Page 24 of 25 FirstFirst ... 14202122232425 LastLast
Results 461 to 480 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #461
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Δεν έχω παίξει πολύ 2-3 ωρες...
    Είναι ένα παιχνίδι, που μοιάζει μονο με το mass effect...κριμα .. ειλικρινά!!
    Παιδιά όσοι δεν έχετε παίξει την σειρά και σας αρέσει το pci-fi και δεν έχετε κάτι άλλο να κάνετε , δοκιμάστε το demo πριν και ανάλογος πράξατε...


  2. #462
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    τι μεγεθος εχει το demo?

  3. #463
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    τι μεγεθος εχει το demo?
    Δεν είναι demo, στην ουσία είναι όλο το παιχνίδι και σε αφήνει να παίξεις 10 ώρες. 43GB νμζ ήταν που το κατέβασα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #464
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλά μαλακες είναι; Δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει κάποιος το ντεμο κ μετά να αγοράσει το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  5. #465
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Καλά μαλακες είναι; Δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει κάποιος το ντεμο κ μετά να αγοράσει το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εμένα αυτό που έπαιξα μου άρεσε πάντως.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #466
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχω παίξει 20 ώρες. Το παιχνίδι αν το έχεις πληρώσει πάνω από 15 ευρώ είναι να βάζεις τα κλάματα. Κ δεν το κρίνω σαν mass effect. Τεχνικά κ μόνο είναι σαν παιχνίδι σε alpha. Δε θα μπω σε αναλύσεις αλλά όσο παίζω τόσο χειρότερα γίνονται τα πράγματα. Στην αρχή κ εγώ έλεγα οκ δεν είναι κακό.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  7. #467
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Έχω παίξει 20 ώρες. Το παιχνίδι αν το έχεις πληρώσει πάνω από 15 ευρώ είναι να βάζεις τα κλάματα. Κ δεν το κρίνω σαν mass effect. Τεχνικά κ μόνο είναι σαν παιχνίδι σε alpha. Δε θα μπω σε αναλύσεις αλλά όσο παίζω τόσο χειρότερα γίνονται τα πράγματα. Στην αρχή κ εγώ έλεγα οκ δεν είναι κακό.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Θα το πάρω κάποια στιγμή 5-10€ και θα σου πω
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #468
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Φαντάζομαι ότι το είδατε οι περισσότεροι.

    Mass Effect: Andromeda officially shuts down its single-player updates

    Our last update, 1.10, was the final update for Mass Effect: Andromeda. There are no planned future patches for single-player or in-game story content.
    In the coming weeks, our multiplayer team will provide details of their ongoing support and upcoming content, including new multiplayer missions, character kits, and what’s in store for N7 Day.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #469
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Από τη μία, είναι καλό που φαίνεται πως έπιασαν κάπως τόπο όλη αυτή η κατακραυγή και τα παράπονα του κοινού για τις προχειρότητες και τα ανεκδιήγητα πράγματα στο παιχνίδι έτσι όπως πρωτοκυκλοφόρησε και ίσως "το πάθημα να γίνει μάθημα" για άλλα studio; βέβαια δεν το ξέρουμε αυτό και σίγουρα δεν θα πρέπει να χαιρόμαστε για τις συνέπειες στο studio και στους ανθρώπους που έχασαν τις δουλειές τους.
    Όλη η ιστορία του πως το Andromeda ξεκίνησε ως ένα υπερ-φιλόδοξο όραμα για να ικανοποιήσει τους fans και πώς τελικά μετά τις αστοχίες στο συντονισμό και το development κατέληξε να είναι ένα παιχνίδι 18μήνου για να σωθεί ότι προλαβαίνει, μας δείχνει πόσο πραγματικά δύσκολη είναι η δουλειά των στούντιο να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις και "τα θέλω" του κοινού, όπως επίσης, και στην πίεση των publishers και της κάθε μεγάλης πολυεθνικής εταιρείας που αντιμετωπίζει κάθε game ως ένα money making release.

    Από την άλλη, το έχω αναφέρει πολλάκις σε αυτό το thread, με στεναχωρεί τόσο πολύ αυτό το hate και το εν μέρει άδικο θάψιμο που έχει φάει το Andromeda αυτούς τους 5 μήνες, γιατί παρά τα προβλήματά του παραμένει ένα απολαυστικό και ευχάριστο παιχνίδι για τους φανς της επιστημονικής φαντασίας και του διαστήματος, με ωραίους μηχανισμούς, ενδιαφέρον στόρι και αρκετά cliffhangers που θα μείνουν όπως φαίνεται στον πάγο.

    Τελοσπάντων, προφανώς εδώ δεν είναι ο χώρος για φιλοσοφική κουβέντα, απλώς διαβάζοντας την ανακοίνωση της Bioware "συν-αισθάνθηκα" στα γραφόμενα την αγανάκτηση, το άγχος και τη λύπη όσων δούλεψαν πάνω σε αυτό το παιχνίδι και τελικά κατέληξαν, όπως κατέληξαν...

  10. The Following 6 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Kane (22-08-2017),Melnibonian (24-08-2017),Nikoladim (22-08-2017),panos74gr (26-08-2017),Slay (07-06-2018),Snk (22-08-2017)

  11. #470
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Αξίζει τώρα που βγήκε προσφορά στα 8 ευρώ?

  12. #471
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Χλωμό....Ακόμα και στα 8 ευρώ....το παιχνίδι είναι κακό.

  13. #472
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Διαφωνω, το παιχνιδι ειναι μετριο, οχι κακο.
    Και σιγουρα αξιζει σε αυτη την εξευτελιστικη τιμη.


  14. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Leon_DiZ (27-05-2018),Slay (07-06-2018)

  15. #473
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Διαφωνω, το παιχνιδι ειναι μετριο, οχι κακο.
    Και σιγουρα αξιζει σε αυτη την εξευτελιστικη τιμη.
    Αρχικα να ευχαριστησω τον sergio που το αναφερε, και ετσι το τσιμπησα και εγω στα 8€. Κατα δευτερον να συμφωνησω 100% με τον hakoo οτι σε ΑΥΤΗ την τιμη αξιζει με 1000. Παμε τωρα και στο παρασυνθημα.

    Αρχικα τα γραφικα, που ειναι και το πρωτο που βλεπεις και ειναι επιπεδου Fallout 4, δηλαδη PS3. Εαν το παιχνιδι το εφτιαχνε μια μικρη ομαδα ΟΚ, αλλα απο ομαδα της ΕΑ τετοιο αποτελεσμα? απαραδεκτο. Μετα το δευτερο που σου χτυπαει ασχημα, ειναι το ποσο ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ειναι οι χαρακτηρες, και οι διαλογοι μεταξυ τους, και αυτο ειναι το μεγαλο ατοπημα για εμενα, γιατι τα mass effect ηταν πρωτιστως οι χαρακτηρες και η ιστορια, και μπορει να ειμαι ακομα στην μεση του παιχνιδιου, αλλα με κακους χαρακτηρες δεν φτιαχνεις καλη ιστορια.

    Με το gameplay τουλαχιστον στο νορμαλ επιπεδο που το παιζω δεν εχω καποιο θεμα, παρομοιο με τα προηγουμενα παιχνιδια μου κανει, με καποια επιπλεον στοιχεια που ειλικρινα δεν τα βρισκω και πολυ ενδιαφεροντα. Η σχεδιαση των πλανητων ειναι ενδιαφερουσα, αλλα εαν εξαιρεσεις τον πρωτο πλανητη, δεν βλεπεις ποτε κατι το εξωφρενικο, και υποτιθεται οτι εισαι σε αλλο γαλαξια.

    Στο θεμα των bugs δεν θελω να ξερω πως ηταν πριν τα patches, καθως εχω πετυχει αρκετα bugs, με το σημαντικοτερο ολων, να εξαφανιζονται ξαφνικα οι ανθρωποι της ομαδας μου, και απλα να τους ακουω να δινουν συμβουλες, αλλα να ειναι αφαντοι απο το πεδιο μαχης. Μου ετυχε δυο φορες και τις δυο σε mini-boss, το πρωτο το καταφερα τελικα μονος μου, την δευτερη φορα ευτυχως ηταν διπλα σε forward station, και επειδη το κλεισιμο και ξαναφορτωμα δεν πετυχε, πηγα σε αλλο σταθμο και ξανα πισω και εστρωσε. Αλλη φορα παλι μου κολησε η δονηση και επρεπε να κλεισω το παιχνιδι.

    Αυτα τα λιγα προς το παρον, το παιζω χαλαρα, και κοιταω να κανω και οτι side πραγμα υπαρχει, που καποιες φορες ειναι βαρετο. Για 8€ δεν θα κλαιτε τα λεφτα σας, αν υπαρχει ακομα η προσφορα τσιμπηστε το, αν και εχω την αισθηση οτι θα το δουμε και στο plus το συγκεκριμενο.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (07-06-2018),Sergio (07-06-2018),tsakali GR (07-06-2018),Valkyre (07-06-2018)

  17. #474
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια ο βασικος χαρακτηρας ειναι οτι χειροτερο εχω δει προσωπικα. Και οχι μονο σαν χαρακτηρας αλλα και σαν design... φυσικα μιλαω για το default... πως ακριβως εγκριθηκε αυτο το default skin? Ειλικρινα μου φαινεται αδιανοητο οτι απο ολα τα pitches που προφανως ειχαν, επελεξαν αυτο.

    Ο ορισμος του αδιαφορου. Βλακομουτρο εντελως.

  18. #475
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    785
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Κι εγω το τσιμπησα το deluxe edition στα 9.99 και ειναι τιμιο για αυτα τα λεπτα. Ενταξει λιγο αδιαφοροι και στεγνοι οι χαρακτηρες αλλα δεν με ενοχλει. Δεν καταλαβαινω γιατι επεσε τοσο κραξιμο. Ειμαι στην αρχη ακομα, θα δειξει. Τα γραφικα μια χαρα μου φαινονται εμενα για rpg

  19. #476
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    και γω ειπα να του δωσο μια ευκαιρια..αλλα μου ειναι τοσο δυσκολο να σκοτωνο του εχθρους που μου την δινει...δεν εχει κανενα auto-aim option?

  20. #477
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    και γω τις κακες κριτικες διαβασα και το εχω ακομα στην ζελατινα.....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  21. #478
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    και γω τις κακες κριτικες διαβασα και το εχω ακομα στην ζελατινα.....
    Να το βγάλεις από εκεί και να βάλεις στο ps4. Δεν είναι αυτό που ελπίζαμε στα σίγουρα αλλά δεν αξίζει τόσο πολύ κράξιμο, ειδικά τώρα που έχουν διορθωθεί πολλά bugs. Προσωπικά 125 ώρες έπαιξα το πρώτο playthrough (99% completion) και δεν βαρέθηκα. Κάνω ένα μικρό διάλειμμα και μετά το insanity.

    @FurionMike. Δεν έχει τίποτα δύσκολο στον χειρισμό. Μήπως δεν είσαι συνηθισμένος σε τρίτου προσώπου παιχνίδια; Χρησιμοποίησε Powers περισσότερο αν δεν βολεύεσαι με τη σκόπευση

  22. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    rookie (07-07-2018)

  23. #479
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    μια χαρα σε ολα ειμαι συνηθισμενος γιαυτο μου εκανε εντυπωση που δεν μπορουσα να τους κερασω headshots και πολεμαγα μια ωρα να τους πετυχω ...χαχα :/
    Θα το προσπαθησω καλυτερα .. ισως με λιγο sensitivity tweeks να το φερω στα μετρα μου.
    Thanks Kane,

  24. #480
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με την στοχευση, μια χαρα τους πετυχαινα στο κεφαλι. Για την κριτικη τωρα, τα bugs τα συγχωρεις, τα μετρια γραφικα παροτι απο ΑΑΑ ομαδα, αντε τα συγχωρεις και αυτα. Αυτο που εκατσε πολυ ασχημα ειναι οι χαρακτηρες και το σεναριο, που ηταν για πολλους η ουσια των Mass Effect.

  25. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Kane (09-07-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •