Page 58 of 114 FirstFirst ... 84854555657585960616268108 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #1141

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Κατι τετοιο ειχα ακουσει μαζι με το " φημες θελουν ο κοσμος που το εχει προπαραγγειλει για τις 19 θα το παρει στις 19! χαχααχα



    Οκ ρε Χρηστο αλλα πραγματικα πιο σατανικο μυαλο σκεφτηκε τη Δευτερα για Launch day? Δηλαδη μας χαλουσε μια Παρασκευη απογευμα να το παμε τρενο μεχρι Κυριακη βραδυ????
    Τριτη ειναι 19,η υπομονη ειναι αρετη. Βασικα τη βλεπω εντονα τη δουλεια,18 του μηνα δευτερα να γινεται νεο launch day για το witcher 3 στην Ελλαδα!!!

  2. #1142
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Τριτη ειναι 19,η υπομονη ειναι αρετη. Βασικα τη βλεπω εντονα τη δουλεια,18 του μηνα δευτερα να γινεται νεο launch day για το witcher 3 στην Ελλαδα!!!
    Ουψ ναι μπερδευτηκα Τριτη ειναι, εγω ευτυχως θα το παραλαβω Δευτερα μεσημερι .

  3. #1143
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει στο Uncharted 4. Θα ρωταμε 2 μηνες πριν αν το βρηκε καποιος σε κανα καταστημα.

    Ολοι θα παιξετε, μη μαλωνετε...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    AriStos13 (17-05-2015),teras1 (16-05-2015)

  5. #1144
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Θα ήθελα πολύ να μάθω από κάποιον που να ξέρει τι γίνεται με το retail και τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των παιχνιδιών.
    Από ότι λένε στο εξωτερικό παίζουν τρελά πρόστιμα στα γνωστά καταστήματα αν σπάσουν το release date και γενικότερα υπάρχουν συνέπειες.
    Δεν ξέρω τι και πως ισχύει αλλά πάντα γίνεται η ίδια ιστορία. Τα μικρομάγαζα σπάνε τις ημερομηνίες και οι "μεγάλοι" όχι (εκτός από λάθη όπως έγιναν κι εδώ). Στο τέλος η μισή υφήλιος παίζει W3 το Σ/Κ και η άλλη μισή βλέπει τα streams μέχρι την Τρίτη.

  6. #1145
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Λοιπον ακουστε τι πακετο μου συνεβη, που το συναντω για πρωτη φορα στην ζωη μου! Θα αναφερθω και στο καταστημα γιατι ειναι μεγαλοι ξεφτιλες!

    Παω πριν λιγη ωρα στον Κωτσοβολο Συγγρου στην Αθηνα για να βρω το witcher γιατι μου ειπαν παιδια οτι ο Κωτσοβολος τα δινει απο το πρωι. Ανεβαινω στον 1ο οροφο, παω στα ps4 games και δεν το βρισκω κρεμασμενο. Ερχεται μια υπαλληλος και μου λεει "μπορω να βοηθησω;" Ναι της λεω ψαχνω το the witcher 3 για ps4 που το ειδα στο ιντερνετ διαθεσιμο στο κατάστημά σας. Ναι μου λεει το φεραμε, τωρα τα σφραγιζα μεσα και τα πακεταρα! Κατσε να σου φερω ενα! Μου φερνει λοιπον το παιχνιδι μεσα σε εκεινα τα διαφανα κουτακια προστασιας του Κωτσοβολου ξερετε. Παμε στο κομπιουτερ, το σκαναρει, μου λεει 69,90 ευρω (θεε μου τιμη κλεψιμο αλλα τεσπα), της δινω ονομα και μου λεει πληρωστε κατω. Ευχαριστω πολυ της λεω, μου δινει το παιχνιδι (!!!) και παω κατω να το πληρωσω για να φυγω. Παω λοιπον ταμειο κι ετσι οπως περιμενω στην ουρα, μια κοπελα πισω απο τα ταμεια μου λεει "Κυριε μου δινετε λιγο να δω ποιο παιχνιδι ειναι"; Της το δινω και μου λεει "Α το witcher, εχουμε δυστυχως προβλημα και δεν μπορουμε να το τιμολογησουμε πριν την Τριτη! Αν θελετε λεει καντε κρατηση και να το παρετε την Τριτη"
    Τοτε εγω τους λεω τι απαραδεκτα πραγματα ειναι αυτα, με φερατε με το παιχνιδι μεχρι το ταμειο, τι οργανωση ειναι αυτη κλπ και τους ειπα μολις με χασατε απο πελατη κυριοι. Θα παω να το παρω Δευτερα απο μικρομαγαζο και 15€ πιο φθηνα απο εσας! Και σηκωθηκα και εφυγα!!!

    Απαραδεκτα πραγματα. Ντροπη...

  7. The Following User Says Thank You to polakis For This Useful Post:

    criter (16-05-2015)

  8. #1146

    Default

    70 ευρω στανταρ ειναι η τιμη στα μεγαλα καταστηματα κ απορω με τι καρδια τα δινουν μερικοι!!!!!

  9. #1147
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Λοιπον ακουστε τι πακετο μου συνεβη, που το συναντω για πρωτη φορα στην ζωη μου! Θα αναφερθω και στο καταστημα γιατι ειναι μεγαλοι ξεφτιλες!

    Παω πριν λιγη ωρα στον Κωτσοβολο Συγγρου στην Αθηνα για να βρω το witcher γιατι μου ειπαν παιδια οτι ο Κωτσοβολος τα δινει απο το πρωι. Ανεβαινω στον 1ο οροφο, παω στα ps4 games και δεν το βρισκω κρεμασμενο. Ερχεται μια υπαλληλος και μου λεει "μπορω να βοηθησω;" Ναι της λεω ψαχνω το the witcher 3 για ps4 που το ειδα στο ιντερνετ διαθεσιμο στο κατάστημά σας. Ναι μου λεει το φεραμε, τωρα τα σφραγιζα μεσα και τα πακεταρα! Κατσε να σου φερω ενα! Μου φερνει λοιπον το παιχνιδι μεσα σε εκεινα τα διαφανα κουτακια προστασιας του Κωτσοβολου ξερετε. Παμε στο κομπιουτερ, το σκαναρει, μου λεει 69,90 ευρω (θεε μου τιμη κλεψιμο αλλα τεσπα), της δινω ονομα και μου λεει πληρωστε κατω. Ευχαριστω πολυ της λεω, μου δινει το παιχνιδι (!!!) και παω κατω να το πληρωσω για να φυγω. Παω λοιπον ταμειο κι ετσι οπως περιμενω στην ουρα, μια κοπελα πισω απο τα ταμεια μου λεει "Κυριε μου δινετε λιγο να δω ποιο παιχνιδι ειναι"; Της το δινω και μου λεει "Α το witcher, εχουμε δυστυχως προβλημα και δεν μπορουμε να το τιμολογησουμε πριν την Τριτη! Αν θελετε λεει καντε κρατηση και να το παρετε την Τριτη"
    Τοτε εγω τους λεω τι απαραδεκτα πραγματα ειναι αυτα, με φερατε με το παιχνιδι μεχρι το ταμειο, τι οργανωση ειναι αυτη κλπ και τους ειπα μολις με χασατε απο πελατη κυριοι. Θα παω να το παρω Δευτερα απο μικρομαγαζο και 15€ πιο φθηνα απο εσας! Και σηκωθηκα και εφυγα!!!

    Απαραδεκτα πραγματα. Ντροπη...
    Φιλε μου το καταλαβαινω το στραβωμα σου αλλα τη δουλεια τους κανουν οι ανθρωποι... υπαρχει πολιτικη στα μεγαλα καταστηματα και πρεπει να την ακολουθησουν, τι να κανουμε τωρα. Το οτι καποιος υπαλληλος το εδωσε νωρις απο μεγαλο καταστημα και δεν εχει προβλημα να ρισκαρει δεν σημαινει οτι ολοι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν. Ναι μεν εκανε λαθος να στο δωσει στα χερια σου και να στο τιμολογησει (δεν θα ηταν καλα ενημερωμενη προφανως) αλλα ενταξει, το καταλαβε καποιος και απλα εκανε την δουλεια του.
    Οσο για το σπασιμο του street date, δεν ειναι προνομιο της Ελλαδας, ετσι γινεται στα μικροτερα καταστηματα ολου του κοσμου.
    Κατα τη γνωμη μου γινεται μεγαλη φασαρια για το τιποτα, αν καποιος καταφερε να το βρει νωριτερα σε μικρο καταστημα καλα κανει και καλα να περασει, μιλαμε για 2/3 μερες πριν, σιγα το πραγμα. Και για τα μικρα καταστηματα δεν θεωρω οτι ειναι καμια φοβερη παραβιαση πια, αθεμιτος ανταγωνισμος ειναι οταν μιλαμε για μεγαλες αλυσιδες που θα εχουν να λογοδοτησουν στους διανομεις και οχι για τα μικρα καταστηματα.


  10. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (18-05-2015)

  11. #1148

    Default

    ειχα παρει καποτε πιο νωρις το evil within απο ενα σκρουτζομαγαζο κ σαν κυριος που ειμαι πηρα να ακυρωσω την προπραγγελια που ειχα κανει σ'αλλο σκρουτζομαγαζο. Ο τυπος με ρωταγε συνεχεια ποιος ειναι αυτος που το δινει πιο νωρις κ τετοια. Τελικα δεν του ειπα εννοειται κ του ειπα δεν χρειαζεται να κατσουμε να το συζητησουμε κιολας. Αυτος που πηγα κ το πηρα μου ειπε οτι στη χειροτερη τρωνε κατι σαν ban.

  12. #1149
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Παιδιά έχουμε βγει πολύ offtopic περί του παιχνιδιού νομίζω η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο αντίστοιχο θέμα με πωλήσεις.


    Για όσους δεν έχουν παίξει τα παλιά witcher για να μπουν στην ιστορία του παιχνιδιού με σύντομο video. SPOILERS! ! !

    Last edited by Nerven; 16-05-2015 at 21:01.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Nerven For This Useful Post:

    chronohill (17-05-2015),FotisGRC (18-05-2015)

  14. #1150
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    @hakoo Αν υπαρχει η πολιτικη στα μεγαλα καταστηματα να μην δινουνε νωριτερα το παιχνιδι, να μην γραφουν στο ηλεκτονικο τους καταστημα οτι ειναι διαθεσιμο για παραλαβη απο τα καταστηματα. Κανονικα αυτο και απο μονο του σπαει τον κανονα, για ενα τοσο πολυαναμενομενο παιχνιδι, να δειχνουν οτι ειναι διαθεσιμο. Το οτι δεν το πηρα δεν με νοιαζει, αλλα πηγα μεχρι εκει αδικα ενω ειχα επιβαιβεωσει προηγουμενως, αφου λεω κατσε να τους παρω μην παω τζαμπα, μου ειπαν μπορειτε να πατε να το παρετε κανονικα. Μετα αφου πηγα και εφαγα το ακυρο, τους ξαναπηρα και μου ειπαν οτι δεν σου ειπαμε ποτε οτι μπορεις να το παρεις και ενω εχουν ηχογραφημενη την κληση μας, με δουλευανε κανονικα ολοι μαζοι, αφου με ειχανε βαλει και σε ανοιχτη ακροαση. Μεχρι που πηγε να αγριεψει η κατασταση αφου μου ειπαν και τωρα τι θα μας κανεις και δεν ηθελα να συγχιστω αλλο δεν το συνεχισα, το εκλεισα.

    Αυτο που κανουν και για οσο φαινεται ακομα διαθεσιμο το παιχνιδι ενω δεν ειναι, ειναι παραπλανηση καταναλωτη και διωκεται ποινικα απο το νομο. Αλλα τι λεω τωρα ποιος να τα βαλει με αυτον τον κολοσο τον dixon, ενω αμα ητανε κανα μικρο σκρουτζομαγαζο και εκανε κανα τετοιο λαθος και τους εκανε κανεις καταγγελια, θα το ειχανε κλεισει και θα του ειχανε βαλει και κανα τσουχτερο προστιμο.


    Στα του παιχνιδιου για να μην βγαινω και οφτοπικ, αφου δεν το εχω ακομα, ειδα καποια stream για λιγο οπου ειχε πανω απο 3000 viewers εκεινη την ωρα και πολλα σχολια με τρολιες, preorder canceled ολοι λολ. Φαινεται παρα πολυ καλο, θελω να ειναι βελτιωμενος ο χειρισμος, μαλλον Δευτερα θα το παρω στα 56.

  15. #1151
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Εμένα με βοήθησε πολύ αυτό εδώ:

    http://abload.de/img/witcher_recaplruxd.png


    On topic λοιπόν,
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ;

    Άντε παιδιά πετάξτε κανένα κόκκαλο

  16. The Following 3 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    chronohill (18-05-2015),keropi (18-05-2015),Nikos326_GR (16-05-2015)

  17. #1152
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Για την μαχη να μας πειτε γιατι στα 2 πρωτα με το ζορι καταφερα να παραβλεψω ποσο κακο συχτημα μαχης εχουν.Βεβαια αυτο ειναι open world οποτε θα εχει πιο πολυ εξερευνηση αλλα και παλι η μαχη ειναι το μονο μου με κραταει απο αγορα day 1

  18. #1153
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Υποχρεωτικό developer interview για την έκδοση PC



    LOL

  19. The Following 3 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    jper75 (18-05-2015),Leon_DiZ (18-05-2015),Valkyre (18-05-2015)

  20. #1154

    Default

    Δε με πειραζει τοσο πολυ το downgrade γιατι και παλι το παιχνιδι ειναι πανεμορφο. Με πειραζει που σχεδον το ιδιο game τρεχει μια χαρα στο ''μπουρί'' το PS4 και στο PC θελει 650 ευρω καρτα γραφικων. Επρεπε να γινει optimization.

    Ντροπη, την CDP οι PC-Gamers την ανεδειξαν.

  21. #1155
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Δε με πειραζει τοσο πολυ το downgrade γιατι και παλι το παιχνιδι ειναι πανεμορφο. Με πειραζει που σχεδον το ιδιο game τρεχει μια χαρα στο ''μπουρί'' το PS4 και στο PC θελει 650 ευρω καρτα γραφικων. Επρεπε να γινει optimization.

    Ντροπη, την CDP οι PC-Gamers την ανεδειξαν.
    Καμια 650 ευρώ κάρτα γραφικών δεν θέλει, οι για "πέταμα" GTX 770/R9 280X ειναι αρκετές για ultra 1080p και εξαιρετικά frames οπως λενε οι Γερμανοι. Τα 2gb vram φθανουν και περισσευουν για 1080p.

    Διαβασα διαφορα κουφα τελευταια πως οι Πολωνοι ειναι η νεα Ubisoft κτλ Eνταξει ηρεμηστε λιγο, το οποιο downgrade εγινε και για να τρεχει καλα το παιχνιδι σε πολύ κοσμο και οχι μονο απο GTX 980 και πανω. Γενικά απο τα βιντεο και για one φαινεται πως η CD Projekt έκανε εξαιρετική βελτιστοποίηση για καθε πλατφορμα.

    Για την μαχη να μας πειτε γιατι στα 2 πρωτα με το ζορι καταφερα να παραβλεψω ποσο κακο συχτημα μαχης εχουν.Βεβαια αυτο ειναι open world οποτε θα εχει πιο πολυ εξερευνηση αλλα και παλι η μαχη ειναι το μονο μου με κραταει απο αγορα day 1
    Το πρώτο και το δευτερο έχουνε διαφορετικά συστήματα μάχης και ως αριστουργηματικά rpgs δεν έχουνε τιποτα κακό. Ισως εσενα δεν σου αρεσε οπως και σε καποιον αλλον δεν μπορει να αρεσει το turn based συστημα μαχης σε ενα rpg και να προτιμάει κατι πιο action. Aλλα αυτο δεν σημαινει πως το turn based συστημα ειναι κακό.

  22. #1156

  23. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Starlord (18-05-2015)

  24. #1157
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εχει παραγγειλει κανεις απο you.gr?μας δουλευουν μου φαινεται...μου στειλαν μειλ οτι παραλαμβανουν αυριο...
    οχι οτι θα γινει τπτ με μια μερα καθυστερηση αλλα να μην μας κοροιδευουν κιολας...
    Spoiler!

  25. #1158
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εχει παραγγειλει κανεις απο you.gr?μας δουλευουν μου φαινεται...μου στειλαν μειλ οτι παραλαμβανουν αυριο...
    οχι οτι θα γινει τπτ με μια μερα καθυστερηση αλλα να μην μας κοροιδευουν κιολας...
    Υπάρχει πιθανότητα να μη σε κοροϊδεουν. Απο την στιγμή που ο προμηθευτής το έχει κάνει τόσο θέμα μπορεί να έχει επιλέξει να αργήσει να παραδόσει σε μικρά μαγαζιά ώστε να μη σπάσει το release date. Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος...

  26. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    chronohill (18-05-2015)

  27. #1159
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Υπάρχει πιθανότητα να μη σε κοροϊδεουν. Απο την στιγμή που ο προμηθευτής το έχει κάνει τόσο θέμα μπορεί να έχει επιλέξει να αργήσει να παραδόσει σε μικρά μαγαζιά ώστε να μη σπάσει το release date. Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος...
    Μαλλον κανεις λαθος...λολ

    Click image for larger version. 

Name:	IMG-20150518-WA0003.jpeg 
Views:	126 
Size:	821.4 KB 
ID:	7113

    Spoiler!

  28. #1160

    Default

    παραλαμβανω μαλλον σημερα το μεσημερι.θα δουμε....

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •