Page 72 of 115 FirstFirst ... 226268697071727374757682 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #1421
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    μονο τα bold μπορουν να χαρακτηριστουν σαν broken, το οτι δεν εχει features που δεν ειπαν οτι θα εχει , δεν το κανει broken. Επισης θα ζητησω και την προελευση του σχολιου "Forza killer", γιατι το ακουσα να αναφερεται μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου, και υποψιαζομαι οτι ειναι σχολιο που δεν εχει γινει ουτε απο την Evolution ουτε απο την Sony.
    Αν εννοείς το tuning/customizition, διευκρίνισα οτι δεν αναφέρομαι σε αυτα αλλά ότι θα έπρεπε να υπάρχει στο παιχνίδι. Όλα τα άλλα ισχύουν: no weather effects, no online, AI του κ@λου, no replay, no photo mod.
    και μην το δικαιολογίσουμε ότι ΘΑ έρθουν με μελλοντικό patch, γιατί είχαμε 1 χρόνο καθυστέρηση και ήταν δεδομένο ότι απλά πράγματα όπως weather effects και replay θα έπρεπε να υπάρχουν στο release.


  2. #1422
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    DisasterClub το αποκάλεσα, (έχω δημιουργήσει και το ανάλογο Club στο παιχνίδι)
    αλλά κάπου πήρε το μάτι μου καλύτερο χαρακτηρισμό, DriveAlone.

    To gameplay είναι γούστα, άλλος γουστάρει πιο arcade άλλος πιο sim,
    αυτό που είναι απαράδεκτο όμως είναι το buggy netcode που φορτώνει τους servers,
    αν είχε γίνει μια open beta θα ειχε διαπιστωθεί εγκαίρως το πρόβλημα.

  3. #1423
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Ρε μπαγάσα Οδυσσέα, θα'θελα να δω πως θα μας πείς ότι τελικά αγόρασες την full έκδοση όταν το κάνεις, αφού το online λειτουργήσει κανονικά τώρα που έφαγε delay και το Project Cars!

  4. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    odytsak (17-10-2014)

  5. #1424
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Παιδες εχω κατεβασει το update,installed κανονικα,με δειχνει Online,multiplayer ανοιχτο...κανω Join game και βγαζει παντα error ''Could not connet to players''
    Hθελα να ρωτησο απλα αν ξερει κανεις, ειναι ενα απο τα πολλα προβληματα που φαινεται να αντιμετωπιζει το παιχνιδι online η μηπως ειναι γιατι η γραμμη μου DSL ειναι γτπ!?

  6. #1425
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Δεν είναι η γραμμή σου

  7. #1426
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Αν είσαι συνδεδεμένος με τους server και παίρνεις πόντους KAI για το club είσαι σούπερ, άλλοι ούτε αυτό δεν μπορούν να έχουν.

  8. #1427
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ούτε εγώ μπορούσα πριν λίγο αλλα τώρα είναι οκ ίσως να φταίει και το δίκτυο της sony ψιλο κολαει από εχτές.
    Kαλα απο tour το τελευταιο τροπαιο που θα ηταν το ποιο δυσκολο μου φανηκε το ποιο ευκολο.
    Το παιχνίδι είναι ωραίο αλλα η μαλακια που κάνανε στο online το καταντήσανε σίριαλ.....που ειναι αυτα τα γαμ>>> τα αυτοκινητα.
    Last edited by Christos33; 17-10-2014 at 19:29.

    xbox:Christoforo7s

  9. #1428
    Member ps4 gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    αθηνα
    Posts
    87
    PSN ID
    wO21lfmanGR

    Default

    αντε να δουμε καμια κοντρα αναμεσα στα club.

  10. #1429
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κόντρα σε club χαχαχαχαχα εγώ είμαι στου Οδυσσέα το club αυτός είναι off ένας άλλος ούτε που τον ξέρω λίγο μονο ο r12345games κάνει δουλειά πως καταφέραμε και το φτάσαμε 12 level.
    Tώρα παίζω multi (σημερα που το βρηκα να δουλευει) με πετάει αραιά και που το τι στούκα πέφτει σε μερικές στροφές......Σήμερα έχει ITALY VS GERMANY και MOUNTAIN TRACKS.

    xbox:Christoforo7s

  11. #1430
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    εγώ είμαι στου Οδυσσέα το club αυτός είναι off ένας άλλος ούτε που τον ξέρω λίγο μονο ο r12345games κάνει δουλειά πως καταφέραμε και το φτάσαμε 12 level.
    Θέλω να μπω να βοηθήσω λίγο (να πάρω και το trophy για το level 10 club) αλλά δεν συνδέεται πλέον,
    τελευταία φορά που μπόρεσα να συνδεθώ ήταν την Δευτέρα.

    Επειδή εγώ Χριστόφορε δεν μπορώ να δω πόσοι και ποιοι είναι μέσα στο club
    αν θέλεις κάνε ένα πόστ στο άλλο θέμα αν υπάρχουν κενές θέσεις μήπως θέλει να μπει κάποιος,
    ε κάποια στιγμή θα μπω κι εγώ και θα βρω το club στο level 50!

  12. #1431
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Αν είσαι συνδεδεμένος με τους server και παίρνεις πόντους KAI για το club είσαι σούπερ, άλλοι ούτε αυτό δεν μπορούν να έχουν.
    Κατάλαβα..στην αναμονή λοιπόν και εγω! Εχω βγαλει μολις ολες τις πιστες κ ελπιζω το online να λεει για να με κρατησει,προσωπικα μαρεσει το gameplay του.^^

  13. #1432
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Οσο και να ψαχνω δεν βρισκω τι γινετε με τα αυτοκινητα...
    Λοιπον μου βγαζει αυτο error (CE-32920-6).
    κανω αυτα που λεει και στο RESTORE LICENSES μου βγαζει αυτο (NP-34993-8) αυτο δεν ξερω τι ειναι.

    xbox:Christoforo7s

  14. #1433
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Οσο και να ψαχνω δεν βρισκω τι γινετε με τα αυτοκινητα...
    Λοιπον μου βγαζει αυτο error (CE-32920-6).
    κανω αυτα που λεει και στο RESTORE LICENSES μου βγαζει αυτο (NP-34993-8) αυτο δεν ξερω τι ειναι.
    Και σε εμενα το ιδιο,περιμενω να δω οταν βγαλουν την free εκδοση..ελπιζω τοτε να κατεβαινουν κ αυτα...

  15. #1434
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    @Odytsak αφου δεν μπορεις να μπεις δες απο εδω το club σου....ανεβασα ενα βιντεο με το μενου του Driveclub (τα βασικα ,ξεχασα το γκαραζ ομως).

    xbox:Christoforo7s

  16. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    odytsak (18-10-2014)

  17. #1435
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    lol καθομουν και εβλεπα βιντεο στο γιουτουμπ απο το μουλτι του παιχνιδιου (για οσους εχει δουλεψει/δουλευει), παιδια τι ειναι αυτη η κατασταση λολ? Εγω επεσα σε περιεργα βιντεο, δεν ξερω, αλλα αυτο το πραγμα δεν λεγεται racing. Μιλαμε για συγκρουομενα κανονικα...εμβολισμους, wall hugging κλπ οτι ναναι εντελως.

    Ελπιζω να μην ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα της καταστασης στο μουλτι, γιατι αυτο που ειδα ηταν για κλωτσιες απλα.

  18. #1436

    Default

    Κατι τελειως Offtopic!

    Αυτο το πραγμα Val που γραφεις "Γιουτουμπ" αλλα απο την αλλη μπαινεις στο κοπο να γραψεις Wall hugging με τρελαινει!! Χαχαχαχα.. ;-)

    Sorry για το Off!
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  19. The Following 3 Users Say Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    AriStos13 (18-10-2014),Desmond (18-10-2014),teras1 (18-10-2014)

  20. #1437
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Val όπως έγραψα και σε άλλο thread του Ζήκου γίνεται στο multiplayer.

  21. #1438
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    lol καθομουν και εβλεπα βιντεο στο γιουτουμπ απο το μουλτι του παιχνιδιου (για οσους εχει δουλεψει/δουλευει), παιδια τι ειναι αυτη η κατασταση λολ? Εγω επεσα σε περιεργα βιντεο, δεν ξερω, αλλα αυτο το πραγμα δεν λεγεται racing. Μιλαμε για συγκρουομενα κανονικα...εμβολισμους, wall hugging κλπ οτι ναναι εντελως.

    Ελπιζω να μην ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα της καταστασης στο μουλτι, γιατι αυτο που ειδα ηταν για κλωτσιες απλα.
    Το multiplayer του Driveclub είναι δίκοπο μαχαίρι κανονικά. Δεν έχω καταλάβει ακόμη πως δίνει τα πέναλτι. Σίγουρα είναι άδικο να σε χρεώνει πόντους επειδή ο άλλος έρχεται και χτυπάει από πίσω σου. Από την άλλη βλέπω άτομα τα οποία την ώρα του αγώνα ενώ παίζουν κανονικά αν κάνουν μ@λ@κία και τους χρεώσει πέναλτι τότε αναβοσβήνουν και μπορείς να περάσεις από μέσα τους... Με επιφύλαξη το λέω αυτό αλλά υποθέτω πως αυτό συμβαίνει και δε νομίζω να είναι lag. Από την άλλη έχουν τύχει αγώνες όπου οι περισσότεροι χρήστες να έχουν διάθεση να τρέξουν χωρίς καγκουριές και τότε το παιχνίδι δίνει ρέστα. Νομίζω πως αυτή είναι η μοίρα όλων των online racing παιχνιδιών γενικότερα. Εξαρτάσαι άμεσα από το πόσο κάφρος είναι αυτός που τρέχει δίπλα σου εν αντίθεση με ένα FPS όπου όσο και κάφρος να είναι ο άλλος δε σε επηρεάζει ακαριαία... Μέχρι τώρα το ευχαριστιέμαι το online του... Περισσότερο δηλαδή μου μένουν τα θετικά παρά τα καφριλίκια που συναντώ... Ας το φτιάξουν επιτέλους όμως να τρέχει σωστά και χωρίς διακοπές...!!!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Christos33 (18-10-2014),teras1 (18-10-2014)

  23. #1439
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορουν να βαλουν ενα αξιολογο penalty system.... Τοσο δυσκολο ειναι πια; Ναι θελουν ολοι να νιωθουν οτι μπορουν να ειναι "μεσα στον αγωνα" ακομα και αν εχουν κανει λαθος. Ε για εμενα αυτο ειναι ηλιθιο εντελως. Τουλα ιστον ας βαλουν αλλο ενα mode οπου οποιος συμπεριφερεται ετσι στον αγωνα ε θα τρωει σκονη. Οποιος προσπαθει να εμβολισει τον αλλο να του κοβεται ο κινητηρας για 5-10 δευτερολεπτα. Κατι τελωσπαντων να σταματησει αυτο το κακο!

  24. #1440
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Δυστυχώς αυτό έχει να κάνει με την online κοινότητα και όχι με το παιχνίδι.
    Υπάρχει το πιτσιρίκι/καγκουρομ@λ@κ@ς που προσπαθεί να σε χτυπήσει απο πίσω και στο πλάι για να γυρίσεις και να γελάσει και υπάρχει και αυτός που θα κρατήσει την γραμμή του όταν είσαι δίπλα του.

    Το μόνο πράγμα που μπορεί να μετριάσει το φαινόμενο είναι οι αγώνες μεγάλης διάρκειας. Κάποια στιγμή πέτυχα endurance races των δέκα γύρων και ήταν εξαιρετικά.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •