Page 75 of 115 FirstFirst ... 256571727374757677787985 ... LastLast
Results 1,481 to 1,500 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #1481
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    25 level το club.καλα παμε,επισης υπαρχει μια θεση ανοιχτη. speed famous λεγεται το club.


  2. #1482

    Default

    τελικα αξιζει η αγορα του?

  3. #1483
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by liakaros View Post
    τελικα αξιζει η αγορα του?
    Είναι του ύψους και του βάθους. Περίμενε την έκδοση Plus για ασφαλή συμπεράσματα.

  4. #1484
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ετοιμο και το review, μου βγηκε βεβαια κομματακι μεγαλουτσικο, sorry.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...5643-Driveclub

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Dragonpaul (28-10-2014),odytsak (28-10-2014),PDS (28-10-2014),teras1 (28-10-2014)

  6. #1485
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει, αλλα υπαρχει μια Mercedes SLS AMG για download δωρεαν, εγω την βρηκα στα single event που την ειχε διαθεσιμη με καλαθακι, πατησα ειδα οτι ηταν δωρεαν και την κατεβασα.

  7. #1486
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει, αλλα υπαρχει μια Mercedes SLS AMG για download δωρεαν, εγω την βρηκα στα single event που την ειχε διαθεσιμη με καλαθακι, πατησα ειδα οτι ηταν δωρεαν και την κατεβασα.
    Σε πιάνω αδιάβαστο αυτό το έχω αναφέρει από τότε που βγήκε το παιχνίδι 8/10 ήταν διαθέσιμο (πάντως καλο είναι που το ξανά λες κάποιος μπορεί να μην το είδε).
    Άντε θα φτιάξουν και τα υπόλοιπα από τότε που πήγα 50 level έχω σταματήσει να παίζω περιμένω να φτιάξει αλλα αργούν ακόμα βλέπω.

    xbox:Christoforo7s

  8. #1487
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Σε πιάνω αδιάβαστο αυτό το έχω αναφέρει από τότε που βγήκε το παιχνίδι 8/10 ήταν διαθέσιμο (πάντως καλο είναι που το ξανά λες κάποιος μπορεί να μην το είδε).
    Άντε θα φτιάξουν και τα υπόλοιπα από τότε που πήγα 50 level έχω σταματήσει να παίζω περιμένω να φτιάξει αλλα αργούν ακόμα βλέπω.
    Το χαζο ειναι οτι το συγκεκριμενο αμαξι, δεν το βρισκεις ουτε στο store σαν DLC, ουτε απο το tour, πρεπει να πας στο single event για να στο εμφανισει για "αγορα"

  9. #1488
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Γιατί δεν στην βγάζει στο store εδώ είναι

    xbox:Christoforo7s

  10. #1489
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Γιατί δεν στην βγάζει στο store εδώ είναι
    μαλλον μονο με search το βγαζει, γιατι και σαν DLC και σαν addon δεν το βρηκα με την ευθεια οδο.

  11. #1490
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    μπηκε και 6ο μελος στο club.ευχαριστουμε τα παιδια που ηθελαν να μπουν και δεν προλαβαν.speed famous level 26

  12. #1491
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    https://www.facebook.com/driveclubof...17611298323233 (28 Οκτωβριου)

    Today we also released a server update to optimise multiplayer matchmaking so you will now be matched with more suitable players based on the type of internet connection you have, which means matchmaking should be more reliable.
    Improvements continue to be made to the servers and our next significant game update will be released this week. This will boost connectivity and provide a better overall experience.

  13. #1492
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Koυτσα κουτσα σε κανα χρονο θα τρεχει οπως πρεπει το παιχνιδι...

    Ηθελα να ηξερα δεν ντρεπονται?

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    teras1 (30-10-2014)

  15. #1493
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το ωραιο ειναι οτι συνεχιζουν και λενε δεξια και αριστερα, οτι στην beta δεν ειχαν τετοια προβληματα. Ε χαιρω πολυ αν δοκιμασαν τη beta με 10-20-50-100 ατομα.

    Δινεις το πρωτο next gen racing game (online μαλιστα) για PS4, ξερεις οτι θα δωσεις και free εκδοση (που σημαινει κατι χιλιαδες, μην πω και παραπανω, downloads) και πας και κανεις τετοιες προχειρο δουλειες.

  16. #1494
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    θες να πεις "εκατομμύρια" download και χρήστες, καθώς σχεδόν οι μισοί κάτοχοι PS4 είναι συνδρομητές PS+ (στα 11 περίπου εκατομμύρια PS4 που έχουν πουληθεί, έχουμε δηλαδή περί τα 5,5 εκατομμύρια χρηστών και υποψήφιων παικτών του free DriveClub).

    Έχω την αίσθηση, ότι το παιχνίδι δεν θα το δούμε ποτέ ως free, όπως υποσχέθηκαν. Και η λογική μου είναι απλή: είτε λέγεται ελλιπής net κώδικας, είτε λέγεται ελλιπής υποδομή server αυτό που είναι εμφανές και με το πιο αδαές μυαλό περί τεχνολογίας, είναι ότι το παιχνίδι καλά-καλά δεν μπορεί να "σηκώσει" τους υφιστάμενους παίκτες του - που το αγόρασαν κανονικά.

    Ε, δεν μπορεί να σηκώσει μερικές χιλιάδες ταυτόχρονων online χρηστών, θα μπορέσει να σηκώσει επιπλέον 5,5 εκατομμύρια κόσμου; ΜΟΥΧΑΑΑΧΧΑΑΧΑαχαχαχααχαχχαουχαουοαχυουουχαουαχο, εδώ γελάμε μέχρι δακρύων. Με την απλή λογική πάντα, έτσι;

  17. The Following 5 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Nerven (30-10-2014),psx3 (30-10-2014),Starlord (30-10-2014),teras1 (30-10-2014),Viper (30-10-2014)

  18. #1495
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ναι Λευτερη, αυτο εννουσα με το "που σημαινει κατι χιλιαδες, μην πω και παραπανω, downloads". Ειχε χτησει τεραστιο hype με τον 1 χρονο καθυστερησης (κυριως λογω γραφικων γιατι απο gameplay δεν ειχαμε καταλαβει και πολυ τι και πως).

  19. #1496
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    εμ γίνε λίγο πιο καυστικός, της αξίζει της Sony. Με το "μην πω και παραπάνω", δεν καταλαβαίνει κάποιος που δεν ασχολείται ιδιαίτερα με τα νούμερα των χρηστών, αυτό το "παραπάνω" τι σημαίνει: από "χιλιάδες" χρήστες δηλαδή, πόσο ανεβαίνει το νούμερο με το "μην πω και παραπάνω"; Πάμε στις δεκάδες χιλιάδες; ¶ντε πες με το πολύ ζόρι στις εκατοντάδες χιλιάδες;

    Ενώ λέγοντας ξεκάθαρα το "5,5 εκατομμύρια αναμένουν το παιχνίδι που τους υποσχέθηκε η Sony, την ίδια στιγμή που δεν σηκώνει online μερικές εκατοντάδες χιλιάδες χρήστες".......ε, όπως και να το κάνουμε είναι καρα-μπαμ κράξιμο, καθαρό και ξάστερο. Με λίγα λόγια, το "5,5 εκατομμύρια" δείχνει ότι η Sony έχει χάσει την μπάλα ΠΛΗΡΩΣ όσο αφορά το free PS+ DriveClub.

    Εκτός και αν το δώσουν τελικά (ως μια κίνηση πανικού, αφού θα "χωνέψουν" ότι ο net κώδικας με ΤΙΠΟΤΑ δεν θα μπορεί να σηκώσει όλη αυτή την μάζα) χωρίς καν online και social features, απλά με περισσότερα αμάξια + πίστες offline. Αν και, τώρα που το σκέπτομαι, από όπου και αν το πιάσω δεν σώνεται η κατάσταση με τίποτα πια....

    ...(πολλές φορές βάζω τον εαυτό μου στην θέση του όποιου στελέχους, έχει δοθεί η ευθύνη να σουλουπώσει μια κατάσταση. Και σκέπτομαι: αν ήμουν εγώ τι θα έκανα; Τι θα έκανα, μέσα στα πλαίσια μου αφήνει περιθώριο η μαμά εταιρεία και φυσικά, οι τεχνικοί περιορισμοί -καλώς ή κακώς- του παιχνιδιού; ε............το λοιπόν, θα τα έβρισκα σκούρα: να το δώσω αυτό που υποσχέθηκα; Μα.....θα σέρνεται το σύμπαν, θα κολλήσει όλο το universe, το αρνητικό backlash θα είναι μέγιστο. Να το δώσω free αλλά offline μπας και; Τότε είναι που θα φάω το κράξιμο του αιώνα, καθώς παραδίδω ένα τίγκα social/online παιχνίδι......ως offline. Να μην το δώσω καθόλου τελικά και να προσπαθήσω να σουλουπώσω την κατάσταση με κάποιον άλλο ΑΑΑ τίτλο δωρεάν στο PS+, ίσως τον Δεκέμβριο; χμ........ίσως το τελευταίο να προτείνω στους ανώτερους, αν και ξέρω, ότι θα μου απαντήσουν "σήκω φύγε από εδώ, τέτοια προς το παρόν δεν γίνονται")

  20. #1497
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγω θα την πληρωσω την νυφη? Παραδινομαι!!

  21. #1498
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    αχαχαχαχαχαχαχ όχι βρε, απλώς όλοι μαζί με μια ψυχή και μια βροντερή φωνή: κράξτε ασύστολα, χύμα και ελεύθερα. Αν δεν αξίζει μια άθλια αντιμετώπιση/διαχείριση πελατών όπως με το DriveClub, τότε ποια αξίζει; Μιλάμε έχουμε φτάσει σε επικά επίπεδα αθλιότητας.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Starlord (30-10-2014),teras1 (30-10-2014),Viper (30-10-2014)

  23. #1499
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν ξερω εαν εχετε πετυχει τιποτε τρελλα challenges στον δρομο, εγω εχω δει δυο τρια speed challenges με νουμερα κοντα στα 3500KM/h

  24. #1500
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  25. The Following 2 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    odytsak (30-10-2014),teras1 (30-10-2014)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •