Page 110 of 114 FirstFirst ... 1060100106107108109110111112113114 LastLast
Results 2,181 to 2,200 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2181
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    PDS ελα μάθε μπαλίτσα που δεν σ'αρέσει το Witcher 3

  2. #2182
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    PDS ελα μάθε μπαλίτσα που δεν σ'αρέσει το Witcher 3
    Εσυ επεστρεψες στην console master race ή ακομα!??
    .

  3. #2183
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Σκεφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω ενα πακετο με τρια games, αλλα το απλό ps4)

    ΒΤW αμα έπαιζες τα δύο πρώτα Witcher θα έμπαινες πιο ομαλά στο Witcher 3, το οποίο βέβαια οπως είπαν και παραπάνω απαιτει επένδυση χρονου, ειναι τεράστιο παιχνίδι σε διάρκεια και χωρις τα δύο expansions. Αμα δεν εχεις όρεξη αυτη την στιγμή για τέτοιο τεράστιο σε διάρκεια game καλύτερα άστο για αργότερα.

  4. #2184
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ε τωρα γιατι να μην πας για το ps5? Aφου ακουγεται εντονα για BC.


    Τα προηγουμενα witcher δεν ηταν και open world απο οσο θυμαμαι.
    .

  5. #2185
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Για εμενα ηταν το πρωτο witcher και δεν ειχα θεμα. Μετα επαιξα στο Pc και το 2, που ηταν αρκετα ποιο απλο σε σχεση με το 3.

  6. #2186

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Σκεφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω ενα πακετο με τρια games, αλλα το απλό ps4)

    ΒΤW αμα έπαιζες τα δύο πρώτα Witcher θα έμπαινες πιο ομαλά στο Witcher 3,
    Αν βγαινανε σε κονσολα της Sony καλα θα ηταν

    Βεβαια το πρωτο Witcher σημερα δεν παιζεται σαν παιχνιδι.Δεν εχει γερασει καθολου μα καθολου καλα.

  7. #2187
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τα προηγουμενα witcher δεν ηταν και open world απο οσο θυμαμαι.
    Ναι δεν ήταν, ειχαν μεγάλες ανεξάρτητες μεταξύ τους περιοχές.

    Fulgore αν εννοείς οπτικά θα διαφωνήσω, το παιχνίδι είναι αξιοπρεπέσταστο έως σήμερα. Αυτό που θα ξενίσει κάποιον που δεν έχει αγγίξει το πρώτο Witcher ειναι κυριως το σύστημα μάχης το οποίο έχει φτιαχτεί μόνο για ποντίκι/πληκτρολόγιο, το παιχνίδι δεν υποστηρίζει καν χειριστήριο.

    Αλλα αξίζει να ασχοληθεί κάποιος, έχει εξαιρετική πλοκή και ατμόσφαιρα και εννοειται πως ειναι πανάλαφρο ως προς τις απαιτήσεις σε hardware.

  8. #2188
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Νέο αγαλματίδιο απο τη CD Project (219€).












  9. #2189
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ερ? Που κολαει με τον κοσμο του παιχνιδιου ρε παιδια αυτο το αγαλματιδιο? ΜΙλαμε για καμμια σχεση με τον κοσμο του Witcher το ολο στυλ ή εγω κατι ξεχναω? Σα σαμυραι μου φαινεται, καμμια επαφη με Witcher.

  10. #2190
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ετοιμάζεται Crossover με το Nioh.

  11. #2191
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Υπαρχει και αυτη η φιγουρα



    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	177 
Size:	396.5 KB 
ID:	11683

    περισσοτερα εδω:
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. #2192
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αυτη μαλιστα! Φιγουρα αυθεντικη witcher 3 οχι onimusha λολ

  13. #2193

    Default

    εβλεπα προσφατα στο twitter εναν πανικο απο tweets για τα 4 χρονια που εκλεισε και ειπα να το ξαναπιασω απο την αρχη. οι τελευταιες ενημερωσεις εχουν κανει απιστευτη δουλεια στο παιχνιδι,πεντακαθαρο χωρις ιχνος framedrop,φοβερη και τρομερη αναλυση!
    το μεγαλο αρνητικο ειναι οτι το ps4pro κανει σαν αεροπλανο,μιλαμε για ενοχλητικο θορυβο οχι αστεια.ευτυχως δεν κανει ετσι συνεχεια!
    με καλομαθε το x με την ησυχια του μαλλον...

  14. #2194

    Default

    Εγω το ξεκινησα πριν 2μηνες περιπου και το εβγαλα ολο μαζι με τα dlc αυτη την φορα(το ειχα παιξει day one και απο τοτε δεν το ειχα πιασει).

    Τα δε dlc και φυσικα το ιδιο το παιχνιδι μου αρεσαν τοσο πολυ που εριξα παραγγελια και περιμενω να ερθουν βιβλια του στα αγγλικα.

  15. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    ScaryTerry (24-05-2019)

  16. #2195

    Default

    πωπω εχω αρρωστησει με το παιχνιδι και ας το παιζω για δευτερη(ισως και τριτη) φορα. μα τι πρεζα ειναι τα ερωτηματικα στον χαρτη ρε φιλε,μεχρι που ξεχναω οτι εχω και 500 quest να κανω. αγορασα και τα δυο expansion ετσι για να εχω εξτρα witcher υλικο για το καλοκαιρι.
    μακαρι να βγει κατι παραπλησιο του witcher 3 και να το δω στην E3,εστω κανα fable απο τη microsoft.

  17. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Nikoladim (26-05-2019)

  18. #2196

    Default

    Δεν προκειται να ξαναβγει παιχνιδι σαν το Witcher 3 συγκεκριμενα. Περαν του βασικου παιχνιδιου που ειναι επος,τα dlc του ειναι οτι το καλυτερο εχουμε δει στην συγχρονη gaming ιστορια απο πλευρας ποιοτητας και περιεχομενου. Ειδικα στην τωρινη τιμη που βρισκει καποιος την Goty εκδοση,κυριολεκτικα ειναι απο τις περιπτωσεις που μιλαμε για ληστεία.

    Τα παλικαρια της CDPR εβγαλαν dlc που συνολικα εχουν περισσοτερο(ποιοτικο)περιεχομενο απο αλλα κανονικα καινουργια παιχνιδια των 60ευρω που βγαινουν.

    Το Witcher 3 μαζι με τα dlc του ειναι ισως το σημαντικοτερο παιχνιδι που κυκλοφορησε σε αυτη την γενια(και οχι μονο)και ας μην ειναι φυσικα τελειο.

  19. The Following 6 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-05-2019),johnnyman25 (22-08-2019),Kane (27-05-2019),Nikoladim (26-05-2019),ScaryTerry (27-05-2019),Sparrow71993 (27-05-2019)

  20. #2197

    Default

    Eπειδή κατέβασα το Witcher 3 (δεν το έχω παίξει) με 15 ευρώπουλα από το Ps Store, έψαξα το τόπικ, να δω καμία συζήτηση και όντως, διάβασα πολλά ενδιαφέροντα στις 3-4 σελίδες (προς τα πίσω). Να πω εδώ ότι δεν έχω παίξει κανένα Witcher, αισθάνομαι "ξένος" με το χαρακτήρα και τη σειρά, αλλά μου έχει έρθει η διάθεση κάπως, για να παίξω ένα καλό Rpg open world. Έχω καταλάβει ότι έχει πέσει τρελή δουλειά στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Αν θα με πιάσει κι αν θα μου αρέσει, δεν έχω ιδέα. Είμαι "παιδί" του Skyrim. Για κάποιο λόγο μου χε κάνει μεγάλο κλικ από την αρχή, συν το ότι δεν είχα ξαναπαίξει κάτι παρόμοιο, και το παιχνιδι με απασχόλησε έναν ολόκληρο χειμώνα σχεδόν, χωρίς να το βαρεθώ στιγμή. Φυσικά κι έχει επαναλαμβανόμενα πράγματα, φυσικά και η ιστορία του δεν παίρνει Οσκαρ, αλλά το παιχνίδι ήταν ένας μικρός ζωντανός "κόσμος", ενώ μου άρεσε ιδιαίτερα και η manual μάχη του. Να αναφέρω επίσης ότι το Witcher 3 το είχα δει κάποια στιγμή για λίγο στον υπολογιστή, αλλά περισσότερο από περιέργεια, να δω πώς είναι, και μου είχε ξινίσει κάπως η μάχη του (λιγότερο manual, περισσότερο σειρά από animations στις κινήσεις, δηλ. έτσι το είχα αντιληφθεί τότε). Είχα στο μυαλό μου και το Skyrim ακόμα. Επίσης, ο Geralt και το όλο setting, από τα λίγα που ξέρω, δεν μου κάνει ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Αυτό δεν λέει κάτι όμως, μιας και πρέπει να δεις αρκετά από το παιχνίδι, για να αρχίσεις να βγάζεις συμπεράσματα.
    Ερώτηση λοιπόν: πόσες ώρες απαιτούνται, για να παίξει κανείς το main story, αλλά και να δει σε μεγάλη έκταση τον κόσμο, να κάνει πολλά side quests, γενικά να το πάει "γεμάτα" το παιχνίδι (γενικά δεν μου αρέσει να παίζω έναν τίτλο και να βλέπω τα μισά). Δεν έχω πρόβλημα να παίζω και κάτι άλλο παράλληλα, πχ τώρα τελειώνω Plague Tale και μου έρχεται Control, δηλ. παιχνίδια εντελώς διαφορετικά και πολύ πιο σύντομα.
    Θα ήθελα να μου αρέσει και να με κρατήσει το Witcher 3, αν και ξέρω ότι μπορεί και να μην συμβεί, στην τελική, και δεν με απασχολεί και τόσο, μιας και δεν μετανιώνω για κάτι που αγόρασα και δεν έπαιξα τελικά (έχω και άλλα τέτοια), ενώ το backlog μου είναι ήδη αρκετά μεγάλο. Πάντως με ελκύει το ότι έχει ανοικτό και πανέμορφο κόσμο, και, το κυριότερο, καλή ιστορία. Ίδωμεν.

    ΥΓ: Είμαι από αυτούς που παράτησαν το RDR 2, όχι λόγω αργόσυρτης ιστορίας, ούτε βαρειού χειρισμού, αλλά επειδή (και μόνο επειδή) βρήκα το gameplay ρηχό και βαρετό. Δεν ξέρω αν έχει σημασία αυτό, ως προς το Witcher, απλά το αναφέρω.

  21. #2198
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το πόση ώρα θα χρειαστείς είναι και συνάρτηση σε τι δυσκολία θα το παίξεις. Αν πούμε στο normal θα έλεγα 50 ώρες να δεις όλη την ιστορία και να ανοίξεις και να ασχοληθείς με το μεγαλύτερο κομμάτι του κόσμου. Με το ασχοληθείς εννοώ να κάνεις side quests, contracts, εξερεύνηση, να παίξεις λίγο με το build σου (η alchemy κατηγορία είναι πολύ δυνατή). Καταλαβαίνεις ότι κάποιος μπορεί να μπει σε ένα χωριό και να το δει σε 2' και άλλος σε 15'. Προσωπικά έκανα το πάντα στο παιχνίδι (και 2ο playthrough μόνο την ιστορία στην ανώτερη δυσκολία) και τα dlc και χρειάστηκα γύρω στις 150 ώρες. Όμως μου άρεσε πολύ το παιχνίδι. Ελπίζω να σε κερδίσει.

  22. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    toninio (18-10-2019)

  23. #2199
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    50 ωρες για ολο το story υλικο (main quests, side quests) ειναι λιγες ακομα και στο νορμαλ ακομα και αν ψιλοτρεχεις! Αν βαλεις και τα DLC αστα να πανε!

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    toninio (18-10-2019)

  25. #2200
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Συμφωνώ...βάλε 100 κ είσαι μέσα

  26. The Following User Says Thank You to Sergio For This Useful Post:

    toninio (18-10-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •