Page 50 of 67 FirstFirst ... 4046474849505152535460 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #981
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default



    Αξίζει να δείτε το βίντεο, ο τύπος κάνει παρόμοια βίντεο και είναι καλός σε αυτό που κάνει (για μένα)
    Last edited by djpar; 20-03-2021 at 19:43.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    mihalis13 (20-03-2021),Valkyre (21-03-2021)

  3. #982
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ οπως εχουμε πει στο παρελθον, αν ολες αυτες οι φημες που κυκλοφορουν (που σιγουρα υπαρχει πολυ ραδιο αρβυλα) οτι το παιχνιδι αυτο μπηκε σε φουλ αναπτυξη μολις το 2016 και ολα τα αλλα που ακουγονται, τοτε αυτο που εφτιαξαν μεσα σε 4 χρονια ειναι πολυ εντυπωσιακο, οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο. Και προφανως/δυστυχως μιλαω για τα working (αντε να βαλω και μερικα εισαγωγικα) versions.

  4. #983
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Cyberpunk 2077

    ^^ πραγματικά αυτό είχα πει και εγώ όταν άκουσα ότι η πραγματική ανάπτυξη ξεκίνησε το 2016.



    Για να δούμε και τι θα γίνει με το 1.2 patch. Προσωπικά θέλω να καθαρίσω όλες τις περιοχές και να πάω για πλατίνα αν και δεν το συνηθίζω. Αλλά κυρίως θα ήθελα να το δω να παίζει ικανοποιητικά στις last gen consoles και να το ευχαριστηθεί και άλλος κόσμος όπως πρέπει. Γιατί το παιχνίδι είναι καλό.

  5. #984
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ο τύπος δεν το έβγαλε το βίντεο όταν γινόταν πανικός στο Internet πριν καιρό με το κράξιμο του παιχνιδιού και του το έλεγαν αρκετοί σε σχόλια από αλλά βίντεο του, πιστεύω ότι έκανε μελέτη και το έβγαλε άρα ότι λέει δεν πρέπει να είναι μπαρούφες

  6. #985
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Δεν ξέρω αν έκανε μελέτη η απλά έκανε μια σούμα από αυτά που κυκλοφορούν από εδώ και από εκεί. Δηλαδή αμφιβάλω αν έκανε σοβαρή δημοσιογραφία και βρήκε δικές του πηγές κλπ ή αν απλά έκανε ένα βίντεο με ότι βρήκε σχετικό με το παιχνίδι.

  7. #986
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βλέπω στο site ότι ανεβάσαν patch notes για το patch 1.2: https://www.cyberpunk.net/en/news/37...ist-of-changes
    Μιλάμε για πολλές διορθώσεις!!!
    Υποθέτω ότι βγήκε το patch...

  8. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Valkyre (29-03-2021)

  9. #987
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To κορυφαιο? Κατω κατω στο τελος του κατεβατου λεει:

    "and many more"



    Ενταξει πιστευω οτι με αυτο το patch το παιχνιδι θα στρωσει σημαντικα σε ολες τις πλατφορμες, κυριως τις βασικες κονσολες. Ομως κακα τα ψεμματα δεν ξερω ιτ ειδους οπτικα θαυματα μπορει να περιμενει οποιος εχει ΧΒ1 και PS4, θα κραταγα πολυ μικρο καλαθι. Δεν μιλαω φυσικα για την αθλια κατασταση με το streaming κλπ, αυτο πιστευω θα το εφτιαξαν τωρα, αλλα και παλι δεν θα εξαφανιστει τελειως. Η χαμηλη αναλυση επισης δεν ειναι κατι που βλεπω να βελτιωνεται. Το σημαντικο θα ειναι το framerate να σουλουπωθει και να ειναι playable. Για να δουμε.

  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (29-03-2021)

  11. #988
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    ¶ντε να δούμε και κάνα free DLC γιατί με τρώει να ξαναμπώ στον κόσμο του παιχνιδιού.

  12. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (29-03-2021)

  13. #989
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ελπιζω τωρα που βγηκε και το "μεγαλο" patch να παρουν λιγο μπρος για το next gen patch.


  14. #990
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πήγαν όλα πίσω λόγω του hack/data breach. Για αυτό και άργησε τόσο πολύ το 1.2 patch.

  15. #991
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ελπιζω τωρα που βγηκε και το "μεγαλο" patch να παρουν λιγο μπρος για το next gen patch.
    Έχουν πει 2ο 6μηνο το 21. Μην το περιμένεις νωρίτερα :/
    Και εγώ για αυτό το πήρα απόφαση και το έπαιξα. Δεν μπορούσα να περιμένω. Το παιχνίδι παρά τα προβλήματά του τα σπάει...

  16. The Following 2 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    hakoo (29-03-2021),panos74gr (29-03-2021)

  17. #992
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βγηκε το patch!

    44GB μεγεθος!

    Κλαιω!

  18. #993
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Βγηκε το patch!

    44GB μεγεθος!

    Κλαιω!
    Ολόκληρο το παιχνίδι (όοοοολα τα shaders ξανά compile από την αρχή!) ξαναβγάλανε, τσάμπα το HDD/SSD install.

    Με τον ρυθμό που το πάνε αμφίβολο και το MP (τώρα τι σόι MP θα είναι αυτό δεν ξέρω, συνήθως MMO κατεύθυνση παίρνουν τα RPG σε online εκδοχή) και ποιός ξέρει τι γίνεται και με τυχόν expansions (θέλουν τρελή δουλειά αυτά -αν είναι κάτι ανάλογο του Blood & Wine-)...

  19. #994
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Βρωμάει anthem v2.0.

  20. #995
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Έχουν πει 2ο 6μηνο το 21. Μην το περιμένεις νωρίτερα :/
    Και εγώ για αυτό το πήρα απόφαση και το έπαιξα. Δεν μπορούσα να περιμένω. Το παιχνίδι παρά τα προβλήματά του τα σπάει...
    fuck...
    καταλαβα, απο τη στιγμη που δεν ασχοληθηκα εξ αρχης και ηδη εχει περασει καιρος μαλλον θα το αφησω για οταν ειναι να βγει. Ελπιζω μονο με ολη αυτη την καθυστερηση να αξιζει την αναμονη.


  21. #996
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν θα το αναπτυξω πολυ αλλα το πατς στην δικη μου περιπτωση ειναι σκετη απογοητευση. Οχι οτι δεν εχω τελειωσει το παιχνιδι ετσι; 100% το εχω κανει. Αλλα δοκιμασα το πατς να δω τι αλλαξε.

    Εν συντομια αυτο που εχω καταλαβει λιγο που το κοιταξα ειναι οτι ναι μεν το παιχνιδι βελτιωθηκε στις βασικες κονσολες, αλλα απο την αλλη φαινεται να εγινε χειροτερο στις νεες κονσολες.

    Λοιπον πρωτο πραγμα που θα παρατηρησει απο το πρωτο δευτερολεπτο καποιος που εχει παιξει το παιχνιδι στο ps5 ειναι οτι σε σχεση με παλαιοτερα το loading ειναι διπλασιο απο οτι ηταν…

    Δευτερον το framerate οσο παιζεις τοσο χειροτερευει…

    Και τριτον τα craches μια χαρα κρατουν…

    Ιδιως το τελευταιο μου φαινεται αδιανοητο να συμβαινει. Σιγουρα πολλα quest bugs και visual glitches διορθωθηκαν. Αλλα το παιχνιδι 4 μηνες μετα και να κρασαρει ενω στα patch notes εχουν ολοκληρη παραγραφο ειδικα για τα craches και το stability ε ειναι ντροπη.

    Ευτυχως το τελειωσα χωρις ιδιαιτερα προβληματα περα των craches, αλλα τωρα να σου λενε πατς 1.2 και το σωσαμε και να ειναι αυτο το αποτελεσμα ε δεν υπαρχει δικαιολογια.

    Ισως με fresh start το πατς να δουλευει καθωσπρεπει. Αλλα το loading θα ειναι διπλασιο σε καθε περιπτωση. Ενιγουεη παμε για το επομενο πατς και αγιος ο θεος.

    Ποσο κριμα να αμαυρωνεται μια τετοια παιχνιδαρα απο αυτη την κατασταση

  22. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (30-03-2021),mihalis13 (30-03-2021),panos74gr (30-03-2021),psx3 (30-03-2021),Slay (31-03-2021),Snk (31-03-2021)

  23. #997
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το αρχικό loading είναι μεγαλύτερο αλλά το fast travel είναι το ίδιο γρήγορο πάντως

  24. #998
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν θα το αναπτυξω πολυ αλλα το πατς στην δικη μου περιπτωση ειναι σκετη απογοητευση. Οχι οτι δεν εχω τελειωσει το παιχνιδι ετσι; 100% το εχω κανει. Αλλα δοκιμασα το πατς να δω τι αλλαξε.

    Εν συντομια αυτο που εχω καταλαβει λιγο που το κοιταξα ειναι οτι ναι μεν το παιχνιδι βελτιωθηκε στις βασικες κονσολες, αλλα απο την αλλη φαινεται να εγινε χειροτερο στις νεες κονσολες.

    Λοιπον πρωτο πραγμα που θα παρατηρησει απο το πρωτο δευτερολεπτο καποιος που εχει παιξει το παιχνιδι στο ps5 ειναι οτι σε σχεση με παλαιοτερα το loading ειναι διπλασιο απο οτι ηταν…

    Δευτερον το framerate οσο παιζεις τοσο χειροτερευει…

    Και τριτον τα craches μια χαρα κρατουν…

    Ιδιως το τελευταιο μου φαινεται αδιανοητο να συμβαινει. Σιγουρα πολλα quest bugs και visual glitches διορθωθηκαν. Αλλα το παιχνιδι 4 μηνες μετα και να κρασαρει ενω στα patch notes εχουν ολοκληρη παραγραφο ειδικα για τα craches και το stability ε ειναι ντροπη.

    Ευτυχως το τελειωσα χωρις ιδιαιτερα προβληματα περα των craches, αλλα τωρα να σου λενε πατς 1.2 και το σωσαμε και να ειναι αυτο το αποτελεσμα ε δεν υπαρχει δικαιολογια.

    Ισως με fresh start το πατς να δουλευει καθωσπρεπει. Αλλα το loading θα ειναι διπλασιο σε καθε περιπτωση. Ενιγουεη παμε για το επομενο πατς και αγιος ο θεος.

    Ποσο κριμα να αμαυρωνεται μια τετοια παιχνιδαρα απο αυτη την κατασταση
    Πολύ πιθανό. Συνήθως τόσο μεγάλες αλλαγές στο codebase απαιτούν και νέο save file και ποιός ξέρει αν το παλιό save file κάνει trigger bugs στον κώδικα.

    Αν δεν φτιάξει ούτε με αυτό, τότε μιλάμε για «Γιοφύρι της ¶ρτας» και καλό... next-gen patch.

  25. #999
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτα που λεει ο val απο οτι ειδα τα αναφερει πολυ κοσμος. Ειδικα για το loading

    Με τα κρασαρισματα μονο ειδα οτι εχουν πεσει πολυ σε νεο save

  26. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Valkyre (31-03-2021)

  27. #1000

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν θα το αναπτυξω πολυ αλλα το πατς στην δικη μου περιπτωση ειναι σκετη απογοητευση. Οχι οτι δεν εχω τελειωσει το παιχνιδι ετσι; 100% το εχω κανει. Αλλα δοκιμασα το πατς να δω τι αλλαξε.

    Εν συντομια αυτο που εχω καταλαβει λιγο που το κοιταξα ειναι οτι ναι μεν το παιχνιδι βελτιωθηκε στις βασικες κονσολες, αλλα απο την αλλη φαινεται να εγινε χειροτερο στις νεες κονσολες.

    Λοιπον πρωτο πραγμα που θα παρατηρησει απο το πρωτο δευτερολεπτο καποιος που εχει παιξει το παιχνιδι στο ps5 ειναι οτι σε σχεση με παλαιοτερα το loading ειναι διπλασιο απο οτι ηταν…

    Δευτερον το framerate οσο παιζεις τοσο χειροτερευει…

    Και τριτον τα craches μια χαρα κρατουν…

    Ιδιως το τελευταιο μου φαινεται αδιανοητο να συμβαινει. Σιγουρα πολλα quest bugs και visual glitches διορθωθηκαν. Αλλα το παιχνιδι 4 μηνες μετα και να κρασαρει ενω στα patch notes εχουν ολοκληρη παραγραφο ειδικα για τα craches και το stability ε ειναι ντροπη.

    Ευτυχως το τελειωσα χωρις ιδιαιτερα προβληματα περα των craches, αλλα τωρα να σου λενε πατς 1.2 και το σωσαμε και να ειναι αυτο το αποτελεσμα ε δεν υπαρχει δικαιολογια.

    Ισως με fresh start το πατς να δουλευει καθωσπρεπει. Αλλα το loading θα ειναι διπλασιο σε καθε περιπτωση. Ενιγουεη παμε για το επομενο πατς και αγιος ο θεος.

    Ποσο κριμα να αμαυρωνεται μια τετοια παιχνιδαρα απο αυτη την κατασταση
    Το χειροτερο απ'ολα, ειναι το "4 μηνες μετα" που εγραψες.

    4 μηνες το παλευουν κι ακομα το παιχνιδι εχει προβληματα. Δικαιολογω παντα ενα κακο προγραμματισμο, ομως στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν μπορει να μην το γνωριζαν πολυ νωριτερα, πως ειναι αδυνατον το παιχνιδι να ειναι ετοιμο.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    mihalis13 (31-03-2021),Valkyre (31-03-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •