Page 28 of 29 FirstFirst ... 18242526272829 LastLast
Results 541 to 560 of 569

Thread: Deus Ex: Human Revolution

  1. #541
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default



    Directed by Moe Charif.
    http://moecharif.com
    https://twitter.com/@moecharif
    https://www.facebook.com/moecharif

    Based on the video game Deus Ex Human Revolution, the film dives into the world of Adam Jensen, a Sarif Industries' security consultant that gets augmented after an incident that almost took his life away. Although the film doesn't follow the narrative of the game exactly, it remains true to the theme while focusing on the relationship between Adam Jensen, and his ex girlfriend Megan Reed, a scientist hand picked by Sarif Industries to head Cybernetic Augmentations. Megan is taken by the Illuminati and is asked to assist them in turning on a mysterious device but she refuses to cooperate. Jensen has been looking for Megan since she was kidnapped and has finally pinpointed her location. Adam faces a complication that he did not account for; Yelena Federova, an Augmented assassin is at the facility where Megan is being held. The film also taps, even if briefly, into Adam's mind and the struggle he must face on daily basis.




  2. #542

    Default

    Λίγο χαζή ερώτηση, σε τι επίπεδο δυσκολίας να παίξω το παιχνίδι; Γενικά, σαν να μην τα πολυκαταφέρνω σε τέτοιου είδους games, επιπλέον προτιμώ να τα παίζω και όχι να με παίζουν, στο μεσαίο επίπεδο είναι προσιτό το παιχνίδι;

  3. #543
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Μάλλον το normal σου ταιριάζει

    Sent from my Nexus 5

  4. #544
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ναι είναι προσιτό. Επίσης, αν το παίξεις με τη φιλοσοφία να μη σε δουν και να αναισθητοποιείς αντί να σκοτώνεις και πιο εύκολο θα είναι και πιο γρήγορα θα ανεβαίνεις level.

  5. #545

    Default

    Thanks για τις απαντήσεις, διαβάζω διθυραμβικές κριτικές για το εν λόγω παιχνίδι, ελπίζω να μου αρέσει γιατί ίσως να είναι βαρύ για τα δικά μου γούστα!

  6. #546
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Καλημερα με ελαφρυ necrobump.Προσπαθω να σκεφτω εναν λογο που τοσο καιρο δεν ειχα ασχοληθει με την παιχνιδαρα και δεν βρισκω.Εχει ολα οσα γουσταρω σ'ενα game.
    Αξιζει ν'αγορασω και το directors cut?

  7. #547
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Νομίζω πως θα είναι μία καλή κίνηση για σένα να αγόραζες το director's cut μιας και πέρνεις όλο το πακέτο σε ένα (νοικοκυρεμένα) με το Missing Link από ό,τι διαβάζω να είναι πλέον όχι ανεξάρτητο παιχνίδι αλλά να έχει ενσωματωθεί στο σωστό timeline μέσα στον κορμό του αρχικού παιχνιδιού, συν όλα τα επιπλέον που έχει ingame αλλά και συνοδευτικά (documentaries/commentaries etc)

    Δες και εσύ το παρακάτω link που τα γράφει και πιο ανακυτικά κάποια πράγματα, νομίζω είναι χρήσιμο και θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις (υπέρ του directors cut):
    http://gaming.stackexchange.com/ques...-directors-cut

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Desmond (28-11-2014)

  9. #548
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ωπα Νικο μισο λεπτο... Το Deus Ex 1 το εχεις παιξει?
    Για το director's cut συμφωνω να το παρεις οπωσδηποτε μιας και ειναι reworked τα boss fights που οκ το εχουμε καψει εδω-> ηταν outsourced!!! και ασφαλως περιλαμβανεται το dlc που ειναι 3+ ωρες gameplay.
    Tελος το παιχνιδι εχει ενα απο τα ωραιοτερα trailer ΟΛΩΝ των εποχων και ασφαλως απιστευτο OST.

  10. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    panos74gr (28-11-2014)

  11. #549
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Οχι.Να παω για την complete edition?Περιλαμβανει το directors cut?
    To ost τα σπαει και ταιριαζει απολυτα με το ολο feeling.Μου φερνει στο μυαλο τα ambient ηχακια του mirror's edge.

  12. #550
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Το complete edition απο οτι καταλαβα περιλαμβανει και καποια dlc preorders (oπλα κα τετοια). Οποτε δεν ξερω, ισως να αξιζει αν δεν το βρεις πιο ακριβα. Αυτο που θα σου προτεινα ειναι τα εξης:

    1 Βρες και παιξε το 1ο(αν εχεις προβλημα θα σου στειλω το gog αρχειο που εχω ).... 2 κλασεις πανω απο το HR. Οκ ειναι παλιο και θα χρειαστεις καποια hd packs. Αξιζει ομως. Ανατριχιλα.
    2 Βρες τη συλλεκτικη του HR. Ειναι απλα απιστευτη! και αν θυμαμαι καλα σε πολυ καλη τιμη !

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Desmond (28-11-2014)

  14. #551
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    H directors κρίνεται καλύτερη από την complete edition γιατί έχει γίνει rebuilt στο παιχνίδι, κυρίως όσον αφορά τα bosses και νομίζω και την προσθήκη του NG+.

    http://deusex.wikia.com/wiki/Deus_Ex...rector%27s_Cut

  15. #552
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Την έχω την collectors edition (αυτή με την φιγούρα σωστά;). Είχε βγει στην αρχή οπότε δεν περιλαμβάνει όλα όσα έχει η Director's Cut, λείπει δηλαδή το DLC και προφανώς όλα τα ανασκευασμένα στοιχεία του παιχνιδιού. Αν θυμάμαι καλά μόνο ένα explosives pack είχε σαν επιπλέον περιεχόμενο μαζί με κάποια όπλα, λεφτά κλπ. Έχει την φιγούρα βέβαια, το artbook και το making of DVD.

  16. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Nikoladim (28-11-2014)

  17. #553
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ναι σωστος! ^^

  18. #554
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Na πω και εγω την "ντροπη μου"?
    Το παιχνιδι το ειχα μεταχειρισμενο και ολο ανεβαλα να το παιξω και τελικα οταν πηγα Public για την αγορα του Ps4 με -100 ευρω αν δωσεις 10 παιχνιδια, ηταν μεσα στα παιχνιδια που εδωσα για να συμπληρωσω δεκαδα, μιας και μου εκοψαν κανα δυο αλλα (και ειχα παρει μερικα για backup) με σκεπτικο οτι συνεχεια βγαινει σε προσφορα καινουργιο με κατω απο 10 ευρω.
    Αλλα με αυτα και με αυτα δεν το εχω παιξει και μαλλον χανω εξαιρετικο παιχνιδι......
    Πρεπει να επανορθωσω ε?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  19. #555
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ξεθαβω για αλλη μια φορα ενα θεμα και για αλλη μια φορα παιζω καθυστερημενα ενα υπεροχο παιχνίδι. Δεν μπορω να καταλαβω πως παλι το έχασα την εποχή π κυκλοφορησε αλλα τουλαχιστον το ειχα στοχεύσει και το πηρα...
    Ενω στην αρχη με παρεξενεψε και αργησα να συνηθίσω τους μηχανισμους του το παιχνιδι με εχει συνεπαρει.ειδικα αυτο το hacking ειναι εθισμος...πρωτη φορά σε παιχνίδι δεν ξερω π να πρωτοβάλω τα upgrades και μαρεσει που έχει έντονο το ελληνικό στοιχειο...ονομασιες αναβαθμισεων χαρακτηρων,μέχρι και ο ηθοποιος που δανειζει την φωνη ειναι ελληνας.πολυ ιδαιτερη φωνη ο φουστης οι γκομενες θα πετάνε τα βρακια τους στο ακουσμα του...εχω καποιες αποριες αλλα τωρα τι να σας ρώτησω το παίξει χιλιετιες πριν.ψαχνω λιγο στο νετ. Δεν εχω δει για το καινούριο π βγαινει αλλα πιστεύω, τωρα π ειμαι και στην σανγκαι, οτι θα του πηγαινε ενα λιγο πιο γρήγορο και ευέλικτο συστημα κινησης αλλα mirrors edge η dying light...το cover system μαρεσει πολυ και είναι απτις λιγες φορες που θεωρειται απαραιτητο για να παιξεις...
    Spoiler!

  20. #556
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Είναι όντως παιχνιδάρα και χαίρομαι που γουστάρεις. Μία συμβουλή μόνο έχω να δώσω αλλά θα τη βάλω σε spoiler γιατί έχει μια μικρή σχέση με την ιστορία οπότε είναι στο χέρι σου αν θέλεις να τη δεις ή όχι.

    Spoiler!


    Κατά τ'άλλα ευχαριστήσου το. Έχει εναλλακτικά τέλη οπότε κάνε save πριν το τελειώσεις να τα δεις όλα.

  21. #557
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ξερεις ειναι απο αυτα τα παιχνιδια που εχεις στο backlog και δεν ξερεις πολλα πραγματα απλα οτι ειναι πολυ καλα..
    Ποσο μαρεσει να βρισκομαι ετσι προ εκπληξεως και γιαυτο πολλες φορες δεν κοιταω ουτε βιντεο ουτε τπτ για καποια παιχνιδια...
    το στορυ ειναι πολυ ενδιαφερον και μαρεσει που δεν με εχει μπερδεψει παρα πολυ μιας και ο κοσμος ειναι εντελως φουτουριστικος και διαφορετικος...

    Τωρα στην σανγκαι εχει πολλα μπαλκονια και επιπεδα βρε αδερφε εχω χασει την μπαλα!
    Τι προτεινεις Σπυρο απο αναβαθμισεις?αν θυμασαι βεβαια...
    Βλεπω ειναι πολυ σημαντικο το hacking και του εχω δωσει βαρος αλλα ολα ειναι σημαντικα γαμωτο.να σηκωνεις πιο βαρια αντικειμενα.το typhoon δεν το εχω βαλει ακομα μιας και επιλεγω μια πιο stealth προσεγγιση.Το inventory μου ανεβασα γιατι δεν χωρανε τα αντικειμενα...
    πολυ καλο μπραβο τους...
    ΑΑα γιαυτο π μ λες στο σποιλερ πες μ που ακριβως δεν με πειραζει για να ξερω μην την κανω την παπατζα
    Spoiler!

  22. #558
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Κατά τη γνώμη μου hacking, μπαταρία, και αυτό που γίνεσαι αόρατος είναι οι προτεραιότητες. Ήταν και ένα νομίζω που τσάκιζε δύο ταυτόχρονα, σημαντικό και αυτό. Τα υπόλοιπα τώρα είναι μπέρδεμα. Το θέμα είναι ότι και αν δεν έχεις πχ την αναβάθμιση των χεριών για να αποκαλύψεις ένα κρυμμένο αεραγωγό υπάρχει τρόπος να προχωρήσεις, δεν είναι πρόβλημα. Έχει πολλούς δρόμους το παιχνίδι.
    Spoiler!

  23. #559
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Παιχνιδάρα, από το τοπ 10 μου για το PS3! Χαίρομαι παρά πολύ που μέλος του forum το ανακαλύπτει τώρα και έχουμε την ευκαιρία να το θυμηθούμε.

    Περιμένω την συνέχεια ίσως πιο πολύ και από το uncharted 4. Δεν βλέπω την ώρα να βυθιστώ στον κοσμο του.

  24. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    tonybsg (12-03-2016)

  25. #560

    Default

    Mία ερώτηση παίδες: Το είχα ξεκινήσει κάποια στιγμή στο Pc, εξαιρετικό παιχνίδι και gameplay (μόνο κάπου με κούραζε αυτή η "καφε-κιτρινίλα" που χαρακτηρίζει το χρωματισμό και τον κόσμο του παιχνιδιού) και, όπως έχει συμβεί και με άλλες παιχνιδάρες, για κάποιους λόγους, όχι πολύ σοβαρούς, το είχα διακόψει. Η ερώτηση είναι: στο Ps3 βολεύει καθόλου το shooting και γενικά ο χειρισμός; Το ρωτάω, γιατί γενικώς αυτά τα παιχνίδια τα παίζω με πληκτρολόγιο ποντίκι (στο Pc). Φαντάζομαι παίζοντας με κυρίως γνώμονα το stealth, που είναι και το αγαπημένο μου, δεν θα έχω θέμα, αλλά κάποιες φορές που θέλει και μάχη η μπαμ μπουμ, δεν ξέρω αν βολεύει ο χειρισμός με το gamepad. Επίσης, είχα προλάβει να παίξω ένα boss και είχα ζοριστεί τόσο πολύ (δεν θυμάμαι δυσκολία, αλλά νομίζω normal), που αν θυμάμαι, είχα βάλει κάποιο trainer, γιατί είχα κουραστεί να με τρώει συνέχεια. Στο Ps3 βγαίνουν τα bosses ή θα πρέπει να φτύσει κανείς αίμα;
    Moυ έχει γυαλίσει η stealth συλλογή "Deus X HR-Thief-Hitman:Absolution" που έχουν βγάλει, με 20 ευρώ, και για αυτό ρωτάω.......

    Επίσης, όπως λέει κι ένας φίλος πιο πάνω, μάλλον το καλύτερο είναι να παίξει κανείς πρώτα το παλιό Deus X (πάντα ήθελα να το κάνω, όλο το αναβάλλω, έλλειψη χρόνου κλπ) και θα προσπαθήσω να το κάνω αυτή τη φορά......

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •