Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast
Results 421 to 440 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #421
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το σοφο ειναι να περιμενω 1-2 patch ακομα... αναλογα ομως το τι performance improvements θα εχει με αυτο το πατς (δεν περιμενω και πολλα) ισως να μην κρατηθω. Χαιρομαι παντως που μεχρι στιγμης κρατιεμαι γερα...


  2. #422
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ανέβηκε το patch, 1,94GB


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #423
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Είμαι στις 65 ώρες με το ρολόι του παιχνιδιού και στο 42% ποσοστό ολοκλήρωσης. Πραγματικά κάθε μέρα ανυπομονώ να γυρίσω από τη δουλειά για να το πιάσω. Τώρα μάλιστα που έχω αποδεχτεί πλήρως ότι παίζω άλλο παιχνίδι και δεν σκέφτομαι καθόλου την παλαιότερη τριλογία το απολαμβάνω ακόμη περισσότερο. Όπως το βλέπω θα πάω και για την πλατίνα με το 1ο playthrough, τα περισσότερα trophies είναι combat based και τα έχω βγάλει στο χαλαρό επάνω στο gameplay.

    Θεωρώ πως το map cleaning και η ενασχόληση με όλα τα side quests και τα tasks προσδίδουν αρκετά στη συνολική εμπειρία. Αν δηλαδή κάποιος τα κάνει skip εντελώς ίσως χάσει βασικό κομμάτι (π.χ. το ongoing side quest για το παρελθόν της οικογένειας Ryder).

    Να πω τέλος ότι με το 1ο patch είδα αρκετές βελτιώσεις. Αν και δεν είχα δώσει ιδιαίτερο βάρος στο θέμα με τα μάτια και δεν μου έχει τύχει κανένα τρανταχτό bug, γενικώς τα ανανεωμένα μάτια και facial expressions βελτίωσαν πολύ την αίσθηση που σου αφήνουν οι χαρακτήρες, ειδικά στα κοντινά πλάνα κατά τους διαλόγους.

    Ένα άλλο βασικό σημείο που διορθώθηκε και ήταν καλοδεχούμενο, ήταν η δυνατότητα να κάνεις skip το εφέ κατά τη μεταφορά μεταξύ των πλανητών... μείωσε τον εκνευρισμό. Οι πλανήτες είναι πανέμορφοι, η Bioware έχει κάνει καταπληκτική δουλειά συγκριτικά με ότι είχαμε δει μέχρι σήμερα.

    Πέρα από αυτά όσο το προχωράς τόσο "δένει" στη λογική του Pathfinder... είσαι άλλωστε ένας εξερευνητής και όχι καθαρόαιμος μαχητής, άρα στο job description σου είναι να ψάχνεις πολύ και να βοηθάς στη βιωσιμότητα των πλανητών.

    Όταν το τελειώσω, αν έχω το κουράγιο θα γράψω και ένα συνολικό review. Until then, let's keep exploring!
    Last edited by tsakali GR; 12-04-2017 at 00:36.

  4. The Following 8 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    hakoo (12-04-2017),isildur83 (11-04-2017),Melnibonian (12-04-2017),mihalis13 (11-04-2017),panos74gr (11-04-2017),Snk (11-04-2017),tonybsg (12-04-2017),Valkyre (12-04-2017)

  5. #424
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καταραμενο performance patch περιμενωωωωω

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    djpar (12-04-2017),isildur83 (12-04-2017)

  7. #425
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Πλησιάζω στο τέλος του main game και έλεγα σήμερα - αύριο να πιάσω λίγο το multiplayer για το trophy με τα 6 Gold Missions αντί του Insanity playthrough. Δεν το έχω ακουμπήσει το multi, δοκίμασα μόνο το tutorial και είναι παρόμοιο με τη λογική του Mass Effect 3, συνεργατικό squad και διάφορα tasks. Φυσικά θέλει λίγο leveling up πριν πας για Gold Missions άρα αύριο ειδικά που ο καιρός θα΄ναι χάλια είναι καλή ευκαιρία. Επειδή έχω δει ότι αρκετοί από εσάς παίζετε Andromeda και από τα trophy σας βλέπω ότι κι εσείς πλησιάζετε στο τέλος του στορι, αν κανείς ψηθεί για το multiplayer ας με έχει υπόψη. Όχι ότι δεν μπορώ να παίξω με αγνώστους, αλλά θα το προτιμούσα με παιδιά από εδώ μέσα.

    Tο id μου φαίνεται αριστερά αν κάποιος δε με έχει ήδη φίλο, αρκεί να μου γράψει ότι είναι για το Mass. Ευχαριστώωωωωω!

  8. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    tonybsg (21-04-2017)

  9. #426
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Αστα αυτά, σεντόνι περιμένουμε!


  10. #427
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ Χαχα, κάτι έχω ξεκινήσει, κάνε να αντέξω να τελειώσω το σεντόνι

  11. #428
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Όταν το τελειώσω, αν έχω το κουράγιο θα γράψω και ένα συνολικό review. Until then, let's keep exploring!
    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Αστα αυτά, σεντόνι περιμένουμε!
    Χθες τελείωσα το παιχνίδι. 128 ώρες playthrough σε hardcore δυσκολία, ο χαρακτήρας στο level 70, 98% completion και 2 trophies πριν την πλατίνα (τα έκανα μαντάρα με τα romance options )

    Εδώ θα βρείτε το αναλυτικό review μου, προσπάθησα να γράψω πράγματα που δεν θα έχετε διαβάσει ήδη και να το κρατήσω σε normal έκταση (κάτι που ήταν δύσκολο!).

    Enjoy!

  12. The Following 6 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    hakoo (23-04-2017),isildur83 (24-04-2017),Leon_DiZ (24-04-2017),Slay (25-04-2017),tonybsg (29-04-2017),Valkyre (24-04-2017)

  13. #429
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Πλησιάζω στο τέλος του main game και έλεγα σήμερα - αύριο να πιάσω λίγο το multiplayer για το trophy με τα 6 Gold Missions αντί του Insanity playthrough. Δεν το έχω ακουμπήσει το multi, δοκίμασα μόνο το tutorial και είναι παρόμοιο με τη λογική του Mass Effect 3, συνεργατικό squad και διάφορα tasks. Φυσικά θέλει λίγο leveling up πριν πας για Gold Missions άρα αύριο ειδικά που ο καιρός θα΄ναι χάλια είναι καλή ευκαιρία. Επειδή έχω δει ότι αρκετοί από εσάς παίζετε Andromeda και από τα trophy σας βλέπω ότι κι εσείς πλησιάζετε στο τέλος του στορι, αν κανείς ψηθεί για το multiplayer ας με έχει υπόψη. Όχι ότι δεν μπορώ να παίξω με αγνώστους, αλλά θα το προτιμούσα με παιδιά από εδώ μέσα.

    Tο id μου φαίνεται αριστερά αν κάποιος δε με έχει ήδη φίλο, αρκεί να μου γράψει ότι είναι για το Mass. Ευχαριστώωωωωω!
    Απ΄όσο είχα διαβάσει για να μπορέσεις να βγάλεις τα gold missions πρέπει να είσαι ήδη κάποιο level (να λιώσεις δηλαδή στο multiplayer) και να έχεις και πολύ καλούς συμπαίκτες αλλιώς δεν βγαίνει.
    Εγώ προσωπικά λόγο αυτού καθώς και μίας προσωπικής αντιπάθειας στο multi λέω να κάνω ένα "speedrun" new game plus insanity run. Μόνο main δηλαδή. Αλλά σκέφτομαι να κάνω υπομονή μέχρι να βγει το patch που διορθώνει το character creator γιατί ένα απο τα μεγαλύτερα θέματα του παιχνιδιού κατά τη γνώμη μου είναι αυτο. Είχα αρχίσει με έναν χαρακτήρα ο οποίος στο creator φαινόταν μιά χαρά και μόλις μπήκα in-game ήταν τραγικός. Οπότε έκανα restart και έβαλα τον default που είναι τελικά και αυτός σούπερ τραγικός. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως κατέληξαν να βάλουν αυτές τις φάτσες στους main characters....

    Πόσο completion έκανες; Σου μένει σταθερό; Εμένα το completion counter τα έχει παίξει. Την μία λέει οτι είμαι στο 86% μετά κάνω 2,3 πράγματα και ανεβαίνει στο 96-97% και μετά κάνω κάτι ακόμα και λέει οτι είμαι 90%... Ό,τι να νε πραγματικά...
    Πάντως απο quest μου έχουν μείνει μόνο 3 tasks στη λίστα μου και το 1 ξέρω οτι έχει glitchaρει. Τι άλλο χρειάζεται για το completion? Μήπως πρέπει να κάνω research και τα πάντα;

  14. #430
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Α
    Πόσο completion έκανες; Σου μένει σταθερό; Εμένα το completion counter τα έχει παίξει. Την μία λέει οτι είμαι στο 86% μετά κάνω 2,3 πράγματα και ανεβαίνει στο 96-97% και μετά κάνω κάτι ακόμα και λέει οτι είμαι 90%... Ό,τι να νε πραγματικά...
    Πάντως απο quest μου έχουν μείνει μόνο 3 tasks στη λίστα μου και το 1 ξέρω οτι έχει glitchaρει. Τι άλλο χρειάζεται για το completion? Μήπως πρέπει να κάνω research και τα πάντα;
    Το counter μέσα στο παιχνίδι δείχνει 98% completion και στο journal έχω μόνο 3 ασήμαντα tasks που τα έχω ξεκινήσει αλλά δεν τα ολοκλήρωσα.
    Γενικώς για να ανέβει το completion χρειάζεται καταρχάς να φτάσει το Viability των πλανητών στο 100%, να ολοκληρώσεις σίγουρα όλα τα Priority Ops, τα Heleus Assginments, τα Allies & Relationships και το μεγαλύτερο μέρος των taskjs και προφανώς να τελειώσεις το παιχνίδι μέχρι και να βγεις σε free roam.

    Εγώ ασχολήθηκα βέβαια με σχεδόν τα πάντα και μικρές λεπτομέρειες όπως π.χ. με τα Strike Missions, το research και το mining, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αυτά προσμετράνε στο συνολικό completion. Ήμουν τυχερός δεν μου glitchαρε κάποιο quest, εσύ που έχεις πρόβλημα;

  15. #431
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχω κάνει τα πάντα και εγώ. Όλα τα priority, allies, heleus, όλα τα scans πλανητών, έχω κάνει πάνω απο 300 apex missions (βοηθάει το mobile app) γενικά δεν υπάρχει κανένα θαυμαστικό πάνω σε κανέναν χάρτη.
    Τα μόνα που έχουν μείνει στο journal είναι 3 tasks. Αυτό που έχει glitchάρει
    Spoiler!

  16. #432
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Δημήτρη το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν δεν έχεις κάνει όλα τα upgrades του Nomad, που κάπου είχα διαβάσει ότι επηρεάζουν το completion.

    Spoiler!

  17. #433
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    ερώτηση για όσους το έχουν παίξει...

    Spoiler!

  18. #434
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυστηχώς τα έχω κάνει όλα τα του Nomad. Αυτό που λέει το guide στο link είναι λίγο ότι να νε.
    Spoiler!


    Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω οτι όντως κάτι έχει glitchάρει καθώς όπως σου είπα σε κάποια φάση το completion percentage αντί να ανέβει αφού έκανα πράγματα, έπεσε (και μάλιστα πολύ). Έχω και 2 διαφορετικά saves με τα ποσοστά με το μεταγενέστερο να έχει μικρότερο

    Ευχαριστώ πάντως φίλε για την βοήθεια!

    @panos74gr
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    panos74gr (25-04-2017)

  20. #435
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Μου έστειλαν κωδικό στο email για 30% έκπτωση, δεν ξέρω αν λειτουργεί και για άλλους χρήστες αλλά οποίος θέλει στέλνει pm. Ο πρώτος που θα στείλει του το δίνω

  21. #436
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Μια απο τα ίδια. Και εμένα μου έστειλαν κουπόνι. Όποιος θέλει ας μου στείλει pm

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #437

    Default

    κ γω το σκεφτηκα αλλα οχι δεν γινεται να δωσετε σε αλλους τους κωδικους,ειναι συγκεκριμενοι κωδικοι ειδικα για τα προφιλ σας στο ps store.

  23. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    cocous (29-04-2017)

  24. #438
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Στο αμερικάνικο store το έχουν βάλει με 30% έκπτωση.

  25. #439
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κ γω το σκεφτηκα αλλα οχι δεν γινεται να δωσετε σε αλλους τους κωδικους,ειναι συγκεκριμενοι κωδικοι ειδικα για τα προφιλ σας στο ps store.
    Το δοκιμάσατε φιλε;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #440

    Default

    οχι δεν το δοκιμασα,αλλα λεει αποκλειστικος κωδικος απο 'κει εκρινα οτι δεν γινεται.
    τωρα αν θελει καποιος να το δοκιμασει οριστε ο δικος μου κωδικος
    ,μιας κ δεν με ενδιαφερει να το
    παρω τωρα εγω,ειδικα σε digital μορφη.
    αν επιασε η εκπτωση,ενημερωστε κ τους υπολοιπους.

    D26K5PNMHK

  27. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    balabanis (01-05-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •