Page 16 of 20 FirstFirst ... 6121314151617181920 LastLast
Results 301 to 320 of 385

Thread: Dark Souls II

  1. #301

    Default

    Ήταν μέχρι να πάρω το Chaos Blade για να καταλάβω πόσο imba είναι αυτό το Katana.

    Όσο για τον Gwyn, θυμάμαι να είχα δυσκολευτεί περισσότερο στα τέρατα της πρώτης περιοχής να κάνω parry παρά στον Gwyn lol. Γενικά και τα 3 final bosses στα "Souls" games μου φάνηκαν πολύ εύκολα.
    Quote Originally Posted by criter View Post
    Πειτε αν θελετε και με τι class και τι level εισαστε οταν το τερματισατε.
    130κάτι level, Thief class, dual wield Katana (Blacksteel & Manslayer), dex-faith build.
    Last edited by Zaneiga; 07-04-2014 at 19:22.
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  2. #302
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    Ρε συ πως τολμας να μολυνεις το ιερο αυτο thread αυτου του επους?
    Ban pls
    Δεν το μολυνει το ομορφαινει γιατι εχει βαλει το ονομα μου μεσα!!!!
    Φιλ διαβασε αυτο το κειμενο που ποσταρα...
    Spoiler!

  3. #303
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Patch 1.03 for Dark Souls II is coming for Playstation 3 and Xbox 360! Read the patch note below for more details about the fixes included in.

    This update will be released as follow:
    For Playstation 3:
    April 9th 9:00am JST– Release in Asia (except Japan)
    April 11th 9:00am GMT– Release in EMEA and Oceania
    April 11th 4:00am EDT– Release in Americas
    For Xbox 360:
    April 11th 6:00am GMT – Released worldwide

    Dark Souls II 1.03 Patch Note:

    MULTIPLAYER
    -Failing to create Multiplayer session no longer disables use of online items, such as White Soapstone.
    -Players now receive a small portion of Humanity after successfully assisting in a Multiplayer session instead of regaining full Humanity.
    -Starting boss fight with the Looking Glass Knight while summoning other players no longer cancels the summoning process.
    -Fixed an issue that prevented some bloodstains, illusions, and messages from being displayed.
    -Fixed an issue where “Unable to participate in Multiplayer Session” could constantly appear.
    -Fixed some instances where the portrait of the person you were summoning was different than the actual character.
    -You will no longer be able to take off Covenant rings while being summoned.
    -Fixed an issue that would cause some summoned players to fall through the ground at Earthen Peak.
    GAME MENU / INTERFACE / CONTROLS
    -Optimized Start Menu and Bonfire Menu performance.
    -Trophy icon for “Holder of the Fort” has been fixed.
    -Controller now vibrates when blocking an attack

    OTHER FIXES:
    -Bug involving Drangleic Castle door not opening has been fixed.
    -Fixed an issue that would cause Souls to be lost upon death with the Ring of Life Protection equipped.
    -Fixed an issue that caused some players to fall through elevators while using Binoculars and Magic simultaneously.
    -Fixed an issue causing some enemies being hit by arrows at long distances receive 0 damage.
    -Fixed an issue preventing the Brotherhood of Blood duels from starting properly.
    -Added a message for players that displays after entering the coffin in Things Betwixt
    -Fixed an issue where all of the items and objects in an area would reset (Without using a Bonfire Ascetic).
    -Fixed an issue that didn’t unlock some items from vendors on 2nd and beyond playthrough.
    -Fixed an issue causing the requirements for the Brotherhood of Blood Covenant be 50 too high.
    -Licia’s conditions for moving have been optimized.

    Έφαγα μεγάλο ξενέρωμα στο Shaded Ruins

    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    chronohill (08-04-2014)

  5. #304
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default


  6. #305

    Default

    απο spellcasting builds τι προτιματε? Sorcery,Hexes η Miracles?

  7. #306
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Eγω προτιμησα Sorcery, hexes ειναι το pyromancy?
    Ρε guys any tips για το boss
    Spoiler!
    σαν μαγος τα εχω βρει σκουρα...Δεν το εχω προσπαθησει πολλες φορες αλλα δεν βολευει?εχει εκει απεξω summoning για βοηθεια?
    Και επισης ειχα διαβασει οτι τα gray phantoms που δεν υπηρχαν στα προηγουμενα, ειναι για να βοηθας καποιον να βγαλει ενα κομματι ενος area...λαθος?3 φορες με εχει καλεσει απο μονο του και μου εχουν επιτεθει σαν να εκανα invade σε αλλον ενω δεν εκανα...
    Spoiler!

  8. #307
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Grey spirit ειναι οταν σε κανουν summon στις περιοχες που υπαρχει rat covenant(Pharos,grave of saints).Δεν ειναι για να τους βοηθησεις αλλα για να σε σκοτωσουν(!) και να παρουν rat tail για να ανεβουν στην covenant.Δεν μπορεις να το αποφυγεις αν εισαι online.

    Στο boss
    Spoiler!
    .Summon νομιζω δεν εχει εκει για καποιο λογο.


    Απο μαγεια εγω χρησιμοποιω περισσοτερο hexes.Great resonant soul και resonant soul κυριως.Υπαρχει πιο μετα το Soul Geyser που κανει πολη μεγαλη ζημια στα bosses αλλα θελει 64 INT!Το καλο ειναι οτι υπαρχουν τα spices οπου μπορεις να μειωσεις την ΙΝΤ που χρειαζεται το καθε spell.

  9. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    chronohill (25-04-2014)

  10. #308
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    σταβρο μαλλον εννοει το vanguard εκει που ειναι μονο ποντικια και πραγματικα με μαγο δε παιζει να βγαινει αυτο...

    εδω εχω κολλησει skeleton lords ρε , με μαγο ειναι πιο δυσκολο γαμω...

  11. The Following User Says Thank You to the master For This Useful Post:

    chronohill (11-04-2014)

  12. #309
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Με το ιδιο τροπο λογικα θα βγαινει και το Vanguard.Αλλιως πρεπει να ψαξει για εκεινο το ποντικι που εχει μοικανα.Μονο οταν το χτυπας αυτο κανεις ζημια στο boss.Εγω τωρα αρχισα το mage build μου παντως απλα με soul vessel ειχα δοκιμασει διαφορα spells.

  13. #310
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Nai guys εκει με την μοικανα λεω αλλα μεχρι να βγει μου εχουν πρηξει τα παπακια τα υπολοιπα...Επισης Σταυρο sorcerer εχω φτιαξει, αυτα που μου ειπες δεν ειναι για hexes?Ειμαι ο βασιλιας του Soul Arror εχω ολες τις παραλαγες του...Δεν πιανει και το yearn στα υπολοιπα αλλιως θα ηταν παιχνιδακι...Μαλλον θα αγορασω μπολικες firebombs να τελειωνει το θεμα..
    Ισχυει αυτο με το Gray Phantom που ειπες Σταυρο...ας με καλεσει κανενας τωρα θα του ξηγησω τονειρο...
    Επισης εχω βρει αυτο το bone staff και του εκανα και μια αναβαθμιση...οποιος θελει παντως να βοηθησει στα Ruin Sentinels να μου πει...σε μια βδομαδα βεβαια γιατι τωρα φευγω ταξιδι...!
    Spoiler!

  14. #311

    Default





    κλαμα χαχααχχαχ

  15. The Following User Says Thank You to Alastor For This Useful Post:

    chronohill (25-04-2014)

  16. #312
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    πανε και τα Ruin Sentinels και τα βρωμοποντικα!ξανα προς την δοξα τραβα-με!
    Εχω 3-4 σημεια που μπορω να προχωρησω οποτε δεν πιστευω οτι θα κολλησω καπου τοσο πολυ ακομα...
    χθες εψαχνα για τα covenants.Για τους αρχαριους το Way of the Blue φαινεται να ειναι το καλυτερο μιας και οταν σου κανουν invade καλειται αυτοματα ενας απο το covenant και σε βοηθαει να μην σε ξεκανει ο αλλος.βεβαια χθες που μου μπουκαρε ενας μας ξεκανε και τους 2 αλλα τι να κανεις...
    Εχετε παρατηρησει δυστροπια στο multi?γενικα δειχνει τους παιχτες να κολλανε και ξαφτικα να βρισκονται μπροστα σου...Σε ελαχιστες περιπτωσεις εχω λάχει ομαλου multi...
    χθες βοηθησα και πρωτη φορα!το βγαλαμε το boss ευτυχως..
    Επισης για οσους εχουν την αποροια τι κανει το φερετρο που ειναι στην αρχη που το προφυλασσουν 2 trolls διπλα στην παραλια:

    Spoiler!
    μας τρολαρουν πολυ οι δημιουργοι!!!!εριξα πολυ γελιο μολις το διαβασα γιατι μου φαινοταν
    Spoiler!
    αρχιζω να νιωθω λες και ειμαι σε ταινια του αλμπδοβαρ!λολ!
    Spoiler!

  17. #313
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Καλα αυτο με την αλλαγη του βιολογικου φυλου το επαθα και γω...και το καταλαβα μετα απο 5 ωρες...
    και κανω "τι στο καλο αντρα εφτιαξα? οχι ρε πουστη!" αλλα μετα ελεγα "τι bug ειναι αυτο κοπελα εφτιαξα!" και αρχισα να βριζω παναγιες...
    και μετα το εψαξα στο google XD τρολολολ

    btw εμενα το μουλτι λειτουργει αψογα , σπανια να εχει τετοια κολληματα...

    γκουχ γκουχ σορρυ τπτ το θεμα απλα ειχε πιασει πολυ σκονη XD

  18. #314
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Τελος και το 2ο playthrough απο μενα. Αυτη τη φορα ελεγα να παιξω ολα τα boss fights αλλα τελικα μου εμεινε

    Spoiler!


    Με εβγαζε με μια επιθεση....του εκανα ελαχιστο damage.....i gave up after all

    Ps: Καταληγοντας, παρ'οτι το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο, για μενα, δεν ειναι στο επιπεδο των προηγουμενων. Λιγο τα μετρια(πλην καποιων εξαιρεσεων) boss fights, λιγο το οτι ο κοσμος δε φαινοταν τοσο καλα συνδεδεμενος οσο στο ds 1.....γενικα κατι ελλειπε.



    Εννοειται οτι το απολαυσα και οτι περιμενω καποιο πιθανο sequel αλλα πιστευω οτι η from software εχει δωσει και πιο καλα δειγματα
    Last edited by tnf50; 29-04-2014 at 15:49.

  19. #315
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Επειδη lagαρει like hell υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωσω την κατασταση?Διαβασα σε κατι σχολια να μην εχω ενεργοποιημενο το cross region play.λετε να παιζει ρολο?
    επισης νικησα τον
    Spoiler!


    Κανενα tip για το
    Spoiler!
    Spoiler!

  20. #316
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    you know what to do.. προσπερασε τους XD

  21. #317
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εγω δε μπορουσα να τους προσπερασω οποτε πηγαινα πολυ σιγα και παρατηρουσα κινησεις μεσα στην ομιχλη...it was EPIC.

  22. #318
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Oριακα το περασα το σημειο.Οντως πολυ ωραιο το δασος και πολυ εμπνευσμενη ιδεα...
    Το καταστροφικο Lag συνεχιζεται και αποτι κοιταξα στο νετ υπαρχει ενα μικρομεγαλο θεμα.Δεν εχω πτοηθει παντως, ειναι το πρωτο της σειρας που με εχει ιντριγκαρει με τον multi κομματι του και το βρισκω πολυ διασκεδαστικο γιατι εχει ποικιλια.

    Mπηκα στο covenant Blue Sentinels και στο Heide's Tower το καταδιασκεδασα!Βοηθησα κοσμο στο boss και 3-4 με τραβηξε σε κοσμους που τους μπουκαρανε phantoms!το κορυφαιο ηταν που κυνηγισα εναν ως την αλλη ακρη και τον ξεπαστρεψα και ερχοταν απο πισω ο τυπος που εσωσα!
    Χθες που παρακολουθουσα ενα live session στο twitch λεγανε οτι για το online δεν ισχυει το level αλλα το soul memory.Λεω να μην μαζεψω αλλες ψυχες γιατι μετα δεν θα βρισκω κοσμο.ειμαι lvl 89...και επισης μου φαινεται πλησιαζω προς το τελος...
    Spoiler!

  23. #319
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ακομα δεν εχω τερματισει το επος...πραγματικα προκειται για επος....εχω φτασει στις 50 ωρες και εχω αφησει 100 πραγματα που δεν εχω κανει...αναρωτιεμαι πως γινεται να φτιαξουν εναν τοσο τεραστιο κοσμο μεσα σε αυτο το διαστημα που τους πηρε και αλλες εταιρειες:
    -πετσοκοβουν το παιχνιδι και δινουν day 1 DLCs και αλλα 3 μεχρι να σταματησουν την υποποστηριξη του παιχνιδιου
    - δεν δινουν τοσο υλικο στον παιχτη γιατι πραγματικα το παιχνιδι ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ...
    Ειναι απτα λιγα παιχνιδια που πιστευω οτι αξιζουν 100% την Day one αγορα...πολυ χαιρομαι που στηριξα και αυτο το souls game...

    Χθες επαιζα με ενα φιλο μου και ηρθε μια φιλη μας και κολλησε και αυτη...αρχισε να ρωταει, με συμβουλευε για το τι να κανω ,να προσεχω κτλ!αλλα η πλακα ηταν οταν καλουσα κοσμο για να βγαλουμε boss. Ηταν "συγκινητικο που σε βοηθαει κοσμος και δεν μπορειτε να μιλησετε". Οταν καναμε υποκλιση μεταξυ μας εκει συνταραχτηκε!!!

    θα το ξαναπω και θα το λεω.Ειναι το παιχνιδι που χαρακτηριζει την προηγουμενη γενια.Εφερε την ανατροπη με την χρηση του online και εμαθε ξανα τους παιχτες να βγουν απτην λογικη του πιου πιου και να ειναι υπευθυνοι των κινησεων τους, όπως θα άρμοζε σε ενα παιχνιδι που σεβεται τον εαυτο του...

    ερωτησεις τωρα:
    Spoiler!
    Spoiler!

  24. #320

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ακομα δεν εχω τερματισει το επος...πραγματικα προκειται για επος....εχω φτασει στις 50 ωρες και εχω αφησει 100 πραγματα που δεν εχω κανει...αναρωτιεμαι πως γινεται να φτιαξουν εναν τοσο τεραστιο κοσμο μεσα σε αυτο το διαστημα που τους πηρε και αλλες εταιρειες:
    -πετσοκοβουν το παιχνιδι και δινουν day 1 DLCs και αλλα 3 μεχρι να σταματησουν την υποποστηριξη του παιχνιδιου
    - δεν δινουν τοσο υλικο στον παιχτη γιατι πραγματικα το παιχνιδι ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ...
    Ειναι απτα λιγα παιχνιδια που πιστευω οτι αξιζουν 100% την Day one αγορα...πολυ χαιρομαι που στηριξα και αυτο το souls game...

    Χθες επαιζα με ενα φιλο μου και ηρθε μια φιλη μας και κολλησε και αυτη...αρχισε να ρωταει, με συμβουλευε για το τι να κανω ,να προσεχω κτλ!αλλα η πλακα ηταν οταν καλουσα κοσμο για να βγαλουμε boss. Ηταν "συγκινητικο που σε βοηθαει κοσμος και δεν μπορειτε να μιλησετε". Οταν καναμε υποκλιση μεταξυ μας εκει συνταραχτηκε!!!

    θα το ξαναπω και θα το λεω.Ειναι το παιχνιδι που χαρακτηριζει την προηγουμενη γενια.Εφερε την ανατροπη με την χρηση του online και εμαθε ξανα τους παιχτες να βγουν απτην λογικη του πιου πιου και να ειναι υπευθυνοι των κινησεων τους, όπως θα άρμοζε σε ενα παιχνιδι που σεβεται τον εαυτο του...

    ερωτησεις τωρα:
    Spoiler!
    Κατσε,δηλαδη μολις εφτασες στο καστρο του βασιλια και σου φαινεται τεραστιο? Ουσιαστικα εισαι λιγο πανω απτο μισο του παιχνιδιου αυτη τη στιγμη εχεις ακομα αρκετο πραμα.

    Οσον αφορα την ερωτηση στο σποιλερ
    Spoiler!
    Last edited by Alastor; 24-05-2014 at 15:06.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •