Page 24 of 67 FirstFirst ... 1420212223242526272834 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #461
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Καταλαβα. Με βλεπω να λιωνω τα αλλα παιχνιδια στο ps5 οπως demons souls, nba2k21, και να παιρνω το κανονικο cyberpunk στο ps5 σε κανα εξαμηνο. Κριμα να παιξω την παιχνιδαρα χωρις φουλ δυνατοτητες...

  2. #462
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Καταλαβα. Με βλεπω να λιωνω τα αλλα παιχνιδια στο ps5 οπως demons souls, nba2k21, και να παιρνω το κανονικο cyberpunk στο ps5 σε κανα εξαμηνο. Κριμα να παιξω την παιχνιδαρα χωρις φουλ δυνατοτητες...
    Καλα δείτε τα review και τις τεχνικές αναλύσεις και αποφασίζετε τότε, δεν θα εξαντηληθεί απο τα ράφια το παιχνίδι. Εγω περιμένω day one να τρέχει dynamic 4K @ 60 στο PS5 , και το επόμενο patch θα προσθέσει σίγουρα RT και ίσως και καλύτερα settings και textures.

  3. #463
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν κατι εχω να σχολιασω απο το ps4 gameplay που μας εδειξαν ειναι το ποσο κακη, κακιστη επιλογη ντεμο ηταν. Δηλαδη τι ειδαμε? Απλα να περπατανε λιγο να οδηγανε και καποιους να μιλανε. Μονο στο τελος ειχε ενα σκηνικο δρασης ετσι να παρεις λιγο μια ιδεα.

    Παρολαυτα εχω να σημειωσω οτι συνολικα μου φανηκε οτι ετρεχαν πολυ καλυτερα απο τα αντιστοιχα στις ΧΒΟΧ εκδοσεις. Αλλα δεν μπορεις να κρινεις σωστα καθως δεν υπηρχε κομματι δρασης αναλογο με αυτο στο XBOX. Ακομα κι ετσι στο PS4 Pro προσεξα να πεφτουν καρε την ωρα της οδηγησης λιγοτερο απο οτι στο XBOX ONE. Και ακομα και στο Series X που ειδα πτωσεις σε απλη οδηγηση, στο κομματι του κυνηγητου με το πιστολιδι στο PS5 ετρεχε νερο.

    Οπως και να εχει το next gen look εχει μεγαλο potential και πραγματικα κι εγω νιωθω οτι αξιζει να περιμενεις... το θεμα ειναι θα κρατηθεις? Γιατι εγω το εχω προπαραγγειλει και ειναι βεβαιο οτι θα το κανω install ετσι απο περιεργεια να δω πως δειχνει λιγο στην αρχη. Οποτε το ερωτημα ειναι μετα το αφηνεις κατω το χειρηστηριο για 4-5 μηνες? Το hype απο τα reviews θα καθορισει πολλα...

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Καλα δείτε τα review και τις τεχνικές αναλύσεις και αποφασίζετε τότε, δεν θα εξαντηληθεί απο τα ράφια το παιχνίδι. Εγω περιμένω day one να τρέχει dynamic 4K @ 60 στο PS5 , και το επόμενο patch θα προσθέσει σίγουρα RT και ίσως και καλύτερα settings και textures.
    Ας ελπισουμε να δωσουν επιλογη με unlocked framerate στις next gen εκδοσεις απο day 1. Αν γινει αυτο τοτε αυξανονται πολυ οι πιθανοτητες να παιξω το παιχνιδι. Κατι μου λεει ομως οτι δεν θα συμβει αυτο. Μια το footage απο το Series X μια το γεγονος οτι μιλανε μονο για backwards compatibility με κανει να βλεπω οτι δεν ασχολουνται καθολου με τις εκδοσεις PS5/XSX και απλα κανουν τις last gen εκδοσεις brute force και οτι βγει βγηκε...

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (26-11-2020),obione (27-11-2020),panos74gr (25-11-2020)

  5. #464
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αρχίσαμε (Witcher 3 downgrade dejavu):
    Spoiler!

    Να τολμήσω να κάνω μια πρόβλεψη ότι την σωστή/next-gen έκδοση θα την δούμε γύρω στο 2026;

    Φάση Witcher 3 Enhanced Edition δηλαδή...

  6. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (26-11-2020)

  7. #465
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όντως; Τρελή διαφορά!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. #466
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το πρώτο CG δεν ήταν;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (26-11-2020)

  10. #467
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Σαν τον Σπαλιάρα με Rayban δειχνει πλέον ο Reeves...:/

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το πρώτο CG δεν ήταν;
    Ισχύει

  11. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (26-11-2020)

  12. #468
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το πρώτο CG δεν ήταν;
    και εγω ετσι νομιζω
    .

  13. #469
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    CG ήταν και το πρώτο Witcher 3 trailer, αλλά μας το παρουσιάζανε ότι έτσι θα είναι και το παιχνίδι.

    Κάααααποια στιγμή θα γίνει real-time και το CG footage...

  14. #470
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Cyberpunk 2077 (10 Δεκεμβρίου 2020)

    Το παραπανω ( το reveal του keanu reeves δλδ) δεν ειπωθηκε ποτε οτι ειναι cg αν δεν κανω λαθος αλλα δεν νομιζω οτι το πηρε και κανεις στα σοβαρα, πιο πολυ promotional ηταν για την παρουσιαση του Reeves. Δεν ειναι ενδεικτικο του παιχνιδιου.
    Αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι το gameplay (τα προσφατα αλλα και τα wire episodes) που ειναι ξεκαθαρα κατωτερο του πρωτου πρωτου gameplay reveal που ειχαμε δει πριν 2 χρονια.
    Οι διαφορες για μενα ειναι πολυ μεγαλες προς τα κατω, βεβαια δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανουν, οπως ειπατε και στο Witcher το downgrade ηταν μεγαλοπρεπεστατο απλα λογω ποιοτητας του παιχνιδιου οι περισσοτεροι δεν εμειναν εκει.
    Προσωπικα θα περιμενω για το Cyberpunk για πολλους λογους, απο τη μια η προωθηση που του κανουν ειναι ενος φουτουριστικου GTA στα δικα μου ματια κατι που με απωθει οποτε περιμενω να δω τι ειναι τελικα το παιχνιδι, αφετερου τεχνικα φαινεται οτι θα ειναι απο τα παιχνιδια που η next gen version θα ειναι πραγματικα πολυ ανωτερη.


    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    CG ήταν και το πρώτο Witcher 3 trailer, αλλά μας το παρουσιάζανε ότι έτσι θα είναι και το παιχνίδι.

    Κάααααποια στιγμή θα γίνει real-time και το CG footage...
    Ειχαν δειξει και κανονικο gameplay trailer που μετα εγινε αγνωριστο.


  15. #471
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αρχίσαμε (Witcher 3 downgrade dejavu):
    Spoiler!

    Να τολμήσω να κάνω μια πρόβλεψη ότι την σωστή/next-gen έκδοση θα την δούμε γύρω στο 2026;

    Φάση Witcher 3 Enhanced Edition δηλαδή...
    Η πρωτη εικονα ειναι απο καθαρο cinematic βιντεο(η δευτερη ειναι απο την ingame engine του παιχνιδιου)

    Και για του λογου το αληθες, οριστε και το βιντεο στο οποιο αναφερομαι.
    Παρεπιπτοντως μια χαρα τα βρισκω τα γραφικα(ιδιαιτερως και για το scale του παιχνιδιου)Αυτη την στιγμη ποιο πολυ η αποδοση μας απασχολει πιστευω(κυριως για το ποσο καλα θα τρεχει στις προηγουμενες κονσολες.)

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το πρώτο CG δεν ήταν;
    Εννοειται αυτο
    Last edited by spartan; 27-11-2020 at 03:22.

  16. #472
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν ξέρω παιδιά, εγώ δεν έχω και τόση εμπιστοσύνη στην CDPR να κάνει deliver στον τεχνικό τομέα.

    Έχουν βάλει πολλά καρπούζια κάτω από μια μασχάλη, οπότε τι να πρωτοκάνουν οι άνθρωποι; Έχει και καλά (περισσότερα έσοδα) και κακά (πτώση ποιότητας) το multiplatform development. Δίκοπο μαχαίρι.

    Ίσως φταίει το TLOU2 που μας «κακόμαθε», αλλά πιστεύω θα αργήσουμε να δούμε άλλο game (ακόμα και next-gen) να το ξεπερνάει σε production values.



    Το παιχνίδι με ψήνει σαν theme/story και μάλιστα το θεωρώ προφητικό* για όσα έρχονται (sci-fi dystopia/transhumanism), αλλά για day 1 δύσκολα. Θα περιμένω να δω εντυπώσεις και κριτικές.

    * για τον ίδιο λόγο ευχαριστήθηκα το Detroit Become Human (προσέφερε άφθονο προβληματισμό για το πως θα είναι οι κοινωνίες του μέλλοντος με τα robot/AI), κι ας μην έχει gameplay για σεμινάριο.

  17. #473
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_20201126-211842_Chrome.jpg 
Views:	141 
Size:	468.0 KB 
ID:	12617

    Αμ ετσι εξηγείται...

  18. #474
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ γιατί θεωρώ ότι τα γραφικά του "cinematic" θα έπρεπε να είναι όχι απλά target rendered αλλά τα τελικώς υλοποιήσιμα γραφικά σχεδόν οποιουδήποτε παιχνιδιού πλέον, αλλά για να είμαι δίκαιος μιλάω για την νέα γενιά και όχι την έκδοση του PS4. Βεβαίως ούτε αυτά που βλέπω για PS4 με συγκινούν ιδιαίτερα, έχουμε νομίζω δει πολύ καλύτερα γραφικά ακόμη και σε αυτή την γενιά, ακόμη και σε open παιχνίδια ή κάνω λάθος;

    Τέλος πάντων όλα αυτά τα cinematic/CGI/etc trailers κινούνται πάντα στο όριο της απάτης καθώς ο κόσμος δεν το πολυψάχνει (και δεν πρέπει η αλήθεια είναι) και νομίζει ότι αυτό που βλέπει - αυτό θε να λάβει. Αν θέλουν να κάνουν "cinematic" κλιπάκια, ας χρησιμοποιούν κανονικούς ηθοποιούς και ας κάνουν real life trailers όπως κατά καιρούς έχει κάνει π.χ. το Halo για να παρουσιάσει κάποιες εκδόσεις του Halo, όπου ο κόσμος εκεί και προφανώς αναγνωρίζει ότι δεν θα λάβει τέτοια ποιότητα (αφού είναι κανονικοί ηθοποιοί).

    Σταδιακά περί γραφικών μπορεί να έχουμε δυσκολία στην αναγνώριση επιπλέον triangles κλπ λεπτομέρειες σε σχέση με το παρελθόν, αλλά σίγουρα υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης στην "εξανθρώπιση" χαρακτήρων και το να πλησιάσουν την πραγματικότητα με τις υφές, τις εκφράσεις, κλπ και όχι να μοιάζουν ακόμη και τώρα σαν κακοφτιαγμένα ανθρωπάκια από παλαιότερες γενιές. Δεν ξέρω αν με θεωρείτε υπερβολικό αλλά νομίζω η CDPR μπορεί να φτιάχνει νομίζω καλύτερα.

  19. #475
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Cyberpunk 2077 DLC and Expansion Announcements Delayed to Q1 2021

    β€œThe initial plan was to do it before release,” said president and joint-CEO Adam KiciΕ„ski during the company’s third-quarter earnings call on November 25, 2020, β€œbut after the recent delay, we decided to wait for the release to provide gamers with the game and then start talking about future projects. So, after release.”

    Cyberpunk 2077 has been said for a while now to be taking inspiration from The Witcher 3: Wild Hunt in regards to DLC. In a 2019 interview with Max Pears, a level designer working on Cyberpunk 2077 said β€œWe’ve learnt from that [The Witcher 3] and that is the strategy for how we’ll apply DLC to Cyberpunk as well. We’ll look to take what we’ve learnt from Witcher 3 and apply that.”
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #476
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο οτι φαινεται οι reviewers δεν εχουν παρει ακομα review codes... Και το παιχνιδι εχει review embargo στις 8/12 αν δεν κανω λαθος... και ειναι τεραστιο σε μεγεθος...

    Με λιγα λογια σκατουλες reviews θα δουμε οταν ληξει το embargo μην πω οτι και μεχρι τις 10/12 που κυκλοφορει παλι θα εχουμε πολυ περιορισμενα reviews και αμφιβολλου ποιοτητας μιας και θα αναγκαστουν να το "τρεξουν" πολυ το παιχνιδι οι reviewers...

    https://dashgamer.com/operation-playstation-24/

  21. #477
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ’σε που ps5 patch δεν θα έχει βγει άρα τι review θα κάνουν για next gen κονσόλες;

  22. #478
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ποιο ps5 εγώ πιστεύω θα θέλει patch κ για το ps4, δεν έχω εμπιστοσύνη μετά τις τόσες αναβολές κ με την ψυχή στο στόμα για να βγει το παιχνίδι πριν περάσει ο χρόνος, μου δείχνει ότι θα χρειαστεί μερικά patch να στρώσει, πιστεύω να κάνω λάθος αλλά δεν θα είμαι εγώ που θα το κάνω τεστ, εγώ φάει αρκετές φορές τα μούτρα μου, άσε το παίρνω κ μια βδομάδα αργότερα όταν δω παίζουν οι άλλοι

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #479
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρε παιδια το οτι θα χρειαστει patches για να λυθουν τυχον προβληματα, bugs κλπ το θεωρουσα δεδομενο και ας εκανε 20 χρονια να βγει... Ειναι ενα υπερβολικα πολυπλοκο και massive rpg με εκατονταδες διαφορετικες εκδοχες αναλογα τις επιλογες σου. οποιος περιμενει αυτο το πραγμα να βγει και να ειναι απροβληματιστο 100% θα απογοητευθει.

    Οποτε αυτο το θεωρω δεδομενο και προφανως ελπιζω τα οποια προβληματα να ειναι μικρα και το παιχνιδι να ειναι λειτουργικο χωρις σοβαρα game breaking issues.

    Το θεμα μου ειναι (οπως παντα ηταν) θα εχουμε κανα πλεονεκτημα με τα γραφικα στις next gen κονσολες στο release? Εστω ενα unlocked framerate option? Κατι? Και επισης τι θα γινει με τα reviews? Eνταξει για το πραγματικα next gen patch το ξερουμε, θα βγει καπου καποτε μεσα στο 2021. Οποτε εφοσον μιλαμε για release το ξεχναμε.

    Εγω εχω καταληξει οτι αν το παιχνιδι εχει ενα 60 fps mode μαλλον θα το παιξω. (φυσικα αν δεν εχει game breaking stuff και προφανως αν ειναι "καλο" παιχνιδι).

    Γενικα ομως θα συφμωνησω οτι η ολη φαση με το παιχνιδι και την κυκλοφορια του θυμιζει σαπουνοπερα...

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (02-12-2020),mihalis13 (02-12-2020),psx3 (02-12-2020)

  25. #480
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Απο οτι φαινεται οι reviewers δεν εχουν παρει ακομα review codes... Και το παιχνιδι εχει review embargo στις 8/12 αν δεν κανω λαθος... και ειναι τεραστιο σε μεγεθος...

    Με λιγα λογια σκατουλες reviews θα δουμε οταν ληξει το embargo μην πω οτι και μεχρι τις 10/12 που κυκλοφορει παλι θα εχουμε πολυ περιορισμενα reviews και αμφιβολλου ποιοτητας μιας και θα αναγκαστουν να το "τρεξουν" πολυ το παιχνιδι οι reviewers...

    https://dashgamer.com/operation-playstation-24/
    Για να μην κάτσω να δω 1+ ώρα video, υπάρχει κάποια σύνοψη/timestamp για το "DEV HATES DUALSENSE" (?!);

    - - - Updated - - -

    Παρακάτω γράφει "DIRT DEV HATES THE DUALSENSE".

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •