Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 68 of 68

Thread: Treasures of Montezuma Blitz (PSN Free)

  1. #61
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ισως στάθηκα τυχερός αλλά το είχα καταφέρει σχετικά γρήγορα.

    Προσπάθησε να μη σπας κανένα δυναμίτη ή αστραπή και να έχεις ενεργοποιημένο και το add bonuses,
    όσο κάνεις τριάδες προστίθενται στο Board και άλλοι δυναμίτες και κεραυνοί.
    Στο τέλος σκάνε όλα μαζί και γκλιγκ gold trophy.

  2. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Nek_Food (23-02-2014)

  3. #62
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Προσπαθώ ο καημένος, προσπαθώ, αλλά βλέπω μετά από τον απίστευτο χαμό γκλινκ γκλονκ να πέφτουν δύο, τρία, τέσσερα κρυσταλλάκια και μου σπάνε τα νεύρα. Για πες μου ποια bonuses χρησιμοποιείς μπας και αλλάξω κάποιο σε κάτι καλύτερο, γιατί οι συνδυασμοί που κάνω πλην των σταθερών δε μου βγαίνουν μάλλον.

    Α, και ποιος ειναι ο συνδυασμός για μεγάλα σκοπός, γιατί κυνηγώντας το συγκεκριμένο τρόπαιο μένω στα πολύ ρηχά και μου σπάνε τα νεύρα.

  4. #63
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Nεκτάριε δες καλύτερα σε κανένα trophy guide γιατί έχω να παίξω κανένα χρόνο και παραπάνω και δεν τα θυμάμαι και καλά,
    μη πω αρλούμπες και σε μπερδέψω αντί να σε βοηθήσω.

  5. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Nek_Food (23-02-2014)

  6. #64
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αφού δεν έσπασα σήμερα το Vita δεν θα το σπάσω ποτέ. Επανειλημένα παιχνίδια με γεμάτες εκρήξεις δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα και το κερασάκι ήταν ένας πανικός εκκρήξεων και πανικός στο ίσιωμα που λένε αλλά στο τέλος να βλέπω στο τέλος έναν κρύσταλλο να πέφτει από το πουθενά. Αγκρρρρρρρ... Ευτυχώς μου τέλειωσαν οι κρύσταλλοι σήμερα και υποθέτω ότι θα ηρεμήσω για κάποιον καιρό.

  7. #65
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Υπάρχει κανά κόλπο/cheat για το «ξυστό»; Ουδέποτε μου έχει τύχει να κερδίσω 100.000 κρυστάλλους... εντωμεταξύ έχω έναν φίλο που έχει τιγκάρει και ζωές και κρυστάλλους με κάποιο glitch που του είχε τύχει παλιότερα.

  8. #66
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Αφού δεν έσπασα σήμερα το Vita δεν θα το σπάσω ποτέ. Επανειλημένα παιχνίδια με γεμάτες εκρήξεις δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα και το κερασάκι ήταν ένας πανικός εκκρήξεων και πανικός στο ίσιωμα που λένε αλλά στο τέλος να βλέπω στο τέλος έναν κρύσταλλο να πέφτει από το πουθενά. Αγκρρρρρρρ... Ευτυχώς μου τέλειωσαν οι κρύσταλλοι σήμερα και υποθέτω ότι θα ηρεμήσω για κάποιον καιρό.
    Tελικά πρέπει να στάθηκα πολύ τυχερός, με πολύ λίγες προσπάθειες το κατάφερα, φαντάζομαι τι νεύρα είχες που δεν στο έδωσε το χρυσό τρόπαιο για ένα κουτάκι.

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Υπάρχει κανά κόλπο/cheat για το «ξυστό»; Ουδέποτε μου έχει τύχει να κερδίσω 100.000 κρυστάλλους... εντωμεταξύ έχω έναν φίλο που έχει τιγκάρει και ζωές και κρυστάλλους με κάποιο glitch που του είχε τύχει παλιότερα.
    Από κάποιο patch και μετά είναι πιο εύκολο να κερδίσεις κρυστάλλους, βέβαια τις 100 χιλιάδες ούτε κι εγώ τις έχω κερδίσει ποτέ,
    προτιμώ πάντως που κέρδισα το χρυσό τρόπαιο από το να κέρδιζα σαν τον Νεκτάριο τις 100 χιλιάδες.

  9. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Nek_Food (25-02-2014)

  10. #67

    Default

    έχω το montezuma σε tablet...τα σπάει το game...θα κατεβάσω άμεσα και την έκδοση για vita...!!!

  11. #68
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Μετά από επανηλειμένες προσπάθειες που έβλεπα να πέφτουν ένα ή δύο κρύσταλλοι από το πουθενα με κίνδυνο τα νεύρα μου ή το vitaκι μου, σήμερα και προ ολίγων λεπτών τα κατάφερα με το nuclear blast. Έπαιζα και εκεί που τελείωνε ο χρόνος σε ένα μάλλον μέτριο προς κακό παιχνίδι, έκανα πολλά μαζεμένα τεσσάρια, πεντάρια και επαναλαμβανόμενα που πέφτουν και σπάνε μόνα τους και ξαφνικά ένα κλικ πριν τελειώσει ο χρόνος έσκασε ένας κρύσταλλος έτσι όπως έπεσε μόνος του. Έγινε πανικός και αμέσως έπεσαν τα νέα από επάνω και τελείωσε ο χρόνος, με την άκρη του ματιού μου εκτίμησα ότι τα καθάρισα όλα, αλλά αργούσε πολύ το τρόπαιο να βγει και με έζωσαν τα φίδια. Τελικά τσουπ το έβγαλε... Τώρα μένουν οι πόσες 100, 200 ώρες; Δεν με νοιάζει πια, αργά η γρήγορα θα έρθει και αυτό καθώς το παιχνίδι μου αρέσει και το παίζω συχνά, απλά είχα ένα μικρό άγχος (εγώ που σκασίλα μου τα τρόπαια γενικά) ότι θα συμπλήρωνα και τις ώρες και θα βασανιζόμουν εσαεί με αυτό. Τέλος, μόνο η αφοσίωση μένει... Ωστόσο έχω ένα παιδί στην λίστα φίλων που μου προκαλεί ψυχολογικά προβλήματα, γιατί παρότι τον ρώτησα και χρησιμοποιούμε τους ίδιους κρυστάλλους, εγώ κινούμαι γενικώς στα ρηχά και αυτός χτυπάει κάτι 400m & 500m κάθε φορά, απίστευτο θα ήθελα να τον δω να παίζει ζωντανά μπροστά μου να δω πως τα καταφέρνει και υποτίθεται ότι το έχω γενικά το άθλημα των bejeweled games... Μπα, ουτε με αναβολικά που λένε.


Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •