Page 15 of 114 FirstFirst ... 51112131415161718192565 ... LastLast
Results 281 to 300 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #281
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ps4 εννοειται πως θα παρω και μαλιστα D1 σκεφτομαι, το θεμα ειναι αν πρεπει να κανω αναβαθμιση στο χρεπι, γιατι δυστυχως βγαινουν καποια exclusives στο PC που ειναι η αδυναμια μου (rpg-strategy).


  2. #282
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αχα ι γκετ ιτ ναο !

  3. #283
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Witcher 3 Dev: PS4 and Xbox One Versions Will “Probably” Differ, Depends on Individual Hardware

    During Gamescom we caught up with Peter Gelencser, Senior Level Designer at CD Projekt RED to discuss all things regarding The Witcher 3: Wild Hunt.
    The Witcher 3: Wild Hunt is an open world role playing game and will be out on PS4, Xbox One and PC sometime in 2014. We asked Gelencser about the differences between the three versions, to which he replied:
    “It depends on the hardware differences. The experience should be identical. The individual little tid-bits might be different of course because they are different hardware. That is the point of it. Of course we are trying and aiming to provide the same awesome experience to everyone, with no compromises,” he said.
    When asked about whether the differences between the PS4 and Xbox One versions will boil down to individual hardware, he said “probably.”
    It will be interesting to see whether CD Projekt RED will be using all the extra memory on the PS4. Back during E3, Jonas Mattson, the environmental artist on the game had confirmed to us that they were discussing the extra gain provided by GDDR5 but were not sure whether they were going to need it.

    Δεν μας λεει και πολλες λεπτομερειες μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε εως του χρονου αν και δεν πιστευω οτι θα υπαρξουν και μεγαλες διαφορες αναμεσα στις δυο κονσολες.

    http://gamingbolt.com/witcher-3-dev-...idual-hardware




  4. #284
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ λογω του οτι τα εχουν ψιλοκαλα με την MS με φοβιζει λιγο μην η εκδοση του PS4 ειναι πιο "σβελτη" με αποτελεσμα να χανει στις λεπτομερειες…

    Μου φαινεται αδιανοητο να μην εχουν βαλει τα δυνατα τους στο xbone καθοτι και στο 360 εχουν ενα fanbase και εκαναν παρουσιαση στην εκθεση της MS…

    θα δουμε.

  5. #285
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    I say ιδιες console versions με απειροελαχιστες διαφορες και superior PC version (στα σημεια εστω, αναλυση, ΑΑ κτλ).
    Κι εγω θεωρω unlikely να εκμεταλλευθουν το πλεονεκτημα του ps4 σε σχεση με το Xbone για διαφορους λογους.


  6. #286
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Εάν βάλουν τα δυνατά τους στο Xboxone και εξαιτίας των παρόμοιων χαρακτηριστικών με το PS4 δεν νομίζεις ότι το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο? Δεν είναι και port 360 σε PS3 όπου είχαμε τόσες διάφορες σε hardware.

  7. #287
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν σε καταλαβα φιλε μου, κι εγω αυτο πιστευω οτι θα ειναι πανομοιοτυπες οι console versions.


  8. #288
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το 1 το είχα παίξει όταν είχε πρωτοβγεί και είχα κάνει 3 playthroughs!
    Το 2 ο τραγικός το έχω αγοράσει αλλά έχω παίξει ελάχιστα γιατί πλέον δεν μου βγαίνει να παίζω στο PC...

    Ελπίζω πριν βγεί το 3 ή έστω και λίγο μετά να βγουν και τα 2 πρώτα για PS3 ή 4!!!

  9. #289
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν σε καταλαβα φιλε μου, κι εγω αυτο πιστευω οτι θα ειναι πανομοιοτυπες οι console versions.
    Απαντούσα στο Valkyre αλλά με πρόλαβες. Ναι ακριβώς το ίδιο λέμε.

  10. #290
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    BAD QUALITY OFFSCREEN FOOTAGΕ απο το demo μολις εγινε leaked!

    Γρηγορα πριν κατεβει! Ξεκιναει περιπου στο 2:10 mark.

    http://leadergamer.com.tr/witcher-3-...ldi-49675.html

    H βλαστηση δειχνει τοσο ζωντανη....



    Last edited by Valkyre; 30-08-2013 at 17:56.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (30-08-2013),Mokelle (31-08-2013)

  12. #291
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default



    DAT VEGETATION PHYSICS
    DAT REALISTIC WEATHER EFFECTS
    DAT PARTICLE EFFECTS
    DAT RESOLUTION

    Ενταξει μπορει να ειναι τραγικη η ποιοτητα αλλα δεν χρειαζεται και πολυ περισσοτερο για να δεις καποια πραγματα, ειναι jaw dropping πραγματικα.
    Το μονο που χαλαει λιγο την εικονα αναφορικα με τα γραφικα ειναι τα μαλλια και γενικοτερα ο,τιδηποτε εχει τριχες οπου φαινεται εντελως last gen.
    Και να φανταστει κανεις οτι αυτο το demo απ οτι λενε στις συνεντευξεις δεν ηθελαν να το δειξουν στην e3 γιατι δεν αισθανονταν αρκετα confident και οτι πρεπει να δειξουν το παιχνιδι οταν ειναι σε πιο ετοιμο σταδιο. Θα μας τρελανουν.
    Τop of my list καιρο τωρα, bring on that next gen open world RPG awesomeness please.

    Ολα τα gifs απο neogaf







    Last edited by hakoo; 30-08-2013 at 18:27.


  13. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Mokelle (31-08-2013)

  14. #292
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ειναι οντως εκπληκτικο. θεωρω παντως οτι και το animation θελει ισως λιγο παραπανω δουλεια, μοιαζει σχεδον ιδιο με του W2.

    Κατα τα αλλα παντως πολυ πολυ εντυπωσιασμενος!

  15. #293
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aπο το animation μαν δεν εχω πολλες απαιτησεις, εχω συμβιβαστει πια οτι ελαχιστες ομαδες το "εχουν" σε αυτον τον τομεα. Ειμαστε λιγο κακομαθημενοι απο την ND.


  16. #294
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default


  17. #295
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Δεν μπορεσα να δω και τιποτα της προκοπης απο το video . Αυτα που καναν μπαμ σαν θετικα ειναι σιγουρα η ατμοσφαρα του δασους,το foliage και η κινηση του, τα light effects (και λογικα και τα shadows,ελπιζοντας να μην εχουν αυτο το dithering effect που ειχε το W2) με τα particles.
    Στα αρνητικα ηταν σιγουρα το animation που οντως μοιαζει με του W2 σε αρκετα σημεια(ειδικα οταν αλλαζεις κατευθυνση στο περπατημα που γινεται καπως αποτομα,ποτε δεν μου αρεσε) και καπως κακο σε αλλα (πχ jumping) ενω και το dialogue scene επασχε και απο αυτο :Ρ.
    HD gameplay trailer please?Θελω να δω dem textures
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  18. #296
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να υποθεσω οτι το demo ηταν απο PC ετσι?

  19. #297
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ναι για κονσολες δεν εχει παρουσιαστει κατι ακομα.

  20. #298

    Default

    Αν και στα βίντεο δεν μπορούμε να διακρίνουμε λεπτομέρειες ή προβλήματα στα γραφικά, είναι εντυπωσιακός ο δυναμικός φωτισμός και το animation της χλωρίδας. Επίσης όλα μαζι συνδυασμένα, συγκροτούν πολύ όμορφη ατμόσφαιρα. Ελπίζω να μην αργήσει πολύ η κυκλοφορία του...

  21. The Following User Says Thank You to Mokelle For This Useful Post:

    hakoo (31-08-2013)

  22. #299
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ο τροπος που αντιδρουν τα δεντρα και γενικα το foliage στον αερα και τα weather effects ειναι jaw dropping, προσωπικα αυτο θεωρω next gen πολυ περισσοτερο απο τις αναλυσεις και το framerate. Απο προβληματα οντως δεν μπορουμε να δουμε με αυτη την αναλυση, εγω περα απο το hair thing που το εχω πει (πιστευω δεν το 'χει με αυτο η CDP) ειδα και καποια momentary freezes που ειναι ομως απολυτα φυσιολογικο για pre-alpha build.
    Οσο για την κυκλοφορια του, ηδη εχουν δεσμευτει για 2014 και με δεδομενο οτι δεν εχει multiplayer και αλλα γυρω γυρω να τραβανε resources πιστευω οτι πριν η μετα το καλοκαιρι (κατα τη διαρκεια δεν παιζει γιατι ειναι νεκρη περιοδος) θα σκασει μυτη.


  23. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Leon_DiZ (01-09-2013)

  24. #300

    Default

    Leaked Gameplay Footage(κακης ποιοτητας)

    http://www.vgleaks.com/leak-first-wi...eplay-footage/

  25. The Following User Says Thank You to Roy For This Useful Post:

    spartan (01-09-2013)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •