Page 52 of 67 FirstFirst ... 24248495051525354555662 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1021
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παίζεις σε ps4 ή ps5?

  2. #1022
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σε ps5, δεν έχω ps4 πια


  3. #1023
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αναφέρεις ρε συ πράγματα που εγω ας πούμε δεν τα είδα στο playthrough μου που ήταν πριν το 1.2 για αυτο σε ρώτησα.

    τι να πω... κρίμα...

  4. #1024
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ νομίζω μέχρι το 1.06 είναι που έπαιξα το παιχνίδι. Έχοντας γράψει 120+ ώρες δεν μου έτυχαν ποτέ τέτοια bugs, πέραν των συχνών crashes, ώσπου βρήκε μια λύση ο Val και τα γλυτώσαμε κάπως.
    Τι σκατα; Χειρότερο κατάφεραν και το έκαναν;

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. #1025
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω εχω κανει 3 σεσσιον με το τελευταιο πατς και το παιχνιδι μου φανηκε πραγματικα καλυτερα απο ποτε σε ολα. Καθολου κρας και κανενα bug. Αλλα οκ το παιχνιδι προφανως ακομα εχει θεματα, ειναι να μην σου κατσει λιγο το ολο σκηνικο δυστυχως.

  6. #1026
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το εσβησα τελείως και το περασα παλι. Αυτα τα περιεργα που ειχα εξαφανίστηκαν, αντε μονο καμιά φορά να πατιναρει καποιος npc οταν του μιλας. Αυτο ομως που γινεται ολο και συχνότερο οσο προχωράω την ιστορια, ειναι τα κρασαρισματα. Αυτη τη στιγμή περίπου ανα 40-50 λεπτα εχω και απο ενα. Σχεδον ολα την ωρα που ειμαι με την μηχανη και κανω βόλτα στην πόλη

  7. #1027
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Σε torrent sites ο πηγαίος κώδικας του Cyberpunk 2077 και του The Witcher 3 Next Gen

    https://www.enternity.gr/Article/Gam...Gen/67906.html

    Βρήκαν λέει και τα SDKs των PS5 & XBOX Series X...

  8. #1028
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αυτό το παιχνίδι δεν πρόκειται να μπει έτσι πως πάει ποτέ στο psn, συλλεκτικά θα γίνουν τα δισκάκια όσοι τα έχετε

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #1029
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αυτό το παιχνίδι δεν πρόκειται να μπει έτσι πως πάει ποτέ στο psn, συλλεκτικά θα γίνουν τα δισκάκια όσοι τα έχετε
    Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να έχω PS5 digital και να κρέμομαι από το πότε θα δεήσει η Sony... με 1-2 click εξαφανίζουν ολόκληρα παιχνίδια στο PS store (κάτι που δεν μπορεί να γίνει με τους retailers).

    Τα ίδια ισχύουν και για το Driveclub (ακόμα το βρίσκεις στο εμπόριο).

    Ειλικρινά απορώ με όσους έχουν αλλεργία στο δισκάκι (μην τυχόν και κολλήσουν COVID, λολ), ενώ στην πράξη διαφαίνεται σωτήριο!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (05-06-2021),PDS (05-06-2021),Slay (07-06-2021)

  11. #1030

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να έχω PS5 digital και να κρέμομαι από το πότε θα δεήσει η Sony... με 1-2 click εξαφανίζουν ολόκληρα παιχνίδια στο PS store (κάτι που δεν μπορεί να γίνει με τους retailers).

    Τα ίδια ισχύουν και για το Driveclub (ακόμα το βρίσκεις στο εμπόριο).

    Ειλικρινά απορώ με όσους έχουν αλλεργία στο δισκάκι (μην τυχόν και κολλήσουν COVID, λολ), ενώ στην πράξη διαφαίνεται σωτήριο!
    Εγώ πάντως που πήρα το Digital έχω πληρώσει μέχρι στιγμής τα εξής:

    48 Το Resident evil village day 1.

    12 Τo next Gen Fifa με Sharing.

    13,5 το last of us 2 με Sharing.

    Μακάρι να υπήρχε Digital Version και στο Series X να γλιτώσω και εκεί ένα 100 αρικο.

    Την καλύτερη δουλειά έκανε η Sony που έδωσε επιλογές τιμής και Buy Style χωρίς να ρίχνει τα Specs της κονσόλας.

    Το Digital Gaming καλώς η κακώς αρέσει σε πολλούς και αν το διαχειριστείς σωστά και είσαι λίγο ψαγμενος είναι πιο φτηνό από το Physical.



    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 05-06-2021 at 22:51.

  12. #1031
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πόσο πουλάς όταν το βαρεθείς το next-gen FIFA;

    Ωχ, σόρρυ δεν γίνεται.

  13. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (05-06-2021)

  14. #1032

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πόσο πουλάς όταν το βαρεθείς το next-gen FIFA;

    Ωχ, σόρρυ δεν γίνεται.
    Ακόμα και να μπορούσες να το πουλήσεις πόσο θα το έδινες όταν βγει το Fifa 22 ρε Λευτέρη?
    Ψίχουλα.
    Προτιμώ να αγοράζω φτηνά και να κρατάω τα παιχνίδια στη συλλογή μου .

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #1033
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εγώ πάντως που πήρα το Digital έχω πληρώσει μέχρι στιγμής τα εξής:

    48 Το Resident evil village day 1.

    12 Τo next Gen Fifa με Sharing.

    13,5 το last of us 2 με Sharing.

    Μακάρι να υπήρχε Digital Version και στο Series X να γλιτώσω και εκεί ένα 100 αρικο.

    Την καλύτερη δουλειά έκανε η Sony που έδωσε επιλογές τιμής και Buy Style χωρίς να ρίχνει τα Specs της κονσόλας.

    Το Digital Gaming καλώς η κακώς αρέσει σε πολλούς και αν το διαχειριστείς σωστά και είσαι λίγο ψαγμενος είναι πιο φτηνό από το Physical.
    Πλεονεκτήματα μπορεί να έχει σε ανοιχτά συστήματα (τύπου PC), όπως διαφορετικά stores και warez/ISOs... σε κλειστά συστήματα (κονσόλες) η λογική είναι αντίστροφη (μονοπωλιακή λογική).

    Το ότι υπάρχει κόσμος σε PC που βολεύτηκε με το digital (το χαλί δεν το έστρωσε το Steam, αλλά τα ISO images/mounting + NoCD cracks χρόοοοοονια πριν) δεν αμφιβάλλω καθόλου.

    Η ένστασή μου είναι η εξομοίωση κονσολών με PC. Η ISA (x86) δεν λέει κάτι από μόνη της. Ο βαθμός ελευθερίας (ή μη) λέει πολλά όμως.

    Θυμάμαι π.χ. το 2013 υπήρχε εδώ μέσα κόσμος που έλεγε «θα πάρω PS4 και θα αγοράζω τα πάντα ψηφιακά από το PS store aka €70» και κούναγα το κεφάλι μου από απορία... είπε κανείς ότι το PS store είναι 100% ίδιο με το Steam; Ή μήπως έχουν εδραιωθεί τα κλειδάδικα στις κονσόλες; Καλά, για warez δεν το συζητάμε καν, οι εποχές του modchip (PS1/2 era) έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί για πολλούς λόγους (patches/updates, online MP, trophies, cloud saves), κι ας υπάρχει CFW στο PS4.

    Θέλω να πω δεν μου φαίνεται πολύ λογικό επειδή κάποιος έχει συνηθίσει σε μια Α λογική από τον χώρο των PC να την μεταφέρει και στις κονσόλες, ενώ είναι κάργα anti-consumer και pro-corporate...

    €48 προσωπικά μου φαίνονται πολλά για digital game, αν σκεφτείς ότι στο PS4 αγόραζα day 1 retail games στα €50 χωρίς ανάγκη για sharing.

    Επίσης, είναι και το άλλο που δεν το αναφέρει ποτέ κανείς:

    Έστω ότι αγοράζω day 1 ένα digital console game και μετά από κάμποσο καιρό μπαίνει στο PS+. Αυτό δεν αφαιρεί αξία από την συνδρομή κατά την γνώμη σου; Για μένα είναι σοβαρός λόγος να μην αγοράζω AAA games σε ψηφιακή μορφή.

    Ενώ αν το αγοράσω σε δισκάκι, έχω την επιλογή να το πουλήσω και αν θες να καλύψω μέρος του κόστους της συνδρομής = win-win

    Αποκλείεται να είμαι ο μόνος που το έχει σκεφτεί αυτό, γιατί συμβαίνει από εποχής PS3!

    Τελοσπάντων, επειδή σαν άνθρωπος ποτέ δεν ήμουν fan του centralization (εποχές RapidShare τασσόμουν αναφανδόν υπέρ του BitTorrent -> που είναι σήμερα το RapidShare, οέο?), digital-only θα δεχτώ μόνο αν αρχίσουμε να μιλάμε για p2p decentralized databases (aka blockchain). Να είναι δηλαδή τα ψηφιακά παιχνίδια όπως τα περίφημα NFTs. Έτσι έχεις ψηφιακή ιδιοκτησία και αποκτάει και το status του collectible.

    Επιχειρήματα τύπου «η τάδε εταιρία είναι too big to fail» δεν με πείθουν (βλ. RapidShare), οπότε δεν χρειάζεται να με μεταπείσει κανείς. Πολλές εταιρίες ήταν μεγάλες και τρανές κάποτε, ενώ σήμερα δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια ανάμνηση. Οπότε σόρρυ, δεν μπορώ να δώσω λευκή επιταγή σε κανέναν.

  16. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-06-2021)

  17. #1034
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εν ολίγοις δεν αμφιβάλλω ότι το ψηφιακό είναι το μέλλον. Καλώς ή κακώς είναι. Το θέμα είναι τι θα επιλέξουμε ως κοινωνίες: centralized ή decentralized λύσεις.

    Η μάζα επειδή δεν το πολυψάχνει θα δώσει λευκή επιταγή και μετά θα σκούζει μόλις δει τι εστί ψηφιακή δικτατορία... το αυτό ΚΑΙ για τις τράπεζες (κατάργηση μετρητού). Τότε όμως θα είναι πολύ αργά για δάκρυα!

    Ποιός ήταν εδώ μέσα που είχε φάει permaban από το PSN και δεν μπορούσε να κάνει access ούτε την ψηφιακή βιβλιοθήκη του;

    ΟΚ, μπορεί να είπε μια κακιά λεξούλα σε κανά voice chat και να έφαγε report, αλλά αυτός δεν είναι λόγος να σου στερούν ΚΑΙ την βιβλιοθήκη. Ας έτρωγε ban μόνο στο MP.

    Βάλτε λιγάκι το μυαλουδάκι σας να δουλέψει, σκεφθείτε τι (επικίνδυνοι) ορίζοντες ανοίγονται με την AI (voice chat + real-time scanning) και θα καταλάβετε που οδεύουμε. Σε μονοπάτια sci-fi δυστοπίας (βλ. προφητικές ταινίες των 80s/90s). Αυτό θέλουμε ως κοινωνίες;

    Λευκή επιταγή λοιπόν πουθενά. Ούτε Sony, ούτε MS, ούτε Nintendo, ούτε Intel/AMD, ούτε ούτε ούτε... καμία εταιρία δεν είναι αγία για να αξίζει τόση υπέρμετρη εμπιστοσύνη & απόλυτη εξουσία.

    Εγώ τα λέω από τώρα για να μην μου πει κανείς σε 10-20 χρόνια «μα δεν ήξερα». Καμία άγνοια δεν δικαιολογείται.

  18. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Lefteris_X (06-06-2021)

  19. #1035

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post

    Εγώ τα λέω από τώρα για να μην μου πει κανείς σε 10-20 χρόνια «μα δεν ήξερα». Καμία άγνοια δεν δικαιολογείται.
    Σορυ αλλά το θεωρώ άκρως υποκριτικό το να μιλάμε για 10-20 χρόνια μπροστά , ενώ σε κάνα δυο μόλις χρονακια θα αγοράζουμε όλοι (Βάζω και τον εαυτό μου μέσα αν έχω υγεία) το PS5 Pro 500 ευρώ χωρίς να έχουμε παίξει ούτε ένα PS5 Παιχνίδι.

    Ας κοιτάξουμε τα χάλια μας σαν καταναλωτές που χορεύουμε όπως μας παίζουν το ντέφι οι " We believe in generations" και τα φυντανια του Uncle phil και μετά ας δούμε και το Digital vs Physical.

    Σε 10 -20 χρόνια υγεία να έχουμε και βλέπουμε αν το Gaming το έχει καταστρέψει το Digital η εμείς που σαν καταναλωτές καταπίνουμε αμασητο όλο το σανό που μας ταιζουν.

    Το Digital καλώς η κακώς είναι είδος εξέλιξης σε κάποιους αρέσει σε άλλους οχι.
    Σεβαστές και οι 2 πλευρές του νομίσματος αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη άλλα πράγματα είναι πολύ πιο επικυνδινα για το χόμπι μου και όχι το μέσο αποθήκευσης .


    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 06-06-2021 at 00:21.

  20. #1036
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι όμως, η άγνοια ΠΑΝΤΑ δικαιολογείται από τον κόσμο που υποτιμά την αξία της γνώσης και ενημέρωσης.

    Πχ. μέχρι και σήμερα, που έχει αποδειχθεί ότι FB/Google ακούνε (χωρίς εισαγωγικά γιατί όντως ΑΚΟΥΝΕ) τα πάντα από το μικρόφωνο/κάμερα του κινητού τηλεφώνου, ο κόσμος μου λέει αρχικά "α, ναι ε; πω πω, που ζούμε ρε γμτ".......και όταν του λέω "κόψε το FB, αυτό το δηλητήριο".........η απάντηση είναι "σιγά μωρέ και να με ακούνε δεν έχω κάτι να κρύψω, δεν λέω και κανά μυστικό".

    Ο κοσμάκης ήταν, είναι και θα παραμείνει ανίδεος με καταστροφικές συνέπειες για όλους.

  21. #1037
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Σορυ αλλά το θεωρώ άκρως υποκριτικό το να μιλάμε για 10-20 χρόνια μπροστά , ενώ σε κάνα δυο μόλις χρονακια θα αγοράζουμε όλοι (Βάζω και τον εαυτό μου μέσα αν έχω υγεία) το PS5 Pro 500 ευρώ χωρίς να έχουμε παίξει ούτε ένα PS5 Παιχνίδι.

    Ας κοιτάξουμε τα χάλια μας σαν καταναλωτές που χορεύουμε όπως μας παίζουν το ντέφι οι " We believe in generations" και τα φυντανια του Uncle phil και μετά ας δούμε και το Digital vs Physical.

    Σε 10 -20 χρόνια υγεία να έχουμε και βλέπουμε αν το Gaming το έχει καταστρέψει το Digital η εμείς που σαν καταναλωτές καταπίνουμε αμασητο όλο το σανό που μας ταιζουν.
    Το PS5 Pro (και το XBOX Series XL) θα είναι το λιγότερο ανάμεσα σε όλα αυτά που έρχονται...

    Και ναι, είμαι άνθρωπος που έχω μάθει να βλέπω 10-20 χρόνια μπροστά και όχι να στέκομαι στο παρόν μόνο. Έτσι ήμουν και το 2004 που όλοι γλεντοκοπάγανε, δεν θα αλλάξω τώρα για κανέναν.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Το Digital καλώς η κακώς είναι είδος εξέλιξης σε κάποιους αρέσει σε άλλους οχι.
    Είναι όντως το επόμενο βήμα εξέλιξης, δεν αμφιβάλλει κανείς. Το internet αντικατέστησε τις εφημερίδες/περιοδικά, η ψηφιακή φωτογραφία αντικατέστησε το φιλμ κλπ. Ξεκάθαρο το pattern ψηφιοποίησης παντού.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Σεβαστές και οι 2 πλευρές του νομίσματος αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη άλλα πράγματα είναι πολύ πιο επικυνδινα για το χόμπι μου και όχι το μέσο αποθήκευσης.
    Κακώς το βλέπεις ως μέσο αποθήκευσης και όχι ως «κατά που πάει ο θεσμός της ιδιοκτησίας». Εγώ αυτό έθιξα, όχι το τεχνολογικό σκέλος (αν διαβάζει από τον SSD ή το BD-ROM).

    Κατά διαόλου πάει αν καταλήξουμε να νοικιάζουμε τα πάντα στο μέλλον (ακόμα και το σπίτι, αυτοκίνητο κλπ). Μην στέκεσαι στα video games μόνο. Πάει να επικρατήσει ένα ραντιέρικο μοντέλο οικονομίας με μπροστάρη την Silicon Valley.

  22. #1038
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι κυκλοφόρησε 10 Δεκεμβρίου. Μετά από 7 μέρες το κατέβασε η Sony από το store. Μέσα σε 20 μέρες κατάφερε και πούλησε 14 εκ κόπιες (!!!!!!). Από 'κει και έπειτα έχει πουλήσει άλλο 1 εκ μόνο.


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    psx3 (06-06-2021)

  24. #1039
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Όπως έλεγε το report του Bloomberg, το παιχνίδι μέχρι κάποια χρονιά (2016 νμζ) ήταν 3rd person.

    Να ένα βιντεάκι από την περίοδο που ήταν 3rd person. Είναι από το χακάρισμα που έγινε στην CDP.

    https://streamable.com/pvbylo
    Το βιντεάκι δεν υπάρχει πια.

    Δεν ξέρω αν συμφωνείτε οι RPGάδες, αλλά θυμάμαι το έλεγα κάποτε ότι RPG δεν βγάζει νόημα να μην είναι 3rd person (να μπορείς ρε παιδί μου να θαυμάσεις τον χαρακτήρα σου και το customization)... νισάφι πια με την εύκολη λύση του 1st person (και προσέλκυση κοινού από το FPS genre και λιγότερο μεράκι στο animation = win-win).

    Κάποιοι μάλιστα με έβριζαν «ααα εσείς οι Σονάδες μόνο 3rd person ξέρετε να παίζετε, έτσι σας έμαθε η Sony»... σώωωωωωπα ρε φίλε, με την Sony μάθαμε το gaming, πιο πριν δεν παίζαμε, ούτε έχουμε παίξει ποτέ FPS!

    Πιστεύω το παιχνίδι μπορεί να σωθεί με ένα γερό rehaul (τελευταία ευκαιρία τους το next-gen patch) και μάλιστα προτείνω να κάνουν το αντίστροφο από το GTAV remaster: από FPS να πάνε σε TPS. Θέλει δουλίτσα όμως (μην κοιτάτε κάτι 3rd party mods για PC που ο χαρακτήρας πηγαίνει σαν συγκαμένος, αυτά είναι lazy jobs από χομπίστες).

    Η Sony δεν έχω καταλάβει γιατί δεν το επαναφέρει. Είναι όντως τόσο προβληματικό ακόμα ή κάνουν επίδειξη ισχύος; Μου φαίνεται κουλό οι executives να μην θέλουν επιπλέον έσοδα (ενώ η στρατηγική τους πλέον είναι ακριβώς το αντίθετο).

    Αν δεν επανακάμψει οικονομικά η CDPR (δεν είναι ότι βγάζει συχνά παιχνίδια α λα Ubisoft), δυστυχώς τους βλέπω να εξαγοράζονται (τρίβουν τα χέρια τους τα γνωστά αρπακτικά της αγοράς).

  25. #1040
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως το συγκεκριμένο έχει λόγο που είναι first person. Κατά την γνώμη θα έχανε παρά πολύ αν ήταν third person


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •