Page 44 of 67 FirstFirst ... 3440414243444546474854 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #861

    Default



    Δεν ξέρω εάν ισχύει,έχει ακουστεί τίποτα σχετικό;

  2. #862
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post


    Δεν ξέρω εάν ισχύει,έχει ακουστεί τίποτα σχετικό;
    Τι να σου πω δεν εχω ακουσει κατι επισημο περαν της ανακοινωσης που εβγαλε η εταιρεια. Γενικα θα κρατουσα πολυ μικρο καλαθι... ακομα και ο ιδιος στο βιντεο το λεει. Καποιος καπου κατι γυρισε και τα ειπε ολα αυτα και τα φορτωσε ολα στους execs... lol.

    Content κοβεται απο καθε παιχνιδι. Πολυ content (δειτε Uncharted, TLOU κλπ κλπ). Το οτι κοβεται στις περισσοτερες περιπτωσεις απλα σημαινει οτι δεν θα επρεπε να βρισκεται στο παιχνιδι ειτε γιατι δεν ταιριαζει, ειτε γιατι ισως ειναι προτιμοτερο να κουμπωσει καλυτερα σε ενα expanded DLC, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο. Δηλαδη αντι να σου δωσει 1-2 side quests να το κανει ολοκληρο expansion ή να το συνοδευσει σε αυτο.

    Επισης το γραψιμο προφανως και αλλαζει αρδην με rewrites upon rewrites. Και αυτο τις περισσοτερες φορες για καλο λογο γινεται. Δεν ειναι βλαμμενοι να καθονται να γραφουν χωρις λογο. Ο λογος ειναι μεγαλη συζητηση βεβαια, αλλα τις περισσοτερες φορες ειναι αναγκαιος και η σωστη επιλογη.

    Απο εκει και επειτα καποιες βελτιωσεις ειναι προφανης και θα συμβουν. Για πχ η ΑΙ θα βελτιωθει μιας και εχει κατακριθει τοσο πολυ. Βεβαια μερικες φορες δεν εχω ιδεα τι περιμενει ακριβως ο κοσμος απο μια ΑΙ, εδω καποιοι λενε οτι η Α.Ι. ειναι χαζη στο TLOU2 και πραγματικα δεν ξερω πως να το σχολιασω αυτο, μου δινουν την αισθηση οτι αναζητανε μια Α.Ι. που θα κατσουν να αναπτυξουν φιλοσοφικη συζητηση μαζι της or something. Οπως εχω ξαναπει η ΑΙ πρεπει να κανει το παιχνιδι διασκεδαστικο, οχι εκνευριστικο... να εμπλουτιζει την εμπειρια, να δινει την ψευδαισθηση οτι ειναι πραγματικο ον αυτο που εχεις μπροστα σου, οχι να ειναι εφαμιλλο μαζι σου. Και σε ενα παιχνιδι που σε μεγαλο βαθμο ειναι στημενο σαν shooter, που σου ριχνει αρκετους εχθρους ταυτοχρονα, δεν μπορεις να κανεις και πολλα με την Α.Ι. γιατι αλλιως θα γινει βασανο το θεμα και ολα τα cool cyber abilities θα πανε περιπατο.

    Σιγουρα παντως θα βελτιωθει και η combat AI και θα εμπλουτισουν τις συμπεριφορες των NPCs.

    Δεν θεωρω οτι θα γινει αλλο παιχνιδι. Και πιστευω καλυτερα να κραταει μικρο καλαθι οποιος το πιστευει αυτο. Σιγουρα παντως θα υπαρξουν μεγαλα πλουσια expansions και μεγαλο support για να κερδισουν ξανα την εμπιστοσυνη του κοσμου. Οποιος μπορει να περιμενει ενα χρονο θα παρει μια πιο πλουσια και καλοδουλεμενη εκδοση του παιχνιδιου.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Kkritikos (04-01-2021),panos74gr (04-01-2021)

  4. #863
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τερμάτισα το παιχνίδι και μάλιστα έκανα και 2 endings μιας και ήμουν εντελώς αναποφάσιστος
    Σίγουρα θα δω κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα endings...
    Ακόμα βέβαια έχω να κάνω αρκετά πράγματα στο παιχνίδι μιας και δεν το έχω βαρεθεί καθόλου.
    Απόλυτα ευχαριστημένος με το παιχνίδι και ανυπομονώ για δεύτερο playthrough όταν με το καλό έρθει το next gen update
    Spoiler!

  5. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ntsmrtz (04-01-2021),panos74gr (04-01-2021),Valkyre (04-01-2021)

  6. #864
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Mετά από 67 ώρες το τελείωσα και εγώ. Απίστευτο παιχνίδι, παρά τα bugs του. Αν μπεί κάποιος με υφάκι GTA V / λούνα πάρκ θα απογοητευθεί, δεν είναι καλό σε αυτόν τον τομέα. Απλά είναι συγκολινστικό το δέσιμο με τους χαρακτήρες και την ίδια την πόλη.

  7. The Following User Says Thank You to Ryzenlake For This Useful Post:

    panos74gr (04-01-2021)

  8. #865
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    For what it's worth...

    CDPR Confirms Rumored Cyberpunk 2077 Developer Post is β€œUntrue”

    https://n4g.com/news/2395230/cdpr-co...post-is-untrue

  9. #866
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τι γίνεται με το παιχνίδι έχει φτιάξει τίποτα η ακόμα πήγα να το πάρω τώρα που η τιμή του είναι πολύ χαμηλα μου λέει ένας φίλος μην περιμένεις να φτιάξει, έφυγαν οι επενδυτές είναι στα δικαστήρια δεν ασχολούνται κ πολύ με το παιχνίδι, αληθεύουν αυτά;
    Δεν έχω παρακολουθήσει τι γίνεται με το συγκεκριμένο γιατί το άφησα για αργότερα αλλά η τιμή του τώρα στα 38 έυρω στον σκρουτζ με έβαλε σε σκέψης για αγορά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #867
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Οι επενδυτές δεν είναι οι game developers.

  11. #868
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Οι επενδυτές δεν είναι οι game developers.
    Αυτό λέω επηρεάζει το παιχνίδι, μπορούν να δουλέψουν με αυτή την κατάσταση, μπήκε πολύ χρήμα στην εταιρεία αλλά δεν ξέρουμε πόσα έφυγαν ξανά με τις επιστροφές κ όλο αυτό το σκηνικό.
    Το να πάρω 38 έυρω το παιχνίδι όπως το βλέπω είναι καλη τιμή αν φτιάξει μπορεί να πάρει τα πάνω του, αν όμως με αυτό το μπάχαλο μείνει στάσιμο η τιμή θα πέσει στο 20αρικο πολύ σύντομα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #869
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Αυτό λέω επηρεάζει το παιχνίδι, μπορούν να δουλέψουν με αυτή την κατάσταση, μπήκε πολύ χρήμα στην εταιρεία αλλά δεν ξέρουμε πόσα έφυγαν ξανά με τις επιστροφές κ όλο αυτό το σκηνικό.
    Το να πάρω 38 έυρω το παιχνίδι όπως το βλέπω είναι καλη τιμή αν φτιάξει μπορεί να πάρει τα πάνω του, αν όμως με αυτό το μπάχαλο μείνει στάσιμο η τιμή θα πέσει στο 20αρικο πολύ σύντομα.
    Οι devs δουλεύουν πυρετωδώς από ό,τι λένε, παίζει και να μην έκαναν γιορτές. Τα νομικά είναι άλλο θέμα, δεν κατέβασε ρολά η CDPR.

    Η τιμή θα πέσει κι άλλο, κι ας βγαίνουν patches.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Christos33 (09-01-2021),mihalis13 (09-01-2021),Valkyre (09-01-2021)

  14. #870

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τι γίνεται με το παιχνίδι έχει φτιάξει τίποτα η ακόμα πήγα να το πάρω τώρα που η τιμή του είναι πολύ χαμηλα μου λέει ένας φίλος μην περιμένεις να φτιάξει, έφυγαν οι επενδυτές είναι στα δικαστήρια δεν ασχολούνται κ πολύ με το παιχνίδι, αληθεύουν αυτά;
    Δεν έχω παρακολουθήσει τι γίνεται με το συγκεκριμένο γιατί το άφησα για αργότερα αλλά η τιμή του τώρα στα 38 έυρω στον σκρουτζ με έβαλε σε σκέψης για αγορά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Περίμενε να βγει το μεγάλο πατσ του Ιανουαρίου
    Μέχρι τότε θα έχει πέσει στα 35€ η day one έκδοση με όλα τα καλούδια μέσα

  15. The Following User Says Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    Christos33 (09-01-2021)

  16. #871
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    Περίμενε να βγει το μεγάλο πατσ του Ιανουαρίου
    Μέχρι τότε θα έχει πέσει στα 35€ η day one έκδοση με όλα τα καλούδια μέσα
    Όντως αυτή είχα βάλει στο μάτι με 38 έυρω ίσως το παρω από τώρα μιας κ δεν υπάρχει στο store, οπότε τον Φεβρουάριο θα είναι έτοιμο για λιώσιμο thx για τις πληροφορίες γιατί όπως τα άκουσα με επηρέασαν κ είναι από τα λίγα παιχνίδια που περίμενα να παίξω στην χρόνια που πέρασε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #872
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ραδιο αρβυλα η πληροφορηση που ειχες απο τον φιλο σου κατα τεραστιο ποσοστο. Εγω πιστευω οτι οταν το ξαναβαλει στο store η Sony (και θεωρω οτι θα γινει συντομα αυτο) η τιμη θα ξανανεβει. Αν το βρισκεις 38ευρω και θες να το παιξεις τωρα και οχι να περιμενεις το next gen patch (σε αρκετους μηνες απο τωρα) θεωρω οτι ειναι μια καλη τιμη.

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (10-01-2021)

  19. #873
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    784
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Συμφωνω. Ειδικα οταν βγει το next gen patch η τιμη θα ανεβει κατα πολυ. Εγω παντως το τερματισα, μια χαρα ειναι το παιχνιδακι...

  20. #874

    Default

    Χαχαχαχαχα Χρηματιστήριο θα καταντήσει,πότε θα ανέβει,πότε θα πέσει η τιμή του!

  21. #875
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Μέχρι να βγει το next gen patch δεν ξέρω αν θα ασχολείται ακόμα κανένας με το cyberpunk ήδη τώρα είναι εξαφανισμένο από το χάρτη
    και η τιμή 50% κάτω

    Ατακες τους στυλ …Will Launch when it’s Ready … Runs Surprisingly Well on PS4 and Xbox one…δεν ξεχνιούνται τόσο εύκολα

    Οι υποσχέσεις για μια next gen εμπειρία που θα αλλάξει το gaming όπως το ξέραμε σήμερα δεν ήταν εντελώς άστοχες τελικά β€¦

    Νομιζω ότι η επόμενη εταιρεία που θα προσπαθήσει να κοροϊδέψει τον καταναλωτή μέσα στα μούτρα θα το σκεφτεί
    καλυτερα την επόμενη φορά μετά το κράξιμο που έφαγε η Cd Project και την αφαίρεση του παιχνιδιού από το PSN store όπως σωστά έκανε η Sony

    Ολα αυτά τα λέω ενώ έχω τερματίσει το game …το πλήρωσα full price και δεν το επέστρεψα ποτέ γιατί ήθελα να τους στηρίξω …τρομάρα μου!!!

  22. The Following 3 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Kkritikos (11-01-2021),ntsmrtz (11-01-2021),Slay (13-01-2021)

  23. #876
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post

    Νομιζω ότι η επόμενη εταιρεία που θα προσπαθήσει να κοροϊδέψει τον καταναλωτή μέσα στα μούτρα θα το σκεφτεί
    καλυτερα την επόμενη φορά μετά το κράξιμο που έφαγε η Cd Project και την αφαίρεση του παιχνιδιού από το PSN store όπως σωστά έκανε η Sony
    Ναι... Έχουν σκάσει από την στενοχώρια τους και σκουπίζουν τα δάκρυά τους με 500ευρα..

    Τέλος πάντων, αν αυτός είναι ο τίτλος που περιμέναμε 7+ χρόνια (!) με όλο το hype που οι ίδιοι τροφοδοτούσαν, τότε προσωπικά δεν έχουν "να μου πούνε" και τίποτα.

  24. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    captainjacko (11-01-2021)

  25. #877
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default


  26. #878
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Cyberpunk 2077

    Μόλις είδα ότι στα νέα του παιχνιδιού, στα activities του PS5, ανέβηκε βίντεο απολογίας του CEO πριν από μια ώρα

    Next patch 1.1 βγαίνει τις επόμενες 10 μέρες
    Ακολουθεί το 1.2 τον άλλο μήνα και μετά θα αρχίσουν να δίνουν free DLC

    Η next gen version κάπου μέσα στην χρόνια

  27. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (14-01-2021)

  28. #879
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Αυτό το μήνυμα ήταν...

    https://twitter.com/cyberpunkgame/st...764537862?s=21

  29. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Christos33 (14-01-2021)

  30. #880
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το μόνο καλό είναι δεν θα μας πουλήσουν τα DLC δεν ξέρω αν είχαν σκοπό από την αρχή να τα δώσουν τσάμπα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •