Page 114 of 115 FirstFirst ... 1464104110111112113114115 LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #2261
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    What?? Γιατι να μην μπορεις να το αγορασεις?! Ακομα και για τους servers ακατανοητο μου φαινεται. Ειδικα για αυτους που το εχουν και πληρωνουν plus!
    Νομιζω δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο.

    Απαραδεκτη κινηση απο οπου και να την πιασεις. Δωσε τα τουλαχιστον στο Plus ολα.
    Servers παιχνιδιών κατεβαίνουν συνέχεια μετά από κάποια περίοδο που έχουν "ολοκληρώσει" τον κύκλο τους. Ένας λόγος παραπάνω που αντιπαθώ τα online (only κυρίως) παιχνίδια που κυκλοφορούν σε ετήσια/διετή περιοδικότητα. Η αλήθεια είναι ότι μου κάνει εντύπωση μέχρι ένα βαθμό ότι άντεξε τόσο καιρό μετά την διάλυση του στούντιο παραγωγής του. Το να σταματήσουν την πώληση μπορεί να εξηγείται από το γεγονός ότι ο σκληρός πυρήνας του παιχνιδιού σχετίζεται με το online και την συμμετοχή σου σε clubs, tracking records, vs challenges, κλπ που όλα αυτά αποτελούν μεγάλο μέρος του τίτλου και θα απομειωθεί το περιεχόμενο και η εμπειρία του παίκτη. Η προειδοποίηση και η αφαίρεση του τίτλου από το κατάστημα για τυχόν μελλοντικούς αγοραστές φαντάζει μία σχετικά τίμια απόφαση θα έλεγα (όπως η προειδοποίηση αφαίρεσης τίτλων του plus ένα χρόνο νωρίτερα), καθώς θα ήταν χαζό να σου επιτρέπει να το αγοράσεις και μετά από ένα σύντομο διάστημα (π.χ. μήνα) να σου αχρηστεύει ένα πολύ μεγάλο μέρος του παιχνιδιού κατεβάζοντας τους servers του. Οι κάτοχοι του τίτλου λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα να το κατεβάζουν, να το patchάρουν και να παίζουν πέραν αυτών των ημερομηνιών σαν single campaign περιεχόμενο (υποθέτω).

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Christos33 (03-04-2019),Kane (03-04-2019)

  3. #2262
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το προβλημα ειναι οτι εγινε μεσα στην ιδια γενια, αυτο δεν θυμαμαι να το εχω ξαναδει καπου. Ειδικα για σχετικα μεγαλους τιτλους οπως ειναι το βασικο exclusive arcade racing game του ps4.
    .

  4. #2263
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ελπιζω αυτο να μην λεει κατι(υπονοουμενα) περι backwards compatibility στο ps5.
    Μήπως εννοείς PSN backwards compatibility?

    ή αυτό ή κάτι παίζεται με δικαιώματα. Στον τίτλο, στα αυτοκίνητα δεν ξέρω. Δεν βγάζει νόημα να σκοτώσουν ένα exclusive έτσι όταν στο xbox παίζεις τα Forza του 360 online κανονικότατα...

    Also this:

    Spoiler!

  5. #2264
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Σήμερα έλαβα και το newsletter από τη Sony για το κλείσιμο των servers.

    Βλέπω στο store έχουν πέσει πολύ οι τιμές του season pass και του Bikes expansion και αξίζει όποιος έχει το παιχνίδι να τα πάρει για να έχει τη full έκδοση.
    Εγώ έλιωσα με το season pass όλες τις έξτρα διοργανώσεις και τα αυτοκίνητα και για εμένα παραμένει από τα πιο όμορφα οπτικά και διασκεδαστικά racers του PS4.

    https://store.playstation.com/en-gr/...XXXXXXXDCBIKES

  6. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    tonybsg (17-04-2019)

  7. #2265
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ελπίζω να ήρθε η ώρα να μας το δώσει το plus.

  8. #2266
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Αγοράστε τα dlc πριν τα αφαιρέσουν.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  9. #2267
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Ελπίζω να ήρθε η ώρα να μας το δώσει το plus.
    Άργησε ήδη πάρα πολύ... Χλωμό το κόβω αν δεν το δώσουν άμεσα (like next month already) γιατί μετά θα πέσει πολύ γκρίνια ως το ότι δίνουν παιχνίδι το οποίο θα δεχτεί υποβάθμιση των διαδικτυακών του δυνατοτήτων.

  10. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Dimitris_ (18-04-2019)

  11. #2268
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Tελος το Driveclub. Ασχοληθηκα σχεδον με τα παντα εκτος απο τις μηχανες.
    Μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο οσο περιμενα και αυτο με κανει να λυπαμαι για τo τελος της Εvolution Λυπομουν για το Μotorstorm, τωρα υπαρχει κι αλλος λογος.

    Ο χειρισμος μου αρεσε πολυ, αλλα επαιζα με τιμονιερα οποτε δεν ξερω πως ηταν με χειριστηριο. Δεν είναι sim, ουτε arcade αλλα καπου +- στη μεση. Ωραιο το Tour κτλ. Ωραια η φαση με τα clubs, αλλα το επιασα αργα. Ειδα τις ομαδες που ειχαν παιδια του φορουμ. Φανταζομαι περασατε καλα με το παιχνιδι.
    Τα γραφικα σε στιγμες ειναι απλα απιστευτα. Να πεφτουν οι πρωτες σταγονες, να σκαει τρελη βροχη και ενω ο δρομος σιγα σιγα πλημμυριζει, να βγαινει και ηλιος...Δεν ειναι τοσο τα καιρικα φαινομενα, οσο το πως τα αποδιδει το παιχνιδι.

    Κριμα που δεν ειχε pro patch. Θα ηθελα να δω ενα remastered σε 4K/HDR/60fps στο PS5.
    .

  12. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    BillyFlo81 (06-10-2019),Dimitris_ (06-10-2019),Error Flynn (06-10-2019),mihalis13 (06-10-2019),tonybsg (06-10-2019),tsakali GR (06-10-2019)

  13. #2269
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Τα είπες ολα Βαγγέλη. Και γω το ξεζουμισα το παιχνίδι εκτος απο τις μηχανές. Ειχα χρόνια να ευχαριστηθω τοσο πολυ ενα racing και κατέληξα οτι το στυλ του Driveclub μου ταιριάζει και με στεναχωρεί που δεν θα ακολουθήσει αλλος τίτλος απο την ίδια ομαδα. Περα απο τα οποια ελαττώματα του κυριως με την ΑΙ των αντιπαλων, το παιχνιδι ηταν αρκετα καλό. Τα weather effects ειναι απο αλλη γενιά, ο τιτλος περιμένει ακομα ανταγωνιστή σε αυτον τον τομέα. Κρίμα για την κατάληξη που ειχε αυτο το studio.


  14. #2270
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κρίμα που έκλεισε αυτό το στούντιο η Sony.. Έστω ένα 4Κ/60 update να έδινε για το PS5.
    Αυτό και το Forza Horizon είναι τα racing που ευχαριστήθηκα περισσότερο σε αυτήν την γενιά.




    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  15. The Following 6 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ilias78 (01-12-2020),Nek_Food (01-12-2020),PDS (01-12-2020),psx3 (01-12-2020),Valkyre (01-12-2020)

  16. #2271
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Κάπως να αλλάξω αυτό που λες παρόλο που συμφωνώ απόλυτα και να πω...

    Κριμαία που έκλεισε ΚΑΙ αυτό το στούντιο η Sony. Μετά τo Studio Liverpool (Psygnosis) ήρθε και η σειρά της Evolution.

    Αυτή η ομάδα που παρέδωσε Motorstorm, μετά Driveclub και στο τέλος OnRush μέσα από την Codemasters.

    Και τα τρία παιχνίδια για μένα κορυφή σε αυτό που θέλουν να κάνουν.

    Και εγώ εχθές σκεφτόμουν Μιχάλη πόσο είχα λιώσει το Driveclub και πόσο θα ήθελα μια αναβάθμιση στο PS5. Δε πρόκειται να συμβεί ποτέ, το ξέρουμε.

    Είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να πάρω Dirt5 στο PS5. Το έχει κάνει η πρώην Evolution και όλοι λένε πόσο κοντά στο Driveclub είναι η αίσθηση του παιχνιδιού.

    Έλα που δε μπορώ να το βρω retail όμως για PS5 και για PS4 απλά δεν. Θέλω το κουτάκι πάνω να γράφει PS5. Ξέρω ανοησία αλλά ...

    Anyway το Driveclub ήταν απλά μοναδικό. Την πατήσανε με το θέμα των servers κλπ τους πρώτους μήνες όλοι θυμόμασταν πόσο προβληματικό ήταν το παιχνίδι και η μαμά SONY θύμωσε προφανώς.

    Όταν το παιχνίδι διορθώθηκε ήταν πλέον αργά. Ακόμη και το dlc με τις μηχανές που είχαν βγάλει ήταν καταπληκτικό.

    edit : οκ μόλις είδα και το συγκριτικό βίντεο.

    καλά σαφώς ο ήχος του Driveclub είναι κλάσει ανώτερος (δε ξέρω ποιός μπορεί να θεωρηθεί πιο ρεαλιστικός - δε με ενδιαφέρει αυτό) και πολύ πιο άγριος και πορωτικός.

    Για τα γραφικά τι να πω ; ΟΚ πέρα από κάποιες λογικές τεχνικές διαφορές που δείχνουν το DIRT 5 πιο καθαρό με λιγότερο aliasing κλπ

    ακόμη στα μάτια μου το Driveclub είναι πιο όμορφο, πιο ολοκληρωμένο και πιο αυθεντικό.
    Last edited by Error Flynn; 01-12-2020 at 12:24.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    gtakis (01-12-2020),mihalis13 (01-12-2020),psx3 (01-12-2020)

  18. #2272
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Κάπως να αλλάξω αυτό που λες παρόλο που συμφωνώ απόλυτα και να πω...

    Κριμαία που έκλεισε ΚΑΙ αυτό το στούντιο η Sony. Μετά τo Studio Liverpool (Psygnosis) ήρθε και η σειρά της Evolution.

    Αυτή η ομάδα που παρέδωσε Motorstorm, μετά Driveclub και στο τέλος OnRush μέσα από την Codemasters.

    Και τα τρία παιχνίδια για μένα κορυφή σε αυτό που θέλουν να κάνουν.

    Και εγώ εχθές σκεφτόμουν Μιχάλη πόσο είχα λιώσει το Driveclub και πόσο θα ήθελα μια αναβάθμιση στο PS5. Δε πρόκειται να συμβεί ποτέ, το ξέρουμε.

    Είναι και ο λόγος που σκέφτομαι να πάρω Dirt5 στο PS5. Το έχει κάνει η πρώην Evolution και όλοι λένε πόσο κοντά στο Driveclub είναι η αίσθηση του παιχνιδιού.

    Έλα που δε μπορώ να το βρω retail όμως για PS5 και για PS4 απλά δεν. Θέλω το κουτάκι πάνω να γράφει PS5. Ξέρω ανοησία αλλά ...

    Anyway το Driveclub ήταν απλά μοναδικό. Την πατήσανε με το θέμα των servers κλπ τους πρώτους μήνες όλοι θυμόμασταν πόσο προβληματικό ήταν το παιχνίδι και η μαμά SONY θύμωσε προφανώς.

    Όταν το παιχνίδι διορθώθηκε ήταν πλέον αργά. Ακόμη και το dlc με τις μηχανές που είχαν βγάλει ήταν καταπληκτικό.
    Συμφωνώ Βασίλη σε όλα!!
    Αυτο που λες για το κουτάκι του PS5 σε νιώθω απόλυτα. Τώρα που έχω σαν υποψήφιες αγορές sackboy και Spiderman κοιτάω αποκλειστικά μόνο κουτάκια PS5, πλέον του PS4 δεν μου κάθονται καλά στο μάτι.
    Το Driveclub και το The order είναι 2 παιχνίδια που παρόλο τα προβλήματα τους (στο Driveclub διορθώθηκαν και έγινε φανταστικό το παιχνίδι με τα dlc) θα ήθελα πολύ να δω συνέχεια τους.
    Και το bikes το είχα ευχαριστηθεί παρά πολύ!
    Γενικά θεωρώ λάθος την επιλογή της Sony να κλείσει ένα τέτοιο στούντιο παρόλο την προβληματική αρχή ενός παιχνιδιού και ότι καθυστέρησε σχεδόν ένα χρόνο. Το playstation από racing games πάσχει και δεν έχει υλικό. Παιχνίδια τύπου Driveclub/motorstorm τα χρειάζεται η πλατφόρμα...

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. #2273
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυστυχως το Driveclub το εφαγαν τα ασχημα reviews. Το παιχνιδι αλλαξε αρδην στην πορεια και πραγματικα εγινε cult. Ομως δεν εκανε τις πωλησεις που επρεπε και δυστυχως μπηκε ταφοπλακα...

    Ειναι πολυ κριμα. Ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν επιθυμια της Σονυ αυτο, σιγουρα ηθελε ομως να δει περισσοτερες πωλησεις.

    Εφταιγαν και λιγο στην αρχη οι ιδιοι γιατι το παιχνιδι δεν ηταν αυτο που ειχαν υποσχεθει οτι θα ειναι. Θυμαμαι ειχε 60-65 στο metacritic και με ολα αυτα που πηρε το παιχνιδι στην πορεια ανετα εγινε επιπεδου 85-90. Ηταν κακη η επιλογη να κυκλοφορησει την στιγμη που κυκλοφορησε και εκει εχει ευθυνη και η Σονυ γι αυτο.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (01-12-2020),jk_blue_tiger (01-12-2020),mihalis13 (01-12-2020),tsakali GR (02-12-2020)

  21. #2274
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Εγώ πάλι θεωρώ ότι ήταν απλά επιθυμία της SONY.

    Θέλω να πω ποιος άλλος αποφάσισε να διαλύσει το στούντιο αυτό αν όχι το το gaming κομμάτι της SONY ?

    Επίσης εικάζω το εξής. Όταν λίγο πριν το λανσάρισμα του PS3 είχε δείξει η SONY δυο rendered βίντεο ως gameplay, το ένα από τα δυο ήταν το Motorstorm. Τα θυμόμαστε καλά όλοι μας.

    OK το παιχνίδι δεν μπορούσε να έχει την εικόνα που είχε ένα FMV αλλά όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι ως launch τίτλος για το PS3 ήταν επίσης ένας μισοτελειωμένος τίτλος και ελλειπής.

    Μη κοιτάς που ακόμη και σε εκείνη τη φάση ήταν απίστευτο το παιχνίδι από όπου και να το πιάσεις . Η αλήθεια όμως ότι ήταν ένα μισοτελειωμένο παιχνίδι και η Evolutiion σαφώς και θα πρεσαρίστηκε φοβερά ώστε να το έχει έτοιμο ως launch κυκλοφορία αποκλειστική.

    Σύμφωνα με αυτή τη προϊστορία λοιπάν σκέφτομαι πως και στην περίπτωση του Driveclub έχουμε κάτι αντίστοιχο. Ένας τίτλος ο οποίος μπορεί να μη συνόδευε την κονσόλα day 1 αλλά ήταν να κυκλοφορήσει πολύ κοντά αν θυμάμαι καλά.

    Και πάλι πρεσάρισμα στην Evolution και πάλι ένα παιχνίδι ημιτελές. Και πάλι σε αυτή την ημιτελή κατάσταση ένα ακατέργαστο διαμάντι που μετά από κάποιο καιρό πήρε τη λάμψη που το άξιζε και που ακόμη δε μπορούν να το ξεπεράσουν σε κάποιους τομείς.

    Στο τέλος έφαγε ένα ωραιότατο άδειασμα γιατί προφανώς και δε γεμίσανε τα πορτοφόλια όπως προσδοκούσαν. Τι να τους κάνεις τους παράγοντες innovation, fun και creativity αν τα νούμερα δεν πιάσουν τους στόχους ;

    Το έχει κάνει πάλι στο παρελθόν η SONY με άλλα στούντιο τα οποία διέλυσε και θα το κάνει ξανά στο μέλλον.
    Last edited by Error Flynn; 01-12-2020 at 20:39.

  22. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (01-12-2020)

  23. #2275
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πιστευω οτι η evolution πληρωνει και το motorstorm 3 που δεν πηγε καλα(πριν το driveclub).
    .

  24. #2276
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Πιστευω οτι η evolution πληρωνει και το motorstorm 3 που δεν πηγε καλα(πριν το driveclub).
    Μπορεί . . .

  25. #2277
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλά θυμάσαι Βασίλη, ηταν για launch και είχαν πει πως η τι έδιναν και στους PS Plus συνδρομητές.
    Άρα θεωρώ πως δεν υπολόγιζαν να βγάλουν και λεφτά από το Driveclub, πιο πολύ σαν κραχτη για το launch και τις συνδρομές το πήγαιναν.
    Εντέλει βγήκε νομίζω μετά από ένα χρόνο, μισοτελειωμένο (οι καιρικές συνθήκες μπήκαν αργότερα) και δώσανε μια ps plus version στους συνδρομητές...
    Πάντως η ομάδα έδειξε πως είχε ταλέντο και είναι κρίμα να δέχονταν τόσο πίεση για να βγει το παιχνίδι..

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  26. #2278
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Προσωπικά δεν είμαι της άποψης ότι πρέπει ντε και καλά όλα τα παιχνίδια να είναι super κερδοφόρα. Δεν είναι ολιστική προσέγγιση αυτή, αλλά κοντόφθαλμη.

    Σημασία έχει να εμπλουτίζεται η ποικιλία (portfolio diversity) και η χασούρα μπορεί να καλυφθεί από άλλα.

    Αυτό που λέω δεν είναι κάτι καινούριο στην βιομηχανία:
    Spoiler!

    Από την άλλη έχουμε και τον Καζουνόρι που πετάει τάπες στα βαρέλια με το GT, αλλά όλως περιέργως την πλήρωσε η Evolution...

  27. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (01-12-2020),Nek_Food (01-12-2020)

  28. #2279
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Πιστευω οτι η evolution πληρωνει και το motorstorm 3 που δεν πηγε καλα(πριν το driveclub).
    Δεν φταίει πάντως η ομάδα του MotorStorm που έφτιαξε ένα καταπληκτικό παιχνίδι με πρωτόγνωρα γραφικά και ξεχωριστό theme (καταστροφές/σεισμοί/κλπ) και στο launch επλήγη η Ιαπωνία από σεισμό, τσουνάμι και πυρηνική καταστροφή... Πόσο πιο γκαντέμηδες πια, για ένα παιχνίδι που προσέλκυσε το ενδιαφέρον, είχε πολύ θετικές κριτικές απλά βγήκε κυριολεκτικά σε λάθος χρόνο (apocalypse όνομα και πράγμα). Τώρα το DriveClub πλήρωσε τα μεγαλεπήβολα σχέδια μίας βιομηχανίας ανέτοιμης για πλήρως online περιεχόμενο ίσως; την πίεση για πολύ περισσότερα από όσα θα μπορούσαν στον διαθέσιμο χρόνο που είχαν; Δηλαδή αν το παιχνίδι αυτό έγινε η αιτία να κλείσει το στούντιο (που δεν είμαι σίγουρος, ίσως απλά είχαν ένα συμβόλαιο και αυτό ήταν; δεν ξέρω) για το Halo Infinite τι πρέπει να κάνει η MS; Ωστόσο απίστευτα σωστή και ειρωνική η σκέψη και το σχόλιο του psx3 για την PD και τα GT που σχεδόν αλλάζουμε δεκαετία πια σε κάθε τίτλο (ειρωνεύομαι και εγώ λιγάκι).

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Error Flynn (01-12-2020),jk_blue_tiger (02-12-2020),mihalis13 (01-12-2020)

  30. #2280
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έτσι ήταν ανέκαθεν, αλλά έχει ξεχαστεί εδώ και κάποια χρόνια η παραγωγή ποιοτικών ΑΑ (διπλού Άλφα) παραγωγών από τους devs, ενδιάμεσα στα μεγαθήρια ΑΑΑ (3Α) παιχνίδια τους.

    Στα πεταχτά που μου έρχονται στη μνήμη:

    Psygnosis - για κάθε Shadow of the Beast και Lemmings, υπήρχαν ενδιάμεσα τα Killing Game Show και Ballistix (Psyclapse θυγατρική), Infestation.
    Namco - για κάθε Ridge Racer και αργότερα Soul Calibur, είχαμε τα Pacman World 1-2/ Ms Pacman World 1-2 (δεν θυμάμαι ποιων ήταν τα Pandemonium 1-2).
    Capcom - για κάθε πετυχημένο iteration του Street Fighter 2 και RESI, είχαμε ενδιάμεσα διάφορα ΑΑ όπως τα πρώτα 3D Street Fighter, το Rival Schools και το Maximo.

    Αμέτρητα τα παραδείγματα.

    Πλέον τα ΑΑ......δεν είναι επί της ουσίας ΑΑ.....δεν βγαίνουν καν σε BD-ROM παρά μόνο σε ψηφιακή μορφή στο Store............και στην πραγματικότητα δεν είναι πραγματικό ΑΑ game αλλά ένα σκέτο indie "A" (1A) με αρκετά μεγαλύτερο budget απ' ότι τα ανταγωνιστικά "Α" (1Α) παιχνίδια στο Store.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •