Results 1 to 7 of 7

Thread: Blu-Rays - Special Editions

  1. #1
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default Blu-Rays - Special Editions

    1. Blade Runner Digibook (US) - SOLD





    Digibook, δεν είναι σφραγισμένο, δεν έχουν παιχτεί ποτέ τα δισκάκια. Δεν κυκλοφορεί Ευρώπη, region free σύμφωνα με το blu-ray.com. ​Δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους.


    Τιμή: 20Ε

    2. The Girl with the Dragon Tatoo HMV Exclusive Digipack



    Digipack, αν θέλετε περισσότερες φωτό, ευχαρίστως. Όμοια με πριν, δεν είναι σφραγισμένο, αλλά δεν έχει παιχτεί ποτέ. Δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους.

    Τιμή: 18Ε

    Αθήνα - Συνάντηση σε μετρό (Πανόρμου, Κατεχάκη)


    Είναι διαθέσιμα και αλλού!
    Last edited by tonybsg; 28-02-2013 at 14:04.


  2. #2
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Up


  3. #3
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    1. Blade Runner Digibook (US) - SOLD


  4. #4
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Υπαρχει περιπτωση να βρουμε πουθενα φθηνα blu rays?γιατι γενικα που εχω ριξει μια ματια στα γνωστα καταστηματα βλεπω κατι 40-50ευρα και λεω give me a break...τωρα βγηκε και η blu ray εκδοση του silent hill 3D και θα ηθελα να την εχω σε δισκακι αλλα με αυτες τις τιμολογησεις...
    Spoiler!

  5. #5
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Γιατί 40-50Ε ρε συ;

    55Ε κάνει η τριλογία του Batman που κυκλοφόρησε πρόσφατα, με ωραία συσκευασία και mini artbook.

    Οι καινούριες κυκλοφορίες κυμαίνονται στα 20-30Ε (για μένα βέβαια πάλι δεν αξίζουν οι ελληνικές εκδόσεις σε αυτά τα χρήματα).

    Όμως σε διάφορες περιόδους υπάρχουν price drops σε παλιότερους τίτλους σε κάμποσα καταστήματα, πχ το Public έχει μία λίστα όπου με 50Ε παίρνεις 5, τα Media Markt έχουν κάμποσους τίτλους με 10-12Ε κ.λπ. κ.λπ.

    To Sillent Hill αν δεν κάνω λάθος δεν έχει κυκλοφορήσει Ελλάδα (δεν είμαι και σίγουρος).

    Και εννοείται ότι απ' έξω βρίσκεις πράγματα φθηνότερα (βέβαια παίζει να μην έχουνε ελληνικούς υπότιτλους).


  6. #6
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    εσυ αγοραζεις?απο δω?
    Γενικα εχω δει χτυπημενες τιμες γιαυτο σου λεω...
    Θελω να αγορασω απο δω αλλα με κραταει η τιμη.απεξω βλεπω πιο λογικες τιμες αλλα δεν εχουμε ελληνικα αποτι φανταζομαι...
    εχεις υποψην κανενα καλο καταστημα για αγορες?
    Spoiler!

  7. #7
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εντάξει οι τιμές είναι αυτές που σου λέω πάνω κάτω, μάλιστα υπάρχουν και αρκετές ταινίες που κάνουν από την αρχή στα 15Ε (πχ οι Άθικτοι που μόλις κυκλοφόρησαν και είναι και πολύ ωραία ταινία).

    Εγώ σπανίως ψωνίζω ελληνική έκδοση σε full price, δεν θα δώσω ούτε τα 20Ε για μία απλή έκδοση στην πλαστική θήκη και πολύ πιθανόν με κομμένα extras. Τα λίγα steelbooks που βγαίνουν, τα τσιμπάω μόλις διασταυρώσω ότι οι ξένες εκδόσεις δεν έχουν και ελληνικούς subs. Όμως όταν πέφτουν οι τιμές τους και σε προσφορές σαν τις παραπάνω (τα 5, 50Ε) κάτι θα χτυπήσω.

    Καταστήματα απ' έξω υπάρχουν κλασικά όλα τα amazon, όπου με λίγο ψάξιμο μπορείς να διασταυρώσεις μήπως έχουν και ελληνικούς υπότιτλους αυτά που θες (δεν είναι και λίγες οι περιπτώσεις που έχουν, πρόσφατα πήρα από amazon.fr μία special edition του Blade Runner και έχει κανονικά υπότιτλους).



    Ό,τι άλλο θες μου λες φίλε, ίσως θα έπρεπε να μεταφέρουμε και τα posts σε κάποιο καλύτερο thread κιόλας, σχετικά με BD's.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •