Page 68 of 114 FirstFirst ... 185864656667686970717278 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1341
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Καλα τραγικο δεν ειναι σε καμια περιπτωση.Εγω που ειχα την ευκαιρια να τα δω με τα ματια μου διπλα-διπλα PC, PS4 ασφαλως και η PC Version ειναι πολυ πιο ευχαριστη στο ματι με καλυτερα textures, εφε κλπ και το μεγαλυτερο Plus απο ολα εννοειται πως ειναι τα 60fps. Καταπληκτικη η αισθηση σε οτι game και να παιζεις.
    Ναι ρε φιλε αλλά μιλάμε για τουλάχιστον δίπλα χρήματα για να στήσεις ένα Pc της προκοπής. Όχι Τούμπανο.
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  2. #1342
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Λιγα σχολια για το παιχνιδι :H σκηνοθεσια του παινχιδιου, δεν υπαρχει. Τερμα. Καθε σκηνη, καθε διαλογος ειναι πραγματικα ξεχωριστος...To voice acting επισης τα σπαει, απο ολους τους χαρακτηρες. Επισης το παιχνιδι σου δεινει την αισθηση του Lore, οτι καθε ηρωας καθε αντικειμενο, καθε πετρα εχει τη δικια του ιστορια και τη δικια του θεση σε αυτο τον κοσμο, σε αντιθεση με το skyrim για παραδειγμα που αρκετα πραγματα φαινονται απλως generic. Το weather effect ειναι απλα εκπληκτικο... και συνδιαζει απιστευτα το οπτικο με το ακουστικο. Oι μαχες οκ παλεβονται, σιγουρα ειναι καλυτερες απο το 2, αλλα ρε γμτ εχοντας παιξει το shadow of mordor , το Witcher σου φαινεται clunky. Eπισης ενα ακομη - ειναι, το οποιο λογικα ομως δεν θα το γλυτωναν λογω του οpen world αλλα εδω ειναι πολυ κουραστικο, ειναι η αναβαση και η καταβαση στο κοσμο. Ωρες ωρες δεν ξερεις που πρεπει να πατησεις μηπως φυγεις κατω και ωρες ωρες δεν μπορεις να φτασεις το λοφακι απο πανω, ενω με ενα αλμα εισαι εκει. Τα γραφικα εξακολουθω να πιστευω πως ΔΕΝ παιζονται. Η καρτουνιστικη παλετα να πω την αληθεια περισσοτερο με μαγευει παρα με ξενερωνει, μου δεινει την αισθηση παραμυθιου.

    Τελος Θεωρω πως βιαστηκαν να βγαλουν το παιχνιδι για τις κονσολες(ισως και για το PC) και πως ισως Polishing 1-2 μηνων ακομη να μην χαλουσε κανενα. Ηταν ομως ενα πολυ θαραλαιο επιτευγμα απο την CDProject και μιας και εγινε πλεον established σαν μεγαλος παιχτης, ελπιζω το Cyberpunk να βγει ως πρεπει και να αποφυγει εγκληματα τυπου downgrade α-λα watchdogs.

  3. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    teras1 (24-05-2015)

  4. #1343

    Default

    Quote Originally Posted by three_brothers1 View Post
    Ναι ρε φιλε αλλά μιλάμε για τουλάχιστον δίπλα χρήματα για να στήσεις ένα Pc της προκοπής. Όχι Τούμπανο.
    Ασφαλως, το PC-Gaming δεν ειναι για ολους. Προκειται για πολυ ακριβο σπορ.

    Η αληθεια παρολα αυτα παραμενει! Ειδικά σε PC-Games οπως το Witcher 3 το οποιο οπως ειδαμε εκ των υστερων ειχε φοβερο optimization τα αποτελέσματα ειναι καταπληκτικά!

  5. #1344
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πράγματικα είναι ένα πολύ ακριβό σπόρ. Παλιά είχα μπεί και εγώ στο τρυπάκι να κάνω συνέχεια αναβαθμίσεις μόνο και μόνο για να είμαι σε θέση να μπορώ να παίζω τα νέα παιχνίδια που εβγαζαν κάθε φορά. Αλλά βαρέθηκα και κουράστηκα. Για εμένα προσωπικά το να φτιάχνεις ένα gaming pc είναι πεταμένα λεφτά. Γιατί το pc είναι εργαλείο και όχι παιχνιδομηχανή. Να δώσω λεφτά για συγκεκριμένο hardware η software το καταλαβαίνω από την στιγμή που το χρειάζομαι στην δουλειά μου. Να δώσω ένα σκασμό λεφτά για να πάρω κάρτες γραφικών και hardware που δεν θα χρειαστώ πουθενά παρά μόνο για κάποια game όχι δεν θα το ξανακάνω. Όταν πρωτοπήρα κονσόλα και έβαλα ένα παιχνίδι μέσα είχα την χαρά να μην με απασχολεί το hardware για πρώτη φορά. Και δεν χρειαστηκε ποτέ ξανά να με απασχολήσει. Ναι ενα δυνατό pc μπορεί να έχει καλύτερο framerate. Μπορεί να έχει καλύτερα γραφικά σε κάποιες περιπτώσεις. Μπορεί να έχει mods και άλλες δυνατότητες που μια κονσόλα δεν έχει. Αλλά για εμένα προσωπικά όλα αυτά δεν μου αλλάζουν την άποψη μου. Όντας στο σπόρ αυτό για αρκετό καιρό πιστεύω ότι μια χαρά απολαμβάνω το σπόρ μου και με λιγότερα χρήματα μέσα από τις κονσόλες.

  6. The Following 5 Users Say Thank You to jper75 For This Useful Post:

    FurionMike (25-05-2015),isildur83 (25-05-2015),stratisd (25-05-2015),Zeichef (25-05-2015)

  7. #1345
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Παρεπιπτοντως αυτο με τα 60 frames που τρεχει το witcher 3 στο pc κατανταει μεγαλο ανεκδοτο.Αν δεν εχεις ενα καλο και δυνατο μηχανημα θα το τρεξεις μεν αξιοπρεπως,αλλα τα 60 frames, ειναι ονειρο απατηλο και για εκει.

  8. #1346
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Παρεπιπτοντως αυτο με τα 60 frames που τρεχει το witcher 3 στο pc κατανταει μεγαλο ανεκδοτο.Αν δεν εχεις ενα καλο και δυνατο μηχανημα θα το τρεξεις μεν αξιοπρεπως,αλλα τα 60 frames, ειναι ονειρο απατηλο και για εκει.
    Xωρις hairworks μια χαρά τρέχει σε ultra, high ή High/Medium 45-60fps αναλογως το hardware. Aκομη και σε καλη cpu του 2008.

  9. #1347
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Ερώτηση. Έχει κάνει κανείς τα treasure quests; αν ναι δίνουν καλο εξοπλισμό;
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  10. #1348
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Xωρις hairworks μια χαρά τρέχει σε ultra, high ή High/Medium 45-60fps αναλογως το hardware. Aκομη και σε καλη cpu του 2008.
    Καλα αυτο το hairworks τι το προσθεσανε ηθελα να ηξερα?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by three_brothers1 View Post
    Ερώτηση. Έχει κάνει κανείς τα treasure quests; αν ναι δίνουν καλο εξοπλισμό;
    Εχω κανει εγω,εκτος απο πολυτιμους ποντους εμπειρια,που και που δινουν και καλο εξοπλισμο(απλα να ξερεις οτι ειναι random η φαση στα κουτια)

  11. #1349
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Καλα αυτο το hairworks τι το προσθεσανε ηθελα να ηξερα?
    το hairworks ειναι υπερκτημιμένο, δεν αξιζει για το performance που χανεις κάποιος, αλλοι το βάζουνε βεβαια, αλλα κατά την γνωμη μου δεν αξιζει.

  12. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    spartan (25-05-2015)

  13. #1350

    Default

    Το παιχνιδι αξιζει; και κυριως το κομπατ ειναι καλο;σε καποιον που σιχαθηκε το skyrim λογω του κακου κομπατ υπαρχει περιπτωση να αρεσει;για να δουμε παλι για κανα remaster με κοβω να αγοραζω!
    Kaneis?As to ksanarotiso loipon mipos den egina safis, pera apo to terastio kosmo ,terastia istoria ,grafika ktl ,to pragmatiko gameplay tou paixnidiou einai arketa kalo? i perpatas se diafores perioxes kai einai ena aplo button masher kai ipotithete oti prepei na se mageyei i istoria tou?Exei bathos to real time gameplay tou?Kai de milao gia to crafting.
    As mou pei kapoios , skeftomai na to agoraso kai apo ta binteo de kalabaino.Eyxaristo.
    Last edited by spyros arianara; 24-05-2015 at 20:07.

  14. #1351
    Member Sparrow71993's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Καλαμπάκα
    Posts
    80
    PSN ID
    GhostFirefly_
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά παρήγγειλα χθες την συλλεκτική του The witcher 3 από το plaisio. Στο site φαίνεται ότι υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα κομμάτια. Υπάρχουν ή απλά δεν έχουν κάνει refreshing.???

    Ξέρεις κανείς τίποτα παραπάνω?

  15. #1352
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by spyros arianara View Post
    Το παιχνιδι αξιζει; και κυριως το κομπατ ειναι καλο;σε καποιον που σιχαθηκε το skyrim λογω του κακου κομπατ υπαρχει περιπτωση να αρεσει;για να δουμε παλι για κανα remaster με κοβω να αγοραζω!
    Kaneis?As to ksanarotiso loipon mipos den egina safis, pera apo to terastio kosmo ,terastia istoria ,grafika ktl ,to pragmatiko gameplay tou paixnidiou einai arketa kalo? i perpatas se diafores perioxes kai einai ena aplo button masher kai ipotithete oti prepei na se mageyei i istoria tou?Exei bathos to real time gameplay tou?Kai de milao gia to crafting.
    As mou pei kapoios , skeftomai na to agoraso kai apo ta binteo de kalabaino.Eyxaristo.
    Αν καθαρό gameplay θεωρείς μόνο το σύστημα μάχης τότε όπως το θέτεις δεν θα σου αρέσει. Το παιχνίδι στο σύνολό του είναι πολύ καλύτερο από το Skyrim αλλά όπως και το Skyrim κανείς δεν θα το παίξει μόνο για το σύστημα μάχης του. Κατά τη γνώμη μου το W3 είναι το καλύτερο RPG ανοιχτού κόσμου που έχω παίξει και είμαι ακόμα στην αρχή του. Είναι κορυφαίο σε ατμόσφαιρα, χαρακτήρες, διαλόγους, ιστορία και εξερεύνηση με αρκετά καλό αλλά όχι ιδανικό σύστημα μάχης. Επίσης το θεωρώ πολύ εντυπωσιακό στον τεχνικό τομέα.
    Εσύ μάλλον ζητάς κάτι σε Shadow of Mordor ή Bloodborne.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Nikoladim (25-05-2015),spyros arianara (25-05-2015)

  17. #1353
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by spyros arianara View Post
    Το παιχνιδι αξιζει; και κυριως το κομπατ ειναι καλο;σε καποιον που σιχαθηκε το skyrim λογω του κακου κομπατ υπαρχει περιπτωση να αρεσει;για να δουμε παλι για κανα remaster με κοβω να αγοραζω!
    Kaneis?As to ksanarotiso loipon mipos den egina safis, pera apo to terastio kosmo ,terastia istoria ,grafika ktl ,to pragmatiko gameplay tou paixnidiou einai arketa kalo? i perpatas se diafores perioxes kai einai ena aplo button masher kai ipotithete oti prepei na se mageyei i istoria tou?Exei bathos to real time gameplay tou?Kai de milao gia to crafting.
    As mou pei kapoios , skeftomai na to agoraso kai apo ta binteo de kalabaino.Eyxaristo.
    Εμένα το combat system μου φαίνεται λίγο άχαρο. Είμαι βέβαια νωρίς ακόμα, αλλά δε νομίζω οτι είναι αυτό το στοιχείο που θα σε κερδίσει στο game. Προς το παρόν ίσα ίσα με έχει ξενίσει λίγο.
    Κατά τα άλλα όμως, ωραία γραφικά, τεράστιος κόσμος, ωραία και ενδιαφέροντα side-quests.

  18. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    spyros arianara (25-05-2015)

  19. #1354
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Eμενα παντως με προβληματισε ενα σχολιο του Valkyrie , που συγκρινει το combat system του witcher με τα soul games και bloodborne.
    Προσωπικα αν και το εχω αγορασμενο δεν ασχοληθηκα ακομη , θα το πιασω απο την Τριτη(witcher) .

    Και οπως ειπα , με προβληματιζει και με ανυσηχει ..Και ο λογος επειδη εδω και κανα 15ημερο ασχολουμε με το bloodborne .
    Κατι μου λεει οτι θα πεσω λιγο απο τα συννεφα με αυτα που διαβαζω, μολις αρχισω το witcher(στο κοματι του combat system )..



    Oσοι εχετε παιξε bloodborne( ή DS ) και witcher 3...Πειτε αν θετελε καμια γνωμη.(συγκριση αυτα τα 2)
    (Το "βαθος" , το πως ανταποκρινετε ο χαρακτηρας , πως περιπου σε "τιμωρει" το game σε περιπτωση λαθους πανω στη μαχη κτλπ , ελπιζω να μην σαν μπερδεψα)
    Last edited by Godweeder; 24-05-2015 at 23:37.
    Spoiler!

  20. #1355
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Επίσης έχει πολύ ενδιαφέρουσα διάλεκτο με εκφράσεις όπως ας πούμε το "ploughing syphilitic son of a poxy whore"!
    LMAO

  21. #1356

    Default

    ειναι μεχρι να συνηθισεις το combat system.πρεπει να μαθεις να χρησιμοποιεις τα παντα.μαγεια,poisons,parry,light attack,heavy attack.θα σου παρει χρονο,ειμαι level 5 κ ακομα μαθαινω! αυτο που μου τη δινει λιγο ειναι κατι σπασιματακια που κανει καμια φορα λες κ την κλανει το συστημα ολο.αντε να βγει αυτο το δευτερο patch να δουμε τι θα δουμε...

  22. #1357

    Default

    Quote Originally Posted by Godweeder View Post
    Eμενα παντως με προβληματισε ενα σχολιο του Valkyrie , που συγκρινει το combat system του witcher με τα soul games και bloodborne.
    Προσωπικα αν και το εχω αγορασμενο δεν ασχοληθηκα ακομη , θα το πιασω απο την Τριτη(witcher) .

    Και οπως ειπα , με προβληματιζει και με ανυσηχει ..Και ο λογος επειδη εδω και κανα 15ημερο ασχολουμε με το bloodborne .
    Κατι μου λεει οτι θα πεσω λιγο απο τα συννεφα με αυτα που διαβαζω, μολις αρχισω το witcher(στο κοματι του combat system )..

    Oσοι εχετε παιξε bloodborne( ή DS ) και witcher 3...Πειτε αν θετελε καμια γνωμη.(συγκριση αυτα τα 2)
    (Το "βαθος" , το πως ανταποκρινετε ο χαρακτηρας , πως περιπου σε "τιμωρει" το game σε περιπτωση λαθους πανω στη μαχη κτλπ , ελπιζω να μην σαν μπερδεψα)
    βασικα δεν εχει καμια σχεση το combat system του bloodborne με του witcher.κ γενικως δεν εχουν καμια σχεση αυτα τα δυο παιχνιδια.σκεψουν οτι οταν πρωτο αρχισα το bb,εχασα 10 με 15 φορες ετσι για πλακα.στο witcher εχω χασει μεχρι στγμης 5 το πολυ κ ειμαι level 5.πιο γρηγορη μαχη εχει το witcher,το bb σου εβγαζε λιγο το χριστουλι.

  23. #1358
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Godweeder View Post
    Eμενα παντως με προβληματισε ενα σχολιο του Valkyrie , που συγκρινει το combat system του witcher με τα soul games και bloodborne.
    Προσωπικα αν και το εχω αγορασμενο δεν ασχοληθηκα ακομη , θα το πιασω απο την Τριτη(witcher) .

    Και οπως ειπα , με προβληματιζει και με ανυσηχει ..Και ο λογος επειδη εδω και κανα 15ημερο ασχολουμε με το bloodborne .
    Κατι μου λεει οτι θα πεσω λιγο απο τα συννεφα με αυτα που διαβαζω, μολις αρχισω το witcher(στο κοματι του combat system )..

    Oσοι εχετε παιξε bloodborne( ή DS ) και witcher 3...Πειτε αν θετελε καμια γνωμη.(συγκριση αυτα τα 2)
    (Το "βαθος" , το πως ανταποκρινετε ο χαρακτηρας , πως περιπου σε "τιμωρει" το game σε περιπτωση λαθους πανω στη μαχη κτλπ , ελπιζω να μην σαν μπερδεψα)
    Η ομοιότητα της μάχης με το Bloodborne βρίσκεται στο γεγονός ότι (συνήθως) δεν καταφεύγεις στο button mashing και πρέπει να είσαι προσεκτικός γενικά. Αν την περιέγραφα κάπως θα έλεγα ότι πάει κάπως έτσι. Κλειδώνεις τον εχθρό και κάνεις δύο-τρία χτυπήματα, μετά sidestep ή roll για να αποφύγεις την αντεπίθεσή του. Έχεις και την επιλογή block και parry. Ενεργοποιείς και ένα sign και συνεχίζεις. Όμως υπάρχουν διάφοροι παράγοντες ανάλογα με τον εχθρό. Δεν μπορείς να κάνεις parry απέναντι σε two handed weapon ενώ επίσης δεν μπορείς να κάνεις block σε κάποιες επιθέσεις. Επίσης ανάλογα το level και το πλήθος των εχθρών η έκβαση της μάχης γϊνεται αρκετά απρόβλεπτη και τα λάθη τιμωρούνται.

    Δεν έχει όμως την αίσθηση βάρους, ούτε την ακρίβεια στις κινήσεις του Bloodborne. Επίσης τα χτυπήματα δεν έχουν το εξαιρετικό feedback και την αίσθηση της επαφής μέταλλου-σάρκας που υπάρχει στο Bloodborne.

  24. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Godweeder (27-05-2015)

  25. #1359
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://ragequit.gr/reviews/item/the-...hunt-pc-review
    Ενα γαματο ελληνικο ρεβιου! Διαβαστε οσοι εχετε ακομη δευτερες σκεψεις.

  26. The Following 4 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    anbis (25-05-2015),jper75 (25-05-2015),Starlord (25-05-2015),teras1 (25-05-2015)

  27. #1360
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by jper75 View Post
    Πράγματικα είναι ένα πολύ ακριβό σπόρ. Παλιά είχα μπεί και εγώ στο τρυπάκι να κάνω συνέχεια αναβαθμίσεις μόνο και μόνο για να είμαι σε θέση να μπορώ να παίζω τα νέα παιχνίδια που εβγαζαν κάθε φορά. Αλλά βαρέθηκα και κουράστηκα. Για εμένα προσωπικά το να φτιάχνεις ένα gaming pc είναι πεταμένα λεφτά. Γιατί το pc είναι εργαλείο και όχι παιχνιδομηχανή. Να δώσω λεφτά για συγκεκριμένο hardware η software το καταλαβαίνω από την στιγμή που το χρειάζομαι στην δουλειά μου. Να δώσω ένα σκασμό λεφτά για να πάρω κάρτες γραφικών και hardware που δεν θα χρειαστώ πουθενά παρά μόνο για κάποια game όχι δεν θα το ξανακάνω. Όταν πρωτοπήρα κονσόλα και έβαλα ένα παιχνίδι μέσα είχα την χαρά να μην με απασχολεί το hardware για πρώτη φορά. Και δεν χρειαστηκε ποτέ ξανά να με απασχολήσει. Ναι ενα δυνατό pc μπορεί να έχει καλύτερο framerate. Μπορεί να έχει καλύτερα γραφικά σε κάποιες περιπτώσεις. Μπορεί να έχει mods και άλλες δυνατότητες που μια κονσόλα δεν έχει. Αλλά για εμένα προσωπικά όλα αυτά δεν μου αλλάζουν την άποψη μου. Όντας στο σπόρ αυτό για αρκετό καιρό πιστεύω ότι μια χαρά απολαμβάνω το σπόρ μου και με λιγότερα χρήματα μέσα από τις κονσόλες.
    Να φανταστω εισαι πανω απο 35 χρονων ε; ....
    Συμφωνω και επαυξανω φιλε μου.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •