Page 15 of 20 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 281 to 300 of 385

Thread: Dark Souls II

  1. #281
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Τελος και απο 'μενα το παιχνιδι. Προς το τελος εγινε πολυ πιο επικο απο την μετρια (για μενα) αρχη. Κλασσικο ακαταλαβιστικο σεναριο βεβαια

    Μετα το τελευταιο boss μπορω να κανω οτι μου εχει απομεινει η πρεπει να αρχισω νεο profile?

  2. #282

    Default

    http://www.nowgamer.com/news/2302195...pen_atlus.html



    δεν υπαρχει περιπτωση να γινει demon souls 2

    απο κει και περα μονο sequels dark souls 3 να ελπιζεται,οχι οτι εχει και μεγαλη διαφορα βεβαια.Οσο και να λατρευω το Demon Souls,το Dark Souls ειναι μια κλιμακα πιο πανω σε ολα(ισως μονο στο difficulty να υστερει)

  3. #283
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει demon's souls 2 ...απο την Atlus μιας και το IP ανηκει στην Sony. Δεν ειναι καν στο χερι τους ουτε εχουν την παραμικρη σχεση μιας και στο πρωτο ηταν publisher, το παιχνιδι ηταν ετοιμο απλα ανελαβαν να το διανεμουν. Ουτε θα τους ρωτησει κανεις ουτε εχουν την παραμικρη σχεση με το franchise.
    Mε λιγα λογια αν θελει η Sony θα γινει Demon's Souls 2.


  4. #284
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    To πραμα προχωραει καλα με τον μαγο μου.
    Εσφαξα
    Spoiler!

    ευτυχως αποτι βλεπω τα bonfires ειναι σε κοντινα σημεια.παρακατω να υποθεσω θα τα ψαχνουμε με το κυαλι?
    επισης σαν μαγος:
    Spoiler!

    Καλυτερα να βρω το covenant των μαγων να μην μπω σε κανενα ξεκαρφωτο
    Spoiler!

  5. #285
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ε ποιο μποσσ νικησες ρε πες ονομα , περιεγραψε το , ποια κυκλικη αρενα μ λες δε καταλαβα XD
    μη το πω και σου ριξω σποιλερ φοβαμαι XD

    επισης...covenant μαγων?...lol xaxa πολλα θες ρε...δεν υπαρχει XD
    οταν φτασεις στη περιοχη π ειναι ο trainer και αν δεν τον βρεις θα σ πω εγω λολ

  6. #286
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    ε ποιο μποσσ νικησες ρε πες ονομα , περιεγραψε το , ποια κυκλικη αρενα μ λες δε καταλαβα XD
    μη το πω και σου ριξω σποιλερ φοβαμαι XD

    επισης...covenant μαγων?...lol xaxa πολλα θες ρε...δεν υπαρχει XD
    οταν φτασεις στη περιοχη π ειναι ο trainer και αν δεν τον βρεις θα σ πω εγω λολ
    Εκει λιγο παρακατω στην majula νοτια
    Spoiler!


    Τι ρατσισμος ειναι αυτος και δεν εχει κοβεναντ μαγων?οποτε που σκ$^τα να μπω?εναν εχω βρει που μου λεει να μπω εκει
    Spoiler!

    πες μου περιοχη που ειναι ο trainer να εχω τον νου μου!!!
    Last edited by chronohill; 03-04-2014 at 13:17.
    Spoiler!

  7. #287
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    α το πιασα XD στην επομενη περιοχη μετα απο εκεινο το boss ειναι...

    νομιζω οτι σ ειπε να μπεις στο company of champions, ειναι το covenant που ανεβαζει τη δυσκολια του παιχνιδιου

  8. The Following User Says Thank You to the master For This Useful Post:

    chronohill (03-04-2014)

  9. #288
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    α το πιασα XD στην επομενη περιοχη μετα απο εκεινο το boss ειναι...

    νομιζω οτι σ ειπε να μπεις στο company of champions, ειναι το covenant που ανεβαζει τη δυσκολια του παιχνιδιου
    Στο
    Spoiler!
    εφτασα εκει στο bonfire και σημερα θα προχωρησω απο κει...

    Δοξα σοι!επειδη μου περασε απο το μυαλο οτι ειναι αυτο το covenant ειπα "αστο καλυτερα"!καλα εκανα φτιουυυυ....
    Spoiler!

  10. #289
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ναι εκει

    τελεια περιοχη btw

  11. The Following User Says Thank You to the master For This Useful Post:

    chronohill (04-04-2014)

  12. #290

    Default

    παντως ρε σεις, δεν θα πω οτι ειναι πιο ευκολο, αλλα το παιχνιδι σου παρεχει πολλες περισσοτερες ευκολιες απο το προηγουμενο παιχνιδι...bonfires καθε 5 μετρα, να μην εχεις το κινδυνο να χασεις ψυχες...το fast travel...για εμενα ακομα και τα bosses ειναι πολυ πιο ευκολα...βεβαια και πολυ περισσοτερα...αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο.

    Γενικα μου εδωσε την εντυπωση οτι προσπαθησαν να φτιαξουν ενα παιχνιδι που δεν θα απογοητευσει τους νεοφερμενους...εμενα που παιζω τα ds για το σαδισμο τους, δεν μου πολυαρεσε...βεβαια δεν υπαρχει συγκριση με οτιδηποτε αλλο....

  13. #291
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    παντως ρε σεις, δεν θα πω οτι ειναι πιο ευκολο, αλλα το παιχνιδι σου παρεχει πολλες περισσοτερες ευκολιες απο το προηγουμενο παιχνιδι...bonfires καθε 5 μετρα, να μην εχεις το κινδυνο να χασεις ψυχες...το fast travel...για εμενα ακομα και τα bosses ειναι πολυ πιο ευκολα...βεβαια και πολυ περισσοτερα...αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο.

    Γενικα μου εδωσε την εντυπωση οτι προσπαθησαν να φτιαξουν ενα παιχνιδι που δεν θα απογοητευσει τους νεοφερμενους...εμενα που παιζω τα ds για το σαδισμο τους, δεν μου πολυαρεσε...βεβαια δεν υπαρχει συγκριση με οτιδηποτε αλλο....
    Το τερματισες? Στο τελος δυσκολευει πολυ.

  14. #292

    Default

    το τερματισα. ποια περιοχη σε δυσκολεψε? ακομα και η nashandra δεν συγκρινεται με αυτο που περασα για να τερματισω το gwyn...

    γενικα ειναι πολυ χαζο να βαρας κατι με τοξο και αυτος να καθεται ακινητος ενω συνεχιζεις να το βαρας...

  15. #293
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Τελος στις 50 ωρες.Απιστευτη εμπειρια αλλη μια φορα και χαιρομαι που η σειρα διατηρειται σε υψηλα επιπεδα.Αλλη μια φορα τελεια μουσικη στο τελος οπως και στα δυο τελη του demons souls αλλα και του dark souls.

    Οσο προχωρουσα τοσο καλυτερα γινοντουσαν τα level αλλα και τα bosses χωρις παντως να υπαρχει ενας ornstein and smough οπως ειπωθηκε.Το τελικο boss δεν μου αρεσε καθολου ομως.

    Παιξτε ολοι NG+.Εχει αρκετες αλλαγες που δινουν νεο ενδιαφερον ακομα στο lore του παιχνιδιου.

  16. #294
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    το τερματισα. ποια περιοχη σε δυσκολεψε? ακομα και η nashandra δεν συγκρινεται με αυτο που περασα για να τερματισω το gwyn...



    γενικα ειναι πολυ χαζο να βαρας κατι με τοξο και αυτος να καθεται ακινητος ενω συνεχιζεις να το βαρας...
    Δυσκολευτικα αρκετα κυριως στο

    Spoiler!


    Σε γενικες γραμμες παντως δε θα ελεγα οτι το εκαναν πιο ευκολο. Ακολουθει το δρομο των προηγουμενων 2 παιχνιδιων-σε τιμωρει για τα λαθη σου. Παντως θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι τα boss ηταν στην πλειοψηφια τους πιο ευκολα.

  17. #295

    Default

    στο shrine of amana χρησιμοποιησα πολυ το τοξο για τις σπαστικες τυπισες που βαρουσαν απο μακρυα...και το boss πολυ ευκολο

  18. #296
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    τα
    Spoiler!
    πρεπει να φτυσω αιμα για να τα νικησω? πρεπει να
    Spoiler!
    ειμαι και μαγος γαμω το φελεκι μου ποσο να αντεξω σε τοσο κοντινη αποσταση?
    οσο χανεις τελικα οι κοντινοτεροι εχθροι στο bonfire χανονται.επισης με την ενργεια τι γινεται?οταν χανω το humanity μου παραμενει ψηλα αλλα μειωνεται σταδιακα?
    Spoiler!

  19. #297
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    ^^Ναι, πως το καταλαβες μαγος εισαι; Oσο χανεις καθε φορα μειωνεται εως και το 50% της συνολικης ενεργειας που εχεις. Πρεπει να χρησιμοποιησεις human effigy για να μπορει να ξαναγεμισει. Υπαρχει και δαχτυλιδι ομως οπου φορωντας το στην μειωνει εως 20%
    Επισης θα προτεινα να παρεις και κανενα σπαθι και φορα και καμια πανοπλια για κοντινα που θελει καλο physical attack/defence. Για το spoiler
    Spoiler!


    Το petrify μηπως ξερει κανεις πως επηρεαζεται; Υπαρχει attribute στο Adaptability που ανεβαζει το petrify resistance, δεν το εχω πολυ ανεβασει, παιζει ρολο; Υπαρχει περιπτωση να πετρωσω ξαφνικα

    Mπραβο στα παιδια που το τερματισαν, ελπιζω να το τερματισω και εγω καποια στιγμη. Πειτε αν θελετε και με τι class και τι level εισαστε οταν το τερματισατε.
    Last edited by criter; 07-04-2014 at 12:46.

  20. #298
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    ^^Ναι, πως το καταλαβες μαγος εισαι; Oσο χανεις καθε φορα μειωνεται εως και το 50% της συνολικης ενεργειας που εχεις. Πρεπει να χρησιμοποιησεις human effigy για να μπορει να ξαναγεμισει. Υπαρχει και δαχτυλιδι ομως οπου φορωντας το στην μειωνει εως 20%
    Επισης θα προτεινα να παρεις και κανενα σπαθι και φορα και καμια πανοπλια για κοντινα που θελει καλο physical attack/defence. Για το spoiler
    Spoiler!


    Το petrify μηπως ξερει κανεις πως επηρεαζεται; Υπαρχει attribute στο Adaptability που ανεβαζει το petrify resistance, δεν το εχω πολυ ανεβασει, παιζει ρολο; Υπαρχει περιπτωση να πετρωσω ξαφνικα

    Mπραβο στα παιδια που το τερματισαν, ελπιζω να το τερματισω και εγω καποια στιγμη. Πειτε αν θελετε και με τι class και τι level εισαστε οταν το τερματισατε.
    Μαγος με πεταλα!ωραια ξεκαθαριστικαν μερικα πραγματα εκανα και ενα ψαξιμο στο νετ.Εχω το
    Spoiler!
    αλλα πρεπει να θελει αρκετο strength για να το σηκωσω..θα δοκιμασω και το magic weapon εαν κανει δουλεια.το shockwave δεν το εχω εφαρμοσει καπου σωστα για να το δω την πραξη τι κανει...

    Και γω με coop προσπαθουσα να τους φαω αλλα ερχοταν ενας πανιβλακας και δεν συνεργαζομασταν σωστα...οποιος μπορει να βοηθησει να τους φαμε ας πει..

    επισης τσεκαρετε αυτο.το βρηκα πολυ ενδιαφερον:

    Dark Souls 2 Total Lore and Location Breakdown

    Εαν ισχυει-αν και δεν το διαβασα ολο γιατι δεν το εχω ολοκληρωσει το παιχνιδι- θα ειναι τρομερη συνδεση με το 1...οσοι το εχετε ολοκληρωσει πειτε μας πως σας φαινεται αυτο το σεναριο
    Last edited by chronohill; 07-04-2014 at 13:05.
    Spoiler!

  21. #299

    Default

    Sorry για το Offtopic. Chrono, οταν μπορέσεις σβήσε κανένα μήνυμα γτ εισαι full..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  22. #300
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Sorry για το Offtopic. Chrono, οταν μπορέσεις σβήσε κανένα μήνυμα γτ εισαι full..
    Ρε συ πως τολμας να μολυνεις το ιερο αυτο thread αυτου του επους?
    Ban pls

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •