Page 101 of 114 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2001
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Υπερβολες, κανενας μας δεν εχει πεσει σε αυτο το προβλημα, προφανως ειναι καποιο bug του 1.30 που θεωρω οτι θα το διορθωσουν γρηγορα.
    Καθόλου υπερβολές, το loading όταν πηγαίνεις σε διαφορετικές περιοχές είναι απαράδεκτο. Με το 1.30 είναι απαράδεκτο και σε κάποιες συζητήσεις, όχι σε όλες. Έχω ήδη τελειώσει το κυρίως παιχνίδι και το Hearts of Stone. Μέχρι να το διορθώσουν θα το έχω σβήσει.


  2. #2002
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by pictorino View Post
    Σε κάποιους διαλόγους γίνεται αυτό το πράγμα.



    Αυτό είναι συνηθισμένο



    Αν το ήξερα θα το έπαιρνα σε υπολογιστή κάποιους μήνες αργότερα. Μαύρα χάλια στο ps4.
    Ωχ κατάλαβα... Εμένα δεν μου είχε γίνει ποτέ αυτό πάντως...
    Τα loading times ήταν πάντα θέμα στο witcher 3 αλλά το συνηθίζεις...
    Ένα παιδί εδώ είχε γράψει πριν καιρό οτι με ssd δίσκο είναι πολύ μικρότερα...

  3. #2003
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    prin, oxi poli kero, ego, to "paidi", to ixa pi auto. 30-40% veltiosi. den ine oti ta glitonis

    malon ine meta to patch auto to provlima. apla ego prosfata arxisa na pigeno stin poli. opote tora to ida
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  4. #2004
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Ο ssd δεν συγκρίνεται σε ταχύτητα αλλά έχει μεγάλο κόστος.

  5. #2005
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    to kostos exi pesi simantika pleon. oi 250arides kanun konta sta 50euro
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  6. #2006
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    to kostos exi pesi simantika pleon. oi 250arides kanun konta sta 50euro
    Ισχύει αλλά είναι πολύ μικρό το μέγεθος. Από την άλλη η ταχύτητα είναι πολύ καλή.

  7. #2007
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    ine ikanopiitiko gia na exis merikus titlus mesa. an den svinis kanena install exis provlima ontos. ala nomizo, oti disko ke na exis tha gemisisi etsi

    ego pu otan pezo ena game, den pezo alo, den exo kanena provlima

    ap tin ali den ksero pola games pu exun poli loading. vevea den pezo ke poli teleutea. bori na iparxun
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  8. #2008
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν παίζεις sports games που πάντα τα έχεις μέσα ή κάποιο multi με 250gb σκληρό δεν μπορείς να περάσεις τίποτα. Αν βάζεις 1 game που θα το λιώσεις έχεις άλλα 2-3 max τότε δεν έχεις κανένα πρόβλημα.
    Spoiler!

  9. #2009
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οπως ελεγα...
    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Υπερβολες, κανενας μας δεν εχει πεσει σε αυτο το προβλημα, προφανως ειναι καποιο bug του 1.30 που θεωρω οτι θα το διορθωσουν γρηγορα.
    Hotfix 1.31 out now on consoles! Fixes long loading times in dialogues (Hierarch Square) & infinite loading screen "Pyres of Novigrad".

  10. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Starlord (27-09-2016)

  11. #2010
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εδώ και μια βδομάδα ξαναεγκατέστησα το Witcher για να παίξω τα 2 Expansion Packs του ξεκινώντας με το Hearts of Stone. Πριν περάσω τον κωδικό του expansion λέω άσε να κάνω μερικά Secondary Quests για να θυμηθώ το χειρισμό.
    Ε ακόμα να βάλω το expansion
    Έχω κολλήσει με τα Secondary και δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσω το expansion. Παίζω και quests που είμαι αρκετά op, αλλά έχουν τόσο καλό story που τα ευχαριστιέμαι φουλ.
    Πραγματικά δεν έχω λόγια για αυτό το παιχνίδι. Από τα καλύτερα που έχω παίξει. Δίκαια η CD Project είναι πλέον στους "μεγάλους" της βιομηχανίας.
    Spoiler!

  12. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    jimbrav (06-10-2016),Kane (22-11-2016),Sparrow71993 (17-10-2016),Starlord (07-10-2016)

  13. #2011
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Τελείωσα το death march και πήρα την πλατίνα το Σάββατο και στο καπάκι αγόρασα το Blood & Wine. Ούτε Μαύρες Παρασκευές ούτε Χριστουγεννιάτικες προσφορές σκέφτηκα. Ξεκινάω με το save που έχω τις καλές τράπουλες και πάω Γαλλία εεε Toussaint εννοώ. Είναι απίστευτα όμορφο το καταραμένο. Θέλω να τελειώσω την κύρια αποστολή, η οποία φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα, και δεν με αφήνουν οι τριγύρω (κατά το θέλει η πουτάνα να κρυφτεί...). Έχω πέσει στο βελόνι και το φωνάζω

  14. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    Starlord (22-11-2016)

  15. #2012
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Τελείωσα το death march και πήρα την πλατίνα το Σάββατο και στο καπάκι αγόρασα το Blood & Wine. Ούτε Μαύρες Παρασκευές ούτε Χριστουγεννιάτικες προσφορές σκέφτηκα. Ξεκινάω με το save που έχω τις καλές τράπουλες και πάω Γαλλία εεε Toussaint εννοώ. Είναι απίστευτα όμορφο το καταραμένο. Θέλω να τελειώσω την κύρια αποστολή, η οποία φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα, και δεν με αφήνουν οι τριγύρω (κατά το θέλει η πουτάνα να κρυφτεί...). Έχω πέσει στο βελόνι και το φωνάζω
    Σπύρο να παίξεις και το Hearts of Stone! Έχει λιγότερο content απο το Blood and Wine αλλά το main story του τα σπάει απλά!

  16. The Following 3 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Kane (22-11-2016),Starlord (22-11-2016),tsakali GR (22-11-2016)

  17. #2013
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το έπαιξα αμέσως μετά το πρώτο playthrough

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    enstikto (22-11-2016),tsakali GR (22-11-2016)

  19. #2014
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Κι εγώ εχώ πάρει το Blood & Wine εδώ και μήνες, αλλά δε βρήκα το κουράγιο (και το χρόνο) με τόσα games που κυκλοφόρησαν ενδιάμεσα.
    Λέω τώρα τα Χριστούγεννα που θα'χω κάποιες ημέρες άδεια μπας και πάω για το Death March. Έχω τελειώσει με LVL 36 χαρακτήρα, θα την παλέψω λέτε να το πιάσω από την αρχή;

  20. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    enstikto (22-11-2016)

  21. #2015
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Κι εγώ εχώ πάρει το Blood & Wine εδώ και μήνες, αλλά δε βρήκα το κουράγιο (και το χρόνο) με τόσα games που κυκλοφόρησαν ενδιάμεσα.
    Λέω τώρα τα Χριστούγεννα που θα'χω κάποιες ημέρες άδεια μπας και πάω για το Death March. Έχω τελειώσει με LVL 36 χαρακτήρα, θα την παλέψω λέτε να το πιάσω από την αρχή;
    Εγώ είχα τερματίσει το main story και δεν ξεκίνησα το Heart Of Stone για τον ίδιο λόγο με σένα (πολλά παιχνίδια ενδιάμεσα).
    Δεν είχα κανένα πρόβλημα που είχα να παιξω 6-7 μήνες. Τώρα είμαι 38 ή 39 level και πάλι το άφησα για να παίξω μέσα στις γιορτές ή αργότερα το Blood Wine γιατί Σεπτέμβρη-Οκτώβρη κάηκα με το Witcher (40-45 ώρες) και είπα να κάνω ένα διάλειμμα.
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tsakali GR (22-11-2016)

  23. #2016
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Κι εγώ εχώ πάρει το Blood & Wine εδώ και μήνες, αλλά δε βρήκα το κουράγιο (και το χρόνο) με τόσα games που κυκλοφόρησαν ενδιάμεσα.
    Λέω τώρα τα Χριστούγεννα που θα'χω κάποιες ημέρες άδεια μπας και πάω για το Death March. Έχω τελειώσει με LVL 36 χαρακτήρα, θα την παλέψω λέτε να το πιάσω από την αρχή;
    Είναι φαντατικό παιχνίδι αλλά εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα να το ξαναπιάσω απο την αρχή. Μάλλον θα το έκανα περισσότερο αγγαρεία να τελειώνουμε (σίγουρα δεν θα το έπαιζα όπως έπαιξα το πρώτο playthrough = do everything!).

    Αν ρωτάς απο πλευράς ευχαρίστησης εγώ θα έλεγα να παίξεις το blood and wine με το play που έχεις ήδη και να αφήσεις το death march για αργότερα....

  24. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    tsakali GR (22-11-2016)

  25. #2017
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Sorry όταν λες από την αρχή εννοείς νέο playthrough;; Μάλλον δεν κατάλαβα καλά. νόμιζα πως εννοούσες να το ξαναπιάσεις μετά από τόσο καιρό.
    Δεν διάβασα καλά το ποστ σου. Sorry....
    Μιλάμε για 100+ ώρες μαζί με τα dlc.
    Προσωπικά ούτε εγώ θα άντεχα... Και έχω μετανοιώσει που δεν το είχα ξεκινήσει από την αρχή Dearth March μιας και φοβήθηκα πως θα είναι υπερβολικά δύσκολο...
    Spoiler!

  26. #2018
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ Ναι Μιχάλη αυτό εννοούσα, καινούργιο playthrough σε NG+ ουσιαστικά για το Death March και την πλατίνα.
    Είναι αυτό που λέει κι ο Δημήτρης, μιλάμε για τρελό κάψιμο από άποψη συνολικών ωρών και σκέφτομαι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να "ψειρίσω" πάλι όλο το παιχνίδι.
    Θα σας ακούσω μάλλον, θα παίξω το Blood & Wine με το save που έχω και ας περιμένει η πλατίνα.

    p.s. με το Gwent είχα καεί ήδη από το πρώτο playthrough, είχα μαζέψει όλο το deck για το σχετικό trophy. Είδα που το ανέφερε ο Σπύρος πιο πάνω και θυμήθηκα την πώρωση, χαχα!

  27. #2019
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Εγώ πάντως το έπαιξα ευχάριστα το NG+. Φυσικά και δεν έκανα τα πάντα, δεν υπάρχει λόγος άλλωστε, αλλά δεν έπαιξα μόνο την ιστορία. Ήθελα συγκεκριμένο τέλος και αυτό επιδίωξα (γυναίκα, βασιλιάς στο Skellige, Radovid). Επίσης υπάρχουν και τόσοι διαθέσιμοι skill points να δοκιμάσεις διάφορα builds, βρίσκεις αναβαθμισμένο gear, ξαναπαίζεις θέατρο... Πραγματικά δεν μου φάνηκε καθόλου. Όσον αφορά τη δυσκολία, με τα τέρατα δεν υπάρχει θέμα αλλά με τους ανθρώπους μπορεί να γίνει πολύ άσχημο πολύ γρήγορα. Βασικά είναι τι τραβάει η καρδιά σου. Αν πραγματικά το επιθύμησες μην το σκεφτείς.

  28. #2020
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν εχθές είπα να ξεκινήσω το Blood & Wine, κλασικά έλιωσα στα treasure hunts και δεν έκανα ούτε ένα quest του expansion.
    Έχω ένα θέμα από τον Οκτώβρη με ένα side quest του Heart Of Stone. Και συγκεκριμένα με το From Ofier's Distant Shores. Έχει ένα bug και δεν μπορώ να το ολοκληρώσω. Είχα δει πως έχει πολύς κόσμος το ίδιο πρόβλημα, οπότε ήλπιζα πως κάποια στιγμή θα βγει ένα update που θα το διορθώνει.
    Αμ δε... Πήγα εχθές και πάλι δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Έχει τύχει σε εσάς αυτό το bug; Και αν ναι βρήκατε λύση;
    Παραθέτω και το βίντεο

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •