Page 11 of 115 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 201 to 220 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #201
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default




  2. #202
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Φαίνεται φοβερό αλλά μην ξεχνάμε ότι κατά 90% πρόκειται για 1080p@30fps και δεν θα περιλαμβάνει weather effects. Είχαν πεί ότι ίσως προστεθούν σαν DLC(!) στο μέλλον. Βέβαια με την καθυστέρηση ίσως να έχει αλλάξει αυτό αλλά και πάλι στο τέλος δεν νομίζω να εντυπωσιαστεί κάποιος που παίζει σε ένα high end PC.

  3. #203
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    καλα ειπαμε αυτοι που παιζουν σε PC δεν εντυπωσιαζονται απο ΤΙΠΟΤΑ παρα αριθμους.

    Δειξτους το ACIII σε PC και θα σε πεισουν οτι εχει καλυτερα γραφικα απο το ACIV στο PS4.

    Και ναι το ειδα live αυτο.... το διαβασα.

    Επισης ενας pc καμμενος, θα γυρισει και θα σου πει οτι τα γραφικα του KZ ειναι επιπεδου crysis 2 low σε high end pc.... (και αυτο αληθινη ιστορια)

    Fuck logic.

    Νιωθεις οτι αν τους δειξεις ενα βιντεο και τους πεις αυτο τρεχει σε PC και κοτσαρεις διπλα τις λεξεις "MAX / ULTRA SETTINGS" , αυτοματως οι τυποι βλεπουν τα γραφικα με αλλο ματι. Βρε δεν πα να ειναι τσοφλι το παιχνιδι, αφου ειναι μαξαρισμενο ειναι η τελευταια λεξη της τεχνολογιας η ιδια.

    Απο την αλλη δειξτους ενα πανεμορφο οπτικα παιχνιδι, και πες τους οτι ειναι απο κονσολα και μεσα σε δευτερολεπτα θα δεις αντιδραση τυπου... "meh... my 2005-6 PC could run that better than this..." (επισης σχολιο επιστημονα pc gamer οταν ειδε το Last of Us και παραλιγο να τυφλωθουν απο την ασχημια του παιχνιδιου τα αριστοκρατικα του ματακια.)
    Last edited by Valkyre; 22-01-2014 at 17:43.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (22-01-2014),psx3 (24-01-2014),VoleMaulder (25-01-2014)

  5. #204
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Επισης ενας pc καμμενος, θα γυρισει και θα σου πει οτι τα γραφικα του KZ ειναι επιπεδου crysis 2 low σε high end pc.... (και αυτο αληθινη ιστορια)
    Χαχα, ναι το έχω δεί και εγώ αυτό!

  6. #205
    nikosspeed's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Acharne, Greece, Greece
    Posts
    15
    PSN ID
    nikos_speed
    Name
    nikos

    Default

    Παιδιά να ρωτήσω κάτι .Υπάρχει περίπτωση να το δώσουν στο plus ;

  7. #206
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Το δωρεάν παιχνίδι του Μαρτίου θα είναι αλλά ως ειδική plus έκδοση,
    δεν θα έχεις δηλαδή πρόσβαση σε όλες τις πίστες, αυτοκίνητα κλπ.

  8. #207
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Το δωρεάν παιχνίδι του Μαρτίου θα είναι αλλά ως ειδική plus έκδοση,
    δεν θα έχεις δηλαδή πρόσβαση σε όλες τις πίστες, αυτοκίνητα κλπ.
    Μαλλον προς ιουνιο μερια παει το πραγμα(μονο η επισημη ανακοινωση μενει)

  9. #208
    nikosspeed's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Acharne, Greece, Greece
    Posts
    15
    PSN ID
    nikos_speed
    Name
    nikos

    Default

    Κατάλαβα . Ευχαριστώ πολύ παιδιά

  10. #209
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    καλα ειπαμε αυτοι που παιζουν σε PC δεν εντυπωσιαζονται απο ΤΙΠΟΤΑ παρα αριθμους.

    Δειξτους το ACIII σε PC και θα σε πεισουν οτι εχει καλυτερα γραφικα απο το ACIV στο PS4.

    Και ναι το ειδα live αυτο.... το διαβασα.

    Επισης ενας pc καμμενος, θα γυρισει και θα σου πει οτι τα γραφικα του KZ ειναι επιπεδου crysis 2 low σε high end pc.... (και αυτο αληθινη ιστορια)

    Fuck logic.

    Νιωθεις οτι αν τους δειξεις ενα βιντεο και τους πεις αυτο τρεχει σε PC και κοτσαρεις διπλα τις λεξεις "MAX / ULTRA SETTINGS" , αυτοματως οι τυποι βλεπουν τα γραφικα με αλλο ματι. Βρε δεν πα να ειναι τσοφλι το παιχνιδι, αφου ειναι μαξαρισμενο ειναι η τελευταια λεξη της τεχνολογιας η ιδια.

    Απο την αλλη δειξτους ενα πανεμορφο οπτικα παιχνιδι, και πες τους οτι ειναι απο κονσολα και μεσα σε δευτερολεπτα θα δεις αντιδραση τυπου... "meh... my 2005-6 PC could run that better than this..." (επισης σχολιο επιστημονα pc gamer οταν ειδε το Last of Us και παραλιγο να τυφλωθουν απο την ασχημια του παιχνιδιου τα αριστοκρατικα του ματακια.)
    Δεν εχουν παρει το παρατσουκλι master race χωρις λογο.

    Εγω παλι δεν εντυπωσιαζομαι απο το βιντεο αυτο οχι επειδη δεν ειναι εντυπωσιακο (σουπερ ειναι), αλλα γιατι δεν ξερουμε τι ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα και σε συνθηκες gameplay. Για παραδειγμα το πρωτο κομματι ειναι απο το reveal του playstation meeting οπου ξερουμε πλεον οτι προκειται για render. Οποτε μπορει και το δευτερο κομματι να ειναι το ιδιο, επιφυλασσομαι για gameplay video σε καλη ποιοτητα.
    Last edited by hakoo; 23-01-2014 at 02:51.


  11. #210
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Οπως λενε και τα παιδια, απο το πιο πανω βιντεο δεν μπορούν να βγουν συμπερασματα, δεν ξέρουμε τι ειναι render και τι realtime.
    Καλο θα ειναι να δείξουν realtime gameplay video τα οποια βεβαια να μην ειναι 10 sec οπως εχουμε συνηθίσει μεχρι τωρα...

  12. #211
    Member pafralis30's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Θεσσαλονικη / Ευοσμος / Σερρες
    Posts
    59
    PSN ID
    pafralis30
    Name
    Βασιλης

    Default

    Και τελος παντων ξερει κανεις ποτε επιτελους θα κυκλοφορησει!;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ελλας Ελληνων..... )-( Ασανα

  13. #212
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν εχει ανακοινωθει τιποτα επισημο ακομα.


  14. #213
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχει ανακοινωθεί σχεδόν επίσημα για 28 Φεβρουαρίου. Αλλά με αυτά και αυτά μάλλον θα βγουν πάλι καμιά βδομάδα νωρίτερα να μας πουν ότι θα το πάρουμε κάνα τρίμηνο αργότερα και αυτό δεν ξέρω καν αν θα είναι τελικά κακό αφού από ό,τι φαίνεται κάθε μέρα που περνάει είναι υπέρ του τίτλου, που ξεκίνησε σαν μέτριος προς καλός και συνεχώς βελτιώνεται σε όλα τα επίπεδα. Νομίζω;

  15. #214
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Nek μιλας για τα παλια δεδομενα η εχουμε κατι καινουριο? Ναι μεν ειχαν πει παλιοτερα οτι θα ειναι το game του Φεβρουαριου αλλα πριν λιγες μερες εκαναν νεα δηλωση οτι θα ανακοινωσουν ημερομηνια soon, οποτε εχω την εντυπωση οτι δεν υπαρχει καμια επισημη ημερομηνια. Μπορει να εχω χασει κατι βεβαια.


  16. #215

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Nek μιλας για τα παλια δεδομενα η εχουμε κατι καινουριο? Ναι μεν ειχαν πει παλιοτερα οτι θα ειναι το game του Φεβρουαριου αλλα πριν λιγες μερες εκαναν νεα δηλωση οτι θα ανακοινωσουν ημερομηνια soon, οποτε εχω την εντυπωση οτι δεν υπαρχει καμια επισημη ημερομηνια. Μπορει να εχω χασει κατι βεβαια.
    Σωστος! Στο επεισοδιο 50 του Next-Player ο Community Manager της Sony δηλωσε οτι δεν υπαρχει ακομα ημερομηνια. Και για να μην υπαρχει καν date, μαλλον τον χανουμε τον Φεβρουαριο για να καταφερει να τρεξει το παιχνιδι σταθερα 1080p/60fps

    Link επεισοδιου με τις δηλωσεις του Pad Poet:
    http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=zii_yv_tj_kvqc%3D

  17. #216
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να βγεί στο λανσάρισμα του PS4 στην Ιαπωνική αγορά. Είπαν όμως ότι δεν είναι εφικτό και να περιμένουμε σύντομα περισσότερα. Φοβάμαι ότι θα πάει για Μάιο-Ιούνιο, κάτι όχι τόσο άσχημο βέβαια γιατί το καλοκαίρι δεν κυκλοφορεί τίποτα.

  18. #217

    Default

    Και εγω πιστευω ειναι καλυτερα να τα παρουμε σπαστά Infamous, Driveclub για να εχουμε συνεχεια content. Οχι μονομιας

  19. #218
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ναι αλλά το ένα ήταν κερασάκι - καροτάκι για τους plus στο PS4 launch και καλά μην το ξεχνάμε. Η κονσόλα δεν έχει ένα racing της προκοπής και μάλιστα exclusive και ελπίζαμε λέει μπας και έχει GT, καλά κρασά. Δεν λέω για καλό είναι αλλά μας έχουν πήξει στις παπαριές και στην Sony, από υποσχέσεις ένα σωρό αλλά από ουσία...
    Resogun ρεεεεεε!!!

  20. #219

    Default

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν οντως παιζεις μονος σου, χωρις αλλους οδηγους, τοτε ολα τα παραπανω πανε χαμενα, κατα τη γνωμη μου. Δε με εξιταρει να τρεχω μονος σου ουτε στα 120fps

  21. #220
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Υποτίθεται ότι χτίζουν και μιας μορφής single campaign εμπειρία με πρόοδο και καριέρα. Επίσης, από ό,τι έχω δει σε βίντεο δεν τρέχεις πάντα μόνος σου ή απέναντι σε ghosts άλλων οδηγών, αν θυμάμαι καλά έχουμε δει και διαβάσει για αγώνες με ανταγωνισμό με άλλους οδηγούς ταυτόχρονα. Το μπερδεύω με κάποιο άλλο ή είναι ευσεβείς πόθοι πουμκαρφώθηκαν ασυνείδητα στο μυαλό μου; Δεν βολεύει να ψάχνω και από την ταμπλέτα, αλλά νομίζω και εδώ έχουν μπει τέτοια βιντεάκια και ειδήσεις.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •