Page 61 of 114 FirstFirst ... 115157585960616263646571111 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1201
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    ατυχια γκαντεμια μου ηρθε σπασμενη η φιγουρα ευτυχως ομως θα γινει αλλαγη θα παω το παλιο στο καταστημα και θα παρω καινουριο πακετο αλλα η γκαντεμια ειναι απιστευτη τα public ξηγηθηξαν σπαθι


  2. #1202
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Γενικά όσα review έχω διαβάσει λένε για την άσχημη κίνηση του ήρωα.. Αγαρμπες κινήσεις και κακό collision detection απ'ότι γράφουν.
    Ειναι λιγο περιεργη η κινηση του χαρακτηρα οντως. Εμενα μου φαινεται πολυ αποτομη. Δηλαδη σαν να επιταχυνει πολυ γρηγορα και οταν θες να κουνηθεις λιγο σου φευγει. Δεν ξερω πως να το περιγραψω. Κατα τα αλλα πολυ ικανοποιημενος σαν συνολο. Δεν εχω προλαβει να παιξω και παρα πολυ βεβαια.

  3. #1203
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default Τhe Witcher 3: Wild Hunt

    Με 2 ωρες παιχνιδιου και αναλογη εμπειρια μονο απο τη σειρα Elder Scrolls εχω να πω οτι το παιχνιδι σπερνει. Μεγαλο βαθος στους secondary χαρακτηρες ( που για εμενα ειναι ενα θεμα που παντα μου εξαπτει το ενδιαφερον ) και μου αρεσει επισης το οτι συγκεκριμενοι εχθροι οταν ειναι πανω απο το level σου το παιχνιδι σε ειδοποιει για να τους αποφυγεις.

    Κατα τα αλλα μια ερωτηση στο @Kapa . Το παιχνιδι το ειχα προπαραγγειλει απο public, πηγα το πηρα σημερα απο το καταστημα της Πατρας, το steelcase δε τους ειχε ερθει και μου ειπαν πως οταν τους ερθουν θα μας ενημερωσουν, αλλα θα δωθουν με σειρα προτεραιοτητας. Ετσι οπως μου το ειπε καταλαβα οτι καποιοι δε θα παρουν καν. Ισχυει κατι τετοιο; Αν ναι τοτε ποιος ο λογος ακριβως της προπαραγγελιας;

    Στο σαιτ απο οτι θυμαμαι δεν ελεγε κατι για περιορισμενα τεμαχια steelcase. Εχω λαθος;

  4. #1204

    Default

    ^ φίλος είχε προπαραγγείλει το Dark Souls 2 από public και του δώσανε την "απλή" έκδοση διότι λέει ότι πήρανε λίγα steelbook κομμάτια και φύγανε Αθήνα (είμαστε Γιάννενα) ... από τότε μαύρο στο μαγαζί, γτπ εντελώς. Ελπίζω να μη την πατήσεις και εσύ έτσι...

  5. #1205
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Έχει καλύτερα γραφικά από DA: Inquisition?

  6. #1206
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nerven View Post
    Έχει καλύτερα γραφικά από DA: Inquisition?
    Nαι. Δεν το συζηταμε αυτο. Μονο τα μοντελα των χαρακτηρων να βαλεις ειναι win by default.

  7. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nerven (19-05-2015)

  8. #1207
    Cool Member chrisfox's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    287
    PSN ID
    ChristosFoX

    Default

    Σήμερα παραλαμβάνω από public την collectors! Μου φάνηκε σαν αιώνας, αλλά επιτέλους έφτασε η ρημάδα η μέρα που θα την πιάσω στα χέρια μου...
    Spoiler!

  9. #1208
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Nerven View Post
    Έχει καλύτερα γραφικά από DA: Inquisition?
    Γενικότερα εχει τα καλυτερα γραφικά απο ότι εχει βγει μέχρι στιγμής


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    chronohill (19-05-2015),Noobios (19-05-2015),spartan (19-05-2015)

  11. #1209
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Σήμερα τσίμπησα και εγώ την collectors απο public ρόδου.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  12. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    Vicarious (19-05-2015)

  13. #1210
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_vision View Post

    Κατα τα αλλα μια ερωτηση στο @Kapa . Το παιχνιδι το ειχα προπαραγγειλει απο public, πηγα το πηρα σημερα απο το καταστημα της Πατρας, το steelcase δε τους ειχε ερθει και μου ειπαν πως οταν τους ερθουν θα μας ενημερωσουν, αλλα θα δωθουν με σειρα προτεραιοτητας. Ετσι οπως μου το ειπε καταλαβα οτι καποιοι δε θα παρουν καν. Ισχυει κατι τετοιο; Αν ναι τοτε ποιος ο λογος ακριβως της προπαραγγελιας;

    Στο σαιτ απο οτι θυμαμαι δεν ελεγε κατι για περιορισμενα τεμαχια steelcase. Εχω λαθος;
    Ναι τα steelbooks δεν τα έχουμε λάβει ακόμη. Όντως δεν αναφερόταν περιορισμένος αριθμός τεμαχίων και όντως όπως ενημερωθήκαμε σήμερα υπάρχει σειρά προτεραιότητας.

  14. #1211
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια dlc για witcher3 σε ps4 υπαρχουν; Πως τα κατεβαζουμε;

  15. #1212
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Μόλις το παρέλαβα κι εγώ από public και ξενέρωσα.
    Κλασικά όπως για κάποιο λόγο το περίμενα (έχω διαίσθηση για τέτοιες μαλακίες) η κοπέλα αρχικά δεν είχε ιδέα για το steelbook. Παίρνει τηλ και της λένε ότι δεν έχουν έρθει τα steelbooks και μόλις έρθουν θα μας στείλουν πάλι sms να τα παραλάβουμε. Στο μεταξύ εκεί που έψαχνε είδα ότι τα πακέτα της PC έκδοσης ήταν διπλά σε μέγεθος άρα μάλλον αυτά είχαν steelbook εντός της συσκευασίας. Δεν μου είπε τίποτα για σειρά προτεραιότητας αλλά αυτό είναι επειδή δεν είχε ιδέα μάλλον. Φοβερή εσωτερική επικοινωνία πρέπει να έχουν σε αυτή την αλυσίδα! (Φυσικά δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδιά που δουλεύουν εκεί).

    Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να το πάρω 12 ολόκληρα ευρώ πιο ακριβά ήταν για το steelbook (και το ότι έδωσα κι ένα παιχνίδι για να μου έρθει φθηνότερο εν τέλει).

    Ελπίζω πραγματικά να μου δώσουν steelbook μιας και είχα προπαραγγείλει όταν το είχαν στο site. Και ναι, δεν ανέφεραν πουθενά σειρά προτεραιότητας. Αν δεν πάρουν όλοι steelbook θα μιλάμε ξεκάθαρα για παραπλάνηση.

    Ελπίζω το παιχνίδι να με χαλαρώσει με τους π@π@ρες. Ποτέ ξανά!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παιδια dlc για witcher3 σε ps4 υπαρχουν; Πως τα κατεβαζουμε;
    Από το αρχικό μενού του PS4 επέλεξε το παιχνίδι και πάτα κάτω. Πήγαινε εκεί που λέει Related Items και θα τα δείς για να τα κατεβάσεις. Για την ώρα υπάρχει μια πανοπλία και..τρίχες!

  16. #1213
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δεν περιλαμβάνει steelbook η έκδοση για pc. Απλά έχει σε μια θήκη 3 δισκάκια και άλλη μια θήκη με 1 δισκάκι και το soundtrack.

  17. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    teras1 (19-05-2015)

  18. #1214
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Μόλις το παρέλαβα κι εγώ από public και ξενέρωσα.
    Κλασικά όπως για κάποιο λόγο το περίμενα (έχω διαίσθηση για τέτοιες μαλακίες) η κοπέλα αρχικά δεν είχε ιδέα για το steelbook. Παίρνει τηλ και της λένε ότι δεν έχουν έρθει τα steelbooks και μόλις έρθουν θα μας στείλουν πάλι sms να τα παραλάβουμε. Στο μεταξύ εκεί που έψαχνε είδα ότι τα πακέτα της PC έκδοσης ήταν διπλά σε μέγεθος άρα μάλλον αυτά είχαν steelbook εντός της συσκευασίας. Δεν μου είπε τίποτα για σειρά προτεραιότητας αλλά αυτό είναι επειδή δεν είχε ιδέα μάλλον. Φοβερή εσωτερική επικοινωνία πρέπει να έχουν σε αυτή την αλυσίδα! (Φυσικά δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδιά που δουλεύουν εκεί).

    Ο μόνος λόγος που αποφάσισα να το πάρω 12 ολόκληρα ευρώ πιο ακριβά ήταν για το steelbook (και το ότι έδωσα κι ένα παιχνίδι για να μου έρθει φθηνότερο εν τέλει).

    Ελπίζω πραγματικά να μου δώσουν steelbook μιας και είχα προπαραγγείλει όταν το είχαν στο site. Και ναι, δεν ανέφεραν πουθενά σειρά προτεραιότητας. Αν δεν πάρουν όλοι steelbook θα μιλάμε ξεκάθαρα για παραπλάνηση.

    Ελπίζω το παιχνίδι να με χαλαρώσει με τους π@π@ρες. Ποτέ ξανά!

    Εγώ αυτό που θα έκανα, θα περίμενα να δω αν μου δώσουν το steelbook. Αν όχι, θα τους πήγαινα πίσω το παιχνίδι και θα το έπαιρνα από αλλού στα 12Ε φθηνότερα.

  19. #1215
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Ναι τα steelbooks δεν τα έχουμε λάβει ακόμη. Όντως δεν αναφερόταν περιορισμένος αριθμός τεμαχίων και όντως όπως ενημερωθήκαμε σήμερα υπάρχει σειρά προτεραιότητας.
    Ναι αλλα αυτο δεν ειναι παραπλανηση του πελατη; Ποιος ο λογος λοιπον να κανω προπαραγγελια οταν μπορουσα με τα ιδια χρηματα να το παρω απο το ραφι;

    Η προπαραγγελια εγινε για το steelbook και κινδυνευω να μη το παρω.

    Αν δε το παρω λοιπον δικαιως θα τους κανω μανουρα και δισφημιση. Εκτος κι αν κανουν κατι για αυτους που φαγαν φολα του τυπου 10% εκπτωση πχ για επομενη αγορα.

  20. The Following User Says Thank You to Crazy_vision For This Useful Post:

    teras1 (19-05-2015)

  21. #1216
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default


  22. #1217
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Λοιπον παιδια, για αρχη μιλαμε για οτι καλυτερο σε γραφικα κυκλοφορει για την κονσολα και μαλλον για ολα τα συστηματα...
    Και μετά ακούς κάτι γνώμες πως δεν ειναι next gen και ειναι να χτυπάς το κεφάλι σου, άλλοι λένε το άλλο κουφό πως ειναι σαν το witcher 2, το witcher 2 όχι μονο ισο δεν ειναι αλλά τουλάχιστον μια κατηγορια κάτω σε γραφικά.

  23. #1218
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Δεν άντεξα και παρήγγειλα την Collector's και εγώ! Άργησα να πάρω την απόφαση αλλά λογικά μέχρι την Παρασκευή θα την έχω, μέχρι τότε πρέπει να μάθω λίγο το lore της σειράς για να μπω στο κλίμα γιατί δεν έχω ιδέα.
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  24. The Following User Says Thank You to Zeichef For This Useful Post:

    Nikoladim (20-05-2015)

  25. #1219

    Default

    Παιδια καλησπερα και καλως σας βρηκα!Το παιχνιδι φαινεται καταπληκτικο απ το λιγο που ασχοληθηκα αλλα υπαρχει κατι που με προβληματιζει...μετα απο 5 λεπτα παιχνιδιου ο ανεμιστηρας του ps4 ανεβαζει πολλες στροφες και μονο οταν εισαι στο inventory η σε card game σταματαει...οταν περπατας η μιλας με npcs αρχιζει παλι και κανει αρκετο θορυβο.Ξερω και φαινεται οτι ειναι βαρυ παιχνιδι αλλα ο τοσος θορυβος και το σταματα - ξεκινα του ανεμιστηρα απ τα πρωτα 5 λεπτα παιχνιδιου μου φαινεται παραξενο...Το ps4 μου ειναι καινουργιο και γενικως αθορυβο,το εχει προσεξει κανεις που εχει τον τιτλο?ευχαριστω

  26. #1220
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Όντως τα γραφικά παίζει να είναι τα καλύτερα που έχω δεί σε παιχνίδι ανοιχτού κόσμου με τόσα πολύπλοκα συστήματα (το Infamous δεν είναι τόσο πολύπλοκο).
    Αλλά η άγαρμπη κίνηση του Geralt πραγματικά βγάζει μάτι. Έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την όμορφη ροή που βγάζει ο κόσμος του παιχνιδιού. Απορώ πως το άφησαν έτσι. Νομίζω μια ρύθμιση deadzone στον αριστερό μοχλό θα βοηθούσε.
    Φανταστείτε να είχε την άμεση, ελεύθερη κίνηση του Delsin όμως

    Έπαιξα πολύ λίγο για ουσιαστική κριτική αλλά ξέρω ότι θα αφιερώσω πολλές ώρες εδώ.
    Φαίνεται πολύ καλογραμμένο στους διαλόγους με ωραίο humor αν και θα προτιμούσα ο Ger να μη μιλάει συνέχεια σαν τον Solid Snake. Πολύ υψηλές αξίες παραγωγής πάντως. Μπράβο στους Πολωνούς!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •