Page 52 of 115 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #1021
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Δυσκολο προβλεπετε το μελλον της evolution studios http://www.metacritic.com/game/playstation-4/driveclub Περιμεναμε τοσο καιρο ενα αξιολογο racing παιχνιδι για το ps4!!αλλα δυστυχως μας βγηκε μετριουμπα.

  2. #1022

    Default

    Έχω την εντύπωση τελικά ότι όλα αυτά τα απίστευτα βίντεο με τα απίστευτα γραφικά και οι απίστευτες φώτο παρέα με τα απίστευτα gif που όλα αυτά τα συνόδευαν απίστευτα λόγια για το πόσο καλό θα είναι είχαν απογειώσει πολύ ψηλά όλους αυτούς που προσγειώθηκαν ανώμαλα και τώρα δίνουν 5αρια και 6αρια στο παιχνίδι.

    Ίσως θα ήταν καλύτερα να το πλάσαραν ως NFS killer (που ούτε αυτό είναι αλλά λέμε αν πρέπει ντε και καλά κάποιο άλλο να "σκοτώσει") από την αρχή παρά ως το καλύτερο racing game που έχει βγει ποτέ.



    Όσοι αποφάσισαν να μείνουν με την plus έκδοση και να περιμένουν το Project cars μάλλον έκαναν την καλύτερη επιλογή.


  3. #1023
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αναμενομενο...περα απο τα γραφικα, ειχε δει καποιος τιποτα το ιδιαιτερο ολο αυτο το διαστημα στα gameplay videos?
    Εγω οχι παντως. Ενα διασκεδαστικο racing, απο τα πολλα που εχουμε δει και παιξει και μεχρι εκει, αυτο εδειχνε.

  4. #1024
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αν και το metacritic θα επρεπε απλα να μην υπαρχει το 7, κατι δεν το λες μετριουμπα !το 6 ναι το λες! ΕΙναι ενα ρημαδι arcade racing game με γραφικα τουμπανο και gameplay πολυ ομορφο! Αυτο που λεει ..αυτο κανει!η μονη ενσταση που δεν εχει τα εφε καιρου !οσο για gamespot και κουραφεξαλα ο τυπος το εχει σαν racing sim και το συγκρινει με φορζα...οοοοκ!!

  5. #1025

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Αναμενομενο...περα απο τα γραφικα, ειχε δει καποιος τιποτα το ιδιαιτερο ολο αυτο το διαστημα στα gameplay videos?
    Εγω οχι παντως. Ενα διασκεδαστικο racing, απο τα πολλα που εχουμε δει και παιξει και μεχρι εκει, αυτο εδειχνε.
    Κάποιοι που δεν μας θάμπωναν οι υπεργραφικάρες αυτό λέγαμε....."πολύ ωραίο αλλά τι θα κάνεις;;;"


  6. #1026
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Εξαρταται τι θες ετσι δεν ειπαν οτι θα ειναι εξωμοιωτης αλλα ενα racing game το σιγουρο ειναι οτι ειναι για πιο casual κοινο δεν ειναι GT,για μενα που δεν ειμαι των GT αλλα γουσταρω να τρεξω λιγο και να δω τις γραφικαρες και να κανω καμια κοντρα με τους φιλους πιστευω θα ειναι οτι πρεπει.... βεβαια σε λιγες ωρες θα ξερω την αληθεια

  7. #1027
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Το συγκεκριμενο με καλυψε απολυτα.

    http://www.gametrailers.com/reviews/...iveclub-review

  8. #1028
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    το κατεβασα.απο την αρχη το ξεραμε οτι θα ειναι τετοιο στυλ οδηγησης.καμια σχεση με τα gτ και απο οτι δειχνει ουτε με το project cars.και μενα μου αρεσουν τα simulation{αντε να βγει το P.C}αλλα σαν fun των παιχνιδιων οδηγησης το πηρα.και με τα clubs στο on line θα ειναι κατι διαφορετικο.αντε 5 ωρες μειναν.........

  9. #1029
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Ρε μάγκες εσείς που λέτε "καλύτερα με την Plus Edition" το έχετε παίξει το παιχνίδι και το λέτε ή σας δικαίωσαν τα reviews ενώ δεν είχατε και ιδιαίτερο ενδιαφέρον για το παιχνίδι από την αρχή; Τρία παιδιά έχουν ποστάρει εντυπώσεις εδώ και ο ένας από demo καταστήματος. Παίξτε την Plus Edition τουλάχιστον, δείτε τις πίστες σε διάφορους φωτισμούς και μετά κρίνετε.
    Δεν λέω, μπορεί κι εγώ να το βρω μέτριο αλλά θα το δω πρώτα με τα μάτια μου.
    Βρε πόρωση με τα reviews! Μακάρι να ήμουν reviewer κάπου να τρολλάρω ασύστολα παιχνίδια που δεν μου κάνουν κλικ για να γελάω με τις αντιδράσεις.

  10. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Conjure7 (07-10-2014)

  11. #1030
    Cool Member flyawaygr's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    196
    PSN ID
    FlyawayGR
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Το συγκεκριμενο με καλυψε απολυτα.

    http://www.gametrailers.com/reviews/...iveclub-review
    Μια χαρά βαθμολογία 8.6.
    Γενικά εδώ και χρόνια θεωρώ τα reviews του gametrailers πιο αξιόπιστα και πιο τεκμηριωμένα από του ign και του gamespot.

  12. #1031
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Κοιτάχτε να δείτε review scores...

    Gamespot - 5/10
    Gamekult - 5/10
    usgamer.net - 5/10
    HardCore Gamer - 5/10
    Crave Online - 5.5/10
    Destructoid 6/10
    GameRevolution - 6/10
    Joystiq - 6/10
    Eurogamer - 6/10
    Gamereactor Sweden - 6/10
    Gamereactor Finland - 6/10
    Playstationtrophies - 6.5/10
    Gameblog - 7/10
    Gamereactor Germany - 7/10
    Gamereactor Danmark - 7/10
    PlayStation LifeStyle - 7.5/10
    Polygon - 7.5/10
    nowgamer - 7.5/10
    Gameinformer 7.75/10
    IGN - 7.9/10
    3Djuegos - 8/10
    The Sixth Axis - 8/10
    thesixthaxis - 8/10
    InsideGamer - 8/10
    GamesRadar - 8/10
    Videogamer - 8/10
    Gamereactor Norway: 8/10
    Gamer.nl - 8/10
    IGN Italy - 8/10
    GamesBeat - 8/10
    DigitalSpy - 8/10
    GamesRadar - 8/10
    GameTrailers - 8.6/10
    Vandal.net - 8.5/10
    onpsx - 8.5/10
    Ps Nation - 9/10
    gamingtrend - 9/10
    PSU - 9.5/10
    Playstation Universe - 9.5/10
    Meta : 73



    Σε φάση what the f people, 5/10 με 9.5/10 τεράστια διαφορά για το ίδιο παιχνίδι.

  13. #1032
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Το συγκεκριμενο με καλυψε απολυτα.

    http://www.gametrailers.com/reviews/...iveclub-review
    θα συμφωνησω, τουλαχιστον μετα οσα εχω δει απο gameplay, εντωμεταξυ διαβαζω καποια αστεια πραγματα στα reviews των gamespot και eurogamer.
    Driveclub is ordinary menus and ordinary races, standard time trials, and a few drift events.
    5/10, γαμωτο εχει μονο αγωνες το παλιοπαιχνιδο
    There's a brief, choppily edited first-person cut-scene of you climbing into your car before every race, but otherwise this might as well be a dystopian future where humanity is extinct and Skynet races driverless cars against each other to compute the empirical racing line.
    6/10 και συνεχιζει το eurogamer...
    Grind a couple of levels to 25 by tidying up previous races or multiplayer events to unlock the irresistible force that is the Hennessey Venom GT and you'll be able to polish the final few events off and experience the same hollow victory.
    αν δεν βγει μια ξανθια να σου παρει πιπα οταν κερδιζεις τον αγωνα, δεν την νιωθεις ρε παιδι μου την νικη.

  14. The Following 5 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Error Flynn (07-10-2014),flyawaygr (07-10-2014),Kapa (07-10-2014),psx3 (08-10-2014),teras1 (07-10-2014)

  15. #1033
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές γνώμες. Δεν υπάρχει κανένα γενικό στάνταρ βαθμολόγησης που ακολουθούν όλοι όσοι γράφουν κριτικές, οπότε το να κοιτάτε όλες τις βαθμολογίες και να κάνετε συγκρίσεις χωρίς το κείμενο και χωρίς, σημαντικότερα, γνώση του ατόμου που έχει κάνει την κριτική, είναι που δεν έχει λογική, όχι η απόσταστη από το 5 μέχρι το 9.

    Επίσης, τα δυο μου σεντ, το 5 είναι στη μέση της κλίμακας, άρα μια χαρά είναι για κάτι μέτριο. Το 8 δεν είναι μέτριο, είναι πάρα πολύ καλό. Και περιμένετε να το παίξετε προτού αποφασίσετε ποια reviews σας εκφράζουν, αντί να ψάχνετε ποια reviews επιβεβαιώνουν την καταναλωτική σας επιλογή ή τάση

  16. The Following 3 Users Say Thank You to VoleMaulder For This Useful Post:

    Gkalas (07-10-2014),panos74gr (08-10-2014),psx3 (08-10-2014)

  17. #1034
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by VoleMaulder View Post
    Διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές γνώμες. Δεν υπάρχει κανένα γενικό στάνταρ βαθμολόγησης που ακολουθούν όλοι όσοι γράφουν κριτικές, οπότε το να κοιτάτε όλες τις βαθμολογίες και να κάνετε συγκρίσεις χωρίς το κείμενο και χωρίς, σημαντικότερα, γνώση του ατόμου που έχει κάνει την κριτική, είναι που δεν έχει λογική, όχι η απόσταστη από το 5 μέχρι το 9.

    Επίσης, τα δυο μου σεντ, το 5 είναι στη μέση της κλίμακας, άρα μια χαρά είναι για κάτι μέτριο. Το 8 δεν είναι μέτριο, είναι πάρα πολύ καλό. Και περιμένετε να το παίξετε προτού αποφασίσετε ποια reviews σας εκφράζουν, αντί να ψάχνετε ποια reviews επιβεβαιώνουν την καταναλωτική σας επιλογή ή τάση
    Δηλαδη πρεπει να γνωριζουμε το ατομο που εχει κανει το Review για να κρινουμε αυτα που λεει?

    Οχι το 5 ειναι πατος οταν βαθμολογεις ενα παιχνιδι. Με την ιδια λογικη και μεσα απο τα Reviews, το Rambo ειναι ενα μετριο παιχνιδι...NOT

    Και οταν λεω με καλυπτει απολυτα, το εννοω γιατι εχω παιξει ηδη Demo του παιχνιδιου(σε πολυκαταστημα). Οποτε μια μικρη ιδεα σχετικα με το τι μπορει να προσφερει το παιχνιδι, την εχω παρει ηδη. Αναφερομαι σε αυτο επειδη παιρνει και μενα η μπαλα σε αυτο που λες.

  18. #1035
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Δηλαδη πρεπει να γνωριζουμε το ατομο που εχει κανει το Review για να κρινουμε αυτα που λεει?

    Οχι το 5 ειναι πατος οταν βαθμολογεις ενα παιχνιδι. Με την ιδια λογικη και μεσα απο τα Reviews, το Rambo ειναι ενα μετριο παιχνιδι...NOT

    Και οταν λεω με καλυπτει απολυτα, το εννοω γιατι εχω παιξει ηδη Demo του παιχνιδιου(σε πολυκαταστημα). Οποτε μια μικρη ιδεα σχετικα με το τι μπορει να προσφερει το παιχνιδι, την εχω παρει ηδη. Αναφερομαι σε αυτο επειδη παιρνει και μενα η μπαλα σε αυτο που λες.
    Κοίτα, μια φορά που βγήκα για καφέ με τον Greg Miller κατάλαβα ότι δεν ταιριάζουν τα χνώτα μας

  19. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    AriStos13 (07-10-2014)

  20. #1036
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by VoleMaulder View Post
    Διαφορετικοί άνθρωποι, διαφορετικές γνώμες. Δεν υπάρχει κανένα γενικό στάνταρ βαθμολόγησης που ακολουθούν όλοι όσοι γράφουν κριτικές, οπότε το να κοιτάτε όλες τις βαθμολογίες και να κάνετε συγκρίσεις χωρίς το κείμενο και χωρίς, σημαντικότερα, γνώση του ατόμου που έχει κάνει την κριτική, είναι που δεν έχει λογική, όχι η απόσταστη από το 5 μέχρι το 9.
    συμφωνω απολυτα με το bold, και επισης συμφωνω οτι ο βαθμος απο μονος του δεν λεει τιποτα αν δεν διαβασεις και το κειμενο, αλλα οταν γραφει για ρηχες νικες το eurogamer εεεε τοτε τι να πει κανεις? Στο GT μπορω να τρακαρω ολους τους αντιπαλους, να βγω μπολικες φορες απο τον δρομο, αλλα εαν νικησω (καλυτερο αμαξι, κωλοφαρδια) παιρνω κανονικα ολοκληρη την αμοιβη απο τον αγωνα, στο driveclub που καθε λαθος σου στερει το τελειο σκορ και επισης και εμπειρια οι νικες ειναι χωρις νοημα? οπως και να παιζεις?

  21. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    VoleMaulder (07-10-2014)

  22. #1037
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Δηλαδη πρεπει να γνωριζουμε το ατομο που εχει κανει το Review για να κρινουμε αυτα που λεει?

    Οχι το 5 ειναι πατος οταν βαθμολογεις ενα παιχνιδι. Με την ιδια λογικη και μεσα απο τα Reviews, το Rambo ειναι ενα μετριο παιχνιδι...NOT

    Και οταν λεω με καλυπτει απολυτα, το εννοω γιατι εχω παιξει ηδη Demo του παιχνιδιου(σε πολυκαταστημα). Οποτε μια μικρη ιδεα σχετικα με το τι μπορει να προσφερει το παιχνιδι, την εχω παρει ηδη. Αναφερομαι σε αυτο επειδη παιρνει και μενα η μπαλα σε αυτο που λες.
    Με αυτό επιβεβαιώνεις τα λόγια μου.

    Από τη στιγμή που δεν υπάρχει ένα καθιερωμένο σύστημα βαθμολόγησης που να ακολουθούν αυστηρά με κανόνες και επίβλεψη όλοι οι κριτικοί - πράγμα αδύνατο, μιας και μιλάμε για κάτι σε μεγάλο βαθμό υποκειμενικό - ναι, πρέπει έως ένα βαθμό να γνωρίζεις το άτομο που κάνει την κριτική. Δεν εννοώ να το γνωρίζεις προσωπικά και να είστε φίλοι, εννοώ να γνωρίζεις τη δουλειά του, τη λογική του, τις απόψεις του, τα γούστα του. Αν το δικό μου 1 είναι το δικό σου 5, που σύμφωνα με το bold στα λεγόμενά σου είναι, μιλάμε διαφορετική γλώσσα απλώς, οπότε δεν έχει καμία αξία η δική μου βαθμολογία για σένα, και αντίστροφα, αν δε γνωρίζουμε και οι δύο ότι ο δικός μου πάτος είναι το 1 και ο δικός σου το 5 (το οποίο, επίτρεψέ μου, είναι λίγο παράλογο, να βάζεις τη δηλαδή τη μέση της κλίμακας ως τον πάτο. Βάλε κλίμακα του 5, τότε, αν είναι να χρησιμοποιείς μόνο 5 βαθμούς, πιο λογικό δε θα ήταν; )

    Και ένα ντέμο, αν και μπορεί να σου δώσει μια ιδέα για κάποια πράγματα, δεν αρκεί για να κάνεις κριτική σε καμία περίπτωση.

    @Slay

    Δεκτό, ούτε κι εγώ καταλαβαίνω τι εννοεί με τις ρηχές νίκες. Ούτε και με τα υπόλοιπα που λέει περί προόδου. Τι περίμενε; Single player story campaign σε arcade racing game; Παρόλα αυτά, νομίζω πως τα συγκεκριμένα είναι λεπτομέρειες και έχουν λίγο βάρος, ειδικά σε σύγκριση με κάποια άλλα θέματα που φαίνονται και φαίνονταν στα βίντεο εδώ και πολύ καιρό (όπως το πώς σε τιμωρεί αν βγεις λίγο από το δρόμο ή για πράγματα για τα οποία φταίει ξεκάθαρα το κακό AI ή για την "κοινωνική" φούσκα, για την οποία μας είχαν ζαλίσει τόσο καιρό).
    Last edited by VoleMaulder; 07-10-2014 at 21:05.

  23. #1038

    Default

    Τελικα οι ανησυχιες μου για το Embargo date που ηταν σημερα βγηκαν αληθινες. Δε νομιζω να το τιμησω το παιχνιδι, αν και θα ασχοληθω αρκετα με την Free Edition

  24. #1039
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Πλάκα μας κάνεις έτσι;
    Δηλαδή αν σου αρέσει η Plus Edition αφού ασχοληθείς αρκετά μαζί της, δεν θα θέλεις το παιχνίδι λόγω reviews;

  25. #1040
    Cool Member flyawaygr's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    196
    PSN ID
    FlyawayGR
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πλάκα μας κάνεις έτσι;
    Δηλαδή αν σου αρέσει η Plus Edition αφού ασχοληθείς αρκετά μαζί της, δεν θα θέλεις το παιχνίδι λόγω reviews;
    Που και τα reviews είναι μοιρασμένα και μάλιστα ο μέσος όρος τείνει προς τα πάνω...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •