08-10-2014),Kane (09-10-2014),Kapa (08-10-2014),MajereMP44 (08-10-2014),modecris (09-10-2014),Narayan (08-10-2014),Nek_Food (08-10-2014),Nikoladim (09-10-2014),Slay (08-10-2014),Snk (08-10-2014),teras1 (08-10-2014),tzimis (08-10-2014),WolfRathmA (08-10-2014)

  18. #1133
    Cool Member vageladosgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα Βύρωνας
    Posts
    194
    PSN ID
    vageladosgr
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by giwrgos2001 View Post
    Ωχ τι άκυρο ήταν αυτό! Πήγα να το κατεβάσω και δεν υπάρχει καν..!
    Μια απτα ίδια.... στεναχωρεθηκα ολίγον τι!!

  19. #1134
    Advanced Member sakis1984's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    zakynthos
    Posts
    311
    PSN ID
    sakiskar1984
    Name
    Σάκης

    Default

    εφτιαξαν οι σερβερς παιδια
    Spoiler!

  20. #1135

    Default

    το driveclub που ειναι???

  21. #1136

    Default

    Με αμάξι θα πας ή θα πάρεις μετρό;;;....για να σου πούμε πως θα πας.


  22. The Following 3 Users Say Thank You to nikon For This Useful Post:

    AriStos13 (08-10-2014),Nikoladim (09-10-2014),WolfRathmA (08-10-2014)

  23. #1137
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Αν και παιζω απο χθες το παιχνιδι μεσω HK Plus εχω φτασει στο σημειο 3 φορες να πατησω add to cart στο Ελληνικο μου Plus & ολο κατι με κραταει ... Αυτο δεν ειναι τπτ αλλο απο το θεμα του online .

    Επειδη δεν ειμαι ανθρωπος με υπομονη να κατσω να ψαχτω γυρω γυρω υπαρχει καποιο παιδι που παρακολουθει τα ξενα φορουμ και μπορει να μας πει τι θεμα παιζει ακριβως με τους Server ? Ναι μεν βλεπω οτι η plus edition δεν υπαρχει στα παιχνιδια του μηνα λογω του οτι θελουν να μη φορτωσουν τους server ... δεν υπαρχει σε κανενα plus , τη κατεβασαν και απο του Hong Kong ... Yπαρχει λοιπον καποια ενημερωση-διαβεβαιωση οτι μολις τη δωσουν ολοι αυτοι που εχουν αγορασει το παιχνιδι δε θα εχουν θεματα λογω φορτου του Server ? Γιατι χθες πριν καν περασει 12 το βραδυ και μπει ο κοσμος και ο ντουνιας με πολυ λιγο κοσμο να εχει το παιχνιδι στα χερια του οι server ηταν κατω ( και βλεπω και στα streaming των προηγουμενων ημερων το ιδιο προβλημα ) ...

    οποτε το ερωτημα ειναι αξιζει πραγματικα να αγορασουμε το παιχνιδι αν δημιουργηθουν θεματα με το online κομματι απο τη στιγμη που πανω σε αυτο το σκεπτικο ειναι στημμενο ?

    περιμενω απαντηση απο καποιον που το εχε ψαξει

  24. #1138
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    εμενα εξακολουθει να μην με καλυπτει, υπαρχει racing game με καλυτερα γραφικα απο το DC? οχι. Οποτε το "it's a nice-looking game" εμενα δεν με καλυπτει, για παραδειγμα να τι γραφει το IGN.

    το destructoid..


    Ενω τοσο το review του jeff οσο και αυτο του gamespot θα βρουν τροπο να κανουν downplay το μονο στοιχειο του παιχνιδιου που ειναι εκτος συναγωνισμου...

    εξηγησε σε μου σε παρακαλω τι ακριβως σημαινει το bold?
    Δεν το έγραψα εγώ το bold οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω

    Οπως είπα και πριν, δε χρειάζεται να συμφωνείς 100% με κάποιον για να έχουν αξία άλλα points του. Αν το πιστεύεις αυτό δε γίνεται να κάνεις διάλογο ή να πάρεις υπόψη κανέναν, επειδή κανείς δεν είναι σύμφωνος 100% με κανέναν, ούτε καν με τον εαυτό του αν περάσει λίγος χρόνος. Οπότε το να μου δίνεις ένα quote για να μου ακυρώσεις τα υπόλοιπα δε μου λέει κάτι.

    Γενικότερα, όμως, μπορώ να σου πω ότι αυτό που πιστεύω εγώ είναι πως ένας κριτικός δε χρειάζεται να κάθεται να γράφει εκθέσεις και πρόζες για τα γραφικά, πέρα από αναφορές σε ό,τι θεωρεί άξιο αναφοράς. Κι αυτό επειδή έχουμε μάτια και βλέπουμε, κι επειδή υπάρχουν άλλοι, όπως το DF, που δουλειά τους είναι να κάνουν τεχνική ανάλυση κι όχι κριτική.



    Τέλος, τα γραφικά δεν κάνουν ένα παιχνίδι. Τόσο κόλλημα με το πόσο καλά γραφικά έχει ένα παιχνίδι ούτε σε PC section να ήμασταν...

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Η τεχνικη αναλυση απο το digital foundry, http://www.eurogamer.net/articles/di...gn=socialoomph

    εχει γελιο παντως το σχολιο στο τελος.

    Yeap, different people, different opinions

    Πάντως και αυτοί είδαν τα ίδια θέματα με τον Τζεφ ανέφεραν στα γραφικά.

    While foliage and shadow pop-in are still visible, transitions between detail levels now appear much smoother than in previous builds and LOD streaming isn't too pronounced. The disappointing factors here come in the form of a low level of anisotropic filtering, which results in ground textures appearing blurry from a few metres away, and a massive reduction in environment detail visible in the rear view mirror when driving via the cockpit view - spectators, trees and geometry details are all ruthlessly culled, although these have no impact on the mirror's practical use.
    Για να μην παρεξηγηθώ, το point μου δεν είναι πως το παιχνίδι δεν έχει καλά γραφικά. Ο λόγος που τονίζω αυτά τα πράγματα είναι πως εσύ επέλεξες τα συγκεκριμένα σημεία για να πεις ότι έχει ατζέντα το GB, τη στιγμή που τα λένε κι άλλοι, κι αυτοί μάλιστα που δουλειά τους είναι η τεχνική ανάλυση.

  25. #1139
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δηλαδή τώρα θέλουν να μας πούνε οτι, παιχνίδι που βασίζεται πιο πολύ στο online κομμάτι δε δίνουν προς ώρας την δωρεάν έκδοση γιατί έχουν πρόβλημα με τους σερβερς και θέλουν να το πιστέψουμε; Καλά έγραψε ο φίλος πιο πάνω ότι κοιτάνε να τα αρπάξουν από τους ανυπόμονους. Τόσα χρόνια ανάπτυξης γιατί τότε;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  26. #1140
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Το πρόβλημα με τους servers υπάρχει και για τους κατόχους της full έκδοσης.
    Μέχρι πριν από λίγο δεν μπορούσα να μπω με τίποτα.

    Όσον αφορά το παιχνίδι:
    Στην αρχή, δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα. Δεν κάνει καλό intro στους μηχανισμούς του. Το μοντέλο οδήγησης αρχικά φαίνεται απλό και λιτό. Τα γραφικά ποικίλουν πολύ ανάλογα με την πίστα και την ώρα της ημέρας. Για να βγάλει κάποιος συμπέρασμα πρέπει να ασχοληθεί τουλάχιστον ένα δίωρο με το παιχνίδι.
    Μετά λοιπόν από ένα overdose κατάληξα να μην μπορώ να αφήσω το χειριστήριο κάτω. Είναι από τα παιχνίδια που μπορείς να παίξεις εύκολα αλλά δύσκολα να τα μάθεις. Από αυτά που σε τρελαίνουν και σε κάνουν να παίζεις την ίδια πίστα ξανά και ξανά για να πάρεις το τελευταίο αστέρι ή την πρώτη θέση. Η AI είναι ζόρικη ακόμα και από την αρχή. Δεν υπάρχουν βελάκια και βοηθητικές γραμμές στις στροφές (μόνο σημαίες). Όταν έβαλα την in car view και έτρεξα σε φάση που ο ήλιος ανατέλλει ή δύει κατάλαβα ότι το παιχνίδι είναι ακριβώς αυτό που θέλω.
    Γνώμη μου είναι ότι τα 40€ τα αξίζει και με το παραπάνω. Δεν είναι παιχνίδι που θα πουλήσει κονσόλες, ούτε αξίζει 10/10.
    Αν είχε ήδη weather, replay και photomode θα ήταν πιο ολοκληρωμένο πακέτο.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (08-10-2014),Nek_Food (09-10-2014)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •