Page 65 of 67 FirstFirst ... 155561626364656667 LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1281
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στα 25 ευρω οποιος κλαιει τα λεφτα του για ενα τετοιο παιχνιδι, στα δικα μου αυτια τουλαχιστον, θα ακουστει θεοπαλαβο... οπως εχουν πει και αλλα παιδια 25 ευρω γι αυτο το παιχνιδι ειναι ληστεια κανονικη.

    Προφανως μιλαμε για ατομα που τους αρεσουν γενικα RPG κλπ ετσι?

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (21-02-2022),Conjure7 (21-02-2022)

  3. #1282
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στα 25 ευρω οποιος κλαιει τα λεφτα του για ενα τετοιο παιχνιδι, στα δικα μου αυτια τουλαχιστον, θα ακουστει θεοπαλαβο... οπως εχουν πει και αλλα παιδια 25 ευρω γι αυτο το παιχνιδι ειναι ληστεια κανονικη.

    Προφανως μιλαμε για ατομα που τους αρεσουν γενικα RPG κλπ ετσι?
    Τι 25€;; 15€ το πουλάνε τώρα στα μαγαζιά
    Κανονική ληστεία!


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (21-02-2022)

  5. #1283
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Τι 25€;; 15€ το πουλάνε τώρα στα μαγαζιά
    Κανονική ληστεία!


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όπως είπα πλέον έχω στην κατοχή μου 2 digital ps5 και μοιράζομαι τα παιχνίδια. Όποτε και να ήθελα δίσκο δεν. Άσε που έχω να αγοράσω cd απο ps3 εποχή.

  6. #1284
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Όπως είπα πλέον έχω στην κατοχή μου 2 digital ps5 και μοιράζομαι τα παιχνίδια. Όποτε και να ήθελα δίσκο δεν. Άσε που έχω να αγοράσω cd απο ps3 εποχή.
    Δεν λέω για σένα, λέω γενικά.
    Εγώ το παιχνίδι το έπαιξα day one και είχα πάρει και την συλλεκτική έκδοση (220€).
    Δεν μετάνιωσα ούτε ένα cent.
    Και κάποια στιγμή θα το ξαναπαίξω σίγουρα.
    Για μένα ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι και η πιο εντυπωσιακή πόλη που έχω δει σε videogame!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following 5 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    cocous (21-02-2022),Conjure7 (21-02-2022),obione (21-02-2022),panos74gr (21-02-2022),toninio (27-02-2022)

  8. #1285

    Default

    Το παιχνίδι, για όποιον του αρέσει το είδος, είναι πολύ καλό. -
    Μετά το update κι έχοντας τελειώσει καιρό το κυρίως στόρι εξακολουθώ να δίνω ώρες, καθαρίζοντας τον χάρτη, παίζοντας με τις δυνατότητες του χαρακτήρα, έχει ακόμη loot κλπ. Στο 2ο playthrough, που βρίσκομαι, έχω 120 ώρες. Είχα παίξει άλλες 60 περίπου, όταν βγήκε σε pc και τώρα αρχίζει να με τρώει να το πάρω από την αρχή. Πράγμα πολύ σπάνιο για μένα. Με το που θα βγάλει, αν βγάλει, νέο υλικό θα το πάρω αμέσως.
    Όσο για το δισκάκι μόνο αέρας κοπανιστός δεν είναι. Αν μιλάμε για την ίδια έκδοση έχει συσκευασία, artwork, χάρτη του κόσμου, καρτ postal κλπ.

  9. The Following 5 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    mihalis13 (21-02-2022),obione (01-03-2022),psx3 (21-02-2022),toninio (01-03-2022),Valkyre (22-02-2022)

  10. #1286
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Το παιχνίδι, για όποιον του αρέσει το είδος, είναι πολύ καλό. -
    Μετά το update κι έχοντας τελειώσει καιρό το κυρίως στόρι εξακολουθώ να δίνω ώρες, καθαρίζοντας τον χάρτη, παίζοντας με τις δυνατότητες του χαρακτήρα, έχει ακόμη loot κλπ. Στο 2ο playthrough, που βρίσκομαι, έχω 120 ώρες. Είχα παίξει άλλες 60 περίπου, όταν βγήκε σε pc και τώρα αρχίζει να με τρώει να το πάρω από την αρχή. Πράγμα πολύ σπάνιο για μένα. Με το που θα βγάλει, αν βγάλει, νέο υλικό θα το πάρω αμέσως.
    Όσο για το δισκάκι μόνο αέρας κοπανιστός δεν είναι. Αν μιλάμε για την ίδια έκδοση έχει συσκευασία, artwork, χάρτη του κόσμου, καρτ postal κλπ.
    Nα κανω μια ερωτηση?μιας και εχεις παιξει αρκετα το παιχνιδι
    Οταν διαλεγεις στην αρχικη οθονη το τι θες να εισαι πριν ξεκινησεις την ιστορια,αυτο εχει διαφορετικο αντικτυπο αν θες να ξανακανεις καινουργιο playthrough απ την αρχη?
    Η απλα δεν παιζει κανενα ρολο και ειναι ποιο πολυ οι συγκεκριμενες 3 κατηγοριες χαρακτηρα,σαν διακοσμητικο και μονο στοιχειο?

  11. #1287
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο Πρόλογος είναι διαφορετικός ανάλογα τι θα διαλέξεις.
    Επίσης το κάθε path έχει ένα unique minor quest.
    Τέλος, ανάλογα τι θα διαλέξεις θα σου βγάζει σε όλο το παιχνίδι διάφορες επιλογές σε dialogs που έχουν να κάνουν με το background σου.

    Γενικά εγώ σου προτείνω να κάνεις αυτό που γουστάρεις πιο πολύ να είναι ο χαρακτήρας σου.

  12. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    spartan (22-02-2022)

  13. #1288
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default


  14. #1289
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by mtifosi View Post
    Έχω ρίξει πολύ γέλιο μιλάμε. Άλλα είναι οκ. Άλλα όμως είναι τελείως άκυρα.

  15. #1290
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Εχω κοντα 20ωρες απο τοτε που βγαλανε το 1.5 patch, θα γραψω λογικα εντυπωσεις οταν το τερματισω,αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση(αρνητικη ως τωρα) ειναι οτι αν εξαιρεσω το character creation που ειπα
    "WOW τι ωραιες λεπτομεριες οι χαρακτηρες" δεν εχει WOW factors το παιχνιδι για μενα ως τωρα.
    πχ να πω κανοντας καποιο quest ή να περπαταω/οδηγαω και να γινει κατι ξεκαρφωτο (οπως GTA πχ random σκηνικα μεσα στην πολη), γενικα δηλαδη στιγμες που ο δημιουργος σε πιανει προ εκπληξεως και λες wow γαμησε, τι κανανε κτλ... δυστυχως.(κανω και main quest και sidequests)
    Προσεχτε τι λεω, δεν ειναι κακο... αλλα δεν γαμαει ρε παιδι μου πως να το πω. Για να δουμε αν θα αλλαξω γνωμη ως τερματισμο.

  16. #1291
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mην περιμενεις wow στιγμες απο random σκηνικα ετσι οπως το θετεις. Τα wow σκηνικα ειναι μεσα απο τα παρα πολλα main και side quests. Εχει μεγαλη ποικιλια απο διαφορετικα quests.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (22-02-2022)

  18. #1292
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    TL;DR: 18:04

  19. The Following 4 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mtifosi (22-02-2022),panos74gr (22-02-2022),Valkyre (22-02-2022)

  20. #1293
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γαργαρα τα 5-10 fps διαφορα στα stressed points τα οποια σας διαβεβαιω δεν ειναι μονο 2-3 οπως παρουσιαζει το βιντεο καθοτι ολο το συγκρητικο διαδραματιζεται σε μια πολυ μικρη περιοχη της πολης... υπαρχουν και αλλα τετοια σημεια με αγορες, πληθη κλπ.

    Κοντολογοις η διαφορα που βλεπω εδω εμενα με εκανε προσωπικα να αγορασω ΧΒΟΧ360 γιατι δεν την παλευα με καποια παιχνιδια στο PS3... just saying. Το παιχνιδι απλα τρεχει καλυτερα στο PS5 επι του παροντος και μαλιστα με σημαντικη διαφορα σε αρκετα σημεια του απο οτι φαινεται (βασικα το οτι πριν ηταν τοσο χαλια το performance στο Series X δεν το ηξερα, μου εκανε τρομερη εντυπωση και απορρω πως μεχρι και το πατς πριν την ελευση του 1.5 δεν το ειχα παρει πρεφα. Παντως οπως το περιμενα, θελει αλλα 2-3 πατς μεχρι να ερθει το ιδανικοτατο optimization σε ολες τις πλατφορμες.

  21. #1294
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Τελος το Cyberpunk , streetkid ekana με Intelligence+Technical ability , το παιχνιδι μου φανηκε πανευκολο..εχει ποσα skills,perks,chips,crafts και τι δεν εχει και πραγματικα απορω γιατι τοσο ευκολο..
    εκανα οτι μου κατεβαινε το τερματισα και δεν ειχα βαλει ουτε ενα τσιπακι πανω μου η upgrade σχεδον. Πολυ story-driven game που οντως η ιστορια μου αρεσε πολυ και περιμενα να δω τι θα γινει παρακατω.

    Ειδα 4 διαφορετικους τερματισμους,περασα ωραια 40ωρες περιπου, το στορυ μου εμεινε στο μυαλο κατι αλλο δεν μου εκανε και πολυ μεγαλη εντυπωση.
    Bugs δυστυχως συντανητα πολλα και καποια χαλουσαν και το οverall experience γιατι επρεπε να κανω load last checkpoint..τεσπα.

    Παω τωρα στον κοσμο του Elden Ring για πολυ ξυλο και εξερευνηση και μετα ερχεται και GT7! (το Horizon θα περιμενει αρκετα τελικα μου φαινεται...)

  22. #1295

    Default Cyberpunk 2077

    Τέλος και από μένα το παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκα στο έπακρο τη μια βδομάδα τώρα που είμαι στο σπιτι με Covid και το τελείωσα κάπου στις 60 ώρες παίζοντας και πολλά Side quests .
    Για μένα από τα καλύτερα παιχνίδια που επαιξα τα τελευταία χρόνια , φοβερό Story , πανέμορφα γραφικά και πολύ ενδιαφέρουσες παράπλευρες αποστολές , τις οποίες θα κάτσω να τελειώσω όλες (η όσες περισσότερες γίνεται τέλος πάντων) οι οποίες αλληλεπιδρούν πολύ σημαντικά με το main story.
    Μοναδικό αρνητικα τα bugs που παραμένουν και στη next gen έκδοση του τίτλου , ένω πραγματικά αισθάνομαι δικαιωμένος που επέλεξα να μην παίξω τη last gen μορφή του τίτλου αλλά να περιμένω πάνω από έναν χρόνο για κάτι πιο συμβατό με τα καινούργια μηχανήματα .

    Η διαφορά είναι πολύ μεγάλη .
    Ακόμα ένα διαμάντι της CDPR που εύχομαι να έχει συνέχεια και με τη μορφή DLC αλλά και με νέα installments στο μέλλον.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 28-02-2022 at 21:42.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2022),obione (27-03-2022),panos74gr (01-03-2022)

  24. #1296
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ειμαι λογικα στην μεση του παιχνιδιου και ειλικρινά εχω εντυπώσεις μονο θετικές να πω για αυτήν την παιχνιδαρα .

    Ειναι μεγάλο κρίμα να παρουσιάζεις ενα αποτέλεσμα ημιτελές και να βαζεις ο ιδιος τρικλοποδιά στο project σου που με τοσο κοπο και βασανα χτιζεις .

    Φοβερη Πολη ... γραφικα .. οι αποστολες ειναι απλα τρομερες ..
    και γενικα το ολο setting ειναι ομορφο .
    Μεχρι και ο ηχος και η μουσικη συμβάλουν και κανουν build in στις καταστασεις που ανάλογα βιωνεις .
    Thumbs up ��.
    Ειχα να μείνω ετσι ωρες σερι απο το part 2 tlou.

  25. The Following 6 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    Conjure7 (07-03-2022),Giannis1979 (07-03-2022),mihalis13 (07-03-2022),Nikoladim (07-03-2022),panos74gr (07-03-2022),Valkyre (06-03-2022)

  26. #1297
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Τελος το παιχνιδι απο εμενα και περιμενω εννοείται οτι αλλο εχουν σκοπο να βγαλουν .

    Εχει τοσο ενδιαφέρον ο κοσμος του που θα ηταν έγκλημα να μην υπαρχει συνεχεια .

    Ο ρολος του Κιανου περισσότερο σαν διαφημιστικό ρολος ειναι παρολα αυτα οκ δεν με χαλασε καθολου αυτο.

    bugs κανα δυο τα ειχα αλλα τιποτα τραγικο και κανενα crush.

    Πρεπει να επεσε δουλεια στο patches.

    Τι να πω ..
    εγω ενθουσιασμένος ειμαι με το παιχνιδι . Πολυ. Ειναι και το setting του τετοιο που μου αρεσει .

    Αν τωρα το επαιζα με το παθος που το επαιξα και μου εκανε bugs και crushes ολη την ωρα ε οκ θα βλαστήμαγα , οποτε καλυτερα που περίμενα .
    Βολεψε μια χαρα η περιοδος οποτε οκ.

    Εχω κανει ηδη mp3 με καποια τραγουδια απο το παιχνιδι και ακουω οταν οδηγαω ..
    Lol

  27. The Following 4 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    Conjure7 (28-03-2022),mihalis13 (27-03-2022),panos74gr (28-03-2022),Valkyre (28-03-2022)

  28. #1298
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To παιχνιδι ειναι κορυφη. Δεν ξερω ποσοι απο εδω στο φορουμ δεν το εχουν παιξει ακομα, η μοδα που κατεληξε να γινει το κραξιμο για το συγκεκριμενο παιχνιδι εκανε τρομερα αδικη ζημια ΙΜΟ...

    Ειμαι σιγουρος οτι η συντριπτικη πλειοψηφια οσων κραζουν χωρις να εχουν επαφη πραγματικη με τον τιτλο εχουν χασει ενα διαμαντι.

    Για εμενα καλυτερο απο το Witcher με εναν μοναδικο κοσμο που δυσκολα βρισκεις ομοιο εκει εξω...

  29. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Conjure7 (28-03-2022),mihalis13 (28-03-2022),obione (28-03-2022),panos74gr (30-03-2022)

  30. #1299

    Default

    Μόνο και μόνο το γεγονός ότι, για πρώτη φορά, τα side missions, σε ένα open world παιχνίδι, όχι μόνο δεν είναι βαρετά, τύπου fetch, αλλά έχουν νόημα και πολλές φορές μια ιστορία να πουν, κάνει τη διαφορά.


  31. #1300
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Δεν ειναι και η πρωτη φορα σε open-world που τα side quests εχουν νοημα και δεν ειναι απλα fetch. Υπαρχουν πολλα παιχνιδια που ειχαν καλα side missions με πολυ ιστορια και καλο γραψιμο.
    Βλεπε: Ghost of Tsushima,RDR/GTA,Horizon και πολλα αλλα.. Δεν αντιλεγω οτι εχει καλες παραπλευρες αποστολες απλα θελω να πω οτι δεν κανει και καμια διαφορα.

    Eπισης θελω να ρωτησο γενικα , ασχετα το Setting της πολης,τους χαρακτηρες και την ιστορια που σιγουρα ειναι καλες και θα αρεσουν πολυ η λιγοτερο στον οποιοδηποτε και το soundtrack επισης οπως λεει ο obi που εχει κομματαρες.

    Σαν παιχνιδι ? Υποτιθεται ειναι RPG, εγω ειδα οτι το ολο genre ειναι διακοσμιτικο. Δεν εχει σημασια ουτε τι skill tree πας, ουτε αν εχει η δεν εχεις βαλει upgrades chips κτλ, λες και παιζει far cry ενα πραμα.
    Κανω λαθος? δεν πρεπει ενα RPG να σε ωθει να φτιαξεις ολο και καλυτερο χαρακτηρα? δεν πρεπει να υπαρχει και end game?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •