Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 44

Thread: Syberia III

  1. #21
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default




    Release date: December 1st, 2016

  2. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    toninio (05-01-2017)

  3. #22
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default



    Ακομα να καταληξει με την ημερομηνια κυκλοφοριας η Microids. Απο 2015 που ειχανε πει αρχικα πηγε για φετος τον Δεκεμβρη, μετα για το πρωτο τριμηνο του 2017, μετα παλι για τον Δεκεμβρη και συμφωνα με το παραπανω trailer παει παλι για το 2017..

  4. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    toninio (05-01-2017)

  5. #23
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  6. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    ntsmrtz (05-01-2017),toninio (05-01-2017)

  7. #24

    Default

    Όπως περίμενα το The Last Guardian, περιμένω και αυτό (εντάξει, όχι σε τόσο...τεράστιο βαθμό, όσο το άλλο). Suberia 1 και 2, μοναδικά παιχνίδια, πολλές μνήμες, πολλά συναισθήματα. Το φοβάμαι λίγο, γιατί θα έχει διαφορετικό gameplay, αλλά οκ, και μόνο που είναι ο Sokal από πίσω, λέει πολλά. Πρέπει στο μεταξύ να ξαναπαίξω οπωσδήποτε τα 1 και 2, να τα θυμηθώ λίγο.....

  8. #25
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Φρέσκο φρέσκο trailer, αναμένεται Απρίλιο.

    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  9. #26
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  10. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    toninio (21-03-2017)

  11. #27
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    20 μέρες και κάτι έμειναν. Παρ'όλο που μεταφέρεται σε κονσόλες το παιχνίδι, έχω εμπιστοσύνη στην Microids. Να πω την αλήθεια μου έχουν λείψει και λίγο οι γρίφοι και θέλω να πιστεύω θα δυσκολευτούμε, έστω και για λίγο. Θυμήθηκα ότι πριν τα Syberia 1 & 2, είχα παίξει και το Post Mortem που είναι του ίδιου studio. Απίστευτο επίσης παιχνίδι.



    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  12. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    james9 (02-04-2017),toninio (04-04-2017),tsakali GR (02-04-2017)

  13. #28

    Default

    Post Mortem! Κλασικό adventure και αυτό, τί μας θύμισες. Ωραία ιστορία, φοβερή noir ατμόσφαιρα, και δύσκολο σε κάποια σημεία (είχα κολλήσει στο γρίφο με τη ζυγαριά και συμβουλεύτηκα walkthrough).
    Άντε να βγει το Syberia 3, ανυπομονούμε........

  14. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    Gazof (06-04-2017)

  15. #29
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Το Post Mortem ήταν πραγματικά απίστευτο...

    Μετά από λίγο ψάξιμο στις ντουλάπες βρήκα τα διαμάντια που λέγονται Syberia και Syberia 2. Μόνο και μόνο για να μπούμε στο κλίμα, θα τα παίξω πάλι. Το αξίζουν.



    Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	151 
Size:	824.5 KB 
ID:	9819
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  16. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    toninio (07-04-2017)

  17. #30

    Default

    To Post Mortem είναι από τα ελάχιστα παιχνίδια που έκατσα κι έπαιξα δεύτερη φορά. Τώρα για τα Syberia, συγκίνηση και μόνο που είδα αυτή τη μεγάλη φώτο με τις κασετίνες (και τη μορφή του Oscar πλάι στην Kate). Eίχε βγάλει εκδόσεις το Pc Master με τα δυο παιχνίδια; Κρίμα, μου ξέφυγε, και θα ήθελα να τις έχω.
    Κι εγώ αυτές τις μέρες στην ίδια φάση είμαι. Ξαναβάζω να τα ξαναπαίξω, για να ετοιμαζόμαστε και για το 3......

  18. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    Gazof (07-04-2017)

  19. #31
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ωραιο το post mortem αλλα νομιζω το 2o μερος της τριλογιας το still life ηταν καλύτερο



  20. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (11-04-2017),toninio (20-04-2017)

  21. #32
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  22. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Gazof (19-04-2017),toninio (20-04-2017)

  23. #33

    Default

    To Still Life οντως θεωρείται από τα καλύτερα adventures που έχουν βγει και είναι μία από τις εκκρεμότητες που έχω. Ελπίζω να καταφέρω να το παίξω κάποτε.
    Στο μεταξύ, θέλω οπωσδήποτε ρε γμτ να παίξω πρώτα και να θυμηθώ τα Syberia 1&2, όπως λέγαμε, αλλά δεν βλέπω να προλαβαίνω ως τις 25 που κυκλοφορεί το 3. Μάλλον θα το πάρω day one και θα περιμένω ώσπου να τελειώσω και το δεύτερο.....

  24. #34

    Default

    Εγω παντως το βλεπω Αμεσα Διαθεσιμο σε αρκετα καταστηματα
    https://www.skroutz.gr/s/9855263/Syb...rase=syberia+3

  25. #35
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Ήρθε η στιγμή. Ελπίζω να είναι ένα ακόμα αλήστου μνήμης δημιούργημα του Sokal...



    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  26. #36

    Default

    Φίλε (και όποιος άλλος τυχόν το ξεκίνησε), οι εντυπώσεις ως τώρα τί λένε; Δεν το πήρα ακόμα, σίγουρα θα γίνει, αλλα αφενός ήθελα να ξαναπαίξω τα 2 πρώτα και δεν το έχω καταφέρει ακόμα, κι αφετέρου παίζω αυτή την εποχή ένα δυο άλλα παιχνίδια, που δεν θέλω να τα διακόψω. Είδα κάποια reviews που με προβληματισαν, αλλά αυτό ίσως να μην σημαίνει και τίποτα. Ελπίζω κι εγώ να φανεί αντάξιο των προκατόχων του...........

  27. #37
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Προς το παρον εχει παρει πολυ κακες κριτικες...


  28. #38

    Default

    Συνηθως οταν κοινο και κριτικοι συμφωνουν(σπανιο βεβαια αυτο)δεν ειναι καλα νεα για το παιχνιδι και γιαυτο το λογο και δεν υπαρχει και συμμετοχη/ενδιαφερον στο παρον θεμα
    http://www.metacritic.com/game/pc/syberia-3

    οποιον τον ενδαιφερει παρολα αυτα το παιχνιδι ας περιμενει να πεσει η τιμη του στα 20ευρω.

  29. #39
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Παιδιά το παιχνίδι όλες αυτές τις μέρες έχω καταφέρει να το παίξω ένα μισάωρο και αν.. κάνω και δεύτερη δουλειά κάποια απογεύματα (και σχετικά βαριά δουλειά, εγκαταστάσεις κλιματιστικών κλπ) και δεν έχω κουράγιο ούτε το PS button να πατήσω όταν γυρνάω σπίτι βράδυ. Σήμερα όμως θα παίξω. Είναι πολύ νωρίς να το κρίνω, αλλά αυτό το μισάωρο που έχω δει, δεν έχει καμία σχέση με το μαγικό κλίμα και το feeling του πρώτου μισάωρου του πρώτου Syberia, στο Valedilene..

    Το παιχνίδι με το που ξεκίνησε (αφού έκανε update 14GB!), πάνω από ένα λεπτό δεν είχε που έπαιζε, κατάφερε και ζόρισε την κονσόλα. Σε κανένα παιχνίδι που έχω παίξει δεν την έχω ακούσει να ζορίζεται τόσο. Μιλάμε τώρα ότι πρέπει να είχαν περάσει καμιά 40άρα δευτερόλεπτα που είχε ξεκινήσει και η κονσόλα νόμιζα θα εκραγεί. Τα frame drops είναι άλλη ιστορία που για τα γραφικά του παιχνιδιού τα θεωρώ αδικαιολόγητα να υπάρχουν. Ξαναλέω όμως, είναι πολύ νωρίς και ελπίζω ότι θα υπάρξει κάτι στην πορεία που θα μου κάνει το κλικ. Το gameplay για την ώρα το θεωρώ απλώς ok, δεν με έχει προβληματίσει, αλλά πρέπει να το συνηθίσω και άλλο. Αν τελικά σήμερα καταφέρω και παίξω αρκετά, θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις.

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Συνηθως οταν κοινο και κριτικοι συμφωνουν(σπανιο βεβαια αυτο)δεν ειναι καλα νεα για το παιχνιδι και γιαυτο το λογο και δεν υπαρχει και συμμετοχη/ενδιαφερον στο παρον θεμα
    http://www.metacritic.com/game/pc/syberia-3

    οποιον τον ενδαιφερει παρολα αυτα το παιχνιδι ας περιμενει να πεσει η τιμη του στα 20ευρω.
    Η νηνεμία στο thread εδώ δεν οφείλεται σε αυτό που λες, στις κριτικές, καθώς υπήρχε και πριν από αυτές. Οφείλεται καθαρά στο ότι το Syberia 3 απευθύνεται ξεκάθαρα σε casual κοινό και στους νοσταλγούς. Η πλειοψηφία του φόρουμ εδώ είναι hardcore, αναμενόμενη η συμμετοχή και το ενδιαφέρον.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  30. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    toninio (09-05-2017)

  31. #40

    Default

    Ναι φίλε, εννοείται, με την ησυχία σου, μην σε αγχώσουμε. Πού να βρεθεί χρόνος για άνετο gaming αυτήν την εποχή κι έτσι όπως είναι τα οικονομικά μας; Όποτε έχεις χρόνο και διάθεση, γράψε μια δυο εντυπώσεις, αλλά και αυτά που ήδη έγραψες είναι μία χαρά. Αναμενόμενο για εμένα να μην υπάρχει η μαγεία των προκατόχων του (ειδικά του Syberia 1, όπως αναφέρεις. Το ξαναξεκίνησα πρόσφατα και ξαναείδα το opening......εντάξει, θησαυρός....). Άλλαξε το gameplay, δεν υπάρχουν πια προφανώς τα hand made γραφικά από πίσω, σαν πίνακας, του Sokal, κι αυτό αλλάζει εντελώς την όλη αίσθηση. Μακάρι να έχει πράγματα να δώσει πάντως......

  32. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    Gazof (09-05-2017)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •