Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 47 of 47

Thread: [Trophy List] Assassin Creed III

  1. #41
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    το θεμα ειναι οτι εχω κανει καποια αλλα δεν μου τα εχει δωσει ακομα

    Spoiler!

  2. #42
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    λοιπον , μου εχει μεινει μια αποστολη για να κανω το 100% κ θελω καποια βοηθεια. ειναι η αποστολη The Giant and the Storm. πρεπει να διαλυσω 3 πλοια χρτυπωντας με το L1 στο μπροστα μερος του πλοιου. το θεμα ειναι οτι τα καταστρεφω πριν μου βγαλει τον ασπρο κυκλο για να συμαδεψω. καμια βοηθεια?

    Spoiler!

  3. #43
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Αρχηγε....παραλληλες πορειες καναμε...και μενα αυτη ηταν η τελευταια που μου εμεινε και με ζορισε.
    Γενικα ειναι δυσκολη, διοτι οντως μπορει να τσακισεις το καραβι πριν χρησιμοποιησεις το κανονι ακριβειας.

    Η λυση που ειχα βρει ειναι η εξης:
    Χρησιμοποιησε αρχικα στα κανονια σου αυτες τις μπαλες που ειναι με αλυσιδες και ριχνουν τα καταρτια.
    Ετσι θα τα ακινητοποιησεις.
    Μολις τα ακινητοποιησεις, μπορεις να τα σημαδευεις πιο ευκολα.
    Μετα, πρεπει να προσπαθησεις να τα εμβολισεις πλαγιομετωπικα....δηλαδη να χτυπησετε ΣΧΕΔΟΝ μουρη με μουρη (στο πλαι καπως, εκει που "ανοιγει η τρυπα" για να χτυπησεις με το L1)
    Συνηθως, αν το χτυπησεις ετσι και ΔΕΝ το εχεις τσακισει με κανονιες πιο πριν. δεν βουλιαζει, απλα ανοιγει η τρυπα που θες.
    Βοηθαει το να ΜΗΝ εχεις κανει ακομα την αναβαθμιση του πλοιου σου με το να εχεις αγορασει το μπροστινο εμβολο πλοιου, διοτι ετσι κανεις μεγαλυτερη ζημια, αλλα μαλλον θα εχεις ηδη κανει την αναβαθμιση αυτη.

    Παντως και μενα μου πηρε αρκετες προσπαθειες. διοτι ολο και κατι στραβωνε, μια το τσακιζανε τα κυματα, μια το εμβολιζα λαθος και το βουλιαζα εγω κοκ.

    Αν θυμαμαι καλα, ειναι 3 πλοια αλλα το ενα ειναι μεγαλο και βουλιαζει δυσκολοτερα, αρα αυτο θα το καταφερεις πιο ευκολα, δεν κινδυνευεις να το βουλιαξεις κατα λαθος πριν του ανοιξεις τρυπα.
    Τα αλλα δυο ειναι μικροτερα, οποτε αφου τα ακινητοποιησεις ΟΛΑ....ξεκινα απο αυτα....διοτι εκει ειναι πιο πιθανο να αποτυχεις...

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    λοιπον , μου εχει μεινει μια αποστολη για να κανω το 100% κ θελω καποια βοηθεια. ειναι η αποστολη The Giant and the Storm. πρεπει να διαλυσω 3 πλοια χρτυπωντας με το L1 στο μπροστα μερος του πλοιου. το θεμα ειναι οτι τα καταστρεφω πριν μου βγαλει τον ασπρο κυκλο για να συμαδεψω. καμια βοηθεια?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  4. The Following User Says Thank You to rookie For This Useful Post:

    ilias78 (13-05-2013)

  5. #44
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σ'ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω σπίτι. Δυστυχώς έχω κάνει όλες τις ααναβαθμίσεις.

  6. #45
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    φιλε μου καλε, το rep ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω. το καταφερα με τη δευτερη και επιτελους τσιμπησα το 100%. 2 online ακομα κ πλατινα.
    πολλα ευχαριστω.

    Spoiler!

  7. #46
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Ρε συ.....επειδη ειμαι ασχετος, λυσε μου μια απορια.

    Αυτο το +rep....ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ??
    Θελω να το κανω και εγω σε αλλους και δεν ξερω πως!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  8. #47
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σε κάθε ποστ μέλους, στο αριστερο μερος υπάρχει επιλογή για "thanks" κ δίπλα έχει ένα σύμβολο σαν σεριφικο αστέρι. Αυτό είναι το ρεπ.

    Last edited by ilias78; 14-05-2013 at 18:27.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •