Page 3 of 115 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #41
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default




  2. #42
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    ^^
    Eχει γραφικαρες το ατιμο.



    Last edited by PDS; 06-06-2013 at 20:31.
    .

  3. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (06-06-2013)

  4. #43
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Και ναι και οχι με τις γραφικαρες...σε καποια σημεια μου φαινεται απιστευτο σε αλλα οχι ετσι οπως το ειδα.Σημασια εχει οτι δεν ειναι simulation, καθαρα για διασκεδαση ειναι το παιχνιδι.Ουτε κρυο ουτε ζεστη τελικα απο εμενα...μαλλον η αποκαλυψη με το παραπανω βιντεακι δεν ηταν αυτο που περιμενα εγω τουλαχιστον.θα περιμενω και για την τελικη παρουσιαση βεβαια μηπως δειξουν και actual gameplay πισω απο το αυτοκινητο ή μεσα απο την καμπινα, τι διαδρομες εχει/τι αυτοκινητα κλπ αλλα ηδη το ψιλο-διεγραψα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  5. #44
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τα γραφικά είναι απίστευτα. Ειδικά η αρχή και η μέση του δεύτερου gif είναι σαν να βλέπω πραγματικότητα και όχι βιντεοπαιχνίδι.

  6. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mαλιστα… δηλαδη αν καταλαβα καλα ειναι ενα massive multiplayer time attack/drift attack game… το οποιο ειναι σχεδιασμενο για casual οδηγηση σε ομορφα τοπια, χωρις ιχνος carrer racing mode, χωρις ιχνος αγωνιστικου racing κομματιου και το οποιο ειναι η απολαυση του εκαστοτε social media freak…

    ε οχι… δεν θα παρω…

    Συγνωμη αλλα το concept του παιχνιδιου ειναι παντελως χαζο για εμενα… "α κοιταχτε φτιαξαμε ενα παιχνιδι να κανετε casual βολτες με αυτοκινητα σε βιντεοπαιχνιδι…" μπες σε ενα club και κανε βολτες μεσα στις πιστες με τους φιλους σου. Αγωνας? Δεν υπαρχει! Challenges, events, δεν ξερουμε κατα ποσο ειμαστε racing ή κατα ποσο ειμαστε, δεν ξερω κι εγω τι….

    Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι υποτιθεται οτι οταν ακους για ενα παιχνιδι αγωνων που δεν εχει… αγωνες και εχει στην ουσια time attack challenges, οτι μιλαμε για το υπερsimulation παιχνιδι… μονο εκει εχει πλακα και ουσια το time attack… γιατι εκει φαινεται ο πραγματικα skilled driver οχι να πιανει ο ττυπας πρωτη φορα το χειριστηριο και να κανει 1 δευτερολεπτο χειροτερο χρονο απο τον τυπο που εχει παιξει 17 ωρες το ιδιο σημειο σα μαλακας.

    Fail το game για εμενα. Ειναι ενα racing, μη racing game… (με αυτα που καταλαβα και ειδα). Μοιαζει περισσοτερο με ονειρωξη facebook/twitter/social media πυροτεχνημα παρα ουσιαστικο παιχνιδι.

  7. #46
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τα γραφικα ειναι εξαιρετικα αλλα σε κινηση το παιχνιδι μου φαινεται καπως choppy, ισως να φταιει και το βιντεο βεβαια.


  8. #47
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Από ό,τι έχω καταλάβει προσπαθούν να φτιάξουν ένα νέο genre (social racing).

  9. #48
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τα γραφικά real-time είναι;

  10. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Από ό,τι έχω καταλάβει προσπαθούν να φτιάξουν ένα νέο genre (social racing).
    Πραγμα που δυστυχως εγω προσωπικα απεχθανομαι... αυτη η τρελα με τα social media εχει αρχιζει και κουραζει...

    Ειλικρινα ομως ακομα κι ετσι δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο το παιχνιδι δεν περιλαμβανει αγωνες ή μια στοιχειωδη καρριερα... οκ το social κομματι, αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχει και ενα κομματι τετοιο? Δεν ξερω, το βρισκω τελειως κενο το παιχνιδι, χωρις ψυχη πως το λενε...

    Μακαρι να τα εχω καταλαβει εγω λαθος και να φαω το καπελο μου (που λεει και ο Ρομπαξ) οταν βγει το παιχνιδι. Γιατι ενα racing game το χρειαζεται το PS4, αλλα αυτο δεν ειναι racing game και το Χβοχ Ουαν βλεπω να κερδιζει αυτην την μαχη με το Forza 5.

  11. #50
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ότι παρουσιάστηκε είναι in-game. Έτσι μου είπε ο επίσημος λογαριασμός του driveclub στο twitter. https://twitter.com/DRIVECLUB/status/342912255907745792

  12. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    muku (07-06-2013)

  13. #51

  14. #52
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  15. #53
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    DriveClub’s PS Plus Edition Detailed

    The PS Plus edition of DriveClub, revealed yesterday, will – according to Evolution – be the full version of the game in terms of features and mechanics.

    However, it will launch with a cut-back number of tracks and cars.

    This’ll mean that players will be immediately able to jump into the game, form clubs and compete online.

    I asked whether that would mean more cars and tracks would appear as DLC to bulk up the game to the ‘full’ version but didn’t get an official comment.

    The PS Plus version will be part of the Plus subscription.

    The game handles great – it’s really smart and plays well despite the version on show being just 35% complete.

    http://www.thesixthaxis.com/2013/06/...tion-detailed/

    Αναμενόμενο ήταν αυτό

  16. #54
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    ^^ Δεν νομίζω ότι ήταν αναμενόμενο γιατί υποτίθεται το ps plus βγάζει προσφορές και δίνει δωρεάν full παιχνίδια. Όχι πετσοκομμένα. Από την άλλη βέβαια, με το plus υποχρεωτικό και το driveclub launch τίτλο, αν έδινε τον full τίτλο τότε δεν θα πουλούσε καμία retail κόπια το παιχνίδι.

  17. #55
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Απόλυτα φυσιολογικό και ίσως αυτό να σημαίνει ότι το full/retail game θα είναι όντως full και όχι με τα μισά οχήματα σε DLC όπως άλλοι τίτλοι συνηθίζουν. Άλλωστε μπορεί κάποιος να το δει σαν ένα μεγάλο και ελεύθερο διαρκείας demo. Σας αρέσει το αγοράζετε, σας αρκούν τα οχήματα και οι πίστες που θα έχει η plus έκδοση; μένετε σε αυτή. Μιλάμε για δωρεάν launch τίτλο νέας κονσόλας και δεν είναι λίγο να μπορείς έστω για μια εβδομάδα ή και παραπάνω να ασχοληθείς με κάτι πριν στάξεις ζεστό χρήμα για νέα και ακριβά παιχνίδια.

    EDIT
    Δείτε το αν θέλετε και σαν ένα δωρεάν Prologue.
    Last edited by Nek_Food; 13-06-2013 at 12:57.

  18. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    psx3 (13-06-2013)

  19. #56
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ακριβως γι αυτο ειναι οντως αναμενομενο. Εκτος του οτι το Driveclub επι της ουσιας δεν θα ειχε πωλησεις, ταυτοχρονα το PS+ θα το εκανες αποσβεση με το που το αγοραζες λολ, που βασικα, επι της ουσιας... το κανεις... ειναι απλα σαν να σε "αναγκαζει" να παρεις ενα παιχνιδι που μπορει να μην θες.

    Δεν ειναι το ιδανικο συμφωνω κι εγω που απεχθανομαι το online, αλλα σας το ελεγα οτι δεν παιζει στο PS4, κατι θα πρεπει να κανουν με το θεμα. Δεν συμφωνω, αλλα ειναι οντως μια συμφερουσα υπηρεσια σε πολυ λογικη τιμη δεδομενου το τι σου προσφερει. Απλα μλκια να σε "αναγκαζει".

  20. #57
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εγω περιμενα οτι δεν θα εχει καν plus το ps4 το πρωτο εξαμηνο,γιατι πρεπει πρωτα να εχει πολλους τιτλους και κυριως να περασει ενα χρονικο διαστημα απο την κυκλοφορια τους.Βλ Vita.
    Το οτι εχουμε day one plus,ακομα και ετσι ειναι παραπανω απο θετικο στα δικα μου ματια
    .

  21. #58
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    DriveClub Will Support All PS4 Wheels, Studio “Aiming” At 60FPS
    http://www.thesixthaxis.com/2013/06/...ming-at-60fps/
    .

  22. #59
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default



    κατά κάποιο τρόπο μπορούμε να αντιληφθούμε τι εστί "social racing" κατά την Evolution Studios.

    δεν ξέρω για εσάς, αλλά το βρήκα εξαιρετικά βαρετό (το στυλ gameplay), σε τέτοιο βαθμό που αρχίζω να συγκλίνω προς το να μην αγοράσω τον τίτλο.

    ελπίζω με επερχόμενα previews/reviews να μου αλλάξει (η Evolution) την αρχική έκπληξη-λόγω-απίστευτης-έλλειψης-ενδιαφέροντος προς το gameplay.

  23. #60
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Μα να τρεχεις με φαντασματα?? τι μλκ ειναι αυτη? Με λιγα λογια και time trials κάνεις και δεν ειναι και sim...και γενικα ειχα την αισθηση ετσι που το παρουσιασαν "10 χρονια το ειχαμε σαν ιδεα και επιτελους ηρθε η ωρα να το κανουμε πραξη" και " αισθανεσαι καθε κομματακι του αυτοκινητου, απο τα δερματινα καθισματα μεχρι το καθε μπουλονι" οτι θα ηταν κατι μοναδικο, θα γινει της πουτ@ν@ς...καμια σχεση ομως?
    Και τα γραφικα ειναι της ψιλοπλακας.Ισως στην παρουσιαση των αυτοκινητων να εχει ενα next-gen interface και λεπτομερεια αλλα in -game ειναι αισχος.Για exclusive ειναι απαραδεκτο.
    Satan has left his killing floor
    PS4

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •