Page 81 of 114 FirstFirst ... 317177787980818283848591 ... LastLast
Results 1,601 to 1,620 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1601
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Το ολο q του Βαρονου μαγκες δεν υπαρχει... Ειναι σαν να διαβαζεις βιβλιο...

  2. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    teras1 (10-06-2015)

  3. #1602
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    ενταξει respect στους ανθρωπους , που με τετοιο budget καταφεραν και εφτιαξαν τοσο τεραστιο παιχνιδι. Στα ευχαριστα ειναι επισης το γεγονος (εαν το υπολογισα καλα) οτι μεχρι στιγμης εχουν βγαλει το κοστος τους χ3.
    Μόνο από τα pre-orders σχεδόν καλύψανε τα έξοδά τους.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #1603
    Elite Aphelian's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Piraeus
    Posts
    866
    PSN ID
    Aphelian
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Το ολο q του Βαρονου μαγκες δεν υπαρχει... Ειναι σαν να διαβαζεις βιβλιο...
    Το questline του Baron είναι όντως τρομακτικό.
    Ένα άλλο που ήταν απίστευτο έπος είναι το Ladies of the Wood, αν δεν το έχεις κάνει ακόμα, θα με θυμηθείς.

    Γενικά νομίζω έχει τα καλύτερα quests που έχω δει σε παιχνίδι, πολύ καλοδουλεμένα ακόμα κι αν δεν είναι μέρος του Main Story.

  5. The Following User Says Thank You to Aphelian For This Useful Post:

    Nikoladim (10-06-2015)

  6. #1604
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Βασικα ειμαι προς το τελος των μαγισσων και το εχω βαλει σε ρεστ!
    Απαισιες και οι 3 πραγματικα!

  7. #1605
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Και εγώ έχω πάθει πλακα με αυτό το Quest παιδιά (Ladies of the Wood)... Και ψάχνω να βρω ποιο κομμάτι παίζει από το Soundrack τη στιγμή που εμφανίζονται και τους μιλάς... Το έχει εντοπίσει κανεις;

  8. #1606
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Το πολύ καλό νέο από τις πωλήσεις του παιχνιδιού είναι ότι μπορεί να επηρεάσει όλη τη βιομηχανία από δω και πέρα.
    Έδειξαν ότι ένα παιχνίδι μπορεί να είναι τεράστιο σε διάρκεια με ποιοτικό περιεχόμενο, ανοιχτό κόσμο με ταυτόχρονα εστιασμενο και ενδιαφέρον σενάριο γεμάτο ενδιαφέροντες χαρακτήρες και πολύ προσοχή στη λεπτομέρεια. Ίσως από δω και πέρα τα sandboxes της Ubisoft, Bethesda και Bioware να γίνουν καλύτερα με περιεχόμενο και ουσία, χωρίς περιττό filler.
    Περιμένουμε και το Cyberpunk.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    chronohill (10-06-2015),Starlord (10-06-2015)

  10. #1607

    Default

    Quote Originally Posted by juliahna12 View Post
    Και εγώ έχω πάθει πλακα με αυτό το Quest παιδιά (Ladies of the Wood)... Και ψάχνω να βρω ποιο κομμάτι παίζει από το Soundrack τη στιγμή που εμφανίζονται και τους μιλάς... Το έχει εντοπίσει κανεις;

    το ladies of the wood ρε μαν

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Alastor For This Useful Post:

    Aphelian (10-06-2015),juliahna12 (10-06-2015)

  12. #1608
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Bγηκε και στη δημοσιοτητα το κοστος του παιχνιδιου

    The Witcher 3's budget was $32 million (120M Zloty) plus $35 million in marketing

    http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/..._zwrocily.html
    Περα απο το τρομακτικο του πραγματος, οτι δλδ το marketing cost ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος αναπτυξης, καταφεραν να κρατησουν τα εξοδα σχετικα χαμηλα για ΑΑΑ παραγωγη.


  13. #1609
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Το πολύ καλό νέο από τις πωλήσεις του παιχνιδιού είναι ότι μπορεί να επηρεάσει όλη τη βιομηχανία από δω και πέρα.
    Έδειξαν ότι ένα παιχνίδι μπορεί να είναι τεράστιο σε διάρκεια με ποιοτικό περιεχόμενο, ανοιχτό κόσμο με ταυτόχρονα εστιασμενο και ενδιαφέρον σενάριο γεμάτο ενδιαφέροντες χαρακτήρες και πολύ προσοχή στη λεπτομέρεια. Ίσως από δω και πέρα τα sandboxes της Ubisoft, Bethesda και Bioware να γίνουν καλύτερα με περιεχόμενο και ουσία, χωρίς περιττό filler.
    Περιμένουμε και το Cyberpunk.
    Θα συμφωνήσω αν και δεν θα έβαζα την bioware μαζί με τις άλλες.

    Τόσο στο dragon age, όσο και στο mass effect εχει κανει τρομερή δουλεια στο στήσιμο του κόσμου, στο lore, στις σχέσεις μεταξύ των companions κλπ

    Οχι οτι δεν εχει να παρει πολλά απο το witcher αλλά δεν νομιζω οτι είναι στο ίδιο επίπεδο με αυτα της ubisoft και Bethesda

  14. #1610
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Η Bioware είναι σίγουρα μπροστά απο τους άλλους δύο αλλά πολύ filler ρε παιδί μου. Νομίζω πως από δω και πέρα δεν θα πρέπει να ξαναδούμε χαζά fetch quests τύπου Dragon Age.

  15. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    panos74gr (10-06-2015)

  16. #1611
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by juliahna12 View Post
    Και εγώ έχω πάθει πλακα με αυτό το Quest παιδιά (Ladies of the Wood)... Και ψάχνω να βρω ποιο κομμάτι παίζει από το Soundrack τη στιγμή που εμφανίζονται και τους μιλάς... Το έχει εντοπίσει κανεις;
    Το κομματι ειναι αυτο που λεει ο Alastor, αλλα ΔΕΝ υπαρχει στο CD που συνοδευει το παιχνιδι.


  17. #1612
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    το ladies of the wood ρε μαν
    λολ dammit !

  18. #1613

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Το πολύ καλό νέο από τις πωλήσεις του παιχνιδιού είναι ότι μπορεί να επηρεάσει όλη τη βιομηχανία από δω και πέρα.
    Έδειξαν ότι ένα παιχνίδι μπορεί να είναι τεράστιο σε διάρκεια με ποιοτικό περιεχόμενο, ανοιχτό κόσμο με ταυτόχρονα εστιασμενο και ενδιαφέρον σενάριο γεμάτο ενδιαφέροντες χαρακτήρες και πολύ προσοχή στη λεπτομέρεια. Ίσως από δω και πέρα τα sandboxes της Ubisoft, Bethesda και Bioware να γίνουν καλύτερα με περιεχόμενο και ουσία, χωρίς περιττό filler.
    Περιμένουμε και το Cyberpunk.

    Απτην αλλη η Ubisoft και Activision εδειξαν οτι μπορουν να βγαζουν παιχνιδια καθε χρονο με ελαχιστες αλλαγες και να βγαζουν κερδη σαν του Witcher 3.Και αν σκεφτεις οτι η CD Project δουλευε 3 χρονια στο Witcher ενω αυτοι μεσα σε 3 χρονια ειχαν βγαλει 3 Assassin's creed καταλαβαινεις οτι το Witcher σε τζιρο και κερδη ειναι μια κλ@νια μπροστα τους...Οποτε με βασει αυτα τα στατιστικα μαλλον δε προκειται να αλλαξει τιποτα και εισαι αφελης αν το πιστευεις.

    Αν θελετε πραγματικα να αλλαξει κατι,πρεπει οι καταναλωτες να κανουν το μοντελο της Ubi και της Activision να πατωσει με την μη αγορα των προιοντων τους,ουτως ωστε οι συγκεκριμενες εταιριες να στραφουν αναγκαστικα σε ενα καινουριο μοντελο οπως π.χ της CD-Project
    Last edited by Alastor; 11-06-2015 at 00:09.

  19. The Following User Says Thank You to Alastor For This Useful Post:

    Starlord (10-06-2015)

  20. #1614
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    Αν θελετε πραγματικα να αλλαξει κατι,πρεπει οι καταναλωτες να κανουν το μοντελο της Ubi και της Activision να πατωσει με την μη αγορα των προιοντων τους,ουτως ωστε οι συγκεκριμενες εταιριες να στραφουν αναγκαστικα σε ενα καινουριο μοντελο οπως π.χ της CD-Project
    ακριβώς πρέπει να μην παιρνουν καθε 9 μήνες σαν προβατα αναμασημενο φαγητό.

  21. #1615
    Cool Member chrisfox's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    287
    PSN ID
    ChristosFoX

    Default

    Μετά από 260 ώρες παιχνιδιου στο Death March difficulty, τερμάτισα το main story και σχεδόν όλα τα sidequests όντας level 35... Μου έχει μείνει μόνο η συλλογή όλων των gwent cards για την πλατίνα (θα ξεκινήσω δεύτερο playthrough φυσικά). Ότι και να πω για το παιχνίδι, είναι λίγο και εχει χιλιοειπωθεί... Πραγματικό έπος. Όποιος δεν το έχει παίξει εξ αρχής στο death march difficulty έχει χάσει το 50% τουλάχιστον αυτών που προσφέρει το gameplay. Η στρατηγική χρήση των potions, oils, decotions κτλ είναι μονόδρομος και κάθε μάχη έχει τον δικό της χαρακτήρα...
    Spoiler!

  22. The Following 3 Users Say Thank You to chrisfox For This Useful Post:

    Aphelian (12-06-2015),chronohill (12-06-2015),FotisGRC (12-06-2015)

  23. #1616
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default


    Στο καναλι του τυπου -> https://www.youtube.com/channel/UCod...8mZtvdkHJcHlAQ
    Tα ακυκλοφορητα κομματια μουσικης εδω.
    Last edited by Nikoladim; 12-06-2015 at 12:36.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Aphelian (12-06-2015),juliahna12 (12-06-2015)

  25. #1617
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    To glitch με τους εμπορους και τα γρηγορα λεφτα στη Novigrad το διορθωσανε στο ps4; Γιατι παω στον εμπορο με τα seashells αλλα δεν εχει αλλα για να αγορασω...

  26. #1618
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν βρηκα κανεναν , μα κανεναν απολυτως λογο να δοκιμασω καν το glitch. Ειχα και εχω περισσοτερα λεφτα απο οσα μπορω να ξοδεψω.

  27. #1619
    Senior Member manolissmy83's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    χανια
    Posts
    121
    Name
    μανωλης

    Default

    μονο στην αρχη ειχα και εγω ενα θεματακι με τα λεφτα αλλα τωρα εχω ποιο πολλα και απο τον βαρονο

  28. The Following User Says Thank You to manolissmy83 For This Useful Post:

    Nikoladim (13-06-2015)

  29. #1620
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Επισης το loot system ειναι εξαιρετικο, εκανα πριν λιγο ενα contract για level 6, ενω ειμαι 34, ενταξει XP που εδωσε 5, αλλα αναλογα με τις επιλογες που κανεις μπορεις να παρεις αντικειμενα αντι για λεφτα. Εκανα αυτο και πηρα δυο σπαθια που κανουν ελαχιστα λιγοτερο damage απο αυτα που ειχα. Δεν πιστευω οτι εαν ημουν επιπεδο 6, θα μου εδινε σπαθι με 450 damage.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •