Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 361 to 380 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #361

    Default

    οχι δεν αρπαχτηκα προς θεου,ο γραπτος λογος βλεπεις! βλεπεις τι γραφει καποιος αλλα δεν βλεπεις το υφος που τα λεει. σιγα μην αρπαχτουμε για την καθε bioware εκει εξω,χεστηκαμε κιολας.
    ωστοσο κ γω αυτο βλεπω που λες,ισα ισα θα βγουν...γιατι εχει απογοητευτει ενα μεγαλο μερος του κοσμου τους.

  2. #362
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν έχω παίξει κάποια από τα προηγούμενα παιχνίδια και το Andromeda το είχα στα υπόψιν αν βρεθεί χρόνος. Απ'ότι φαίνεται δεν λέει και πολλά σαν παιχνίδι οπότε λογικά θα το προσπεράσω.
    Πάντως σε αυτό που ανέφερε ο Χρήστος πως το θεωρεί έκτρωμα αλλά θέλει να το πάρει στα 20€ δεν το καταλαβαίνω. Καταλαβαίνω να μην θεωρείς πως ένα παιχνίδι αξίζει 60-70€ και το βρίσκω λογικό. Και εγώ ελάχιστα παιχνίδια θα πάρω Day One.
    Αλλά αν θεωρούσα ένα παιχνίδι έκτρωμα δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να ασχοληθώ μαζί του. Ειδικά με τόσα καλά παιχνίδια που έχουν κυκλοφορήσει και με το ζόρι προλαβαίνουμε να τα παίξουμε.
    Για να μην παρεξηγηθώ από τον Χρήστο. Δεν κάνω καμία επίθεση προς το μέρος του, απλά μου γεννήθηκε αυτή η απορία διαβάζοντας το post του.
    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Fulgore (21-03-2017)

  4. #363

    Default

    μεχρι να παει 20 ευρω μιχαλη θα εχει πατσαριστει 200 φορες,οποτε κατι θα εχουν διορθωσει μεχρι τοτε.

  5. #364

    Default

    Δυστηχως για να λαβουν εταιρειες τετοιου μεγεθους ηχηρο μνμ απο τους καταναλωτες,αυτο μονο μεσω των πωλησεων μπορει να γινει κυριως.Και χαμηλες πωλησεις=''πατωσει''=ζημιες.

  6. #365

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    μεχρι να παει 20 ευρω μιχαλη θα εχει πατσαριστει 200 φορες,οποτε κατι θα εχουν διορθωσει μεχρι τοτε.
    Τα patch θα βελτιωσουν(οσο μπορουν)τα τεχνικα θεματα του παιχνιδιου. Τα υπολοιπα βασικα θεματα ομως οπως διαλογοι,χαρακτηρες,επιλογες και γενικα οτι αφορα την ιστορια του δεν θα βελτιωθουν με patch.

  7. #366

    Default

    το ξερω. γι'αυτο κ θα δωσω ενα 20ρικο κ τπτ παραπανω. οσο κ εκτρωμα να ειναι στα physics κ τα υπολοιπα που αναφερες,το gameplay του κατι θα λεει,δε μπορει!

  8. #367
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εγω θα περιμενω πάντως να το παιξει καποιος και να μας πει την γνωμη του εδω και μετα ίσως καλοκαιρακι παω για αγορα αν τελικα δεν ειναι τοσο χαλι.

  9. #368
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εγω παλι απο αυτα που εχω δει/διαβασει δεν εχω συμπερανει οτι το παιχνιδι ειναι εκτρωμα η σκουπιδι. Απλα εχει θεματα και μαλιστα καποια ειναι σοβαρα για το ειδος του.
    Επισης παιζει τεραστιο ρολο η αναμονη που υπηρχε για το παιχνιδι και το ποσο εχει αγαπησει ο κοσμος το franchise. Η απογοητευση σε τετοιες περιπτωσεις πολλαπλασιαζεται και οδηγει σε καποιες υπερβολες στην κριτικη.
    Το σιγουρο ειναι οτι εχει θεματα και μ'αυτα και εκεινα απο εκει που ηταν πρωτο παιχνιδι στη λιστα μου μαζι με το horizon βλεπω να το παιρνω καλοκαιρι που θα εχει πατσαριστει κα θα εχει πεσει η τιμη του. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην ασχοληθω παντως, θα ηθελα να δωσω μια ευκαιρια στο αγαπημενο μου franchise της προηγουμενης γενιας.



  10. #369
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ πολυ καλα τα λες, συμφωνω 100%.

    Περα απο ολα τα αλλα θεματα που υπαρχουν, το παιχνιδι φαινομενικα πρεπει να εχει χειροτερο framerate στο Pro απο οτι στο PS4. (δεν υπαρχει καν η επιλογη 1080ρ οπως ειχαν υποσχεθει)

  11. #370
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το έχει βρει κανείς σε κανένα μαγαζί; Το δίνει κανένας απο σήμερα;

  12. #371
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ούτε επιλογή έχει για 1080 και το frame rate φαίνεται απαράδεκτο. Τώρα είναι frame pacing, είναι screen tearing εγώ δεν ξέρω, το μόνο που ξέρω είναι ότι κολλάει και είναι το χειρότερο σε frame παιχνίδι που έχω παίξει στο ps4 pro

  13. #372

    Default

    Τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα μεσω των σελιδων που εχουν στο facebook ενημερωνουν για το ποτε φαιρνουν τα παιχνιδια νωριτερα.(απο τους λιγους λογους που αξιζει να εχει καποιος facebook απο πλευρας ενημερωσης οσον αφορα το gaming)

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    captainjacko (22-03-2017)

  15. #373
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Το έχει βρει κανείς σε κανένα μαγαζί; Το δίνει κανένας απο σήμερα;
    Εγώ το πήρα, είναι στο PS4 και κατεβάζω το patch.

    Θα σας έχω εντυπώσεις αύριο.

    May the reality distortion field be with me, and I like this game after all.

  16. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    tsakali GR (23-03-2017)

  17. #374
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Εγώ το πήρα, είναι στο PS4 και κατεβάζω το patch.

    Θα σας έχω εντυπώσεις αύριο.

    May the reality distortion field be with me, and I like this game after all.
    Βάλε και ένα trollface μαζί με το μήνυμά σου
    Βρε η ερώτηση ήταν αν ξέρει κανείς κανα μαγαζί που να το δείνει απο σήμερα οπότε δεν μου έγραφες και απο που το πήρες;

    Όπως και να έχει μάλλον δεν θα το πάρω άμεσα τελικά...

  18. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    panos74gr (22-03-2017)

  19. #375
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Βάλε και ένα trollface μαζί με το μήνυμά σου
    Βρε η ερώτηση ήταν αν ξέρει κανείς κανα μαγαζί που να το δείνει απο σήμερα οπότε δεν μου έγραφες και απο που το πήρες;

    Όπως και να έχει μάλλον δεν θα το πάρω άμεσα τελικά...
    Έχεις μήνυμα

  20. #376
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Το πήρα σήμερα απο το Αστρον (Αχαρναί) και παίζω κοντα κανα 3ωρο αλλα το πάω αργά.

    Μεχρι τώρα εντυπωσεις.

    Η κινήσεις των χειλιών στα πρόσωπα στην αρχή φαίνεται χάλια αλλα το συνηθίζεις. Ή μάλλον το αγνοείς. Είμαι άτομο που κάτι τέτοιο του χαλάει την ροή και το immersion αλλα για κάποιο λόγο το γεγονος οτι παίζω Mass Effect δεν με αφήνει να χαλαστώ. Δεν συμβαίνει πάντα και σε όλους αλλα δεν είναι bug. Απλα κάναν προχειρο δουλειά σε μερικά σημεία σε face capturing και τοποθετηση του στο παιχνίδι.

    Το στορυ φαίνεται ενδιαφέρον αλλα δεν έχω ακουμπήσει ούτε το 1/100000000 της ιστορίας ακόμα.

    Για γραφικά δεν μπορώ να μιλήσω ακόμα γιατί είμαι πολύ αρχή και δεν έχω δεί πολλους κόσμους για να κάνω σύγκριση αλλα φαίνονται αρκετά καλα.

    Δεν έχει συχνά framerate, μπορώ να πώ σπάνια αλλα το καταλαβαίνεις και θα είναι το πολύ για 1-2 δευτερόλεπτα.

    Το σύστημα μάχης και το A.I αρκετά καλο.

    Είδα κάποια Bugs στα npcs , πχ σε διάλογο μια τύπισα απο το crew μου είχα τα χέρια διάπλατα ανοιχτά χωρίς λόγο.

    Γενικά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου και σαν φαν της σειράς αλλα και σαν αυτούσιο παιχνίδι.

    Δεν είναι Mass Effect 3 απο πλευράς immersion αλλα είναι αξιοπρεπέστατο.
    Και ξαναλέω, είμαι πολύ αρχή ακόμα..




  21. The Following 2 Users Say Thank You to Omega For This Useful Post:

    Melnibonian (24-03-2017),tsakali GR (23-03-2017)

  22. #377
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κάθισα και είδα κάποια gameplay videos.
    Εγώ παιδιά που δεν έχω παίξει κανένα ME δεν είδα κάτι στο παιχνίδι που να με "χαλάσει". Αντίθετα φαίνεται ωραίο παιχνίδι.
    Δεν ξέρω βέβαια αν είχα την ίδια άποψη αν είχα παίξει τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς.
    Spoiler!

  23. #378
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Το πήρα σήμερα απο το Αστρον (Αχαρναί) και παίζω κοντα κανα 3ωρο αλλα το πάω αργά.

    Μεχρι τώρα εντυπωσεις.

    Η κινήσεις των χειλιών στα πρόσωπα στην αρχή φαίνεται χάλια αλλα το συνηθίζεις. Ή μάλλον το αγνοείς. Είμαι άτομο που κάτι τέτοιο του χαλάει την ροή και το immersion αλλα για κάποιο λόγο το γεγονος οτι παίζω Mass Effect δεν με αφήνει να χαλαστώ. Δεν συμβαίνει πάντα και σε όλους αλλα δεν είναι bug. Απλα κάναν προχειρο δουλειά σε μερικά σημεία σε face capturing και τοποθετηση του στο παιχνίδι.

    Το στορυ φαίνεται ενδιαφέρον αλλα δεν έχω ακουμπήσει ούτε το 1/100000000 της ιστορίας ακόμα.

    Για γραφικά δεν μπορώ να μιλήσω ακόμα γιατί είμαι πολύ αρχή και δεν έχω δεί πολλους κόσμους για να κάνω σύγκριση αλλα φαίνονται αρκετά καλα.

    Δεν έχει συχνά framerate, μπορώ να πώ σπάνια αλλα το καταλαβαίνεις και θα είναι το πολύ για 1-2 δευτερόλεπτα.

    Το σύστημα μάχης και το A.I αρκετά καλο.

    Είδα κάποια Bugs στα npcs , πχ σε διάλογο μια τύπισα απο το crew μου είχα τα χέρια διάπλατα ανοιχτά χωρίς λόγο.

    Γενικά δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου και σαν φαν της σειράς αλλα και σαν αυτούσιο παιχνίδι.

    Δεν είναι Mass Effect 3 απο πλευράς immersion αλλα είναι αξιοπρεπέστατο.
    Και ξαναλέω, είμαι πολύ αρχή ακόμα..
    ara malon i alagi mixanis grafikon ixe arnitikes epiptosis?
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  24. #379
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    ara malon i alagi mixanis grafikon ixe arnitikes epiptosis?
    Δεν ξέρω μωρε Γιώργο. Απλά βλέποντας την δουλειά που έκαναν στο Horizon και στα προηγούμενα Mass Effect, νιώθω οτι αυτό στο θέμα του face capture βγήκε πριν το πρώτο Mass Effect.

    Ξαναλέω όμως, δεν είναι απο τους παράγοντες που θα σε χαλάσουν στο παιχνίδι ώστε να μην το αγοράσεις/παίξεις.
    Απλά σου κάνει λίγο εντύπωση στην αρχή.
    Περίεργο βηματισμό ή τρέξιμο λες και έχουν πόδια απο κοτόπουλο ( οπως είδα σε μερικά βίντεο στο youtube) δεν συνάντησα πουθενά μεχρι τώρα. Αυτά νομίζω πως ήταν απο την Alpha του παιχνιδιού.




  25. #380
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Hell yeah!!

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_4387.jpg 
Views:	38 
Size:	549.6 KB 
ID:	9782
    Last edited by Nerven; 23-03-2017 at 18:53.

  26. The Following User Says Thank You to Nerven For This Useful Post:

    tsakali GR (23-03-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •