Page 16 of 25 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast
Results 301 to 320 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #301
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ To ειδα αλλα το θεωρω κλασσικη υπερβολη Gaf... τα εχουν βαλει πολυ ασχημα με την παρτη της Bioware εδω και πολυ καιρο, μοιαζει σαν να περιμενουν πως και πως να αρπαξουν την ευκαιρια για κραξιμο. Τσουρεκια μας τα εχουν κανει για τους χαρακτηρες λες και δεν μπορουν να φτιαξουν τους δικους τους ή τελωσπαντων τους ειναι τοσο δυσκολο να ξεπερασουν το γεγονος οτι υπαρχουν και ασχημες γυναικες στο συμπαν του ΜΕ...

    Τωρα εδω ναι τα ματια εχουν ενα θεματακι downgrade, αλλα εχουν εστιασει εκει και μονο... εγω βλεπω upgrades στα υπολοιπα σημεια οπως textures shaders κλπ.

    Ειναι υπερβολικοι.

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (16-03-2017)

  3. #302
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Μας λεει αν τα sidequests ειναι οπως τα Hinterlands του DAI, που ηταν απλα παρε ενα log και πηγαινε κατι σε καποιον ή μαζεψε κατι απο καπου και στο τελος σου δινω αλλο ενα log? Γιατι αν ειναι τετοια quests να τα βρασουμε. (ξερω οτι το παιχνιδι θα εχει side quests με ουσια, το θεμα ειναι να δουμε εαν εχει και side quests που ειναι ανουσια).
    Val,λεει αυτό... though I haven’t seen any filler yet.

    που για μένα σημαίνει το αντίθετο του hinterlands.

  4. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (15-03-2017)

  5. #303
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Val,λεει αυτό... though I haven’t seen any filler yet.

    που για μένα σημαίνει το αντίθετο του hinterlands.
    AΨΟΓΑ! Kαι filler να ειναι δεν εχω θεμα απλα να εχω μια αλληλεπιδραση με τα quests να μου μιλαει καποιος εστω και τυπικα οχι να παιρνω ενα log και να μου δινουν αλλο ενα στο τελος.

  6. #304
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @tsakali: Σεβαστό φίλε οτι προτιμάς να "καταναλώσεις" αλλιώς το χρόνο σου. Η αλήθεια είναι οτι σύντομα θα αλλάξουν τα πράγματα για εμένα και δεν θα μπορώ να παίζω όσο θα θέλω, οπότε όσο προλαβαίνω το προσπαθώ - βέβαια και πάλι οι ώρες που παίζω τώρα καμμία σχέση με τις ώρες που έπαιζα παλιά.

    @obione: Speed run = ξεπέτα για εμένα. Τέτοια παιχνίδια όχι μόνο ξεπέτα δεν πρέπει να τα κάνουμε αλλά imo πρέπει να τα λιώνουμε. Οπότε καλά τα λες και εσύ (και το play το δικό μου μόνο ξεπέτα δεν το λες... κοντεύω τις 60 ώρες ). Μου κάνει εντύπωση βέβαια που ξεκίνησες και horizon και Zelda μαζί. Δεν ψιλοχάνεις το immersion έτσι;

  7. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    tsakali GR (16-03-2017)

  8. #305
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ καταθληψη τα σχολια απο τα previews ρε παιδια... γιατι ετσι; Ποσο λαθος μπορει να εχουν; Συνεχεια εχω στο μυαλο μου οτι ειναι υπερβολες αλλα με αυτα που διαβαζω τις τελευταιες ωρες αρχιζει και με επηρεαζει η ολη φαση...


  9. #306
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    @tsakali: Σεβαστό φίλε οτι προτιμάς να "καταναλώσεις" αλλιώς το χρόνο σου. Η αλήθεια είναι οτι σύντομα θα αλλάξουν τα πράγματα για εμένα και δεν θα μπορώ να παίζω όσο θα θέλω, οπότε όσο προλαβαίνω το προσπαθώ - βέβαια και πάλι οι ώρες που παίζω τώρα καμμία σχέση με τις ώρες που έπαιζα παλιά.

    @obione: Speed run = ξεπέτα για εμένα. Τέτοια παιχνίδια όχι μόνο ξεπέτα δεν πρέπει να τα κάνουμε αλλά imo πρέπει να τα λιώνουμε. Οπότε καλά τα λες και εσύ (και το play το δικό μου μόνο ξεπέτα δεν το λες... κοντεύω τις 60 ώρες ). Μου κάνει εντύπωση βέβαια που ξεκίνησες και horizon και Zelda μαζί. Δεν ψιλοχάνεις το immersion έτσι;
    Οχι ακριβως.. Βασικα ειναι η πρωτη φορα που το κανω αλλα δεν γινοταν διαφορετικά.
    Ειναι τοσο έντονα και τα δυο παιχνιδια (για μενα και τα δυο κατάφεραν απλα να με βυθίσουν μεσα στον κοσμο τους) που τα παω εναλλάξ.. Σημερα horizon αυριο Zelda σαν επεισόδια απο σειρα ενα πράμα.. (What??? Ok I am weird..)

    @valkyre πολλα πραγματα δυστηχώς ακούγονται.
    Ενα που ηρθε στα αυτια μου ειναι οτι το σεναριο δεν φτανει με την καμια την ορίτζιναλ τριλογία... Αν ειναι αλήθεια ειναι όντως μεγαλο θεμα..
    Δεν ξερω αλλα φυσικα και θα περιμενω να κυκλοφορήσει πρωτα..
    Last edited by obione; 16-03-2017 at 06:31.

  10. #307
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ντάξει, το έχουν διαλύσει στο gaf το παιχνίδι.


    A Compilation of Hilarious Animations in Mass Effect Andromeda



    https://my.mixtape.moe/meplxn.mp4

    Έλιωσα με αυτό!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    spartan (16-03-2017),teras1 (18-03-2017)

  12. #308

    Default



    το ξερω οτι εχω καταντησει κουραστικος αλλα θα το ξαναπω. Η νεα ΕΑ bioware δεν εχει καμια σχεση με τη εταιρεια του πρωτου και δευτερου mass effect. Εχουν φυγει ολοι σχεδον. Δεν λεω οτι το παιχνιδι θα ειναι κακο, απλα θα ειναι λιγο διαφορετικο. Υποψιαζομαι οτι τη μεγαλυτερη διαφορα θα τη δουμε στη ποιοτητα της γραφης/ιστορια/χαρακτηρες κτλ. Δεν εχουν ολοι το ταλεντο να δημιουργουν χαρακτηρες και ιστοριες σαν αυτους στο me2...

  13. The Following 5 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    captainjacko (16-03-2017),Leon_DiZ (16-03-2017),Nikoladim (16-03-2017),spartan (16-03-2017)

  14. #309
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι τραγικη η κατασταση παιδια. Τοσο χαλια δεν ηταν ποτε τα πραγματα με την Bioware. Το DAI οπως ειπα το θεωρω ενα πολυ καλο παιχνιδι. Δεν ξερω αν η ΕΑ φταιει και το ΜΕ2 επι ΕΑ εποχης βγηκε.

    Αυτο που ξερω ειναι οτι τα σκατωσανε σε τρελο βαθμο απο οτι διαβαζω και βλεπω. Τουλαχιστον στις πρωτες ωρες. Ομως τα θεματα που αναφερονται, δεν ειναι θεματα πρωτων ωρων, ειναι βασικα στοιχεια του παιχνιδιου.

    Οι χαρακτηρες ειναι αψυχοι εντελως. ΑΨΥΧΟΙ. Τα ματια τους ειναι ΝΕΚΡΑ. Οι ηθοποιοι διαβαζουν τις ατακες σαν ρομποτ, οχι σαν ανθρωποι. Οι δε ατακες ειναι πραγματικα για κλαματα... ποιος εκατσε και σκεφτηκε ατακες οπως: "MY FACE IS TIRED" και εγκριθηκαν να μπουν στο τελικο παιχνιδι????? Ουτε μαιμου δεν θα εγραφε τοσο ασχημα...

    Μετα οι χαρακτηρες κινουνται σαν ψευτικες κουκλες.

    Ειναι τοσο awkward η ολη φαση....

    Εχουμε την Guerilla που δεν εχει φτιαξει ποτε 3rd person παιχνιδι και με την πρωτη της αποπειρα βγαζει αυτο το animation:

    Kαι η Bioware ειναι ακομα εδω:



    Τι να πω πραγματικα... ευχομαι σε ενα θαυμα??

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (16-03-2017)

  16. #310
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πολυ καταθληψη τα σχολια απο τα previews ρε παιδια... γιατι ετσι; Ποσο λαθος μπορει να εχουν; Συνεχεια εχω στο μυαλο μου οτι ειναι υπερβολες αλλα με αυτα που διαβαζω τις τελευταιες ωρες αρχιζει και με επηρεαζει η ολη φαση...
    Τί έχουμε διαβάσει Val; Εν συντομία;

    Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα!

    Πάντως και γω δεν θα έχω τελειώσει το Horizon (εννοείται θα το τελειώσω με την ησυχία μου πρώτα)


  17. #311
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Τί έχουμε διαβάσει Val; Εν συντομία;

    Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα!

    Πάντως και γω δεν θα έχω τελειώσει το Horizon (εννοείται θα το τελειώσω με την ησυχία μου πρώτα)

    Καλό combat. Κακό UI, writing, χαρακτήρες, animation, character creator.. Αυτά ακούγονται από διάφορους.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    tonybsg (16-03-2017)

  19. #312
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξέχασες το Voice Acting Λεωνίδα...

    Απλά δείτε αυτό το mini video (22 secs)
    https://webmshare.com/Dm0Nz

    Είμαι ειλικρινά πολύ στεναχωρημένος
    Τόσα χρόνια περιμέναμε και τελικά θα πάρουμε αυτό το παιχνίδι σαν αποτέλεσμα;;;

  20. #313
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #314
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post


    το ξερω οτι εχω καταντησει κουραστικος αλλα θα το ξαναπω. Η νεα ΕΑ bioware δεν εχει καμια σχεση με τη εταιρεια του πρωτου και δευτερου mass effect. Εχουν φυγει ολοι σχεδον. Δεν λεω οτι το παιχνιδι θα ειναι κακο, απλα θα ειναι λιγο διαφορετικο. Υποψιαζομαι οτι τη μεγαλυτερη διαφορα θα τη δουμε στη ποιοτητα της γραφης/ιστορια/χαρακτηρες κτλ. Δεν εχουν ολοι το ταλεντο να δημιουργουν χαρακτηρες και ιστοριες σαν αυτους στο me2...
    Ποσο μαλλον απο την εταιρεια που εφτιαξε τα BG / Kotor 1. To τελευταιο πραγματικα καλο παιχνιδι και για μενα ηταν το ME2.

    - - - Updated - - -

  22. #315
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω παλινδρομω σε μια πολυ περιεργη κατασταση ως τρελος φαν του franchise (παιζει να εχω παιξει 14 φορεσ το ΜΕ2 και καμμια 10αρια το 3).

    Ειμαι λοιπον σε φαση που την μια ειμαι απογοητευμενος και εκνευρισμενος και την αλλη στιγμη σκεφτομαι οτι ισως ολα αυτα εινια μεμονωμενα περιστατικα, οτι δεν αντικατοπτριζουν την πραγματικη/συνολικη εικονα της ποιοτητας του τιτλου και οτι δεν μπορει αν ειναι τοσο κακο καθολη την διαρκεια του.

    Τωρα αυτο λεγεται denial? Wishful thinking? Δεν ξερω... το μονο που ξερω ειναι οτι περιμενα αυτο το παιχνιδι παρα πολυ καιρο, και θελω να ειναι καλο... ισως ενα day 1 patch μπορεσει να σουλουπωσει καποια πραγματα οπως τα ματια για πχ...

  23. #316
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω παλινδρομω σε μια πολυ περιεργη κατασταση ως τρελος φαν του franchise (παιζει να εχω παιξει 14 φορεσ το ΜΕ2 και καμμια 10αρια το 3).

    Ειμαι λοιπον σε φαση που την μια ειμαι απογοητευμενος και εκνευρισμενος και την αλλη στιγμη σκεφτομαι οτι ισως ολα αυτα εινια μεμονωμενα περιστατικα, οτι δεν αντικατοπτριζουν την πραγματικη/συνολικη εικονα της ποιοτητας του τιτλου και οτι δεν μπορει αν ειναι τοσο κακο καθολη την διαρκεια του.

    Τωρα αυτο λεγεται denial? Wishful thinking? Δεν ξερω... το μονο που ξερω ειναι οτι περιμενα αυτο το παιχνιδι παρα πολυ καιρο, και θελω να ειναι καλο...
    Θα το πάρεις day one Val?
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #317
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Θα το πάρεις day one Val?
    Αν με ρωταγες εχθες η απαντηση ηταν ναι. Αυτη τη στιμγη ομως θα περιμενω τα reviews στις 20/3. Τωρα ειμαι πολυ μπερδεμενος και φορτισμενος οποτε οποιαδηποτε αλλη απαντηση και να σου δωσω ψεμα θα ειναι...

  25. #318
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω πιστευω θα ζησουμε μια περιπτωση Gears 4. Ενα παιχνιδι που επρεπε να συνεχισει μια καταπληκτικη τριλογια , με hype , γενικα πολυ καλο σαν παιχνιδι του genre αλλα οχι ανταξιο του ονοματος του.

    Θες την απουσια -αναγκαστικα- του αρχικου καστ ? Θες οτι οτι ειχε να δωσει η τριλογια το ειχε δωσει κ δεν υπηρχε λογος να συνεχισει? Ε τελικα αποδειχτηκε κατωτερο των προσδοκιων για ολους τους φαν εκτος απο αυτους που δεν ειχαν επαφη και ξεκινησαν απο το 4.

    Εμενα ηδη δε με τραβαει το Andromeda, πιο πολυ νοσταλγικα θα το πιασω αλλα αμφιβαλλω αν θα μου δωσει τα συναισθηματα και το στορυ των πρωτων 3.

    Spoiler!

  26. #319
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Φαίνονται εντελώς άψυχοι οι χαρακτήρες...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. #320
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Εγω πιστευω θα ζησουμε μια περιπτωση Gears 4. Ενα παιχνιδι που επρεπε να συνεχισει μια καταπληκτικη τριλογια , με hype , γενικα πολυ καλο σαν παιχνιδι του genre αλλα οχι ανταξιο του ονοματος του.

    Θες την απουσια -αναγκαστικα- του αρχικου καστ ? Θες οτι οτι ειχε να δωσει η τριλογια το ειχε δωσει κ δεν υπηρχε λογος να συνεχισει? Ε τελικα αποδειχτηκε κατωτερο των προσδοκιων για ολους τους φαν εκτος απο αυτους που δεν ειχαν επαφη και ξεκινησαν απο το 4.

    Εμενα ηδη δε με τραβαει το Andromeda, πιο πολυ νοσταλγικα θα το πιασω αλλα αμφιβαλλω αν θα μου δωσει τα συναισθηματα και το στορυ των πρωτων 3.
    Εμενα καθολου δεν με απασχολει το γεγονος οτι δεν υπαρχουν παλιοι χαρακτηρες ή συνεχεια της ιστορια του Σεπαρντ. Ισα ισα που θεωρω πολυ σωστη κινηση την μετακινηση σε εναν νεο γαλαξια που εχουμε καινουργια πραγματα να γνωρισουμε.

    Επισης δεν θα απογοητευτω εαν το παιχνιδι ειναι 1 ακομα και 2 σκαλια κατω απο αυτο που ηταν η αρχικη τριλογια. Οκ δεν γινεται παντα να πετυχαινει το γλυκο, δεν θα σκεφτομαι το ΜΕ2 και θα λεω "αχ κριμα που δεν ειναι σαν και αυτο".

    Οποτε και απλα πολυ καλο να ειναι εγω θα περασω καλα.

    Το προβλημα μου ειναι αν τελικα θα καταφερει να ειναι εστω 1-2 σκαλια κατω και οχι 20....

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •