Page 2 of 25 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω τι σημαινει ακριβως αυτο για την σειρα, παραμενω επιφυλακτικος. Το ΜΕ ηταν συνολικα η καλυτερη και πιο αγαπημενη μου τριλογια σε αυτην την γενια. Με μεγαλη διαφορα θα ελεγα. Μπορω να πω οτι ικανοποιησε πληρως την sci fi τρελα μου και δεν το ειχαν καταφερει αλλα παιχνιδια αυτο επουδενι.



    Τωρα μακαρι να αλλαξουν αυτα που πρεπει να αλλαξουν και να μην ξεχασουν αυτα που αγαπησαμε.

  2. #22
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    BioWare on next Mass Effect: "Sh**t's gettin' real"


    Cinematic director says fans will be "really excited to play this story," while producer teases "things are really moving forward."
    Production on the next Mass Effect game is moving ahead at full steam and with enthusiasm from the development team, according to comments from lead designers made on Twitter.


    "New #MassEffect story and main character reviews today. This sh**'s gettin' real! I think the fans will be really excited to play this story," cinematic director Ken Thain said.


    Mass Effect producer Mike Gamble echoed Thain's comments, saying, "Lots of great @masseffect meetings today. Things are really moving forward. It's great to be involved in the universe again."


    BioWare has not released any official information about the next Mass Effect title, but the developer has not shied away from giving vague details about the project.


    Yesterday, BioWare Montreal studio director Yanick Roy said the upcoming Mass Effect game will "be friendly both to old fans and newcomers." He added that the game will retain the franchise's open-mindedness when it comes to gender options and GLBTI-inclusive stories.


    BioWare announced the next Mass Effect game last September. It will not feature Commander Shepard, as his story came to a close in last year's Mass Effect 3.


    The untitled game will run on the Frostbite 3 engine and, according to executive producer Casey Hudson, will be "fresh and new."

  3. #23
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    BioWare on next Mass Effect: "Sh**t's gettin' real"
    Μου την δινει οταν βγαινουν και λενε κατι τετοια. Δεν θυμαμαι η Naughty Dog να βγαινει και να λεει κατι αντιστοιχο για το TLOU.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #24
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Γενικα συμφωνω μαζι σου αλλα τα λεει στο twitter οποτε ενταξει, δεν ειναι καμια επισημη δηλωση ουτε καμια συνεντευξη.


  5. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Γενικα συμφωνω μαζι σου αλλα τα λεει στο twitter οποτε ενταξει, δεν ειναι καμια επισημη δηλωση ουτε καμια συνεντευξη.
    Και παλι. Ιδια εταιρεια/ομαδα αναπτυξης ειναι, ειτε τα λενε μεσω twitter ειτε μεσω συνεντευξεων. Δεν μ αρεσουν οι μεγαλες κουβεντες, αφηνουν μια αισθηση αλαζονειας και κανουν κακο και στις δυο πλευρες (κοινο/δημιουργοι)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #26
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Oι ιδιοι ειναι, αλλα διαφερει αρκετα το context.
    Αλλο να λες στο twitter "my game looks amazing!" και αλλο να το λες σε μια συνεντευξη.


  7. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βασικα δεν λενε οτι το παιχνιδι looks amazing, εγω το εκλαμβανω ως δηλωση οτι εγιναν συσκεψεις οσον αφορα το στορυ και γενικα το concept και την κατευθυνση που παιρνει το νεο ΜΕ και η συσκεψη αυτη ηταν πολυ παραγωγικη και πηγαν ολα καλα.

    Πιο πολυ μου κανει οτι δηλαδη δεν υπαρχουν διαφωνιες, πηραν απο κοινου σημαντικες αποφασεις, εχουν καταληξει και συμφωνησει ολοι στα βασικα στοιχεια του τιτλου και πλεον μπαινουν σε νεα φαση στο development με σαφης στοχους και την υλοποιηση αυτων.

    Νομιζω οτι ειναι μια πολυ ενθαρρυντικη ειδηση, σαν να λενε "we are on the same page, we know what we want and now we have to make it happen".

  8. #28
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ναι για παραδειγμα το ειπα, κι εμενα αυτο που δινει να καταλαβω το σχολιο του ειναι πιο πολυ "I'm excited it's progressing and materializing".


  9. #29
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    εγω απο την πλευρα μου ευχομαι να φερει πισω καποια στοιχεια απο το πρωτο που για μενα ηταν κ το καλυτερο.ειδικα η εξερευνηση των πλανητων με το mako ηταν κατι που με χαλασε οταν το αφαιρεσαν απο τα υπολοιπα 2 μερη της σειρας.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  10. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To exploration με το Mako ηταν για εμενα πολυ βαρετο. Πρωτα απο ολα δεν ηταν exploration για εμενα αυτο... δηλαδη ολοι οι πλανητες ηταν πραγματικα ερημικοι... και αν ειχαν κατι ηταν ακριβως τα ιδια δωματια με ολους τους πλανητες. Ειχαν 2-3 διαφορετικους τυπους κτιριων και τα ανακυκλωναν.

    Επισης δεν εψαχνες κατι, τα ειχες ετοιμα ηδη στον χαρτη και απλα πηγαινες εκει. Ηταν εντελως διαδικαστικο το κομματι δηλαδη. Βαλε και τον χειρισμο του Mako που ηταν ολιγον τι χαλια και πραγματικα δεν μου αρεσε το ολο σκηνικο.

    Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα μπορουσαν να το κανουν γαματο και μακαρι να το εφαρμοζαν σωστα δινοντας στον παιχτη μεγαλη ελευθερια να ανακαλυψει ολοκληρους κοσμους, αλλα οχι ετσι οπως ηταν στο ΜΕ1. Μου εμοιαζε πολυ τσαπατσουλικο.

  11. #31
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    εμενα μου αρεσε αρκετα κ ειχα φαει καμποση ωρα να τα βρω ολα εστω κ με χαρτη.φυσικα κ συμφωνω μαζι στο οτι θα το ηθελα σε μια πολυ καλυτερη εκδοση το ολο σκηνικο κ σε σχεση με το απλοικο συστημα του ME2 με το radar κτλπ ειχα ξενερωσει πολυ.δεν ξερω εχω την εντυπωση οτι το πρωτο μερος ηταν πιο rpgish απ ολα.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  12. #32
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Xμμμ οχι ιδιαιτερα.

    Κατα την προσωπικη μου -παντα- αποψη το ΜΕ1 φαινοταν πιο rpgish , αλλα επι της ουσιας δεν ηταν και τοσο.

    Να εξηγησω πρωτα:

    Τα armor / weapon upgrades ηταν και αυτα στο ιδιο μοτιβο. Ιδια armors με διαφορετικα χρωματα απλα και στατιστικα που επι της ουσιας μικρη σημασια ειχαν. Πραγματι αν κατσει καποιος και το δει, διαφορα εβλεπες μονο σε πολυ πιο μεγαλα νουμερα στα στατιστικα των οπλων.

    Οσον αφορα τα skill trees, ναι μεν υπηρχαν πολλα skills και πολλες βαθμιδες αναβαθμισης, αλλα πραγματικα αν κατσει καποιος και το σκεφτει ηταν χαζο καθε φορα που κανεις lvl up να γινεσαι 0.33% καλυτερος σε ενα στατιστικο... δηλαδη και εδω... για να δεις διαφορα επρεπε να συμπληρωσεις καμμια 8αρια νταμακια με την μια. Στο ΜΕ1 λοιπον εμοιαζε υποθετικα οτι "πωω κοιτα ποση δουλεια εχω να κανω για να μαξαρω τα στατιστικα μου", ομως εκανες lvl up και αναρωτιοσουν... "ερρρ πως ακριβως εγινα καλυτερος τωρα?" Επρεπε να ανεβεις 8-9 lvl για να δεις διαφορα.

    Στο ΜΕ2 ειτε το πιστευετε ειτε οχι, επι του πρακτεου δεν υπαρχει διαφορα στο ποσα lvl χρειαζεσαι για να μπορεσεις να μαξαρεις τις ικανοτητες σου. Ναι μπορει να βλεπει καποιος 4 νταμακια μονο αντι για 20 που ειχε το ΜΕ1, ομως εδω καθε νταμακι που συμπληρωνεις εχει ΟΥΣΙΑ και πραγματι σε κανει να νιωθεις οτι ο χαρακτηρας σου εγινε lvl up. Ξινιζει εκ πρωτης οψεως , αλλα αν το δεις απο την ουσια της υποθεσης, ειναι καλυτερο.

    Φυσικα στο ΜΕ3 το εκαναν ακομα καλυτερο και κατα τη γνωμη μου απο τα 3 ηταν το καλυτερο στο να συνδυαζει σωστα gameplay shooting και RPG elements. Ειδικα το shooting aspect του ΜΕ1 ηταν πραγματικα απαισιο. Λιγο στις μειωμενες επιλογες στους διαλογους μας τα χαλασε το ΜΕ3, αλλα οκ τι να κανουμε!

    Ενιγουεη αυτη ειναι καθαρα η προσωπικη μου αποψη σεβαστη καθε αντιθετη.
    Last edited by Valkyre; 24-07-2013 at 11:41.

  13. #33
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    δεν ξερω αλλα το ολο feeling με εκανε να νιωθω πως παιζω rpg οχι τοσο τα στατιστικα κ τα οπλα.καταλαβαινω τι εννοεις ομως κ οκ ειδικα το lvl system του 1 δεν ηταν τοσο καλο.

    οσο για το shooting , ηταν τοσο χαλια αυτο που επαιξα στο xbox απο τεχνικης αποψης (ακους prinny?) που πραγματικα αφου μετα κ αφοτου το τελειωσα συνεχισε κ μου αρεσε αυτο που εζησα ειναι θαυμα.δειχνει πως αν ενα παιχνιδι εχει καλες βασεις , στορυ κτλπ παιζεις με αισθηση "δεν ξενερωνουμε ποτε"...
    επισης μου αρεσε το interface που ειχε το μενου κ πριν λιγο καιρο μαλιστα σε ενα αρθρο του Kotaku το αποκαλουσαν απο τα χειροτερα ever...
    αν κ το εχω ξαναναφερει κ το cast του ΜΕ2 ηταν το πιο δυνατο κατα την γνωμη μου.εννοω της ομαδας κ οχι στο συνολο του.

    τεσπα λογικα θα εχει αλλο τελειως στορυ οποτε δεν το ξερουμε ακομα τι θα παιξει...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  14. #34
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To interface του ΜΕ1 ηταν και για εμενα κακιστο, απο την αποψη οτι το inventory ηταν ενα mess εντελως... Ειχες καμμια 20αρια φορες το ιδιο αντικειμενο και ασε που επρεπε να κανεις ατελειωτα scroll για να βρεις αυτο που ηθελες.

    Συμφωνω οτι το ΜΕ2 ειχε (με τεραστια διαφορα) το καλυτερο καστ, απο την τριλογια.

    Μακαρι να δουμε να αξιοποιουν ολα αυτα που θελουμε οπως τα θελουμε.

  15. #35
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    αν θυμαμαι καλα επρεπε να κοιτας τα στατιστικα κ οχι τα οπλα και να τα θυμασαι....τρολολ.....!

    αμην!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  16. #36
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Είπα να μην το βάλω σε thread των μεμονωμένων παιχνιδιών γιατί πιάνει και τα 3.

    Δείτε ένα εξαιρετικό fan animation για το Mass Effect. Παρόλο που είναι απλό, δεν ξέρω γιατί, μου προκάλεσε μία ανατριχίλα...


  17. The Following 3 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    enstikto (25-07-2013),geogoku (24-07-2013),Valkyre (24-07-2013)

  18. #37
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ακόμη μία ενδιαφέρουσα αποκάλυψη και Behind The Scenes από το πρώιμο artwork για το Mass Effect αποκάλυψε ένας από τους designers της Bioware στο blog του.

    Στο blog post του θα δείτε υπέροχα artworks και τις σκέψεις για τις κατευθύνσεις στο σχεδιασμό των χαρακτήρων

    http://mattrhodesart.blogspot.ca/201...nd-scenes.html




  19. #38
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default


    Ο Watamaniuk δουλεψε σαν writer 2 στο ME2,στο Lair of the Shadow Broker και στο Mass Effect 3 στο κομματι της ιστοριας της Miranda.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  20. The Following User Says Thank You to nikolaszax For This Useful Post:

    Valkyre (28-07-2013)

  21. #39
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #40
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    BioWare teasing next Mass Effect

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=710945



    Ερχεται!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    hakoo (08-11-2013),Nek_Food (08-11-2013)

Page 2 of 25 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •