Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 101 to 108 of 108

Thread: Knack

  1. #101
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν νομίζω να ασχοληθώ να το πλατινάρω. Δεν έχω κοιτάξει και τι θέλει.
    Ειναι πολύ ευχάριστο παιχνίδι όμως.
    Και δεν με λες και fan των Platform games..
    Spoiler!

  2. #102
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν θυμάμαι είχε βαθμό δυσκολίας?
    Γιατί θυμάμαι το ειχα βάλει και ηταν δύσκολο σε μερικά σημεία σου εσπαγε τα νευρα.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #103
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν θυμάμαι είχε βαθμό δυσκολίας?
    Γιατί θυμάμαι το ειχα βάλει και ηταν δύσκολο σε μερικά σημεία σου εσπαγε τα νευρα.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχει, εγώ παίζω στο normal.
    Γενικά προχωράω μια χαρά αν και χάνω συχνά.
    Το θέμα είναι οτι οι εχθροι σε έχουν με 2-3 χτυπήματα.
    Στο hard αν το έχεις βάλει λογικά θα σπάει νεύρα...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (06-06-2015)

  5. #104
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μόλις τελείωσα το παιχνίδι...

    Πραγματικα δε καταλαβαινω την τόσο χαμηλή βαθμολογία στο Metacritic... Οπωσδηποτε έχει κάποια προβλήματα, αλλα ειναι ενα κλασικό old school platform το οποίο ειναι αρκετά διασκεδαστικό. Για το μέγεθος που έχει -δε το λες και μικρό- θεωρω πως είχε και αρκετή ποικιλία στους κόσμους του και δε γινεται βαρετό. Οκ, το story ειναι παιδικά απλό, αλλα ποιος ψάχνει ιστορία σε ενα τέτοιο παιχνιδι.
    Νομίζω πως το παιχνιδι έπεσε "θύμα" των μεγάλων προσδοκιών που ολοι είχαμε όταν πρωτοκυκλοφόρησε το PS4. Προσωπικά δε θα με χάλαγε να τσεκάρω και το 2 τωρα.

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Dimitris_ (18-02-2018),jper75 (20-02-2018),mihalis13 (18-02-2018),panos74gr (18-02-2018),Snk (18-02-2018)

  7. #105

    Default

    Αγαπητε συμφορουμιτη Παυλο θα σου αναφερω προηγουμενα link και πιστευω να σε καλυψω και με το παραπανω .

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...66-Knack/page4
    σχολιο 63

    στην ιδια σελιδα σχολιο 80 το κραταμε για την τιμη που κοστιζε στις αρχες.

    Σχολιο 88 το review απο το site μας (μπορεις στην ιδια σελιδα να διαβασεις και αποψεις απο τα παιδια που το ειχαν παιξει τοτε)
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...66-Knack/page5
    στον επιλογο του οποιου γραφεται αυτο
    '''Συμπερασματικά, το Knack είναι μια κλασική περίπτωση μέτριου launch παιχνιδιού, δίνει δηλαδή την αίσθηση ότι πιο πολύ ήταν μια στρατηγική επιλογή των υπεύθυνων να καλύψουν ένα genre και να γεμίσουν κάπως την βιβλιοθήκη για την κυκλοφορία της νέας κονσόλας παρά αποτέλεσε έμπνευση κάποιου δημιουργού η κάποιου studio. Τα θετικά του στοιχεία όπως είναι ο τεχνικός τομέας, το local co-op, η μεγάλη διάρκεια (πάνω από 10 ώρες) και τα ικανοποιητικά boss fights δεν αρκούν για να το κάνουν άξιο αγοράς full price''

    Αρα ειμαι σιγουρος οτι αν το παιχνιδι το ειχες αγορασεις στις αρχες της κονσολας πληρωνοντας τα αναλογα χρηματα δεν θα ησουν τοσο θετικος οπως τωρα. Το λεω αυτο γιατι το διαβαζα αρκετα και στο TheOrder οταν το επαιζαν πολλοι δωρεαν απο το ps plus ή σε μειωμενη τιμη κοντα στο 15ευρω used πως απορουσαν με το κραξιμο του παιχνιδιου.
    Last edited by Fulgore; 18-02-2018 at 23:10.

  8. #106
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Σε αυτο που λες δεν έχεις άδικο και ειναι κάτι που "κουμπώνει" σε πολλα πράγματα (εκτός video games εννοώ). Συνήθως κάτι που αποκτούμε δωρεάν ή σε χαμηλή τιμη, το αξιολογούμε διαφορετικά. Σε αυτή την περίπτωση θετικά. Σιγουρα δε θα ήθελα να σκάσω 60 ευρώ για το συγκεκριμένο, απο την άλλη όμως, για κανένα παιχνίδι, σχεδόν, δε δίνω πλέον τόσα χρήματα.
    Πάντως, προσπαθώντας να το απομονώσουμε απο αυτές τις παραμέτρους και να το δούμε απλά σαν παιχνίδι, νομίζω πως το 56 που παίρνει στο Metacritic το αδικεί αρκετά. Εγώ θα του έδινα ενα 7.5 σιγουρα.

  9. #107
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εμένα μου άρεσε πολύ το Knack και το θεωρώ πολύ αδικημένο παιχνίδι. Το είχα παίξει πριν 3 χρόνια και το είχα ευχαριστηθεί αρκετά.
    Τώρα για αυτό που λέει ο Fulgore σαφώς και παίζει ρόλο η τιμή που θα πάρεις ένα παιχνίδι αν και εγώ προσωπικά προσπαθώ να μην κρίνω έτσι τα παιχνίδια.
    Βέβαια σπάνια δίνω τόσα λεφτά για παιχνίδι (μονο για συλλεκτικές εκδόσεις κάνω την υπέρβαση)
    Το The Order για παράδειγμα το είχα πάρει Day One και είναι από τα παιχνίδια που μου άρεσαν πολύ και θα ήθελα να δω ένα sequel.
    Πάντως το Knack θεωρώ πως αυτό που κάνει το κάνει αρκετά καλά και είναι ένα τίμιο Platformer. Κάποια στιγμή θέλω να παίξω και το 2.
    Ίσως το βλέπω και σαν ωραίο παιχνίδι επειδή γενικά δεν είμαι fan των platform games, οπότε δεν έχει και την ανάλογη "εμπειρία" από τέτοια παιχνίδια...
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (19-02-2018)

  11. #108
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post

    Αρα ειμαι σιγουρος οτι αν το παιχνιδι το ειχες αγορασεις στις αρχες της κονσολας πληρωνοντας τα αναλογα χρηματα δεν θα ησουν τοσο θετικος οπως τωρα. Το λεω αυτο γιατι το διαβαζα αρκετα και στο TheOrder οταν το επαιζαν πολλοι δωρεαν απο το ps plus ή σε μειωμενη τιμη κοντα στο 15ευρω used πως απορουσαν με το κραξιμο του παιχνιδιου.
    Το The Order δεν έχει μπει ποτέ στο Plus. Είναι από τα παιχνίδια που θα ήθελα προσωπικά να δω στο πρόγραμμα γιατί δεν έχω αξιωθεί να το παίξω μέχρι σήμερα, πέραν του Demo που είχα παίξει στην πρώτη παρουσίαση του PS4 που είχε κάνει η Sony Hellas.

    Το Knack είναι ένα τίμιο και όμορφο Platfrom game, απλά το έφαγαν οι πολλές φαμφάρες και το πολύ το λέγε λέγε την περίοδο προ launch της κονσόλας. Μας είχαν ψιλοζαλίσει σχετικά με αυτό και ΟΚ όσο καλό και να είναι δεν το λες και system seller, περισσότερο δηλαδή μας απασχολούσε η Sony με το Knack παρά με τα Killzone και Infamous (αν θυμάμαι καλά, έχουν περάσει και πόσα χρόνια). Πάντως, όσα υπόσχεται σε πολύ μεγάλο βαθμό τα προσφέρει απλόχερα και το Knack 2 κινείται λίγο πολύ στα ίδια πλαίσια. Είναι ένα όμορφο platform παιχνίδι, τίμιο με όμορφα γραφικά και μηχανισμούς και ψιλοενδιαφέρουσα ιστορία. Έχω την εντύπωση ότι το πρώτο ήταν κάπως καλύτερο και ίσως πιο προσεγμένο από το δεύτερο το οποίο μου φάνηκε ελαφρώς πιο μονότονο και είχε μικροθεματάκια στα χρώματα όταν το έπαιξα εγώ.


Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •