Page 109 of 114 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113 ... LastLast
Results 2,161 to 2,180 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2161
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Καλό θα ήταν να διαβάζεις ή αν διαβάζεις να καταλαβαίνεις τι διαβάζεις κ να μην κάνεις το θύμα. Πες ότι ψάχνεις κάποιον να συμφωνεί μαζί σου για να κανεις διάλογο κ άσε τις αερολογιες περί διαλόγου.
    Τελικα δεν κρατηθηκες και περασες στις προσωπικες επιθεσεις οπως προεβλεψα. Καταρχας μιλα καλυτερα.

    Σου μιλησα για χαρακτηρες και προσπαθησες να μειωσεις το the last of us για να μειωσεις την αποψη μου. Δεν μου ειπες για τον Geralt και Joel, μου μιλησες για TLOU που αν δεν ειχε στορυ δεν θα το επαιζε ουτε η εταιρια.
    Αυτο εσυ το λες διαλογο?

    Μαθε να σεβεσαι την αλλη αποψη. Σε καθε thread γινεσαι ενα με το παιχνιδι που υποστηριζεις. Ξεκολα.
    .

  2. #2162

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Καταρχας μιλα καλυτερα.

    Σου μιλησα για χαρακτηρες και προσπαθησες να μειωσεις το the last of us για να μειωσεις την αποψη μου. Δεν μου ειπες για τον Geralt και Joel μου μιλησες για TLOU που αν δεν ειχε στορυ δεν θα το επαιζε ουτε η εταιρια.
    Αυτο εσυ το λες διαλογο?
    Κ μετά σου λέω πως τα συγκρίνεις αυτά τα 2 . Η δεν το διάβασες?
    Το ένα παιχνίδι πρέπει να τα δεις όλα σε 15-20 ώρες στο άλλο θες 100 + . Οπότε ακόμα επειδή λες είσαι στην αρχη δεν έχεις δει κ κάτι. Τζάμπα συζητάμε με λίγα λόγια.

    Μια χαρά διάλογο με δόσεις υπερβολής για να δώσω το παράδειγμα. Άμα βγαίνει το fanboy από μέσα σου your problem.

    Σημείωση: μου άρεσε πολύ το LOU .

  3. #2163
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Κ μετά σου λέω πως τα συγκρίνεις αυτά τα 2 . Η δεν το διάβασες?
    Ρε αγορι. Ερμηνειες χαρακτηρων δεν μου ζητησες να σου δωσω απο αλλα παιχνιδια? Aυτο εκανα.
    Και μετα μου λες πως ''τολμαω'' και συγκρινω διαφορετικους χαρακτηρες γιατι τα παιχνιδια ειναι διαφορετικα? Εσυ δεν μου το ζητησες?

    Οσον αφορα την διαρκεια του παιχνιδιου και πως επηρεαζει την εικονα για τους χαρακτηρες το απαντησα οσο πιο αναλυτικα παει. Ειδικα οταν το συνεχισα με τον AgentPrinny007. Μου απαντας σαν να μην τα εχεις διαβασει καθολου οταν μου λες οτι ειμαι στην αρχη του παιχνιδιου και δεν εχω δει τιποτα. Οντως τσαμπα συζηταμε.
    .

  4. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    ScaryTerry (15-03-2019)

  5. #2164

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post

    Σιγουρα θα του δωσω χρονο. Το παιχνίδι ειναι πολυ προσεγμένο, απλα για την ωρα δεν με τραβαει να το συνεχισω. Οποτε θα πρεπει να το ζορισω λιγο.
    Ο Terry ειχε δικιο σε αυτο που σου ανεφερε πιο πισω οσον αφορα τις ερμηνειες αν και προφανως αναφεροταν σε παιχνιδια παρομοια με το Witcher 3,αρα ηταν λαθος του που δεν το ξεκαθαρισε αυτο απο την αρχη και γυρισε σε last of us vs witcher το ολο θεμα.
    Αυτος ειναι ισως και ο λογος που δεν σε τραβαει το Witcher 3,γιατι πολυ απλα εχεις μαθει σε αλλου τυπου παιχνιδια.

    Δεν γινεται οταν μιλαμε για open world rpg να αναφερονται εστω και για ερμηνειες/χαρακτηρες ,παιχνιδια της naughty dog που ειναι τελειως διαφορετικη φιλοσοφια το καθε παιχνιδι,και ας μην γινεται ο αλλος συγκεκριμενος.
    Να το θεσω διαφορετικα με αναλογες ταινιες.
    Τι σχεση εχει η ταινια I am Legend του Will Smith με την τριλογια του αρχοντα(περαν του οτι και τα 2 ειναι ταινιες?
    Προφανως καμια.

    Γιαυτο και τονισα πιο πισω αυτο που εγραψε ο Sonyboy οτι αν ενα παιχνιδι δεν σε τραβαει για χ,ψ λογους την παρουσα χρονικη στιγμη που διαλεξες να το παιξεις,το παρατας.
    Δεν καταλαβαινω δηλαδη για ποιο λογο επειδη ενα ατομο ειπε οτι δεν του αρεσει ενα γνωστο παιχνιδι(δεν φταις εσυ σε κατι),φτασαμε τις 3+σελιδες.

    Δεν σε τραβαει το χ παιχνιδι,το παρατας και παιζεις κατι αλλο.Ουτε χρειαζεται με το ζορι να παιξεις χ ωρες μπας και τελικα καταφερει το παιχνιδι να σαρεσει,ουτε τιποτα.Και ο λογος ειναι γιατι την παρουσα χρονικη στιγμη υπαρχουν απειρες εναλλακτικες προτασεις.

  6. #2165
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    προφανως αναφεροταν σε παιχνιδια παρομοια με το Witcher 3,αρα ηταν λαθος του που δεν το ξεκαθαρισε αυτο απο την αρχη και γυρισε σε last of us vs witcher το ολο θεμα.
    Δεν ξερω απο που προκυπτει οτι προφανως αναφεροταν σε παιχνιδια παρομοια με το Witcher και οτι απλα δεν το ξεκαθαρισε. Νομιζω ηταν ξεκαθαρος. Δωσε μου καποια παραδειγματα ερμηνειων γενικα ειπε.
    Αλλα και σε open world games να αναφεροταν, ενα open παιχνιδι μπορει να εχει ενδιαφερουσες ερμηνειες χαρακτηρων. Δες RDR1 και 2.
    Oπως και το open world FF εχει καλυτερους χαρακτηρες απο το ξυλινους του Skyrim. Δεν νομιζω οτι παιζει πολυ ρολο το ειδος, ουτε μου φαινεται οτι στο Witcher δεν το προσπαθησαν.

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν καταλαβαινω δηλαδη για ποιο λογο επειδη ενα ατομο ειπε οτι δεν του αρεσει ενα γνωστο παιχνιδι(δεν φταις εσυ σε κατι),φτασαμε τις 3+σελιδες.
    To να συζητας πραγματα που δεν σου αρεσουν για ενα παιχνιδι εχει την ιδια αξια με το να συζητας πραγματα που σου αρεσουν. Αρκει να μην εχεις καποιου ειδους εμμονη με κατι που δεν σου αρεσει και να σου βγαινει σε hating.

    Θελω να μου αρεσει οποτε και θα του δωσω ευκαιρια μεχρι να με κουρασει. Δεν ειναι οτι θα κατσω να υποφερω κιολας...
    .

  7. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Slay (16-03-2019)

  8. #2166

    Default

    Για το πρωτο κομματι εξακολουθω να διαφωνω,ειδικα με τα παραδειγματα που αναφερεις αλλα τελος παντων παμε παρακατω.

    Για το δευτερο που αναφερεις εχεις απολυτο δικιο,αλλα στην περιπτωση μας δεν γινεται καποια κουβεντα αυτο λεω.

    Υπαρχει απο την μια μερια ενα μελος που εχει παιξει 1-1.5ωρα περιπου οπως λεει σε ενα παιχνιδι και δεν του αρεσει,και υπαρχει και η αλλη μερια που το εχει παιξει ολο το παιχνιδι που του λεει ειτε να το αφησει αν δεν τον τραβαει,ειτε να το συνεχισει μηπως και καταφερει να αλλαξει γνωμη ή ποσο φοβερο ειναι το παιχνιδι(που φυσικα δεν βοηθαει καπου αυτο).
    Ε δεν το λες κουβεντα το παραπανω.
    Κουβεντα ας το πουμε ηταν ο αντιλογος που ειχες με τον συμφορουμιτη Terry που και παλι ηταν ψιλο ακυρος για τον παρα πολυ απλο λογο οτι περαν του οτι εγινε συγκριση διαφορετικου ειδους παιχνιδιων(γνωμη μου σε αυτο,μπορει να κανω και λαθος αλλα ετσι το βλεπω),μου συγκρινες παιχνιδια που εχεις τελειωσει με παιχνιδι που εχεις ξεκινησει.Αλλος ο Joel και αλλος ο Geralt οπως πχ και αλλος ο Dante.

    Αν θελεις να το συνεχισεις κανενα θεμα,απλα προσωπικα δεν συμφωνω οπως ειπε ο συμφορουμιτης Sonyboy πιο πισω,με το να παιζεις κατι που δεν σαρεσει με το ζορι μηπως και αλλαξεις γνωμη.
    Last edited by Fulgore; 16-03-2019 at 15:03.

  9. #2167

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν ξερω απο που προκυπτει οτι προφανως αναφεροταν σε παιχνιδια παρομοια με το Witcher και οτι απλα δεν το ξεκαθαρισε. Νομιζω ηταν ξεκαθαρος. Δωσε μου καποια παραδειγματα ερμηνειων γενικα ειπε.
    Αλλα και σε open world games να αναφεροταν, ενα open παιχνιδι μπορει να εχει ενδιαφερουσες ερμηνειες χαρακτηρων. Δες RDR1 και 2.
    Oπως και το open world FF εχει καλυτερους χαρακτηρες απο το ξυλινους του Skyrim. Δεν νομιζω οτι παιζει πολυ ρολο το ειδος, ουτε μου φαινεται οτι στο Witcher δεν το προσπαθησαν.



    To να συζητας πραγματα που δεν σου αρεσουν για ενα παιχνιδι εχει την ιδια αξια με το να συζητας πραγματα που σου αρεσουν. Αρκει να μην εχεις καποιου ειδους εμμονη με κατι που δεν σου αρεσει και να σου βγαινει σε hating.

    Θελω να μου αρεσει οποτε και θα του δωσω ευκαιρια μεχρι να με κουρασει. Δεν ειναι οτι θα κατσω να υποφερω κιολας...
    Προσπάθησα να σου δώσω να καταλάβεις οτι η ερμηνεία που ψάχνεις δεν συγκρίνεται με το LOU που τόσο αγαπάς αποτι φαίνεται γτ από αυτό έγινες triggered.
    Στο ένα 20 ώρες στα δίνει όλα άσχετα αν εσύ το τερματίσεις 10 φορές.
    Το άλλο θέλει να το λιώσεις να διαβάσεις να ακούσεις.
    Σου ξαναλέω ότι το ένα είναι μια φοβερή ταινία κ το άλλο ένα φοβερό βιβλίο. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι τον παραλληλισμό .
    Από κει και πέρα που είδες εσύ το hate κ τις εμμονές είναι δικό σου θέμα κ θα σε παρακαλούσα να μην το φορτώνεις σε μένα από την στιγμή που δεν έχεις καταλάβει τι εννοώ.

    Προσωπικά το ίδιο μου κάνει είτε το τελειώσεις είτε όχι. Εγώ σου έδωσα μια συμβουλή για το παιχνίδι αν θες την ακούς αν δεν θες όχι. Στην τελική να περάσεις καλά είναι το θέμα.

    @ Fulgore η κουβέντα ξεκίνησε από τον ίδιο λέγοντας ότι δεν του αρέσει η ερμηνεία. Κ τον ρώτησα ποιες ερμηνείες του αρέσουν. Θεωρείς ότι είναι ίδιες οι ερμηνείες σε κάποιο παιχνίδι των 15 ωρών με τις ερμηνείες σε ένα παιχνίδι 100 ωρών , πόσο μάλλον όταν είναι κ στην αρχή ο άλλος ?
    Last edited by ScaryTerry; 16-03-2019 at 15:51.

  10. #2168
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    @Fulgore καλα κανεις και διαφωνεις για τα παραδειγματα open world games που εδωσα, αλλα θες να μου πεις γιατι?

    Τωρα για το υπολοιπο, σαφως και μιλησα για το οσο εχω παιξει ετσι? Το τονισα. Για αυτο και θελω να το δω περισσοτερο. Ο Geralt ομως σαν χαρακτηρας δεν νομιζω οτι σε καποια φαση θα αρχισει να μου αρεσει.
    Να τον συνηθισω, να ταυτιστω με τα βιωματα του ας πουμε,ναι αυτο μπορει να γινει.
    .

  11. #2169
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    @ScaryTerry δεν εγινα triggered γιατι αγαπαω το TLOU, αλλα γιατι δεν εμεινες σε αυτο που σου απαντησα. Στον ιδιο τον χαρακτηρα/πρωταγωνιστη. Ηταν σαν να μην ηθελες την απαντηση, γιατι οτι και να απαντησω σε αυτο εχεις την δυνατοτητα να βρεις κατι να πεις καθως ολα τα παιχνιδια ειναι διαφορετικα. Οποτε θα ηταν οκ να μεινουμε μονο στους χαρακτηρες χωρις ''αλλα''.

    Και τα πρωτα 3 MGS ειναι στα τοπ παιχνιδια μου ever. Toν Snake τον βαζω ομως μαζι με τον Geralt. O τροπος αυτος που παρουσιαζουν τους συγκεκριμενους χαρακτηρες δεν μου κανει κλικ. Οτι και να γραψεις πανω τους. Και σε μενα πανω να γραψεις τον καλυτερο χαρακτηρα του πλανητη, το χρυσο βατομουρο θα παρω.

    Και εξηγησα μετα το σκεπτικο μου αφου το πηγες αλλου, οτι δεν εχει να κανει με την φυση του παιχνιδιου(open, linear, μικρο ή μεγαλο). Δηλαδη αν η ND φτιαξει Open world σαν το Witcher δεν θα εχει ενδιαφερον πρωταγωνιστη? Μιλαμε για κατι που ξερουν να κανουν πολυ καλα σε αυτο το στουντιο.

    Aπο την αλλη αυτο που κραταω απο τα ποστ σου και μου αρεσε ειναι παραλληλισμος για το βιβλιο(Witcher) και ταινια(TLOU). Δεν εφερα καποια αντιρρηση σε αυτο, ισα ισα. Το λεω γιατι βλεπω οτι το επαναλαμβανεις σαν να διαφωνω.

    ΥΓ. Το hate/εμμονη δεν το εγραψα για σενα, μιλησα για ΜΕΝΑ οτι δεν κανω hate για το παιχνιδι. Ρε σεις?? Νομιζω οτι αν το ξαναδιαβασεις θα το καταλαβεις. Εγραψα ''To να συζητας πραγματα που δεν σου αρεσουν για ενα παιχνιδι εχει την ιδια αξια με το να συζητας πραγματα που σου αρεσουν. Αρκει να μην εχεις καποιου ειδους εμμονη με κατι που δεν σου αρεσει και να σου βγαινει σε hating''., τονιζοντας δλδ οτι δεν ειχα ποτε τετοιο σκοπο για το witcher.
    .

  12. #2170

    Default

    @ PDS
    Κρίνοντας από τον εαυτό μου κ το ποσό δεν μου αρέσει o Drake θα κράταγα μικρό καλάθι για την εταιρία πόσο μάλλον να φύγουν από την βολή τους κ να φτιάξουν τέτοιο open world σαν το Witcher. Μακάρι να το τολμούσαν.

    Θα ήθελα να καταλάβω με τον όρο ερμηνείες τι εννοείς.
    Και για να είμαστε κ on topic πόσο έχεις παίξει?

  13. #2171

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    @Fulgore καλα κανεις και διαφωνεις για τα παραδειγματα open world games που εδωσα, αλλα θες να μου πεις γιατι?

    Τωρα για το υπολοιπο, σαφως και μιλησα για το οσο εχω παιξει ετσι? Το τονισα. Για αυτο και θελω να το δω περισσοτερο. Ο Geralt ομως σαν χαρακτηρας δεν νομιζω οτι σε καποια φαση θα αρχισει να μου αρεσει.
    Να τον συνηθισω, να ταυτιστω με τα βιωματα του ας πουμε,ναι αυτο μπορει να γινει.
    Δεν διαφωνω με το open world κομματι,πιο πολυ διαφωνω γιατι το Witcher 3 πανω απο ολα ειναι rpg και το setting του ειναι πολυ πιο πισω χρονικα απο τα αλλα παιχνιδια που αναφερθηκαν.
    Συγκρινε το πχ με το skyrim που σωστα ανεφερες αν και για να το συγκρινεις με αλλο παιχνιδι,που ειναι πανω κατω στην ιδια κατηγορια με το Witcher(open world rpg μεσαιωνικου τυπου)και θα καταλαβεις τι εννοω ή με αλλα παιχνιδια οπως το Dragons Dogma πχ.

    Δεν ξερω τι αλλα rpg παιχνιδια τετοιου τυπου εχεις παιξει,γιαυτο και ειπα οτι ισως φταιει το γεγονος οτι εχεις μαθει σε αλλου τυπου παιχνιδια και γιαυτο να σου κακοφαινεται το Witcher σε αυτο τον τομεα.

    Δεν μπορω πχ να συγκρινω μεταξυ τους τελειως διαφορετικους χαρακτηρες οπως τον Joel του last of us ,τον Snake των metal gear,τον Dante του devil may cry, τον John ή Arthur των Red Dead με τον Geralt των Witcher παιχνιδιων.

    Τελος ο Geralt ηταν ετσι και στα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας,ειναι εν μερη κατι σαν τον commander shepard των mass effect(που ολως τυχαιως εχουν και το ιδιο συστημα με τους διαλογους).
    Θελω να πω οτι το voice acting του ειναι επιτηδες ετσι οπως ακουγεται/παρουσιαζεται λογω του studio.

    Δες πχ το Cyberpunk που ειναι παλι της ιδιας εταιρειας πως ειναι τερμα διαφορετικο σε αυτο το κομματι.
    Last edited by Fulgore; 16-03-2019 at 20:24.

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (16-03-2019)

  15. #2172
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Aπο την αλλη αυτο που κραταω απο τα ποστ σου και μου αρεσε ειναι παραλληλισμος για το βιβλιο(Witcher) και ταινια(TLOU). Δεν εφερα καποια αντιρρηση σε αυτο, ισα ισα. Το λεω γιατι βλεπω οτι το επαναλαμβανεις σαν να διαφωνω.
    Το Witcher είναι όντως βασισμένο σε βιβλίο.

    The Witcher, by Polish writer Andrzej Sapkowski, is a fantasy series of short stories and novels about the witcher Geralt of Rivia. In Sapkowski's books, "witchers" are monster hunters who develop supernatural abilities at a young age to battle deadly beasts.

  16. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (16-03-2019)

  17. #2173
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    @ScaryTerry
    τοτε βλεπουμε διαφορετικα τα πραγματα οσον αφορα τους χαρακτηρες. Για μενα ο Drake για αυτο που θελει να κανει(περιπετειοκωμωδια) το κανει τελεια. Γενικα η ND στο χτίσιμο χαρακτηρων ειναι αξεπεραστη κατ'εμε.
    Ειχα γραψει οτι ειχα αφησει το παιχνιδι καμια ωρα μετα το προβατο-κουδουνι.

    @Fulgore
    ακριβως αν συγκρινω το witcher με το skyrim, τα παει πολυ καλυτερα σε αυτο το κομματι το πρωτο. Εκει θελω να καταληξω. Δεν εχει να κανει το setting και το ειδος, αλλα με την ικανοτητα να παρουσιασεις κατι καλο.
    Δεν σημαινει οτι επειδη ο χαρακτηρας δεν μου αρεσει, αυτος ειναι και ο λογος που δεν με τραβαει το παιχνιδι. Απλα το ανεφερα ως κατι που δεν μου αρεσει.
    .

  18. #2174
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @PDS Μην κρίνεις ποτέ ένα βιβλίο από το εξώφυλλο του λένε. Εν προκειμένου και ο Slay παραπάνω αλλά και o Scary αυτό σου λένε - ότι μόνο το εξώφυλλο έχεις δει προς το παρόν, πόσο μάλλον για ένα παιχνίδι που παίζεται όντως σαν "βιβλίο", όπως σου εξήγησε ο Fulgore αντίστοιχα - θέλει να επενδύσεις χρόνο.

    Να σου πω την αλήθεια όμως δεν σε παρεξηγώ, δεν πολυσυμπαθείς, από ότι έχω καταλάβει τα παιχνίδια που απαιτούν πολύ χρόνο για να μπεις στο "ζουμί". Εγώ για παράδειγμα το έχω αλλά δεν το έχει ξεκινήσει καν (ξέρω όμως τι να περιμένω μιας και έχω παίξει τα προηγούμενα σε PC). Θα το ξεκινήσω όταν θα είμαι σε φάση - και στην φάση μου δεν έχω καν την διάθεση να ξεκινήσω παιχνίδι που θα μου ρουφήξει χρόνο πόσο μάλλον να συνεχίσω, όπως π.χ. RDR2 κ.α..

    Κάθε πράγμα στον καιρό του - και αν δεις ότι δεν περνάς καλά - με το ζόρι δεν θα περάσεις καλά. Παίξε κάτι άλλο και διάβασε αν θες ταυτόχρονα για τον κόσμο κτλ. και ίσως έτσι αποκτήσεις μεγαλύτερο ενδιαφέρον και σου ανοίξει η όρεξη.

  19. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (16-03-2019)

  20. #2175
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Κοιτα παντα επαιζα JRPGs. Τα WRPGSs συνηθως σε κρατανε σε μια αποσταση απο τους χαρακτηρες σε σχεση με τα ιαπωνικα. Απο την αλλη fallout 3/new vegas τα λατρεψα(οταν τα επαιξα). Το Skyrim με εβαλε πιο ευκολα στον κοσμο του(παρολο που αν βαλω μια λιστα με αρνητικα θα ''κερδισει'') απο το Witcher αν και το παρατησα τελικα. Οποτε εχει να κανει και με το τι ζηταω πλεον απο τα παιχνιδια.

    Ομως σιγουρα χρειαζεται μια επενδυση χρονου για να εχω καλυτερη αποψη.
    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (16-03-2019)

  22. #2176
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όντως άλλη φιλοσοφία. Όμως όσο σε κρατάνε "μακριά" τα μεν από τους χαρακτήρες όπως λες, άλλο τόσο τα δε (jrpg) σε κρατάνε μακριά από το να γνωρίσεις τον κόσμο τους συνολικά, ακόμα και στο αυτονόητο να δεις ένα σπίτι και να μπορείς να μπεις να εξερευνήσεις το σπίτι. Αυτό στο πολύ-πολύ γενικά φυσικά.

    Θα σου πρότεινα αν δεις ότι δεν σε τραβάει ο χαρακτήρας αλλά περισσότερο το setting (εγώ αυτό εντοπίζω στην περίπτωσή σου), να ρίξεις μια ματιά στο ThroneBreaker: The Witcher Tales (αν παίζεις φυσικά τέτοια παιχνίδια) - και ίσως αυτό λειτουργήσει θετικά στο να επιστρέψεις/δεις διαφορετικά το W3.

  23. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (17-03-2019)

  24. #2177

    Default

    Ειναι αυτο που εχουμε γραψει και πιο παλια σε αλλα θεματα οτι καμια φορα το να μαζευεται backlog και να μην παιζεις ορισμενα παιχνιδια στον καιρο τους γυρναει boomerang με αποτελεσμα να φτασεις σε σημειο αργοτερα να μην εχεις ορεξη/διαθεση να τα παιξεις.

    Σιγουρα το Witcher 3 ειναι απο τα Must play παιχνιδια αυτης της γενιας,μονο αν σε τραβαει απο την αρχη του παιχνιδιου μιας και ζηταει πολυ χρονο απο τον παικτη ακομα και αν δεν ασχοληθει καποιος με το mini game του το Gwent.

    Ελπιζω στο μελλον να κανουν remake και το αρχικο παιχνιδι της σειρας οπως και το 2 και να τα βγαλουν στις κονσολες σαν ολοκληρη την τριλογια μιας και οπως ειπαν ουτως ή αλλως δεν εχουν σκοπο να βγαλουν αλλο παιχνιδι Witcher(εκτος αν βγαλουν με αλλο κεντρικο χαρακτηρα).

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    PDS (17-03-2019),ScaryTerry (17-03-2019),Sir_Teraflop (17-03-2019)

  26. #2178
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Όντως άλλη φιλοσοφία. Όμως όσο σε κρατάνε "μακριά" τα μεν από τους χαρακτήρες όπως λες, άλλο τόσο τα δε (jrpg) σε κρατάνε μακριά από το να γνωρίσεις τον κόσμο τους συνολικά, ακόμα και στο αυτονόητο να δεις ένα σπίτι και να μπορείς να μπεις να εξερευνήσεις το σπίτι. Αυτό στο πολύ-πολύ γενικά φυσικά.
    Iσχυει. Οχι παντα βεβαια αλλα σε γενικες γραμμες υπαρχει αυτη η διαφορα.

    @Fulgore
    Σιγουρα παιζει ρολο και το ποτε παιζεις ενα παιχνιδι. Αν το επαιζα στην ωρα του τα θετικα ισως να ειναι πιο ''εντονα'' απο τα αρνητικα.

    .

  27. #2179
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Iσχυει. Οχι παντα βεβαια αλλα σε γενικες γραμμες υπαρχει αυτη η διαφορα.

    @Fulgore
    Σιγουρα παιζει ρολο και το ποτε παιζεις ενα παιχνιδι. Αν το επαιζα στην ωρα του τα θετικα ισως να ειναι πιο ''εντονα'' απο τα αρνητικα.
    Σε καταλαβαίνω PDS. Εγώ πήρα X1X και δεν μου κάνει "κούκου" να παίξω τίποτα από story heavy παιχνίδια. Παιχνίδια του 360 παίζω περισσότερο.

    Μου την βίδωσε όμως μια μέρα και πήγα το Lords of the Fallen 50% σε δύο μέρες και ας το άφησα.

    Γενικώς όσο μεγαλώνουμε αλλάζουμε gaming προτιμήσεις και τα "θέλω".

    Δώσε τον χρόνο σου σε εσένα. Μην πιέζεσαι. Άμα λάχει παίξε και pac-man και Fight Night με φίλο το βράδυ.

    Κάτι τέτοια κουλά κάνω και προχωράω το Rise of the Tomb Raider

  28. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (17-03-2019)

  29. #2180
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν ξερω αν συμβαινει σε ολους μας, αλλα εγω οσο μεγαλωνω αρχιζω και εκτιμω περισσοτερο τα παιχνιδια που προσφερουν μια ωραια συνοψη στα παντα. Ειτε μιλαμε για ιστορια, gameplay, ειτε ακομα και για το inventory(μη μου το γεμιζεις με επιλογες των επιλογων, βαλε τα ουσιωδη).

    Βεβαια οταν κοιταζω πισω βλεπω οτι παντα το εκτιμουσα αυτο. Βλεπε HL2 που σου ειχε λιγες επιλογες ως μηχανισμους gameplay αλλα σου εδινε την δυνατοτητα να τους χρησιμοποιησεις εξυπνα. Λιγες επιλογες στα χερια σου, πολλες(ή εστω εξυπνες) επιλογες στο πως θα τις αξιοποιησεις αυτες. Αυτο που κανει και το Astrobot.
    Nαι μεν μου αρεσε και στο παρελθον αυτο, αλλα πλεον νομιζω οτι για μενα αυτα ειναι τα τοπ παιχνιδια. Αυτα που καταφερνουν το παραπανω.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •