Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #201
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Mass Effect Andromeda

    3 νουβέλες με θέμα το mass effect andromeda θα βγουν το 2017, άνοιξη καλοκαίρι και φθινόπωρο.

    Η υπόθεση συνδέετε στενά με την υπόθεση του παιχνιδιού Α όποτε δεν ανακοίνωσαν τίποτε σχετικό.

    http://titanbooks.com/blog/announcin...effect-novels/

    Έχοντας διαβάσει το prequel novel του πρώτου mass effect, μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλή φάση και με είχε πορωςει με το σύμπαν αυτό. Ελπίζω κάτι τέτοιο να κάνουν και τώρα και να δώσουν ακόμα μεγαλύτερο βάρος στην ιστορία του κυρίως παιχνιδιού.
    Last edited by panos74gr; 07-12-2016 at 16:42.

  2. #202
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  3. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    panos74gr (31-12-2016)

  4. #203
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Toν ερχομενο Μάρτη στις 23 του μηνός θα κυκλοφορησει στην Ευρωπη το Mass Effect: Andromeda.

    On behalf of our teams across Montreal, Edmonton and Austin, I’m excited to announce that Mass EffectTM: Andromeda will be launching in North America on Tuesday, March 21, 2017 and beginning Thursday, March 23, 2017 in Europe. We appreciate your patience (and in fact, even your lack of patience in some instances) as we’ve been focused on completing the game. Here’s a little bit of context into how we’ve gotten here.
    https://www.masseffect.com/news/mass...oming-in-march


  5. The Following 5 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    DJTaurus (04-01-2017),panos74gr (04-01-2017),teras1 (05-01-2017),Viper (04-01-2017)

  6. #204
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Here for the patches
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    teras1 (05-01-2017)

  8. #205
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Χαίρομαι τρελά για αυτό το παιχνίδι. Ηθελα να φάει ένα μικρό delay μέχρι τον Μαίο για να προλάβω να παίξω το Horizon Zero Dawn αλλά δεν...

    Είναι σίγουρο ότι οταν βγει θα σταματήσω ότι άλλο παίζω και θα χαθώ από τον κόσμο για... αν κρίνω από το Inquisition, πολύ καιρό!

  9. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    tsakali GR (05-01-2017)

  10. #206
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Αν εβγαιναν την ιδια μερα μαλλον θα επελεγα το Μass Effect αλλα τωρα μαλλον παω για Horizon day one και το Mass Effect καλοκαιρι (με τους ρυθμους που παιζω θα μου παρει καιρο το Horizon).


  11. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (05-01-2017)

  12. #207
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default



  13. The Following 3 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    hakoo (05-01-2017),Kane (05-01-2017),tsakali GR (05-01-2017)

  14. #208
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ^^Αν εβγαιναν την ιδια μερα μαλλον θα επελεγα το Μass Effect αλλα τωρα μαλλον παω για Horizon day one και το Mass Effect καλοκαιρι (με τους ρυθμους που παιζω θα μου παρει καιρο το Horizon).
    Μακάρι να ειναι τόσο καλό το Horizon που να με κάνει να καθυστερήσω το Mass Effect. Αλλά το πιο πιθανό ειναι να το παρατήσω μόλις βγει το Mass Effect.

  15. #209
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Μακάρι να ειναι τόσο καλό το Horizon που να με κάνει να καθυστερήσω το Mass Effect. Αλλά το πιο πιθανό ειναι να το παρατήσω μόλις βγει το Mass Effect.
    Καλύτερα να μην ξεκινήσεις καν το Horizon.
    Είτε είναι καλό παιχνίδι είτε όχι θα το αδικήσεις.
    Εγώ πχ πάντα όταν ξεκινάω ένα game φροντίσω να το τερματίζω πριν πιάσω το επόμενο.
    Για μένα καλύτερα παίξε κάτι άλλο εκείνη την εποχή, περίμενε το Mass Effect και αφού το τελειώσεις και το απολαύσεις τότε ασχολείσαι με το Horizon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  16. #210
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Χαίρομαι τρελά για αυτό το παιχνίδι. Ηθελα να φάει ένα μικρό delay μέχρι τον Μαίο για να προλάβω να παίξω το Horizon Zero Dawn αλλά δεν...

    Είναι σίγουρο ότι οταν βγει θα σταματήσω ότι άλλο παίζω και θα χαθώ από τον κόσμο για... αν κρίνω από το Inquisition, πολύ καιρό!
    Εγω να δεις που θα το παιξω καλοκαιρι μαλλον, και θα εχω και μερικα ακομη για τοτε.

  17. #211
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Mass Effect Andromeda

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Καλύτερα να μην ξεκινήσεις καν το Horizon.
    Είτε είναι καλό παιχνίδι είτε όχι θα το αδικήσεις.
    Εγώ πχ πάντα όταν ξεκινάω ένα game φροντίσω να το τερματίζω πριν πιάσω το επόμενο.
    Για μένα καλύτερα παίξε κάτι άλλο εκείνη την εποχή, περίμενε το Mass Effect και αφού το τελειώσεις και το απολαύσεις τότε ασχολείσαι με το Horizon.
    Εξαρτάται πολύ από το παιχνίδι, ποσό με έχει βάλει στον κόσμο του, και την διάρκεια.
    Με τεράστια παιχνίδια των 60-100 ωρών+ (που ήταν το inquisition) δεν μπορώ να τα παίξω σερί όσο και αν τα αγαπάω. Κάποια διαλείμματα θα κάνω.

    Ειδικά στις διακοπές που έχω πιο πολλές ώρες μπορεί το κύριο που παίζω να είναι ένα πχ the last guardian, αλλά μπορεί να παίζω και ratchet τα πρωινά.



    Από την άλλη μακάρι να είναι το horizon τόσο καλό που να με κάνει να θέλω να το τελειώσω χωρίς διακοπές, όπως το the last of us, ή το MGSV που τα πήγα σερί.

  18. #212
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Εξαρτάται πολύ από το παιχνίδι, ποσό με έχει βάλει στον κόσμο του, και την διάρκεια.
    Με τεράστια παιχνίδια των 60-100 ωρών+ (που ήταν το inquisition) δεν μπορώ να τα παίξω σερί όσο και αν τα αγαπάω. Κάποια διαλείμματα θα κάνω.

    Ειδικά στις διακοπές που έχω πιο πολλές ώρες μπορεί το κύριο που παίζω να είναι ένα πχ the last guardian, αλλά μπορεί να παίζω και ratchet τα πρωινά.

    Από την άλλη μακάρι να είναι το horizon τόσο καλό που να με κάνει να θέλω να το τελειώσω χωρίς διακοπές, όπως το the last of us, ή το MGSV που τα πήγα σερί.
    Και εγώ κάνω διαλείμματα, αλλά θα κάνω με κανένα sport/racing game.
    Επειδή παλιά το έκανα και εγώ σε μεγάλα παιχνίδια, τα άφηνα ξεκίναγα ένα άλλο και τα ξανάπιανα μετά απο λίγο καιρό. Ήμουν σε φάση είμαι στη μέση του παιχνιδιού, έχω ψιλοξεχάσει το story, ψάχνομαι με τον χειρισμό κλπ... Όλα αυτά μου χάλαγαν την εμπειρία, οπότε αποφάσισα να πηγαίνω ένα παιχνίδι σερί και μετά να αρχίζω άλλο. Εκτός αν πρόκειται να παίξω πιο μετά dlc οπότε εκεί το βλέπω διαφορετικά (πχ Witcher)
    Θέλω να απολαύσω όλο το ταξίδι σε ένα παιχνίδι μονομιάς και όχι με δόσεις.
    Πχ τώρα το Last Guardian παρόλο που είναι μικρό δεν έχω καταφέρει να το τερματίσω ακόμα. Έχω λίγο χρόνο, γυρνάω κουρασμένος από τη δουλειά και δεν έχω τόσο διάθεση για τόσο βαρύ game. 2 μέρες δεν έχω παίξει και βάζω Forza Horizon 3 που είναι πιο χαλαρό και με ξεκουράζει μετά τη δουλειά. Δεν θα μπορούσα να βάλω ένα άλλο game που να έχει story και να μοιράσω την εμπειρία σε 2 παιχνίδια.
    Τουλάχιστον εγώ κάπως έτσι το βλέπω και απολαμβάνω το κάθε game περισσότερο.
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (05-01-2017)

  20. #213
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Δεν ξέρω, εμένα κάτι δεν μου πάει καλά με το παιχνίδι..
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #214
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Δεν ξέρω, εμένα κάτι δεν μου πάει καλά με το παιχνίδι..
    Εμένα ακριβώς το αντίθετο. Πήραν τον χρόνο τους, 5 χρόνια για να φτιάξουν το καλύτερο Mass Effect. Πήραν στοιχεία εξερευνησης από το πρώτο, ένα φοβερό engine που το ξέρουν κιόλας καλά (γιατί έβγαλαν το Inquisition με αυτό), τα καλά στοιχεία από το ME2+ME3, feedback για τα καλά και κακά του Inquisition και ξεκινούν σε ένα νέο σύμπαν από την αρχή.

    Επιπρόσθετα, στην ανακοίνωσή τους ακούγονται πολύ σίγουροι για αυτό που έχουν φτιάξει.

    Mass Effect: Andromeda is our most ambitious Mass Effect game to date. We’re telling completely new stories, creating new characters, new planets, new species, and introducing new gameplay systems. And for the first time, we’re bringing Mass Effect to the FrostbiteTM game engine, an incredible engine that’s delivering a tremendous graphical jump from the trilogy to Mass Effect: Andromeda. To deliver on this, we’re taking all the time we can to make sure you’re getting the best possible experience.

    Over this holiday break, developers at BioWare took home a version of the game in what we call the “holiday build”. This is a longstanding studio tradition that goes back to the early days of the original Mass Effect. Many load up a PC or console and go home to play as much as possible at their leisure. Coming back from holiday, the feedback has been great. Getting the endorsement from members of our studio, many of whom played key roles on the original trilogy, was definitely a key factor in helping us lock in on the date.


    Even more exciting for us over the last couple of months has been seeing the excitement build in the community as we’ve started to share more about the game. The passion you have for the franchise continues to drive us. And now, we’re just a couple of months away from delivering a brand new Mass Effect experience to you for the first time in five years – richer, deeper and ready for exploration. We’re excited about how far we are going with the franchise, and we hope you find it’s been worth the wait.
    https://www.masseffect.com/news/mass...oming-in-march

  22. #215
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειδα καλα? Ο τυπος αλλαζε class οποτε ηθελε?
    Don't know how I feel about this...
    Οπτικα υπεροχο παντως.


  23. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    djpar (05-01-2017)

  24. #216
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αυτό με την class και ότι δεν έχουν δείξει πολλά πράγματα χρόνια τώρα με φοβίζει και εμενα.

  25. #217
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω επισης βλεπω μια μεταστροφη σε ακομα πιο action, αν δεν θυμαμαι κατι πολυ λαθος, τα ΜΕ ηταν κυριως cover based shooters και τωρα βλεπω να τρεχει σε στυλ ραμπο.

  26. #218

    Default

    Έχετε δίκιο όσον αφορά το class:

    https://twitter.com/macwalterslives/...23055889309697
    Last edited by gRim; 06-01-2017 at 11:32.

  27. #219
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εγω επισης βλεπω μια μεταστροφη σε ακομα πιο action, αν δεν θυμαμαι κατι πολυ λαθος, τα ΜΕ ηταν κυριως cover based shooters και τωρα βλεπω να τρεχει σε στυλ ραμπο.
    Αν δείτε υπάρχουν πολλά σημεία στο χώρο που κάνουν κρα ότι είναι σημεία που κάποιος μπορεί να καλυφτεί.

    Νομίζω ότι απλά θελουν να δείξουν τα abilities και παράλληλα κάτι πολύ εντυπωσιακό και το παίζουν στο πολύ εύκολο. Στην τελική ο καθένας θα το παίζει όπως θέλει.

  28. #220
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Δεν ξέρω, εμένα κάτι δεν μου πάει καλά με το παιχνίδι..
    Είναι λίγο ασύλληπτη η κληρονομιά που έχει αφήσει η τριλογία οπότε απλά... ελπίζουμε!

    In other news



  29. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    tsakali GR (09-01-2017)

Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •