Page 18 of 25 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 341 to 360 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #341
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ελευθερία του λογου ε.. Λολ Δυστυχώς πλέον αυτα ειναι καθημερινο φαινόμενο παντου στα s media..

  2. #342

    Default

    Tα previous επιβεβαιώθηκαν.

    Spoiler!

  3. #343
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Used στα 30 ευρω και πολλα λεω.

    Spoiler!

  4. #344
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειπαμε αγαπαμε Mass Effect, ειμαστε φανατικοι, αλλα οχι κι ετσι...

    http://www.metacritic.com/game/plays...critic-reviews

    Δεν μπορουν να αγνοηθουν αυτα τα reviews. Πολλα προβληματα, πολλα bugs κακο performance στα PS4/XB1 (δεν εχω ιδεα τι γινεται με το Pro), tearing, writing κλπ.

    Δεν ξερω γιατι χαλασε τοσο πολυ το γλυκο... οκ η original ομαδα του ΜΕ φτιαχνει ενα νεο ΙΡ υποτιθεται, αυτη η "b-team" ανελβαε το Andromeda.

    Εdit: Το παιχνιδι πρεπει να ειχε τρομερα προβληματικη αναπτυξη, 5 χρονια, δεν ειανι να πεις οτι βιαστηκαν.

  5. #345
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τόσο κακό λέτε να είναι ρε παιδιά;; Σκεφτόμουν κάποια στιγμή να το αγοράσω παρόλο που δεν έχω παίξει κανένα από τα προηγούμενα.
    Βέβαια αν τα θέματα του είναι bugs, performance ίσως μελλοντικά να βελτιωθούν.
    Για μένα σημασία έχει το story του και το Gameplay του. Αν αυτά τα 2 είναι καλά τότε δεν έχω θέμα. Μην ξεχνάμε και το Witcher είχε προβλήματα διάβαζα όταν κυκλοφόρησε.
    Spoiler!

  6. #346
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^
    Αν γυρισουμε στο 1ο Mass Effect θα θυμηθουμε οτι ακομα και για εκεινη την εποχη , ειχε πολλα τεχνικα προβληματα. Framedrops , απειρα loading , δυστροπο combat κλπ . Παρολαυτα οι χαρακτηρες, το σεναριο, το voice acting σε εκαναν να τα προσπερνας απο ενα σημειο και επειτα.

    Εδω ομως δεν εχουμε μονο τεχνικα προβληματα, καποια απο τα οποια σιγουρα θα φτιαχνουν με patch. Το voice acting δεν διορθωνεται, ουτε το κακο γραψιμο .

    Κριμα , αν και περιμενα οτι δεν θα ειναι ανταξιο της τριλογιας , δεν περιμενα τετοιο χαλι.

    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    panos74gr (20-03-2017)

  8. #347
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ Το review του Eurogamer είναι επιεικώς απαράδεκτο, εστιάζει κυρίως στα αρνητικά όσον αφορά τον τρόπο που έχει γραφτεί.
    Πριν βγάλετε συμπεράσματα, τουλάχιστον διαβάστε μερικά reviews όπως π.χ. στο Gamespot, το PSUniverse και φαντάζομαι σε πολλά ακόμη που θα βγουν σήμερα.

    Ναι, οι βαθμολογίες στο Metacritic δεν αφήνουν περιθώρια αμφισβήτησης για τα προβλήματα που έχει το παιχνίδια, όμως πέραν των προβλημάτων οι περισσότεροι reviewers ως τώρα συμφωνούν ότι το storytelling, οι χαρακτήρες και ο σχεδιασμός των επιπέδων και των πλανητών-περιβάλλοντος είναι αξιομνημόνευτα και εξαιρετικά υψηλού επιπέδου, όπως μας έχει συνηθίσει η Bioware.

    Εκτός των περιστασιακών buggy animations και των τεχνικών ζητημάτων, τα κύρια προβλήματα σύμφωνα με τις περισσότερες απόψεις εστιάζονται σε θέματα όπως το journal και η παρακολούθηση των quests, στο crafting και σε κάποια νέα gimmicks που "δε δουλεύουν" όπως οι χειρισμοί του Nomad και ο τρόπος που ταξιδεύεις στο map system.

    Για να είμαι ειλικρινής κι εμένα δεν μου αρέσουν όλα αυτά και η χλιαρή υποδοχή που όπως φαίνεται θα έχει το παιχνίδι εν μέσω μιας περιόδου που έχουν βγει Horizon, Nier Automata, Persona 5 και πάει λέγοντας, όμως δεν μου αλλάζει ούτε γνώμη ούτε η διάθεση να το παίξω την Παρασκευή.

    Ας ελπίσουμε (που το πιστεύω) ότι πολλά θα διορθωθούν στην πορεία.

  9. #348

    Default

    Εγω παλι ''χαρηκα'' γιατι αυτους τους μηνες εχουν κυκλοφορησει πολλα καλα παιχνιδια''RE 7,Nioh,Nier,Horizon'',αναμενουμε και persona 5 και σε γενικες γραμμες ποναει το πορτοφολι,αρα παλι καλα

    Σε μειωμενη τιμη τις γιορτες(και αναλογα και τις εντυπωσεις του κοσμου)αναμενουμε.

  10. #349
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    ^^ Το review του Eurogamer είναι επιεικώς απαράδεκτο, εστιάζει κυρίως στα αρνητικά όσον αφορά τον τρόπο που έχει γραφτεί.
    Πριν βγάλετε συμπεράσματα, τουλάχιστον διαβάστε μερικά reviews όπως π.χ. στο Gamespot, το PSUniverse και φαντάζομαι σε πολλά ακόμη που θα βγουν σήμερα.

    Ναι, οι βαθμολογίες στο Metacritic δεν αφήνουν περιθώρια αμφισβήτησης για τα προβλήματα που έχει το παιχνίδια, όμως πέραν των προβλημάτων οι περισσότεροι reviewers ως τώρα συμφωνούν ότι το storytelling, οι χαρακτήρες και ο σχεδιασμός των επιπέδων και των πλανητών-περιβάλλοντος είναι αξιομνημόνευτα και εξαιρετικά υψηλού επιπέδου, όπως μας έχει συνηθίσει η Bioware.

    Εκτός των περιστασιακών buggy animations και των τεχνικών ζητημάτων, τα κύρια προβλήματα σύμφωνα με τις περισσότερες απόψεις εστιάζονται σε θέματα όπως το journal και η παρακολούθηση των quests, στο crafting και σε κάποια νέα gimmicks που "δε δουλεύουν" όπως οι χειρισμοί του Nomad και ο τρόπος που ταξιδεύεις στο map system.

    Για να είμαι ειλικρινής κι εμένα δεν μου αρέσουν όλα αυτά και η χλιαρή υποδοχή που όπως φαίνεται θα έχει το παιχνίδι εν μέσω μιας περιόδου που έχουν βγει Horizon, Nier Automata, Persona 5 και πάει λέγοντας, όμως δεν μου αλλάζει ούτε γνώμη ούτε η διάθεση να το παίξω την Παρασκευή.

    Ας ελπίσουμε (που το πιστεύω) ότι πολλά θα διορθωθούν στην πορεία.
    Δεν διαβασα κανενα review περα απο αυτο που ανεβασα στο παραπανω ποστ. Ειναι ο μοναδικος που κανει reviews to the point και "βαθμολογει" ξεκαθαρα με "buy, rent, wait for sale, never touch" . Σιγουρα θα λυθουν πολλα προβληματα με patch αλλα το οτι 2 γραμμες διαλογου εχουν ηχογραφηθει σε 3 κομματια με αποτελεσμα να υπαρχει διαφορετικος τονος στην φωνη στην ιδια προταση, δε λυνεται. Ενα απο τα παραδειγματα αναφερω.

    Spoiler!

  11. #350
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εγω παλι ''χαρηκα'' γιατι αυτους τους μηνες εχουν κυκλοφορησει πολλα καλα παιχνιδια''RE 7,Nioh,Nier,Horizon'',αναμενουμε και persona 5 και σε γενικες γραμμες ποναει το πορτοφολι,αρα παλι καλα

    Σε μειωμενη τιμη τις γιορτες(και αναλογα και τις εντυπωσεις του κοσμου)αναμενουμε.
    Παίζεις με τον πόνο μας φίλε, που περιμέναμε το επόμενο RPG της Bioware με πολύ ανυπομονησία.


    Αρκετά προς πολύ απογοητευτικά τα reviews για μένα. Όχι τόσο για τα τεχνικά θέματα που λύνονται, αλλά κυρίως για το ότι πήραν μια τόσο ωραία ιδέα για reboot και τελικά έχασαν (όπως λεει το eurogamer) το αττού της εξερεύνησης ενός νέου γαλαξία σε λίγες ώρες (το μυστήριο κλπ). Αυτό και το κακό γράψιμο στους χαρακτήρες του παιχνιδιού με χάλασαν.


    Είμαι μεγάλος fan της σειράς και της Bioware γενικά οπότε το παιχνίδι θα το παίξω και ελπίζω να εκπλαγώ ευχάριστα. Το θέμα είναι πότε θα το παίξω και μετά από πόσα patches θα έχουν διορθωθεί τουλάχιστον τα τεχνικά θέματα


    Παρηγορητικό είναι αυτό που λέει το review του polygon στο τελος.

    After a number of complaints, it might seem odd to end on such a positive note. Let’s be clear: I’m conflicted about Mass Effect: Andromeda. There’s a lot of roughness throughout the game, and the technical issues, while not game-breaking, are often incredibly distracting.
    But it’s my time with the cast that I’m still thinking about, and the mysteries about the world that haven’t been answered that make me feel like I’m waiting once again for a new Mass Effect game. And if I’m judging a game by where it leaves me, Andromeda succeeds, even if it stumbled getting there.

  12. #351
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν διαβασα κανενα review περα απο αυτο που ανεβασα στο παραπανω ποστ. Ειναι ο μοναδικος που κανει reviews to the point και "βαθμολογει" ξεκαθαρα με "buy, rent, wait for sale, never touch" . Σιγουρα θα λυθουν πολλα προβληματα με patch αλλα το οτι 2 γραμμες διαλογου εχουν ηχογραφηθει σε 3 κομματια με αποτελεσμα να υπαρχει διαφορετικος τονος στην φωνη στην ιδια προταση, δε λυνεται. Ενα απο τα παραδειγματα αναφερω.
    Χαχα Δημήτρη, δεν πήγαινε σε εσένα το σχόλιο αλλά στον έτερο Δημήτρη για το Metacritic, απλώς πρόλαβες και έβαλες το ποστ σου πριν δημοσιεύσω εγώ.

  13. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    james9 (20-03-2017)

  14. #352
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Χαχα Δημήτρη, δεν πήγαινε σε εσένα το σχόλιο αλλά στον έτερο Δημήτρη για το Metacritic, απλώς πρόλαβες και έβαλες το ποστ σου πριν δημοσιεύσω εγώ.
    Εγω διαβασα τα reviews δεν ειδα απλα ενα νουμερο, ουτε και με νοιαζει ιδιαιτερα το νουμερο. Αλλα σιγουρα ειναι κατι οταν απο τα 96 αρια και τα 93αρια επεσαν στα 75αρια. Το βασικο μου ειναι που πληθος απο reviewers μιλανε με αρνητικα λογια στο γραψιμο, τους χαρακτηρες και τις αποστολες. Ποσο παρεξηγημενο να ειναι πια? Κι εγω ετσι το σκεφτομαι ολο το ΣΚ, οτι ο κοσμος ειναι υπερβολικος και τα reviews θα ειναι θετικα, δεν θα με πειραξει να μην ειναι τελειο κλπ κλπ. Ομως σημερα που ξυπνησα και ειδα τις κριτικες, ε δυσκολευομαι λιγακι να κανω τα εντελως στραβα ματια. κατι δεν πηγε καλα με αυτο το παιχνιδι. Και δεν θεωρω οτι κατι δεν πηγε καλα σε μικρο βαθμο.

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tsakali GR (20-03-2017)

  16. #353

    Default

    Απο οτι εχω δει να αναφερεται πρεπει να ασχοληθηκε δευτερη ομαδα στο Andromeda,γιαυτο ισως και το τελικο αποτελεσμα.

  17. #354

    Default

    Νομιζω πως εχουν φτασει στα ορια του σουρεαλισμου. Ο Νταλι πρεπει να εχει σκασει απο το κακο του...



    Νταλι και τρεις νταλι ειναι αυτο...

  18. The Following 3 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    chronohill (20-03-2017),Melnibonian (24-03-2017),Vicarious (20-03-2017)

  19. #355
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (21-03-2017)

  21. #356

    Default

    εκτρωμα. μολις παει 20 ευρω ισως το παρω. ευχομαι να πατωσει για να βαλουν μυαλο κ να παραδειγματιστουν κ οι υπολοιπες εταιριες.αιντε γιατι μου φαινεται εχουνε ξεφυγει.

  22. #357
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    εκτρωμα. μολις παει 20 ευρω ισως το παρω. ευχομαι να πατωσει για να βαλουν μυαλο κ να παραδειγματιστουν κ οι υπολοιπες εταιριες.αιντε γιατι μου φαινεται εχουνε ξεφυγει.
    Να μην ευχεσαι κατι τετοιο. Εαν "πατωσει" κοσμος και κοσμακις θα χασει τις δουλειες του. Και δεν θα χασει τις δουλειες του ο κοσμακις αυτος που θα ειναι υπευθυνος για τις λαθος επιλογες που οδηγησαν εδω που οδηγησαν το ΜΕ, οχι, οι πραγματικοι υπευθυνοι δεν προκειται να χασουν την καρεκλα τους. Επισης ειναι προφανες οτι αν πατωσει, το franchise θα αφανιστει απο προσωπου Γης κατα πασα πιθανοτητα. Διαβασε το link που εβαλε ο Λεωνιδας που ειναι απο ατομο που δουλευε στην Bioware, δες ποιες ηταν οι συνθηκες εργασιας, η κατασταση ειναι πιο πολυπλοκη απο οτι φαινεται και δεν μπορουμε ετσι γενικα και αοριστα να ευχομαστε κατι τετοιο.


  23. #358

    Default

    φιλε δημητρη αμα θες εσυ να δωσεις 60 ευρω για αρπακολιες καλως να δωσεις,εγω δεν προκειται να δωσω πανω απο 20 ευρω γι'αυτο το πραμα. για να μην χασουν τη δουλεια τους αυτοι που λες κ ας μην φταινε,πρεπει καποιοι (πολλοι) να πληρωσουν 60 κ 70 ευρω γι'αυτο το παιχνιδι. δε το διαβασα ολο το αρθρο αλλα απ'οτι καταλαβα μιλαει για κλικες.
    εχεις δικιο γι'αυτο που λες οτι θα χασουν ανθρωποι τις δουλειες τους κ ειναι κριμα,αλλα γιατι να πληρωσει καποιος για ενα παιχνιδι που εγινε αρπακολλα?? για να μην χασουν τις δουλειες του αυτοι? εγω προσωπικα δεν ειμαι διατεθειμενος να σωσω κανεναν με τα λεφτα που δυσκολα βγαζω στο νυχτοκαματο.

  24. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Vicarious (22-03-2017)

  25. #359

    Default

    Και παλι και με το Price drop η εταιρεια θα λαβει το μνμ που ισως εχει αναλογες συνεπειες(οχι σε ιδιο βαθμο παντα),αλλα κατι πρεπει να γινει. Εμας σαν καταναλωτες που ζητανε 60-70ευρω για το εν λογω παιχνιδι η δυναμη μας ειναι με το πορτοφολι μας. Για το αν οι συνθηκες εργασιας ειναι κακες εμας σαν καταναλωτες τι ακριβως πρεπει να μας ενδιαφερει(υπο την εννοια οτι μπορουμε να κανουμε κατι να το αλλαξουμε αυτο)?

    Στα περισσοτερα μεγαλα studio(ειτε βγαινουν στην φορα ειτε οχι)υπαρχει μεγαλη πιεση απο τους ανωτερους δεν ειναι κατι καινουργιο αυτο.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    αλλα γιατι να πληρωσει καποιος για ενα παιχνιδι που εγινε αρπακολλα?? για να μην χασουν τις δουλειες του αυτοι? εγω προσωπικα δεν ειμαι διατεθειμενος να σωσω κανεναν με τα λεφτα που δυσκολα βγαζω στο νυχτοκαματο.
    χεχε
    Εμενα ισα ισα που για το ακρως αντιθετο μου μοιαζει αυτο. Ενας πιο πονηρος θα ελεγε οτι ισως δεν ειναι τυχαιο πως ξαφνικα βγηκε στην φορα το παραπανω για τις συνθηκες εργασιας του παιχνιδιου μετα την μετρια υποδοχη απο τους κριτικους. (μιας και οι αναρτησεις αυτες ειναι πιο παλιες αν δει καποιος ημερομηνιες).Δηλαδη τι ηθελαν να πετυχουν στο neogaf με αυτο?Να ευαισθητοποιησουν τους gamers και να τρεξουν να παρουν το παιχνιδι απο συμπονια?
    Στην Ελλαδα ειμαστε που εδω και αν τα περι συνθηκων εργασιας ειναι πιο τραγικα και με πολυ χειροτερους μισθους.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    christos-sonyboy (21-03-2017),Vicarious (22-03-2017)

  27. #360
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    φιλε δημητρη αμα θες εσυ να δωσεις 60 ευρω για αρπακολιες καλως να δωσεις,εγω δεν προκειται να δωσω πανω απο 20 ευρω γι'αυτο το πραμα. για να μην χασουν τη δουλεια τους αυτοι που λες κ ας μην φταινε,πρεπει καποιοι (πολλοι) να πληρωσουν 60 κ 70 ευρω γι'αυτο το παιχνιδι. δε το διαβασα ολο το αρθρο αλλα απ'οτι καταλαβα μιλαει για κλικες.
    εχεις δικιο γι'αυτο που λες οτι θα χασουν ανθρωποι τις δουλειες τους κ ειναι κριμα,αλλα γιατι να πληρωσει καποιος για ενα παιχνιδι που εγινε αρπακολλα?? για να μην χασουν τις δουλειες του αυτοι? εγω προσωπικα δεν ειμαι διατεθειμενος να σωσω κανεναν με τα λεφτα που δυσκολα βγαζω στο νυχτοκαματο.
    Δεν σου ειπε κανενας να πας να αγορασεις το παιχνιδι. Μην αρπαζεσαι χωρις λογο. Αυτο που ειπα ειναι οτι δεν χρειαζεται να ευχεσαι να πατωσει. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Ετσι οπως το σκεφτομαι εγω το καλυτερο που μπορει να συμβει για ολους, ειναι το παιχνιδι να βγαλει τα εξοδα παραγωγης του συν κατι παραπανω, ωστε να περιοριστει το φαινομενο απολυσεων και να εχει μια ελπιδα το Franchise να συνεχισει με πιο σοβαρη προσπαθεια στο μελλον.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    christos-sonyboy (21-03-2017),Melnibonian (24-03-2017),panos74gr (21-03-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •