Page 86 of 114 FirstFirst ... 367682838485868788899096 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1701
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εμενα απο την αλλη μου αρεσε πολυ το leveling system, που εδινε τονους XP στις κυριες αποστολες και σημαντικα λιγοτερο στα SIDE quests. Μου αρεσε δηλαδη που δεν με υποχρεωνε να παιξω side quest για να γινω δυνατοτερος (dragon age) ετσι ωστε να προχωρησω το κυριως παιχνιδι, ασχετως που εγω εκανα πολλα side ενδιαμεσα των κυριων αποστολων.

  2. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (28-09-2015)

  3. #1702

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    H απουσια level scaling. Πριν μου ριξετε ψηφιακο φατουρο εξηγουμαι: ειναι τελειο να ξεκινας το παιχνιδι και να πεφτεις πανω σε εναν δυσκολο εχθρο, το σημειωνεις και λες θα επιστρεψω μαδαφακα, ανεβαινεις level πας τον σκοτωνεις και ικανοποιουμαστε ολοι και ζητω κτλ. Το προβλημα ειναι ομως οτι οταν ανεβαινεις level αυτοματως στο συγκεκριμενο παιχνιδι ολα τα low level quests που πιθανως να εχεις αφησει για μετα γινονται πραγματικα γελοια, χωρις καμια προκληση και με μηδενικη επιβραβευση μιας και τα lower level quests δινουν απειροελαχιστο xp. Ειναι σαν να σου καταστρεφει quests επειδη τα αφησες για μετα.
    Αν και μισω το level scaling περισσοτερο απο τα φασολακια, πιστευω οτι σε τοσο μεγαλα παιχνιδια καλο ειναι να υπαρχει κατι ενδιαμεσο, οπως εγραψες, γιατι οσο πιθανο ειναι να πεσεις σε μια νεα περιοχη με δυνατους εχθρους τοσο πιθανο ειναι να βρεις dungeons με αδυνατα τερατα και αχρηστο loot. Βεβαια παντα θα υπαρχει περιπτωση να μπεις καπου που θα εισαι overleveled, δεν πιστευω πως μπορεις να το γλιτωσεις 100%.

  4. #1703
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Λιγα λογια μιας και τελειωσα και εγω το αριστουργημα . Βλακωδεστατα αποφασισα να "παιξω" το παιχνιδι σαν ενα κλασσικο open world rpg, με αποτελεσμα να ξεψαχνισω ολους τους χαρτες και να τελειωσω σχεδον ολες τις αποστολες (δεν εμπλεξα με gwent και horse race). Πιστευω ομως το παιχνιδι δεν πρεπει να " παιχτει" με αυτον τον τροπο. Η λογικη λεει πως ξεκινας και παιζεις ολα τα main quest και κανεις 9-10secondary που επηρεαζουν το main story, 4-5 witcher contract και κανενα δυο treasure hunt απλως για να βρεις items και να παρεις καποια level παραπανω. Η ιδια η φυση του Main Q δεν σου επιτρεπει να επιβραδυνεις τη ροη των πραγματων και για μενα με χτυπησε λιγο στο Immersion. Στο τελος θα εχεις την ανεση να κανεις οσα q Θες. Τα γραφικα του ηταν ανισα για εμενα στο μεγαλυτερο διαστημα του παιχνιδιου, με καποιες περιοχες να ειναι εκπληκτικες - next gen οπως το kaer morhen , ενω καποιες αλλες οπως τα νησια Σκελιγκε να υστερουν καπως. Σιγουρα ομως ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει στο PS4, δεδομενου το τεραστιου κοσμου που διαθετει. Η μουσικη ειναι απλως εκπληκτικη, το ιδιο και το voice over. Το μεγαλυτερο + για εμενα ομως ειναι τα εκπληκτικα quests σε μειν στορι και μη και οι τρομεροι διαλογοι. Πολυς κοσμος αναφερει πως και το gwent ειναι τελειο, παιχνιδι "μεσα" σε παιχνιδι αλλα δεν εχω ασχοληθει, ακομη. Τα horse races τα βρηκα ιδιαιτερως βαρετα καθως και τα fist fights. Θα προτιμουσα να ειχε ενα στυλ αρενας. Το συστημα μαχης ηταν μνιε, ουτε καλο ουτε κακο. Συναντησα αρκετα bugs ειναι αληθεια και μαλιστα ειχα περιμενει μεχρι την 1.03 αν θυμαμαι καλα για να ξεκινησω το παιχνιδι. Ειδα η αποστολη στο τελευταιο dlc για εμενα ειναι bugged και δεν τελειωνει με τπτ.
    Οσο αναφορα το φιναλε δυστυχως δεν το βρηκα μεγαλιωδες, πιστευω πως ηταν αρκετα καλο αλλα λιγο rushed.

    Spoiler!


    Για εμενα προσωπικα ισως ειναι GOTY, αλλα δεν εχω παιξει ακομη το Β:AK και το Phantom Pain. Ελπιζω να τα τελειωσω και τα 2 πριν το τελος του 15. Προσωπικα θα του εβαζα ενα 9/10 για το downgrade που εφαγε και τα αρκετα bugs/glitches που συναντησα.

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Starlord (28-09-2015),teras1 (29-09-2015),tsakali GR (28-09-2015),Zeichef (28-09-2015)

  6. #1704
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Βλακωδεστατα αποφασισα να "παιξω" το παιχνιδι σαν ενα κλασσικο open world rpg, με αποτελεσμα να ξεψαχνισω ολους τους χαρτες και να τελειωσω σχεδον ολες τις αποστολες (δεν εμπλεξα με gwent και horse race). Πιστευω ομως το παιχνιδι δεν πρεπει να " παιχτει" με αυτον τον τροπο.
    Ωχ τώρα μου το λες;
    Σε έβλεπα που έπαιζες κι ήμασταν σχεδόν παράλληλα στο story, αλλά κι εγώ ως κλασικός ψείρας χτενίζω χάρτη, side quests και ότι μπορώ να κάνω ανά πάσα στιγμή για το lvl μου κι έμεινα πίσω. Αυτήν τη στιγμή έχω γράψει στο ρολόι του παιχνιδιού 17 ημέρες και είμαι ακόμη lvl 23 και έχω πατήσει ελάχιστα τα Skellige Islands. Ομολογώ πως σε κάποια σημεία προσπαθούσα "να κρατήσω" τον χαρακτήρα χαμηλά για να παίξω κάποια side quests χαμηλών levels και να ανοίξω όλα τα ερωτηματικά στο χάρτη. Αν και δεν το έχω τελειώσει ακόμη, διαβάζοντας και το κείμενό σου, επιβεβαιώνομαι που κατάλαβα ότι αυτή είναι λάθος τακτική. Πληρώνω την τελειομανία μου κι εγώ όμως

    Έχω λιώσει το Gwent, το οποίο ομολογουμένως μόλις το μάθεις είναι απολαυστικό και δεν το βλέπω καθόλου ως αγγαρεία. Ειδικά αν μαζέψεις τις καλές κάρτες αποκτά νέο νόημα το πως θα διαμορφώνεις την τακτική με τους αντιπάλους σου. Αφού με πώρωσε σε τέτοιο βαθμό που στεναχωρήθηκα που η XB1 έκδοση είχε exclusive τα decks των καρτών. Για τα horse races και τα fist fights, τα οποία τα έχω παίξει προς στιγμή όλα, συμφωνώ πως είναι ψιλοβαρετά, αν δεν υπήρχαν τα αντίστοιχα trophies θα τα προσπερνούσα.

    Από εκεί και πέρα θα γράψω κι εγώ μόλις τελειώσω, όμως ακόμη και τώρα το παιχνίδι με στοιχειώνει (με καλό τρόπο) αφού άπαξ και σηκώσω το χειριστήριο δεν μπορώ να το αφήσω κάτω. Όσο για τη μουσική, σε μόνιμο repeat όλη την ημέρα στο γραφείο

  7. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Starlord (28-09-2015),Zeichef (28-09-2015)

  8. #1705
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ζετζιφ ευχαριστω για το ρεπ. Αν σου αρεσουν τα open world rpgs θα σε αποζημειωσει τρελα το W3. Εχω αφιερωσει το μεγαλυτερο χρονο σε sp παιχνιδι, ειλιρκινα δεν θυμαμαι απο ποτε. Το ξεκινησα σκεψου τον Ιουνιο και το τελειωσα τη Κυριακη. Δεν επαιξα κανενα παιχνιδι ενδιαμεσα (και εγω και το Batman/MGS !!!) γιατι απλως δεν μου εκανε κεφι. Ειναι ενα milestone για τα Rpgs... Οσο αναφορα το level scaling, εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου και χανεις τελειως το immersion.
    Click image for larger version. 

Name:	gwent.JPG 
Views:	265 
Size:	33.8 KB 
ID:	7690
    Να αναφερω Γιωργο πως μπορεις να διορθωσεις την κατασταση με το να παραγγειλεις τις καρτες απο το ιντερνετ. Μπορεις να της κανεις redeem απο εδω-> http://redeemgwent.com/αν εχεις προπαραγγειλει το heart of stones (θελει ενα screenshot για επιβεβαιωση).
    Eπισης αν θυμαμαι καλα κυκλοφορει και το collector's edition του Heart of stones το οποιο περιλαμβανει τις καρτες. https://ebgames.com.au/pc-210405-The...ts-of-Stone-PC
    Αν σου αρεσει η μουσικη του 3 θα ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ τη μουσικη του 1...
    Γιωργο μπορεις να γραψεις 2-3 τιπς και πως παιζεται το γκουεντ γιατι δεν εχω καταλαβει Χρηστο?
    Last edited by Nikoladim; 28-09-2015 at 18:54.

  9. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Starlord (28-09-2015)

  10. #1706
    Advanced Member jden's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Κερατσίνι
    Posts
    347
    PSN ID
    dendrinos
    Name
    Γιάννης

    Default

    Κ εγω με την σειρα μου να πω την εμπειρια μου μιας και πηρα την πλατινα.Το παιχνιδι ηταν επος για μενα.Το ευχαριστηθηκα απο την αρχη μεχρι το τελος στο επιπεδο Deathmarch.Στις μαχες έπρεπε να ησουν προσεκτικός αρκετα γιατί εχανες για πλακα ειδικα στην Αρχή.Τα quests ηταν πολυ προσεγμενα ειτε main ειτε side.Διάλογοι και μουσικη απίστευτοι.Τα treasure hunt δεν με τρελαναν οπως και το skill tree ηταν μετριο.Το gwent το λατρεψα και ειναι κ πολυ ευκολο μολις το καταλαβεις.Το παιχνιδι ειναι GOTY και οσοι μπορουν να το παιξουν κ να το απολαυσουν.

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to jden For This Useful Post:

    Nikoladim (28-09-2015),Starlord (28-09-2015)

  12. #1707
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim
    Να αναφερω Γιωργο πως μπορεις να διορθωσεις την κατασταση με το να παραγγειλεις τις καρτες απο το ιντερνετ. Μπορεις να της κανεις redeem απο εδω-> http://redeemgwent.com/αν εχεις προπαραγγειλει το heart of stones (θελει ενα screenshot για επιβεβαιωση).
    Eπισης αν θυμαμαι καλα κυκλοφορει και το collector's edition του Heart of stones το οποιο περιλαμβανει τις καρτες. https://ebgames.com.au/pc-210405-The...ts-of-Stone-PC
    Κάτσε Τάσο με μπέρδεψες, χαχα! Χάρηκα κι εγώ στην αρχή και λέω πως μου ξέφυγε.
    Όπως συμβαίνει και μέσα στο παιχνίδι υπάρχουν 4 decks-φατριές για τις κάρτες. Τα gwent decks που είχε η XB1 έκδοση ήταν οι δυο πρώτες φατριές και τα έχω εντοπίσει μόνο στο ebay σε εξωφρενικές τιμές.

    Το link που μου έστειλες όντως είναι για να πάρεις τα 2 Gwent decks σε φυσική μορφή εάν έχεις παραγγείλει ήδη ψηφιακά το expansion pack. Πρόσεξε όμως, αυτά είναι τα άλλα δύο με τις εναπομείναντες φατριές, που περιλαμβάνονται άλλωστε και στη συλλεκτική retail version του Heart s of Stone την οποία έβαλες στο 2ο link σου και η οποία υπάρχει και στην Ελλάδα σε αρκετά καταστήματα για προπαραγγελία. Δες εδώ https://www.skroutz.gr/s/7436576/The...nsion-PS4.html . Σου λέω το μελέτησα καλά

    Quote Originally Posted by nikoladim
    Γιωργο μπορεις να γραψεις 2-3 τιπς και πως παιζεται το γκουεντ γιατι δεν εχω καταλαβει Χρηστο?
    Όπως ανέφερα πριν, το Gwent είναι τόσο εθιστικό που άπαξ και το μάθεις θεωρώ ότι δεν θα το αφήνεις. Εγώ πιάνω τον εαυτό μου να παίζω με τις ώρες κάποιες φορές μόνο μάχες στο Gwent.
    Παρόλο που πιστεύω ότι αν το ψάξεις online θα βρεις τα σχετικά, σου γράφω σε bullets τα βασικά σημεία:


    • Εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων που οι αντίπαλοι είναι χαρακτήρες του main story ή σε μεμονωμένα quests, όλοι οι υπόλοιποι αντίπαλοι είναι οι merchants, οι innkeepers, οι herbalists και οι blacksmiths. Όταν μπορείς να παίξεις με κάποιον, τότε υπάρχει πάντα επιλογή στους διαλόγους.
    • Στο παιχνίδι υπάρχουν 4 φατριές καρτών και κάθε μία έχει πάντα μια κάρτα αρχηγό με ειδικές δυνατότητες. Οι κάρτες αποτελούνται από τους εξής τύπους (τα λέω απλοϊκά): τους απλούς στρατιώτες που χωρίζονται σε 3 υποκατηγορίες σπαθί - τόξο - βαλλίστρα (υπάρχουν κι οι αντίστοιχες ενδείξεις στον πίνακα μάχης για να ξέρεις που μπορούν να παιχτούν) και τις ειδικές κάρτες όπως εφέ καιρού, διπλασιασμός δύναμης, "κάψιμο καρτών", κατάσκοπος (τοποθετείται υπερ του αντιπάλου αλλά τραβάς κάρτες από τη δική σου τράπουλα), ομοίωμα (την αλλάζεις με μια κάρτα που ήδη έχεις παίξει) κ.λ.π. Από εκεί και πέρα υπάρχουν ορισμένες κάρτες ηρώων "hero cards" που τις παίρνεις πιο μετά στο παιχνίδι, είναι οι πιο δυνατές από άποψη πόντων και είναι κάτι σαν μπαλαντέρ γιατί μπορούν να παιχτούν σε όλες τις φατριές. Μην σε νοιάζει να τις μάθεις όλες από μνήμης, όταν παίζεις μπορείς να βλέπεις τι κάνει η κάθε μία)
    • Για να θεωρείται μια συλλογή καρτών-φατριά πλήρης ώστε να χρησιμοποιηθεί σε ένα ματς, πρέπει να έχεις επιλέξει τουλάχιστον 22 βασικές κάρτες (εξαιρουμένων δηλαδή των ειδικών καρτών).
    • Ξεκινάς πάντα το ματς με 2 "ζωές" (τα κόκκινα ρουμπινάκια) και 10 κάρτες στο χέρι. Τα περισσότερα ματς αποτελούνται από τρεις γύρους, εκτός κι αν κάποιος κερδίσει σερί, δηλαδή χαθούν κι οι 2 ζωές του αντιπάλου του.
    • Σε κάθε γύρο παίζεις εναλλάξ από μία κάρτα, εκτός και εάν έχεις κάρτες με ειδικά abilities που μπορεί να σου επιτρέπουν να ρίξεις παραπάνω από μία. Σκοπός είναι στο τέλος κάθε γύρου να έχεις στο σύνολο περισσότερους πόντους από τον αντίπαλο, όταν κλείσουν τα φύλλα που είναι στον πίνακα.
    • Για να τελειώσει ένας γύρος θα πρέπει είτε να μην έχει κάποιος παίκτης άλλες κάρτες να ρίξει ή συνειδητά να επιλέξει να πάει πάσο ("pass").
    • Οι 10 κάρτες στην αρχή επιλέγονται τυχαια από το σύνολο των καρτών σου (όπως είπαμε τουλάχιστον 22 ανά deck) και από αυτές τις 10 έχεις τη δυνατότητα μόνο στην αρχή να αλλάξεις 2 κάρτες ξανατραβώντας από την τράπουλά σου, μήπως και σου τύχουν καλύτερες.


    Tips:
    • Στην αρχή κάθε μάχης να κοιτάς τα abilities της κάρτας του αρχηγού του αντιπάλου, για να ξέρεις τι σε περιμένει όταν τη χρησιμοποιήσει.
    • Επίσης, να ξέρεις κάθε φατριά τι πλεονέκτημα έχει: η Scoia’tael παίζει πάντα πρώτη, η Northern Realms σου δίνει μια επιπλέον κάρτα για κάθε γύρο που κερδίζεις, το Nilfgaard κερδίζει την ισοπαλία και τα Τέρατα αφήνουν μια random κάρτα στον πίνακα όταν τελειώσει ο γύρος.
    • Ένα γενικό tip: κάθε αντίπαλος σου δίνει μία κάρτα για μόνο μία φορά αφού τον νικήσεις. Ούτως ή άλλως δε χάνεις κάρτες από τους αντιπάλους, άρα καλό είναι να παίζεις με όλους μέχρι να τους νικήσεις, γιατί έτσι κάνεις και εξάσκηση. Θα υπάρξουν βέβαια φορές που οι κάρτες που έχεις στην κατοχή σου να είναι αδύναμες για να βγάλεις έναν αντίπαλο, άρα εκεί το θυμάσαι και ξαναγυρνάς.
    • Εκτός από τις κάρτες που κερδίζεις από αντιπάλους, ορισμένες πωλούνται σε merchants ή στις δίνουν σε quests. Να τις αγοράζεις/παίρνεις πάντα ΟΛΕΣ!
    • Έχει σημασία να μάθεις καλά τις κάρτες σου και τις ειδικές δυνατότητες που έχουν. Εγώ προτείνω να παίζεις με ένα μόνο από τα 4 deck για να μην μπερδεύεσαι. Βρήκα ότι μέσα από την εξάσκηση με τις ίδιες κάρτες τις μαθαίνεις πιο γρήγορα και έτσι δουλεύεις καλύτερα το θέμα στρατηγική (by the way προτείνω το Northern Realms με τον Leader που ακυρώνει τα weather effects, γιατί έτσι δε χρειάζεσαι special κάρτα καιρού)
    • Μεγάλο ρόλο σε κάθε μάχη παίζει φυσικά το "χέρι" των καρτών που θα σου τύχει στην αρχή αλλά και η στρατηγική που θα ακολουθήσεις. Πολλές φορές ίσως είναι σκόπιμο να θυσιάσεις έναν γύρο χάνοντας για να μην σπαταλήσεις άδικα κάποιες κάρτες, προκειμένου να τσακίσεις τον αντίπαλο μετά.
    • Μην παίζεις όλες τις δυνατές κάρτες στην αρχή. Το AI είναι καλό και γενικά πάντα στις αρχές των ματς σε χτυπάει με ότι έχει. Άρα κάνεις συντήρηση δυνάμεων και τον σκίζεις μετά!
    • Κάθε φορά που κερδίζεις μια νέα κάρτα, τσέκαρε αμέσως αν είναι καλύτερη από αυτές που ήδη έχεις στο deck σου. Σημασία έχει όπως είπαμε ο συνολικός αριθμός των πόντων σε όλο το deck σου.
    • Εγώ ακολούθησα της εξής τακτική: κρατούσα πάντα στο deck μέχρι 22 βασικές κάρτες και είτε 1-2 ειδικές είτε καμία, έτσι ώστε οι πιθανότητες να μου πέσουν οι καλές κάρτες στις αρχικές 10 να'ναι μεγαλύτερες.
    • Το Save είναι φίλος σου! Αν και μόλις μάθεις το gwent δε θα σου χρειαστεί, καλό είναι να κάνεις πάντα manual save πριν μπεις σε ένας ματς. Ειδικά αν μπεις στη λογική να πας για το trophy και να μαζέψεις ΟΛΕΣ τις κάρτες του παιχνιδιού, υπάρχουν κάποιες αναμετρήσεις που είναι μέρος των quests και εάν χάσεις το ματς δεν μπορείς να το ξαναπαίξεις.


    Τώρα στο κείμενο ίσως σου φαίνονται πολλά και να πελαγώσεις, αλλά πραγματικά αν δώσεις λίγο χρόνο και παίξεις ματσάκια θα μπεις στο νόημα!

    Δες κι αυτό το link εδώ https://www.vg247.com/2015/05/22/the...n-gwent-guide/ που τα έχει ακόμη πιο αναλυτικά.

    Και remember...practice makes perfect!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    chronohill (29-09-2015),Nikoladim (28-09-2015),Starlord (28-09-2015),teras1 (29-09-2015)

  14. #1708
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Είσαι τσακάλι!!! Μπράβο και rep μόλις μ αφήσει.
    Το παιχνίδι με έχει γοητεύσει κι εμένα, είναι πολύ κοντά στα γούστα μου και κάποιες αδυναμίες δε με χαλάνε. Χρόνος μου λείπει βασικά γιατί δε γίνεται να καθήσω απλά ένα μισάωρο να παίξω.

    Στάλθηκε από το GT-S7580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Starlord For This Useful Post:

    tsakali GR (29-09-2015)

  16. #1709
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Ζετζιφ ευχαριστω για το ρεπ. Αν σου αρεσουν τα open world rpgs θα σε αποζημειωσει τρελα το W3. Εχω αφιερωσει το μεγαλυτερο χρονο σε sp παιχνιδι, ειλιρκινα δεν θυμαμαι απο ποτε. Το ξεκινησα σκεψου τον Ιουνιο και το τελειωσα τη Κυριακη. Δεν επαιξα κανενα παιχνιδι ενδιαμεσα (και εγω και το Batman/MGS !!!) γιατι απλως δεν μου εκανε κεφι. Ειναι ενα milestone για τα Rpgs... Οσο αναφορα το level scaling, εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου και χανεις τελειως το immersion.
    Click image for larger version. 

Name:	gwent.JPG 
Views:	265 
Size:	33.8 KB 
ID:	7690
    Να αναφερω Γιωργο πως μπορεις να διορθωσεις την κατασταση με το να παραγγειλεις τις καρτες απο το ιντερνετ. Μπορεις να της κανεις redeem απο εδω-> http://redeemgwent.com/αν εχεις προπαραγγειλει το heart of stones (θελει ενα screenshot για επιβεβαιωση).
    Eπισης αν θυμαμαι καλα κυκλοφορει και το collector's edition του Heart of stones το οποιο περιλαμβανει τις καρτες. https://ebgames.com.au/pc-210405-The...ts-of-Stone-PC
    Αν σου αρεσει η μουσικη του 3 θα ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ τη μουσικη του 1...
    Γιωργο μπορεις να γραψεις 2-3 τιπς και πως παιζεται το γκουεντ γιατι δεν εχω καταλαβει Χρηστο?
    Έχω καμιά 300αριά ώρες ρε συ στο W3. Πρώτο μου Witcher, παρόμοια μόνο της Bethesda έχω παίξει. Ομολογώ πως δεν είχα πάρα πολύ hype πριν βγει, αλλά η Collector's ήταν τόσο γοητευτική που την χτύπησα Day 1. Πρώτες 10 ώρες παιχνιδιού ένιωθα ότι θα το σταματήσω, δεν μπορούσα να μπω στο tempo, το έπαιζα γιατί δεν είχα κάτι άλλο και γιατί έδωσα 150 ευρώ. Από τις 10 ώρες και μετά έφαγα ΤΟ κόλλημα. Λόγω καλοκαιριού το έχω αφήσει λίγο πριν το τέλος του main, και τώρα έχω πιάσει Phantom Pain, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το αφήσω, θέλω να πάω για πλατίνα μετά από τόσες ώρες ενασχόλησης. Απλώς περίμενα καιρό να διαβάσω την δική σου γνώμη γιατί ξέρω ότι έχεις κόλλημα με Witcher. Αν δεν είχα πάρει την collector's, θα περίμενα μέχρι αυτό το ποστ για να πάρω την απλή!

    Παρεμπιπτόντως, το Gwent το είχα αφήσει εξ αρχής και το έπιασα γύρω στις 60 ώρες. Το τι χρειάστηκε να κάνω για να ξε-glitcharω το τρόπαιο που θέλει να μαζέψεις όλες τις κάρτες δεν περιγράφεται... Δεν έχω δουλέψει τόσο για άλλο τρόπαιο ποτέ. Επίσης το Gwent είναι το game που μου κόλλησε το μικρόβιο των CCG (collecting card games) και άρχισα να παίζω Hearthstone εξαιτίας του και περιμένω και το Elder Scrolls Legends να βγει να το δοκιμάσω!
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Zeichef For This Useful Post:

    Nikoladim (29-09-2015),Starlord (29-09-2015),tsakali GR (29-09-2015)

  18. #1710
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σιγουρα εχει απαντηθει αλλα το ξαναρωταω. Ευρωπαικο witcher , αν παρω το season pass από us store θα ειμαι οκ ή θα παρω τα 3 μου?

    Spoiler!

  19. #1711
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    James θα πάρεις τα δυο σου . Παιδια κόλλησα και εγω με το γκούεντ. Άποψη μου έπρεπε να είχαν mp Gwent σεν εχει νόημα το sp. Γιώργο απο τον Roche τπτ πήρες την κάρτα ; Έμενα μου κόλλησε ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    james9 (04-10-2015),tsakali GR (04-10-2015)

  21. #1712

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Σιγουρα εχει απαντηθει αλλα το ξαναρωταω. Ευρωπαικο witcher , αν παρω το season pass από us store θα ειμαι οκ ή θα παρω τα 3 μου?
    αν το παιχνιδι ειναι σε δισκακι και το account σου ειναι αμερικάνικο τοτε νομιζω θα παιξει

  22. The Following User Says Thank You to Nikos326_GR For This Useful Post:

    james9 (04-10-2015)

  23. #1713
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    James θα πάρεις τα δυο σου . Παιδια κόλλησα και εγω με το γκούεντ. Άποψη μου έπρεπε να είχαν mp Gwent σεν εχει νόημα το sp. Γιώργο απο τον Roche τπτ πήρες την κάρτα ; Έμενα μου κόλλησε ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Όχι ρε φίλε, δεν είναι παιχνίδι που έχει νόημα με ανθρώπινο αντίπαλο. Ευτυχώς υπάρχουν φήμες ότι δεν έχουν αφήσει στην άκρη την ιδέα ενός standalone online Gwent με άλλους κανόνες.

    Πάντως έτσι όπως είναι στο W3, δεν γίνεται να υπάρξει ουσιώδες παιχνίδι μεταξύ ανθρώπων, όλοι θα έχουν τις ίδιες κάρτες στο deck, στο πρώτο round θα γίνεται του spy το κάγκελο, ανακυκλώνοντάς τους με decoys και μετά spam των hero cards. Θα γινόταν βαρετό πολύ γρήγορα.
    Δεν είναι μόνο στη θεωρία δύσκολο, δοκιμάστηκε και στην πράξη, μια μικρή ομάδα ατόμων έφτιαξαν ένα site για online gwent αλλά στην 2η-3η μέρα λειτουργίας πρέπει να έφαγαν warning ή μύνηση, και το κατέβασαν χωρίς να δώσουν πολλές λεπτομέρειες.

    Έχοντας πλέον παίξει hearthstone (λεπτομερέστατο, balanced, polished, τεράστια γκάμα καρτών, βάθος κλπ) μου είναι πλέον εντελώς ξεκάθαρο ότι το Gwent θέλει ριζική αλλαγή στους κανόνες για να λειτουργήσει σωστά ως PvP.

    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  24. #1714
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    James θα πάρεις τα δυο σου . Παιδια κόλλησα και εγω με το γκούεντ. Άποψη μου έπρεπε να είχαν mp Gwent σεν εχει νόημα το sp. Γιώργο απο τον Roche τπτ πήρες την κάρτα ; Έμενα μου κόλλησε ...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Στα έλεγα

    Από τον Roche την πήρα κανονικά χωρίς πρόβλημα. Τι εννοείς σου κόλλησε;
    Θυμάμαι ότι υπάρχουν κάποια quests τα οποία άπαξ και τα ξεκινήσεις ο Roche λείπει από το camp. Εάν έχεις ξεκινήσει κάποιο από αυτά, τότε ίσως πρέπει να το ολοκληρώσεις για να επιστρέψει και να παίξεις Gwent μαζί του.

  25. #1715
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Δεν μπορω καν να του μιλησω για να παρω την καρτα γμτ

  26. #1716
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default


  27. #1717
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το παιχνιδι το εχω εδω και κανα τριμηνο περιπου και ακομα δεν το εχω βαλει μεσα στο PS4. Δε ξερω, καν, πως ειναι... Αυτο που ξερω ειναι οτι πιθανοτατα δε θα μου "κανει", διοτι και τα βαριεμαι αυτα τα RPG (κατσε φτιαξε, ψαξε, αναβαθμισε, συνδυασε κλπ), αλλα και χρονο δεν εχω να ασχοληθω με κατι τοσο ευμεγεθες οσο το συγκεκριμενο παιχνιδι. Το πηρα απο φιλο συμφορουμιτη. Τωρα γιατι το πηρα μη ρωτατε... Και παρολαυτα... Σημερα περασα απο το Public, τυχαια ειδα το expansion και επειδη ειχε μεσα ενα card game -με τρελαινουν αυτα, λογω του art κυριως- το πηρα.
    Και τωρα πειτε μου... How fucked up am i???????

  28. The Following 5 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    isildur83 (09-04-2016),mihalis13 (13-10-2015),panos74gr (19-10-2015),Slay (26-10-2015),Starlord (13-10-2015)

  29. #1718
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    1+ μηνα εχω λιωσει, εχω κανει σχεδον τα παντα και πλεον ειμαι στην τελικη ευθεια της main guest και συνολικα του παιχνιδιου, μπορει να το τελειωσω και σημερα δηλ, και βλεπω τωρα ενα τεραστιο update 17 giga με το οποιο η cd project λεει οτι φερνει καμια εξακοσαρια διορθωσεις και βελτιωσεις...δεν μπορουσε να το εχει βγαλει λιγο νωριτερα;

  30. #1719
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  31. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Starlord (15-10-2015)

  32. #1720
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Τέλεια, ό,τι πρέπει για όταν το ξεκινήσω


  33. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Starlord (15-10-2015),tsakali GR (16-10-2015)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •