Quote Originally Posted by PDS View Post
Χαρακτηρες παιχνιδιων χωρις ''αστερισκους'' ζητησες, αυτο εδωσα.
Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω για το gameplay του The last of us. To παιχνιδι τερματιζεται περισσοτερες φορες απο καθε αλλο εκει εξω. Και αυτο δεν γινεται για την ιστορια. Το gameplay του για μενα ειναι στα τοπ games μου και σιγουρα πολυ ανωτερο απο αυτο του Witcher.

Επισης το βασικο χτισιμο ενος χαρακτηρα δεν εχει να κανει με το ποσo μεγαλο ειναι ενα παιχνιδι η ποσες ιστοριες εχει να πει. Ισα ισα, αν ας πουμε εχει να κανει και με αυτο, τοτε τα μεγαλα σε διαρκεια games εχουν το πλεονεκτημα να σε ''δενουν'' στον κοσμο τους και στους χαρακτηρες, περισσοτερο απο τα μικροτερα.
Πολλες φορες μπερδευουμε την οικειοτητα/δεσιμο που δημιουργειται με εναν χαρακτηρα(ειδικα στα μεγαλα παιχνιδια), με το αν πραγματι ειχε ενδιαφερον η οχι αυτος.



Σιγουρα θα του δωσω χρονο. Το παιχνίδι ειναι πολυ προσεγμένο, απλα για την ωρα δεν με τραβαει να το συνεχισω. Οποτε θα πρεπει να το ζορισω λιγο.
Από ποιόν τερματίζεται πολλές φορές? Σίγουρα δεν είμαι μέσα σε αυτούς. Στις 200+ ώρες του Witcher δεν βαρέθηκα ποτέ. Αλλά. Μου αρέσει απίστευτα το σετ που έχει το παιχνίδι. Θέλει να του αφιερώσεις χρόνο. Τα quest είναι ότι πιο καλογραμμένο έχω δει κ αποδίδεται πολύ καλά πως έχεις εσύ τον έλεγχο κ πατάς στις γκρίζες ζώνες του επαγγέλματος ως κυνηγός τεράτων.



Αυτό που περιγράφεις για το last of us και τα μικρά παιχνίδια είναι εκεί που κανείς λάθος για μένα.
Το ένα είναι μια πολύ καλή ταινία. Το άλλο είναι ένα φοβερό βιβλίο. Παίζει ρόλο τι σου αρέσει σε τι φάση εισαι κλπ. Θεωρώ πως αν έχεις χρόνο να του διαθέσεις θα σε ανταμείψει.