Page 10 of 20 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 181 to 200 of 385

Thread: Dark Souls II

  1. #181

    Default

    Εγώ μόλις είδα τα γραφικά σταμάτησα την παραγγελία. Έστω για τώρα. Απίστευτο bait & switch που δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει.

  2. #182
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Παιδιά δεν μπορώ να κάνω Summon κάποιον ούτε να αφήσω Summon sign, λέει Failed to create summon sign. Παίζει πρόβλημα με τους server του παιχνιδιού;

  3. #183
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    εμενα μ κανει κανονικα...

    - - - Updated - - -

    btw στο πρωτο legit playthrough δε καλω φαντασματα μονο μ καλουν...δε ξερω για ποσο θα αντεξω ετσι ομως...

  4. #184
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εγω εφτασα σε ενα boss που απλα δεν παλευοταν χωρις phantom.Sentinel λεγοταν για να μην σποιλεριασω.


    master ποιο οπλο χρησιμοποιεις?Εγω εχω ενα bastard sword +3 και ενα halberd.Επισης βρηκα και το Drangleic Sword αλλα δεν εχω τα stats ακομα.Κανενα claymore zweihander η καποια αλλο greatsword εχεις βρει?
    Last edited by stavros88; 15-03-2014 at 15:41.

  5. #185
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Eλα ρε και γω σ αυτο το μποσσ ειμαι τωρα...τι παλουκι ειναι αυτο ρε συ στυλ ornstein κ smough ... για αυτο ειπα οτι μαλλον δε θα τη παλεψω χωρις phantom...
    το πιο δυσκολο μεχρι τωρα ...

    τεσπα εγω εχω τωρα το heides sword +5 ειναι καπως καλο , υπαρχουν και καλυτερα βεβαια...
    δεν εχω σκοπο να παω για greatsword σε αυτο το build , αλλα δεν εχω βρει καποιο...

    - - - Updated - - -

    α εχω βρει ενα π λεγεται απλα greatsword , αρκετα δυνατο αν θυμαμαι καλα

    - - - Updated - - -

    θα δω τωρα μηπως καταφερω να κατεβω αυτη τη τρυπα στο main hub μπας και ανεβω κανα λβλ...

  6. #186
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ειμαι σε αρκετα προχωρημενο σημειο του παιχνιδιου και γενικα απο αποψη gameplay ειναι ακριβως οτι θελει ενας souls φαν. Εχω ομως τα εξης παραπονα. Μεχρι στιγμης, τα 5 μποςς που εχω νικησει ειναι πολυ βαρετα και μετρια σχεδιαστικα σε σχεση με αυτα των προηγουμενων παιχνιδιων. Ειναι επισης σχετικα ευκολα προς το παρον τουλαχιστον. Επισης το soundtrack την ωρα των bosses ειναι τελειως αδιαφορο(σε αντιθεση με αυτα των προηγουμενων παιχνιδιων οπως πχ tower knight.gaping dragon κλπ). Ισως θελω ακομα χρονο να αγαπησω το παιχνιδι αλλα για τωρα εχω λιγο αναμεικτα συναισθηματα σε οτι αφορα τo fan service.

  7. #187

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Ειμαι σε αρκετα προχωρημενο σημειο του παιχνιδιου και γενικα απο αποψη gameplay ειναι ακριβως οτι θελει ενας souls φαν. Εχω ομως τα εξης παραπονα. Μεχρι στιγμης, τα 5 μποςς που εχω νικησει ειναι πολυ βαρετα και μετρια σχεδιαστικα σε σχεση με αυτα των προηγουμενων παιχνιδιων. Ειναι επισης σχετικα ευκολα προς το παρον τουλαχιστον. Επισης το soundtrack την ωρα των bosses ειναι τελειως αδιαφορο(σε αντιθεση με αυτα των προηγουμενων παιχνιδιων οπως πχ tower knight.gaping dragon κλπ). Ισως θελω ακομα χρονο να αγαπησω το παιχνιδι αλλα για τωρα εχω λιγο αναμεικτα συναισθηματα σε οτι αφορα τo fan service.

    οταν εννοεις σχεδιαστικα,εννοεις αρτιστικα η απο αποψη το πως παιζει η μαχη των bosses?

  8. #188
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    συνεχισε λιγο και θα φας καλα τνφ λολ...
    αλλα και παλι τι απογοητευεσε ρε , το dark souls δεν ειχε μουφα μποσσ δλδ?
    αλλα σ λεω αυτα π εχεις νικησει ειναι τα αρχικα μουφικα ,,, βρηκα εγω ενα σημερα π οχι απλα ηταν φρικη σχεδιαστηκα αλλα με βιασε κιολας...


    λοιπον μια ερωτηση για οσους εχουν κατεβει τη τρυπα στο main hub και εχουν προχωρησει πολυ...

    Spoiler!


    - - - Updated - - -

    επισης μια συμβουλευτικη ερωτηση για τους πιο εμπειρους, οσοι εχετε παιξει πολυ θα εχετε καταλαβει οτι το παιχνιδι δεν αστειευεται , πιστευετε θα ηταν καλυτερο να ξοδεψω τις ψυχες των μποσσ για να κανω λβλ απ ή οχι ,,,σκεφτομαι τωρα να τις ξοδεψω και να φτιαξω οπλα απο μποσσ με τις ψυχες του δευτερου playthrough...
    γιατι τα εχω βρει πραγματικα σκουρα ,,,ειδικα με τα μποσσ της συνεχειας (που δεν εχει δει ο τνφ λολ)

  9. #189
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Και οπτικα αλλα και οπως ειναι η μαχη μου φαινονται γενικα καπως πισω...οκ αρχη ειμαι μετα θα βελτιωνονται λογικα.

  10. #190
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    τνφ...απλα δεν εχεις ιδεα...τι βλεπουν τα ματια μ το παιχνιδι ειναι απιστευτο!!

  11. #191
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    btw θα χρησιμοποιησω τα souls απο τα μποσσ , δεν υπαρχει αλλη λυση XD

  12. #192
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εγω δισταζω παρολο που βρηκα ultra greatsword το οποιο σπερνει...

    Στην τρυπα πως γινεται να πεσεις χωρις να πεθανεις?Με το cat ring?

  13. #193
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Ναι , μαλλον...εγω το ειχα παντως...

    btw παιδια δε φανταζεστε ποσο εχω πορωθει , σημερα το προχωρησα παααααααρα πολυ νομιζω εχω κλεισει 20 ωρες
    πραγματικο αριστουργημα

    αυτο που μ εκανε εντυπωση προσωπικα ειναι οι npcs οι οποιοι μ αρεσουν πολυ κα τα covenants εχω βρει 4-5 νομιζω...

    επισης παρατηρησε κανεις οτι υπαρχουν trophies για συγκεκριμενα Interactions με npcs?
    εχω βρει 2 μεχρι στιγμης...

    aaand still no phantom for me , not even an npc one...too many deaths XD

    αυριο πρωι πρωι θα συναντησω 2 καινουρια μποσακια ...

  14. #194
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    αυριο το βραδυ btw θα ποσταρω τον χαρτη που φτιαχνω βημα βημα
    για οσους εχουν προχωρησει αρκετα...

  15. #195

    Default

    οποτε μπορεσει,καποιος να κανει ενα spoiler free review και συγκριση με το πρωτο DS. Εγω θα το παρω λογικα τελη αυτης της βδομαδας

  16. #196
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Ενα βασικο που πρεπει να εχεις υποψη το οποιo εμενα μ φανηκε θετικο...

    Πιο ευκολα το συγκρινεις το 2 με το demons souls παρα με το dark...
    δε ξερω αν συμφωνειτε μαζι μου αλανια?

    σε καποια φαση ισως κανω ενα πολυ αναλυτικο ποστ, πρωτα πρεπει να τελειωσω το παιχνιδι
    το οποιο προσωπικα εχω λατρεψει...

    α btw σημερα δεν αντεξα και καλεσα ενα npc phantom...στυλ not co op though , so its something

    btw btw στο αποψινο ξημερωμα session 4-6 ειδα μερικες απο τις καλυτερες τοποθεσιες στη σειρα
    εβγαλα 2 ευκολα μποσσ και μετα τσαααααακ τσιμπα το υπερπαλουκι μποσσ που απλα δε βγαινει...
    για οποιον εχει περιεργια να μαθει γιατι δε βγαινει το μποσσ, read this tiny spoiler
    Spoiler!


    thats why we love dark souls
    Last edited by the master; 17-03-2014 at 06:35.

  17. #197

    Default

    έτρεχε πράγματι σε PS3 η demo έκδοση ?

    Oh yes. A standard retail PS3. Not even a devkit.



    I watched one of the stations crash even and they simply reset the PS3 and the disc showed up on the XMB menu and everything. You could also use the PS button.
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=784329

    δεν ξέρω τι λέτε αλλά μου φαίνεται απίστευτο και πρωτάκουστο. απλά προδοσία για τους fans αν ισχύει


  18. #198
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εμενα μου φαινονται μια χαρα οι φωτισμοι, τα συγκριτικα screen ναι μεν δειχνουν να υπαρχει διαφορα αλλα κατι τετοιο δεν φαινεται στο παιχνιδι. Φαινεται πιο πολυ να ειναι θεμα ρυθμισης brightness. Οι φωτισμοι οπως και οι σκιες ειναι παρα πολυ καλοι και ειδικα ετσι και αναψεις ενα torch εκει ειναι που φαινεται η διαφορα και οτι ειναι καλυτεροι απο πριν.

    Το αρχισα παλι με swordsman αυτη την φορα, εχω προχωρησει αρκετα, προσεχω να μην χανω τα souls που μαζευω, εχω ανεβασμενο strength και dexterity και ανεβασα και λιγο το intelligent και το faith αφου θελω να μπορω να κανω και spells και miracles. Το θεμα ειναι οτι το level up γινεται πιο δυσκολο αφου σου ζηταει ολο και πιο πολλα souls και δεν μπορεις να ανεβαζεις ολα τα attributes, αλλα ενα καθε φορα. Τις boss souls τις κραταω προς το παρον μηπως βρω NPC να τις ανταλλαξω με καποιο greatsword.

  19. #199

    Default




    η διαφορα ειναι οντως τεραστια,κριμα να χρησιμοποιουν τετοιες φθηνες τακτικες εντυπωσιασμου οι εταιριες για να προμοταρουν τα παιχνιδια τους.Παντως αν η pc version ειναι οπως στην εικονα,ισως την τιμησω με ενα πειρατικο κατεβασμα

  20. #200
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Στο έμπειρο μάτι υπάρχει τεράστια διαφορά. Τώρα αν κάποιοι δεν την βλέπουν, ε δεν μπορεί να τους αναγκάσει κανείς με το ζόρι να την δουν... εδώ άλλοι δεν βλέπουν διαφορά ανάμεσα σε 900p ή 1920i και 1080p. Όπως μπορεί ο καθένας.

    Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει αμφιβολία ότι κάποιοι θα απολαύσουν το gameplay ασχέτως γραφικών. Το ίδιο και με το Watchdogs. Απλά η κοροϊδία/παραπλάνηση του καταναλωτή παραμένει ό,τι και να λέμε. Στο GAF μέχρι και Twitter campaign ξεκίνησαν.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Desmond (17-03-2014),hakoo (17-03-2014),Nerven (17-03-2014)

Page 10 of 20 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •