Page 17 of 25 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast
Results 321 to 340 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #321
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος
    Last edited by Nikoladim; 16-03-2017 at 14:21.

  2. #322
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Είμαι σε media blackout για το παιχνίδι, δεν έχω δει τίποτε από αυτά που βγήκαν τον τελευταίο μήνα και πραγματικά μου έχετε δημιουργήσει μεγάλη ανυσυχία με αυτά που διαβάζω.

    Πραγματικά πιστεύω ότι η Bioware το έχει με το World building και τους χαρακτήρες και στο Inquisition έκαναν πολύ καλή δουλειά σε αυτό, τόσο η γραφή όσο και το voice acting. Το Andromeda το έχει κάνει από ότι κατάλαβα καινούργια ομάδα μιας και η ομάδα του DA δουλεύει το επόμενο DA (το καλό που τους θέλω) και η παλιά ομάδα του ME δουλεύει στο νέο IP. Παρόλα αυτά περίμενα ότι θα έχουν επιλέξει κόσμο που μπορέι να γράψει καλά και να δημιουργήσει ωραίους χαρακτήρες.

    Πραγματικά ελπιζω να είναι αυτές οι πρώτες εντυπώσεις μόνο και το παιχνίδι τουλάχιστον ως προς το στόρυ και τους χαρακτήρες να στρώνει.

  3. #323
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Πολυ απογοητευτικα ολα αυτα που βλεπουμε και διαβαζουμε
    Υστερα απο τοσα χρονια αναμονης δυσκολευομαι ακομα να πιστεψω οτι αυτο που βλεπουμε ειναι Mass Effect
    Δεν διορθωνονται τα παντα με ενα patch , μπορεις να διορθωσεις τα ματια και πολλα glitch στο παιχνιδι η χαζομαρα ομως γενικα δεν διορθωνεται με τιποτα
    Αυτο που βλεπουμε στα video ειναι πραγματικα φαρσοκωμωδια , αν αυτη η ομαδα που επελεξαν τους πηρε τοσα χρονια για να μας παρουσιασουν αυτο το αποτελεσμα
    τοτε τα λογια ειναι περιτα , αυτο το πραγμα μοιαζει σαν να φτιαχτηκε απο καποια τυχαια ερασιτεχνικη ομαδα
    Οποιο Hype υπηρχε γι αυτο το παιχνιδι εχει πλεον σβηστει γιατι με αυτα που βλεπουμε αυτη η ομαδα μοιαζει ανικανη στο να παραδωσει τουλαχιστον ενα αξιοπρεπες Mass Effect ποσο μαλλον και ενα καλο στορυ που ολοι θελουμε για αυτη την σπουδαια σειρα
    Εαν ηταν καποιο αλλο παιχνιδι με αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης θα ειχα σταματησει να ασχολουμε επειδη ομως το Mass Effect ειναι... η΄ ηταν (αυτο θα δειξει σε λιγες μερες) μια απο τις αγαπημενες μου σειρες θα περιμενω να δω gameplay και παραπερα εκτος απο αυτες τις 2 ωρες που ειναι η εισαγωγη συνηθως ομως η καλη μερα απο το πρωι φαινεται και αυτο που βλεπουμε μεχρι στιγμης οχι μονο καλο δεν ειναι αλλα και πολυ αποθαρυντικο

  4. #324
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Το Andromeda το έχει κάνει από ότι κατάλαβα καινούργια ομάδα μιας και η ομάδα του DA δουλεύει το επόμενο DA (το καλό που τους θέλω) και η παλιά ομάδα του ME δουλεύει στο νέο IP. Παρόλα αυτά περίμενα ότι θα έχουν επιλέξει κόσμο που μπορέι να γράψει καλά και να δημιουργήσει ωραίους χαρακτήρες. Πραγματικά ελπιζω να είναι αυτές οι πρώτες εντυπώσεις μόνο και το παιχνίδι τουλάχιστον ως προς το στόρυ και τους χαρακτήρες να στρώνει.
    Ειναι κατι που το ξερουμε εξ αρχης, δεν προκειται ουτε για την original ομαδα του ME (bioware edmonton) που δουλευει πανω σε νεο IP ουτε για την ομαδα του Dragon Age. Ειναι μια ομαδα που χτιστηκε σιγα σιγα και βοηθουσε την main ομαδα στα προηγουμενα Mass Effect, συγκεκριμενα εχει δουλεψει στα -Cinematics ME2 -N7 Missions ME2 -The Arrival DLC ME2 -Ολο το multiplayer κομματι του ME3 -From Ashes DLC ME3 -Leviathan DLC ME3 -Omega DLC ME3 Τα οποια ηταν απο πολυ καλα εως εξαιρετικα καποια. Οποτε πραγματικα θελω να δω λιγο το παιχνιδι μονος μου γιατι μου φαινονται λιγο υπερβολικα ολα αυτα που λεγονται και γραοφνται.


  5. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (16-03-2017)

  6. #325
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ειναι κατι που το ξερουμε εξ αρχης, δεν προκειται ουτε για την original ομαδα του ME (bioware edmonton) που δουλευει πανω σε νεο IP ουτε για την ομαδα του Dragon Age. Ειναι μια ομαδα που χτιστηκε σιγα σιγα και βοηθουσε την main ομαδα στα προηγουμενα Mass Effect, συγκεκριμενα εχει δουλεψει στα -Cinematics ME2 -N7 Missions ME2 -The Arrival DLC ME2 -Ολο το multiplayer κομματι του ME3 -From Ashes DLC ME3 -Leviathan DLC ME3 -Omega DLC ME3 Τα οποια ηταν απο πολυ καλα εως εξαιρετικα καποια. Οποτε πραγματικα θελω να δω λιγο το παιχνιδι μονος μου γιατι μου φαινονται λιγο υπερβολικα ολα αυτα που λεγονται και γραοφνται.
    Μην πιστεύεις ότι ακούς check it yourself και κρίνε: https://webmshare.com/Dm0Nz
    Ειλικρικά αυτό το video 22 secs είναι σαν να αποδεικνύει οτι το παιχνίδι δεν πέρασε QA (ή πέρασε αλλά they just don't care).
    - Voice acting sucks? CHECK (bonus points for the dramatic pause στην τελευταία φράση του video)
    - Dead facial animation? CHECK
    - Script that has tragic lines - like "My face is tired" - CHECK!

    Δες απλά το βίντεο φίλε....

    Είναι πραγματικά πολύ sad η κατάσταση....

  7. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    hakoo (16-03-2017)

  8. #326
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δημητρη ναι ρε φιλε, ειναι τραγικο αυτο που βλεπω το παραδεχομαι.
    Αλλα ειλικρινα, ακομα και στο witcher δεν εχεις πετυχει weird npcs με κακο animation και bad writing?
    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ισως θα ηταν καλυτερα να περιμενουμε λιγακι να δουμε συνολικα τι παιζει, οχι απο τις 3 πρωτες ωρες ξερω γω. Ουτε apologist θελω να το παιξω ουτε τιποτα, απλα μου φαινεται λιγο περιεργο να ειναι τοσο κακο απο τη στιγμη που αυτη η ομαδα εχει δωσει καλα δειγματα.
    Μπορει να ειναι οπως λεει και ο αλλος Δημητρης wishful thinking αλλα δεν μπορω να το καταδικασω πριν το δουμε συνολικα.


  9. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    enstikto (17-03-2017)

  10. #327
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δημητρη ναι ρε φιλε, ειναι τραγικο αυτο που βλεπω το παραδεχομαι.
    Αλλα ειλικρινα, ακομα και στο witcher δεν εχεις πετυχει weird npcs με κακο animation και bad writing?
    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ισως θα ηταν καλυτερα να περιμενουμε λιγακι να δουμε συνολικα τι παιζει, οχι απο τις 3 πρωτες ωρες ξερω γω. Ουτε apologist θελω να το παιξω ουτε τιποτα, απλα μου φαινεται λιγο περιεργο να ειναι τοσο κακο απο τη στιγμη που αυτη η ομαδα εχει δωσει καλα δειγματα.
    Μπορει να ειναι οπως λεει και ο αλλος Δημητρης wishful thinking αλλα δεν μπορω να το καταδικασω πριν το δουμε συνολικα.
    Ναι μα το W3 βγηκε σχεδον 2 χρονια πριν και κοβω το χερι μου με πολυ μικροτερο budget! αυτο παει στο animation προφανως.

    Παντως και εγω πιστευω πως οι χαρακτηρες, η πλοκη και η ατμοσφαιρα μετραει σε ενα rpg παρα τα ωραια εφε και τα animations. Χωρις βεβαια αυτο να αποτελει δικαιολογια πως το 2017 βλεπουμε αυτα τα αισχη και μαλιστα απο την ΕΑ.

  11. #328
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχουν κάνει στα χείλη. Έχουν πάρει ίσως motion capture από τους ηθοποιούς μόνο στην περιοχή γύρω από το στόμα και δεν το έχουν εφαρμόσει καλά στο μοντέλο; Είναι πολύ περίεργο.

    Το δέρμα πολλές φορές φαίνεται πάλι γυαλιστερό και κέρινο, σαν την Cassandra στο Dragon Age. Δείτε στο 6:55 να τραβάτε τα μαλλιά σας.

    Επίσης κάτι νμζ ότι παίζει με το φωτισμό και μερικές φορές φαίνεται ένα halo γύρω από τους χαρακτήρες. Είναι σαν να έχουν βάλει clip art και δεν δένουν με το περιβάλλον. (7:00)





    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #329
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ισως ενα day 1 patch μπορεσει να σουλουπωσει καποια πραγματα οπως τα ματια για πχ...
    Παιζει να ειναι η πρωτη φορα που χαιρομαι που το αργησω να παιξω ενα παιχνιδι, εαν οι βαθμολογιες επαληθευσουν τα οσα ακουγονται, προβλεπω να το παιρνω και πολυ φτηνα, και με ενα σωρο patches applied.

  13. #330
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LOL με το όπλο! 3:34 δειτε και μετα...

    Last edited by WolfRathmA; 17-03-2017 at 10:12.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #331
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Υπάρχει τόσος κόσμος που γκρινιάζει και απαξιώνει το παιχνίδι πριν καν κυκλοφορήσει. Εγώ θα πω το εξής: με βάση τα όσα έχουν ειπώθει από τη Bioware και γνωρίζοντας τη δουλειά που κάνει η εταιρεία στο storytelling και το universe, το παιχνίδι αναμένεται να έχει από τις μεγαλύτερες και πιο ενδιαφέρουσες playable περιοχές, συγκριτικά με παιχνίδια που έχουμε δει σε κονσόλα.

    Βλέπω όλους αυτούς τους χρήστες να διαμαρτύρονται για τα animations και να "κοροϊδεύουν" με memes και posts στα social Media τα buggy elements, τα οποία εμένα μου φαίνονται φυσιολογικά να υπάρχουν σε ένα παιχνίδι με τόσο εύρος και τόσο μεγάλο launch. Όποιος έχει γράψει έστω και μία γραμμή κώδικα στη ζωή του, σίγουρα το αντιλαμβάνεται αυτό.

    Το παιχνίδι θα το πάρω Day 1. Το έχω προπαραγγείλει εδώ και καιρό. Έχω κρατήσει embargo σε video, άρθρα και πληροφορίες από τη στιγμή που άρχισαν να βγαίνουν, γιατί ξέρω ότι όλοι θα εστιάσουν μόνο στα αρνητικά.

    Δεν μπορώ να περιμένω να το πιάσω στα χέρια μου. Δεν περιμένω την τελειότητα. Αυτό που περιμένω είναι συνεχόμενη υποστήριξη και βελτίωση από την εταιρεία. Από εκεί και πέρα είμαι 100% σίγουρος ότι ως φαν θα απολαύσω το μεγαλείο του Mass Effect, όπως είχε γίνει και 10 χρόνια πριν με το Mass Effect 1, παρά τις όποιες ατέλειές του.

    Αυτά. Peace brothers!
    Last edited by tsakali GR; 17-03-2017 at 17:12.

  15. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    panos74gr (17-03-2017)

  16. #332
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,259
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να βγουν τα review, να βγει το day 1 patch και αν μη τι αλλο ολα αυτα που γραφουν οσοι παιζουν το 10αωρο trials και early reviewers, να ειναι υπερφουσκωμενα και μεμονωμενες περιπτωσεις.



    Κι εγω αυτο θελω. Ολοι μας. Mass Effect ειναι. Το θελουμε.

  17. #333
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ρε σεις παιδιά... αφήνω στην άκρη τα bugs, θέματα, προβλήματα κλπ.
    Δε σας κάνει εντύπωση το ότι δεν μοιάζει για ΜΕ?
    Εννοω πως ο σχεδιασμός των χαρακτήρων κλπ είναι διαφορετικός τελείως από αυτό που ξέραμε από
    τα τρία προηγούμενα παιχνίδια. Είναι κάπως πιο ¨παιδικά¨ να το πω απλοϊκά.
    Εμενα αυτό μου είχε χτυπήσει από το πρώτο trailer αρνητικά και δυστυχώς εξακολουθώ να το βλέπω σε όσα βιντεο
    εχω παρακολουθήσει. Μου δίνουν μια αίσθηση ¨χαζοχαρούμενου ¨ πράγμα που όχι μόνο δεν υπήρχε αλλά ήταν το τελείως αντίθετο στα άλλα.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Melnibonian (24-03-2017),obione (19-03-2017)

  19. #334

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Leon_DiZ (17-03-2017),panos74gr (17-03-2017)

  21. #335

    Default

    Αρα απο θεμα αποδοσης το παιχνιδι εχει θεματακια δυστηχως με το day one patch κιολας(ειδα καποια στιγμη τα fps να γραφουν και 25 στην εκδοση του ps4).

  22. #336
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Ξέχασες το Voice Acting Λεωνίδα...

    Απλά δείτε αυτό το mini video (22 secs)
    https://webmshare.com/Dm0Nz

    Είμαι ειλικρινά πολύ στεναχωρημένος
    Τόσα χρόνια περιμέναμε και τελικά θα πάρουμε αυτό το παιχνίδι σαν αποτέλεσμα;;;
    Τι είναι αυτό?
    είναι cutscene εν έτη 2017? voice acting τρισαθλιο, ατάκες επαναλαμβανόμενες τύπου λάμψη, αψυχοι χαρακτήρες, έλεοοος!
    χ από μένα στο παιχνίδι. τερμα το milking πια δεν είμαστε πρόβατα και δεν τσιμπάμε.

    ΕΑ bioware YOU SHALL NOT PASS!

  23. The Following User Says Thank You to Vicarious For This Useful Post:

    DJTaurus (18-03-2017)

  24. #337
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Ρε σεις παιδιά... αφήνω στην άκρη τα bugs, θέματα, προβλήματα κλπ.
    Δε σας κάνει εντύπωση το ότι δεν μοιάζει για ΜΕ?
    Εννοω πως ο σχεδιασμός των χαρακτήρων κλπ είναι διαφορετικός τελείως από αυτό που ξέραμε από
    τα τρία προηγούμενα παιχνίδια. Είναι κάπως πιο ¨παιδικά¨ να το πω απλοϊκά.
    Εμενα αυτό μου είχε χτυπήσει από το πρώτο trailer αρνητικά και δυστυχώς εξακολουθώ να το βλέπω σε όσα βιντεο
    εχω παρακολουθήσει. Μου δίνουν μια αίσθηση ¨χαζοχαρούμενου ¨ πράγμα που όχι μόνο δεν υπήρχε αλλά ήταν το τελείως αντίθετο στα άλλα.
    Έχω αποκομίσει παρόμοια εντύπωση όχι τόσο από το σχεδιασμό αλλά από τους διαλόγους στα βίντεο που έχω δει.

  25. #338
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    2ωρο gameplay




    Δεν το βλέπω άσχημο οσο λενε
    Last edited by Snk; 18-03-2017 at 17:23.

  26. #339
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #340
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default


    Τραγικοί οι τύποι, ευκαιρία ζητούν...

  28. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Leon_DiZ (19-03-2017),obione (19-03-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •