Page 15 of 25 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 281 to 300 of 491

Thread: Mass Effect Andromeda

  1. #281
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τι λέτε ρε παιδιά. Υπέρ αρκετός χρόνος απο την στιγμή που κυκλοφόρησε το Horizon μέχρι την κυκλοφορία του Mass Effect. Εγώ το horizon το πήρα day 1 και αύριο, μεθαύριο θα έχω πλατίνα (και χωρίς guide). Το mass effect βγαίνει σε 9 μέρες!
    Το μεγάλο πρόβλημα είναι τι γίνετε μεταξύ mass effect και persona που
    α. έχουν απόσταση μεταξύ τους μόλις 12 μέρες
    β. Το mass effect θα είναι σίγουρα πολύ μεγαλύτερο απο το horizon....


  2. #282
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ^^ Θελω να σου δίνω άπειρα ρεπ γι'αυτο το ποστ!!!!!

  3. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    enstikto (14-03-2017)

  4. #283
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Συν του ότι υπάρχει και ένας βαθμός ρίσκου στο να περιμένει κανείς να παίξει παιχνίδι της Bioware με το που βγει. Το Horizon τουλάχιστον ξέρεις ότι τρέχει από την αρχή μέχρι το τέλος απροβλημάτιστα, το Mass Effect μυρίζει patch-fest.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (14-03-2017),spartan (14-03-2017)

  6. #284
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μαλλον οσοι στοιχηματισατε/επιλεξατε το Horizon να περιμενει θα βρεθειτε προ εκπληξεως... ποιοτικα τουλαχιστον. Μακαρι να κανω λαθος αλλα προβλεπω κι εγω το ΜΕ να εχει μπολικα θεματα στο launch...

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (14-03-2017),mihalis13 (14-03-2017)

  8. #285
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Μαλλον οσοι στοιχηματισατε/επιλεξατε το Horizon να περιμενει θα βρεθειτε προ εκπληξεως... ποιοτικα τουλαχιστον. Μακαρι να κανω λαθος αλλα προβλεπω κι εγω το ΜΕ να εχει μπολικα θεματα στο launch...
    Καλό το Horison αλλά όσο και polished να είναι σε πολλούς τομείς, δεν συγκρίνετε σε βάθος με τα επικά RPG της bioware. Οι άνθρωποι ξερουν να γράφουν χαρακτήρες που σου μένουν χρόνια μετά.

    Όπως κάθε μεγάλο και πολύπλοκο RPG, με τεράστιο κόσμο και branching story telling θα έχει τα θεματά του στην αρχή αλλά δεν νομίζω να είναι breaking.

  9. #286
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Καλό το Horison αλλά όσο και polished να είναι σε πολλούς τομείς, δεν συγκρίνετε σε βάθος με τα επικά RPG της bioware. Οι άνθρωποι ξερουν να γράφουν χαρακτήρες που σου μένουν χρόνια μετά.

    Όπως κάθε μεγάλο και πολύπλοκο RPG, με τεράστιο κόσμο και branching story telling θα έχει τα θεματά του στην αρχή αλλά δεν νομίζω να είναι breaking.
    Eγω δεν προσπαθησα να κανω καποια συγκριση μεταξυ των 2 παιχνιδιων. Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι ενω μεσολαβει ενας μηνας, να αγορασει καποιος το Horizon τωρα, για να το βαλει στην ακρη και να το παιξει -προφανως- 3-4 μηνες μετα. Θα μπορουσε να το επαιρνε οταν θα μπορουσε να το παιξει και σε καλυτερη τιμη κιολας.

    Περα απο αυτο το βασικο μου point ειναι οτι ανησυχω για το τι συμβαινει για το ΜΕ:Α γιατι αν διαβασατε λιγακι απο το play test που εγινε το παιχνιδι ειχε πολλα προβληματα και μολις 2 βδομαδες μετα το play test ανακοινωσαν οτι εγινε Gold... τωρα προφανως και θα υπαρχει day 1 patch, ομως τα σχολια απο τους δημιοσιογραφους ηταν αρκετα ανησυχητικα αφου ανεφεραν μεταξυ αλλων αρκετα game breaking σεναρια οπως: οι χαρακτηρες να μην μιλανε και να μην λενε τις ατακες τους, τα quest να μην ολοκληρωνονται, freezes, framerate issues.

    Ξαναλεω ελπιζω πολλα απο αυτα να λυθουν αμεσα και να ειναι ετοιμο το παιχνιδι οταν θα βγει, αλλα δεν ειμαι και τοσο χαλαρος με την παρτη του.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (14-03-2017),spartan (14-03-2017)

  11. #287
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω δεν προσπαθησα να κανω καποια συγκριση μεταξυ των 2 παιχνιδιων. Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι ενω μεσολαβει ενας μηνας, να αγορασει καποιος το Horizon τωρα, για να το βαλει στην ακρη και να το παιξει -προφανως- 3-4 μηνες μετα. Θα μπορουσε να το επαιρνε οταν θα μπορουσε να το παιξει και σε καλυτερη τιμη κιολας.
    Σε αυτό είμαι 100% μαζί σου. Προσωπικά δεν μου αρέσει να πιάνω το ένα παιχνίδι μετά το άλλο και να μην τους δίνω λίγο αέρα να κάτσουν μέσα μου. Να τα σκεφτώ και λίγο παραπάνω αφού τελειώσουν. Επισης μου αρέσει να παίρνω τον χρόνο μου και να τα απολαμβάνω.

    Στην προκειμένη περίπτωση, βέβαια θα μου είναι πολύ δύσκολο γιατί τα παιχνίδια της bioware είναι πολύ αγαπημένα μου.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Περα απο αυτο το βασικο μου point ειναι οτι ανησυχω για το τι συμβαινει για το ΜΕ:Α γιατι αν διαβασατε λιγακι απο το play test που εγινε το παιχνιδι ειχε πολλα προβληματα και μολις 2 βδομαδες μετα το play test ανακοινωσαν οτι εγινε Gold... τωρα προφανως και θα υπαρχει day 1 patch, ομως τα σχολια απο τους δημιοσιογραφους ηταν αρκετα ανησυχητικα αφου ανεφεραν μεταξυ αλλων αρκετα game breaking σεναρια οπως: οι χαρακτηρες να μην μιλανε και να μην λενε τις ατακες τους, τα quest να μην ολοκληρωνονται, freezes, framerate issues.

    Ξαναλεω ελπιζω πολλα απο αυτα να λυθουν αμεσα και να ειναι ετοιμο το παιχνιδι οταν θα βγει, αλλα δεν ειμαι και τοσο χαλαρος με την παρτη του.
    Όντως τα previews αυτά ήταν αρκετά ανησυχητικά. Η τελική έκδοση του παιχνιδιού είναι ήδη στα χέρια των reviewers εδω και κάποιες μέρες, και το εμπάργκο λήγει στις 20/3 όποτε θα ξέρουμε σύντομα.

  12. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (14-03-2017)

  13. #288
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Τι λέτε ρε παιδιά. Υπέρ αρκετός χρόνος απο την στιγμή που κυκλοφόρησε το Horizon μέχρι την κυκλοφορία του Mass Effect. Εγώ το horizon το πήρα day 1 και αύριο, μεθαύριο θα έχω πλατίνα (και χωρίς guide). Το mass effect βγαίνει σε 9 μέρες!
    Δημήτρη δεν έχει να κάνει με το αν είναι αρκετός ο χρόνος. Ναι θα μπορούσα σε 12 ημέρες να το παίξω. Όμως προσωπικά δουλεύω όλη την εβδομάδα, από το πρωί μέχρι το απόγευμα, και πολλές ημέρες όσο κι αν θέλω να κάτσω να παίξω μετά τη δουλειά, θα προτιμήσω να πάω μια βόλτα ή για ποτό για να ξελαμπικάρω και να πάρω λίγο αέρα για την επόμενη εργάσιμη. Έτσι ουσιαστικά "καθαρός χρόνος" για gaming είναι το ΠΣΚ μου ως επί το πλείστον, ίσως και κάποιες καθημερινές που ο καιρός θα με κρατήσει μέσα. Και πάλι όχι ολόκληρο το ΣΚ.

    Για το Mass Effect είμαι τόσο hyped και "φτιαγμένος" να το παίξω Day 1, που είμαι διατεθιμένος να παραβλέψω οποιαδήποτε τυχόν τεχνικά ζητήματα. Ύστερα από τόσα χρόνια προσμονής, η επιθυμία να βυθιστώ και πάλι στον κόσμο του Mass Effect υπερτερεί οποιασδήποτε άλλης προτεραιότητας. Αφού το έχω παραγγείλει από το εξωτερικό από πέρυσι και το πιθανόν είναι ότι θα τρέξω να το βρω κάπου αν κάποιο κατάστημα το δώσει ημέρες ή ώρες πριν το επίσημο release.

    Τώρα όσον αφορά το Horizon, και με τα παραπάνω δεδομένα για τον ελεύθερο χρόνο μου, δεν ήθελα να το ξεκινήσω και να έχω το άγχος να προλάβω να το τελειώσω για να πιάσω το Mass Effect.

    Για αυτό άλλωστε τρενάρω τις ημέρες τώρα με λίγες ώρες ενασχόλησης με άσχετα παιχνίδια, μέχρι την επόμενη εβδομάδα.

    Από εκεί και πέρα, κάποιο άλλο παιδί που παίζει με μεγαλύτερη συχνότητα, σαφώς και δεν χρειάζεται να κάνει το διαχωρισμό αυτό.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    enstikto (15-03-2017),Valkyre (14-03-2017)

  15. #289
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Δημήτρη δεν έχει να κάνει με το αν είναι αρκετός ο χρόνος. Ναι θα μπορούσα σε 12 ημέρες να το παίξω. Όμως προσωπικά δουλεύω όλη την εβδομάδα, από το πρωί μέχρι το απόγευμα, και πολλές ημέρες όσο κι αν θέλω να κάτσω να παίξω μετά τη δουλειά, θα προτιμήσω να πάω μια βόλτα ή για ποτό για να ξελαμπικάρω και να πάρω λίγο αέρα για την επόμενη εργάσιμη. Έτσι ουσιαστικά "καθαρός χρόνος" για gaming είναι το ΠΣΚ μου ως επί το πλείστον, ίσως και κάποιες καθημερινές που ο καιρός θα με κρατήσει μέσα. Και πάλι όχι ολόκληρο το ΣΚ.

    Για το Mass Effect είμαι τόσο hyped και "φτιαγμένος" να το παίξω Day 1, που είμαι διατεθιμένος να παραβλέψω οποιαδήποτε τυχόν τεχνικά ζητήματα. Ύστερα από τόσα χρόνια προσμονής, η επιθυμία να βυθιστώ και πάλι στον κόσμο του Mass Effect υπερτερεί οποιασδήποτε άλλης προτεραιότητας. Αφού το έχω παραγγείλει από το εξωτερικό από πέρυσι και το πιθανόν είναι ότι θα τρέξω να το βρω κάπου αν κάποιο κατάστημα το δώσει ημέρες ή ώρες πριν το επίσημο release.

    Τώρα όσον αφορά το Horizon, και με τα παραπάνω δεδομένα για τον ελεύθερο χρόνο μου, δεν ήθελα να το ξεκινήσω και να έχω το άγχος να προλάβω να το τελειώσω για να πιάσω το Mass Effect.

    Για αυτό άλλωστε τρενάρω τις ημέρες τώρα με λίγες ώρες ενασχόλησης με άσχετα παιχνίδια, μέχρι την επόμενη εβδομάδα.

    Από εκεί και πέρα, κάποιο άλλο παιδί που παίζει με μεγαλύτερη συχνότητα, σαφώς και δεν χρειάζεται να κάνει το διαχωρισμό αυτό.
    Mαζι σου, απλα εχω μια απορρια, αφου ξερεις οτι δεν εχεις χρονο, γιατι πηρες απο τωρα το Horizon και δεν περιμενες να το παρεις οταν θα ειχες χρονο και μαλιστα σε πολυ καλυτερη τιμη? Ηθελες collectors?

  16. #290
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ Yeap, μέσα έπεσες έχω πάρει την Collectors και μάλιστα κι αυτή από πέρυσι preordered από Amazon σε καλύτερη τιμή από τα 130 ευρώ που έκανε εδώ
    Τα πάθη του συλλεκτή τα καταλαβαίνουν καλά οι όμοιοί μου και τα δεκάδες games που ακόμη παραμένουν στη ζελατίνα τους χαχα.

  17. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Valkyre (15-03-2017)

  18. #291
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ειναι καποιες στιγμες που βγαινουν εξτρα δουλειες που δεν τις ειχες υπολογίσει φιλε ένστικτο
    Εχω αυτη την στιγμη Horizon και Zelda και δεν μου αρεσει καθολου το "speed run"

  19. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    enstikto (15-03-2017)

  20. #292
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Multiplayer video:


  21. #293
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    60 fps θα τρέχει το παιχνίδι στο ps4?

  22. #294
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #295
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #296
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Vicarious View Post
    60 fps θα τρέχει το παιχνίδι στο ps4?
    30 fps

  25. #297
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default


  26. #298
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μας λεει αν τα sidequests ειναι οπως τα Hinterlands του DAI, που ηταν απλα παρε ενα log και πηγαινε κατι σε καποιον ή μαζεψε κατι απο καπου και στο τελος σου δινω αλλο ενα log? Γιατι αν ειναι τετοια quests να τα βρασουμε. (ξερω οτι το παιχνιδι θα εχει side quests με ουσια, το θεμα ειναι να δουμε εαν εχει και side quests που ειναι ανουσια).

  27. #299
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ΜΕ: Andromeda Nomad Collector's Edition την έχει βρει κανείς πουθενά;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  28. #300
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •