Page 97 of 114 FirstFirst ... 478793949596979899100101107 ... LastLast
Results 1,921 to 1,940 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1921
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ καλη δουλεια στο patch δεν εχω κατεβασει ακομα το expansion ομως.



    Οποιοι το εχουν, το framerate τι λεει? ειναι σταθερο οπως στο main game (εκτος του Novigrad που ακομα εχει κολληματα)?

  2. #1922

    Default

    Τα crafting diagram που τα βρίσκουμε μέσα στο inventory μετά το τελευταίο patch δεν μπορώ να τα βρω.

    Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #1923

    Default

    Quote Originally Posted by teopanta1 View Post
    Τα crafting diagram που τα βρίσκουμε μέσα στο inventory μετά το τελευταίο patch δεν μπορώ να τα βρω.

    Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπορει να κανω λαθος αλλα δεν θυμαμαι τα crafting diagrams να εμφανιζοντουσαν ποτε στο inventory.

    Ειμαι λιγο μετα τη μαχη στο
    Spoiler!
    31 level και πρεπει να πλησιαζω τις 100 ωρες εχοντας ασχοληθει ελαχιστα με τις καρτες.

    και αυτο:

  4. #1924
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι αυτο ειναι τοσο καλο αλλα ταυτοχρονα τοσο μα τοσο μα ΤΟΣΟ εκνευριστικο...

    Ο χειρισμος με κανει και βγαζω σπυρια... πραγματικα ειναι κακιστος. Ο Geralt (με οποιοδηποτε control scheme και αν διαλεξεις standard ή alternate) μοιαζει να κινειται σαν να ειναι απο κουτσουρο εντελως. Και ειδικα λογο του οτι το παιχνιδι αποτελειται κυριως απο ανωμαλο εδαφος (βραχια, λοφους, βουνα, αναχωματα) η κινηση και ο χειρισμος του μοιαζει τραγελαφικος και εχει και input lag... Ποσες φορες πας να κατεβεις ενα μικρο αναχωμα, ακομα και ενα αποτομο σκαλι- και ο Geralt πεφτει και τσουβαλιαζεται, αγκωμαχει κιολας, χανει και τονους απο ενεργεια και με κανει να θελω να αφησω το χειριστηριο και να παιξω κατι αλλο... Aλλες φορες δεν μπορει να ανεβει μια μικρη πετρουλα και κολλαει και χρειαζεται να κανεις αλμα (που με το αλμα πηδαει 8 μετρα ψηλα, το οποιο ειναι ειρωνικο αφου ο τυπος τσουβαλιαζεται οπως ειπα πριν απο πολυ μικροτερο υψος) και οταν δε επιχειρεις να κανεις ενα αλμα... κλαυτα Χαραλαμπε οσον αφορα την ακριβεια του που θα βρεθεις και πως...

    Δεν ξερω εαν η μεταβαση απο U4 σε W3 ευθυνεται για να κανω αυτο το ποστ τωρα, αλλα πραγματικα απο την στιγμη που κυκλοφορησε αυτο το παιχνιδι δεν εχω καταφερει να νιωσω οτι ελεγχω αυτον τον χαρακτηρα αξιοπρεπως.

    Και ο χειρισμος ειναι απο τα πιο βασικα σημεια για να ευχαριστηθεις ενα παιχνιδι. Πιο πολυ μου κανει εντυπωση που, ενω η CDPR εχει καταφερει να βελτιωσει ολους τους τομεις του παιχνιδιου με τα patches, ο χειρισμος εξακολουθει να ειναι 2 γενιες πισω.

    Λατρευω το παιχνιδι - σιχαινομαι τα controls του.

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (02-06-2016),manny calavera (19-12-2016),Snk (02-06-2016),spartan (02-06-2016)

  6. #1925
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ποτε δεν εμφανιζονταν, απλα μολις τα αγοραζες, μαθαινες και την συνταγη.
    Κατα τα αλλα το βιβλιο για το Gwent ειναι ακομα περισσοτερο ΓΤΠ, γιατι τελικα δεν σου δειχνει καν ολες τις καρτες, εστω σαν αριθμο. Σου λεει μονο ποιες καρτες μπορεις να παρεις απο καθε περιοχη, μεσω ειτε αγορας, ειτε απο quest. Ολες οι Random δηλαδη (που ειναι μπολικες) απο εμπορους σε παιχνιδι, δεν φαινονται.

    Τωρα μου λεει οτι τις εχω ολες, ενω αυτο που θελει να πει, ειναι οτι δεν εχω χασει καποια missable, κατι ειναι και αυτο, απλα θα πρεπει να κανω τουρνε στα χωριουδακια να βρω τον καθε εμπορο και να τον παιξω μια παρτιδα.

    Στο story παω για ugly baby, οποτε κοντευω μεν, αλλα εχω και πολυ δρομο δε. Θυμαμαι οτι απο το isle of mists ειναι καπου 8 ωρες μεχρι το τελος. Πλεον η δυσκολια ειναι πολυ βατη, και ακομα και οι ανθρωποι με γλεντανε με λιγο περισσοτερα χτυπηματα. Παντως ειναι ειρωνια να κατεβαζεις κατω το Ice troll για πλακα, και να σε στελνουν στα θυμαρακια οι bandits για παραδειγμα.

    Εβαλα και να κατεβειι το blood and wine, και ελπιζω να κρατηθω και να μην το βαλω πριν τελειωσω το κυριως παιχνιδι.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ξερω εαν η μεταβαση απο U4 σε W3 ευθυνεται για να κανω αυτο το ποστ τωρα,
    αυτο φταιει κατα 90%, το ενιωσα και εγω. Απλα ειναι τοσο καλογραμμενο το γαμηδι, που παραβλεπεις τις ατελειες του.

  7. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (02-06-2016)

  8. #1926

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ξερω εαν η μεταβαση απο U4 σε W3 ευθυνεται για να κανω αυτο το ποστ τωρα,
    Δεν εχω παιξει το U4 αλλα συμφωνω με αυτα που λες. Οντως το παιχνιδι μπορει να ειναι ταυτοχρονα πολυ καλο και εκνευριστικο.

  9. #1927
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @valkyre Το U4 φταιει . Σκεψου τι επαθα εγω που μετα απο την οπτασια του uncharted ξεκινησα Fallout 4. Νομιζω οτι παιζω σε ps1

    Spoiler!

  10. #1928
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    @valkyre Το U4 φταιει . Σκεψου τι επαθα εγω που μετα απο την οπτασια του uncharted ξεκινησα Fallout 4. Νομιζω οτι παιζω σε ps1
    Σιγουρα επηρεαζει, αλλα αυτα που περιγραφω τα ελεγα και πιο παλια παιδια. Ο χειρισμος ειναι πραγματικα κακος. Τουλαχιστον οσον αφορα το απλο navigation του χαρακτηρα. Εχουμε παρα πολλα παιχνιδια που απεχουν παρα πολυ απο το animation του U4 αλλα σε θεμα χειρισμου ηταν μια χαρα.

    Πραγματικα ωρες ωρες οταν ελεγχω τον Geralt μεσα σε σπηλιες ή σε περιοχες με αρκετα ανωμαλο εδαφος, αναρωτιεμαι πως στο καλο ειναι τοσο τσαπατσουλικο σε αυτον τον τομεα... τη μια στιγμη ανεβαινει εδαφος με μεγαλη κλιση χωρις καν να φρεναρει εστω λιγο, αλλες φορες σκουντουφλαει σε ενα τοσο δα μικρο σκαλοπατι, κολαει σε εμποδια αστεια, το input lag σε κανει να πατας αριστερα τον μοχλο και ο Geralt να πηγαινει δεξια, μικροδιορθωσεις στην κινηση οδηγουν στο φαινομενο του να τρεχει στιγμιαια ο χαρακτηρας προς μια κατευθυνση... οτι ναναι εντελως.

  11. #1929
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως αν και παίζω σε normal θυμαμαι είχα στην αρχή θεματάκια με τους ανθρώπους. Μετά βρήκα το κόλπο και το παίζω εφιππη ταξιαρχία (θέλει υπομονη λόγω ανακριβειας χειρισμού) και τους είχα κανονικά.

    Στάλθηκε από το Elephone P8000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #1930
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το παιχνιδι αυτο ειναι τοσο καλο αλλα ταυτοχρονα τοσο μα τοσο μα ΤΟΣΟ εκνευριστικο...

    Ο χειρισμος με κανει και βγαζω σπυρια... πραγματικα ειναι κακιστος. Ο Geralt (με οποιοδηποτε control scheme και αν διαλεξεις standard ή alternate) μοιαζει να κινειται σαν να ειναι απο κουτσουρο εντελως. Και ειδικα λογο του οτι το παιχνιδι αποτελειται κυριως απο ανωμαλο εδαφος (βραχια, λοφους, βουνα, αναχωματα) η κινηση και ο χειρισμος του μοιαζει τραγελαφικος και εχει και input lag... Ποσες φορες πας να κατεβεις ενα μικρο αναχωμα, ακομα και ενα αποτομο σκαλι- και ο Geralt πεφτει και τσουβαλιαζεται, αγκωμαχει κιολας, χανει και τονους απο ενεργεια και με κανει να θελω να αφησω το χειριστηριο και να παιξω κατι αλλο... Aλλες φορες δεν μπορει να ανεβει μια μικρη πετρουλα και κολλαει και χρειαζεται να κανεις αλμα (που με το αλμα πηδαει 8 μετρα ψηλα, το οποιο ειναι ειρωνικο αφου ο τυπος τσουβαλιαζεται οπως ειπα πριν απο πολυ μικροτερο υψος) και οταν δε επιχειρεις να κανεις ενα αλμα... κλαυτα Χαραλαμπε οσον αφορα την ακριβεια του που θα βρεθεις και πως...

    Δεν ξερω εαν η μεταβαση απο U4 σε W3 ευθυνεται για να κανω αυτο το ποστ τωρα, αλλα πραγματικα απο την στιγμη που κυκλοφορησε αυτο το παιχνιδι δεν εχω καταφερει να νιωσω οτι ελεγχω αυτον τον χαρακτηρα αξιοπρεπως.

    Και ο χειρισμος ειναι απο τα πιο βασικα σημεια για να ευχαριστηθεις ενα παιχνιδι. Πιο πολυ μου κανει εντυπωση που, ενω η CDPR εχει καταφερει να βελτιωσει ολους τους τομεις του παιχνιδιου με τα patches, ο χειρισμος εξακολουθει να ειναι 2 γενιες πισω.

    Λατρευω το παιχνιδι - σιχαινομαι τα controls του.
    Εγω το ειχα πει μια φορα και ενα καιρο. Αν ειχε τα κοντρολς του shadow of mordor (που ειλικρινα δνε βλεπω το λογο γιατι οχι), θα ηταν απιαστο.

  13. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    teras1 (02-06-2016)

  14. #1931
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Επιτελους, τελος το Gwent.

  15. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (03-06-2016)

  16. #1932

    Default

    Μου φάνηκε περίεργο που δεν σχολιάζεται το γεγονός ότι πλέον στο inventory δεν φαίνονται πρώτα τα καινούργια items με αποτέλεσμα εάν έχεις πολλά αντικείμενα να μην βγάζεις άκρη πια είναι αυτά που μου μόλις έκανες loot. Επίσης είναι πολύ εκνευριστικό που αργεί να φανεί η περιγραφή του αντικειμένου ενώ εάν το απενεργοποιήσεις δεν φαίνεται καν το όνομα του αντικειμένου το οποίο είναι άβολο όταν θες να βρεις κάτι που δεν θυμάσαι πως είναι εμφανισιακά.

  17. #1933
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Άμα σου πω ότι με το τρέξιμο δεν έχω προλάβει ούτε να το ανοιξω;

    Στάλθηκε από το Elephone P8000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #1934
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λοιπον με το νεο patch ειδα πολλα κρασαρισματα, πολλα ομως. Περυσι που το ειχα παιξει το παιχνιδι πρωτη φορα δεν θυμαμαι να μου ειχε κολησει, ισως να ειχε γινει αλλα δεν το θυμαμαι. Αυτο ομως που μου εσπασε τα @@ σημερα ηταν οταν πηγα να ξεκινησω το blood and wine. Με το που βρισκω τους ιπποτες και συμφωνω να αντιμετωπισω τους bandits, περνω ενα crash με το που ερχονται.

    Διαβαζω καποιους που λενε οτι για να περασεις πρεπει να αρνηθεις να αντιμετωπισεις τους bandits, το κανω και παλι crash. Οποτε διαβαζω οτι η CD Project Red προτεινει σαν λυση το να ταξιδεψεις στο χωριο που ξεκινα αυτη η αποστολη, εχοντας επιλεγμενη καποια αλλη αποστολη (εαν τα ειχατε κανει ολα δηλαδη, τον πουλο). Το εκανα , και επελεξα να αντιμετωπισω τους ληστες παλι crash, τελικα εαν δεν τους αντιμετωπισεις και δεν πας εκει με επιλεγμενη την κυρια αποστολη, σε περναει. Πολυ ξενερωμα παντως, εφαγα 20-25 λεπτα για να περασω μια μικρη εισαγωγη στην ουσια.

  19. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    giotios (06-06-2016)

  20. #1935
    Advanced Member giotios's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    440
    PSN ID
    giotios
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Εμενα απο την αλλη μου χει κρασαρει 4-5 φορες ως τωρα (σε περιπου 9 ωρες gameplay) στα loading screens.

    + μια φορα που ειπα να παω μεχρι το Novigrad να τσεκαρω κατι και κολλησε σε ενα ατελειωτο loading.

  21. #1936
    Senior Member manolissmy83's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    χανια
    Posts
    121
    Name
    μανωλης

    Default

    οτι δεν βγαζει το level up οταν περνεις level το εχει δει κανεις αλλος η μονο σε εμενα γινεται αυτο

  22. #1937
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μόνο σε εσένα γίνεται μάλλον

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #1938
    PS4forums Fanatic three_brothers1's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    thessaloniki sykies
    Posts
    2,425
    PSN ID
    three_brothers1

    Default

    Σήμερα ολοκλήρωσα το hearts of stone. Πολύ καλή ιστορία. Τώρα περιμένω να πέσει η τιμή του blood and wine.
    NBA 2K LIKE A BOSS!

  24. #1939
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λοιπον επεσα και σε αλλο ενα bug στο Blood And Wine, συγκεκριμενα στο Warble of a Smitten Knight, οταν ξεκινας και κανεις την προπονηση για το τουρνουα, οταν επιλεξεις να εξασκηθεις στο Horse Race, τοτε σε παει στην εκκινηση, και δεν μπορεις ουτε να κουνηθεις ουτε να κατεβεις απο το αλογο, ουτε να ανοιξεις το inventory, κοινως μενεις με το πουλι στο χερι.

    ευτυχως απο καποια εκδοση και μετα μπηκε ενα συστημα που σωζει μονο του σε checkpoints και κραταει αρκετα, οποτε φορτωστε ενα σημειο πριν δεχτειτε να εξασκηθειτε στην ιππασια, και απλα μην επιλεξετε να κανετε αυτη την εξασκηση. Ευτυχως αυτο δεν εχει καμια επιπτωση στο κυριως quest, ουτε και στο τροπαιο A knight to remeber, που θα παρετε εαν κερδισετε και τα τρια αγωνισματα.

  25. #1940
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by manolissmy83 View Post
    οτι δεν βγαζει το level up οταν περνεις level το εχει δει κανεις αλλος η μονο σε εμενα γινεται αυτο
    Kαι σε εμενα συμβαινει αυτο. Επισης μετα απο ενα συγκεκριμενο quest το lock on στους εχθρους δεν δουλευει πια.

  26. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Melnibonian (11-06-2016)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •