Page 55 of 67 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1081
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ξεφτίλα για ποιόν;

    Ασυνήθιστο warning μεν, αλλά τουλάχιστον προειδοποιούν... δεν χωράει άλλο κουκούλωμα πλέον.
    Και για την Sony που το έχει στο store αλλά σου προτείνει να μην το πάρεις αν έχει το PS4, αλλά κυρίως για την CDP
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #1082
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αν δεν βάζανε warning τώρα θα λέγαμε γιατί δεν προειδοποιεί ότι το παιχνίδι δεν παίζει καλά σε ps4. Μια χαρά έκαναν. Εγώ πιστεύω ότι σύντομα θα μπει σε κάποιο deal στα 29.99 πχ

  3. The Following 2 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    mihalis13 (22-06-2021),Valkyre (22-06-2021)

  4. #1083
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Αν δεν βάζανε warning τώρα θα λέγαμε γιατί δεν προειδοποιεί ότι το παιχνίδι δεν παίζει καλά σε ps4. Μια χαρά έκαναν. Εγώ πιστεύω ότι σύντομα θα μπει σε κάποιο deal στα 29.99 πχ
    Ναι, καλά έκαναν, εξακολουθεί να είναι ξεφτίλα. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #1084
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default Cyberpunk 2077

    Συμφωνω με τον Λεωνιδα, ειναι ξεφτίλα και για τις 2 πλευρες. Οι μεν μετά απο τοσους μηνες αδυνατουν να κανουν το παιχνιδι να τρεχει σωστα σε μια απο τις primary πλατφορμες, οι δε εχουν βαλει notice οτι το παιχνιδι δεν λειτουργει σωστα, κατεβαστε το με δικο σας ρισκο φαση, λες και το ps store ειναι κανα πειρατικο site που εχει warnings για το ταδε torrent ξερω γω.
    Ημαρτον, καντε το μονο accessible οταν μπαινεις στο store απο ps5 τουλαχιστον.


  6. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-06-2021),panos74gr (22-06-2021)

  7. #1085
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έτσι όπως γίνανε τα περισσότερα παιχνίδια πλέον (τίγκα patches) είναι σαν να έχει επικρατήσει το μοντέλο PC-ο-ποίησης (aka Early access)... πολύ λίγες εξαιρέσεις υπάρχουν.

    Και αν ισχύουν αυτά που διαβάζω στην δίκη Epic-Αpple, το μέλλον του gaming είναι μαύρο κι άραχνο (100% GaaS-driven, πάλι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).

  8. #1086
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τουλαχιστον η Sony κατι εκανε παιδια. Και εκανε μεγαλη ζημια στην CDPR σε αντιθεση με την MS που σφυριζε κλεφτικα.

    Απο εκει και περα ναι υπαρχει και μια προφανεστατη διπλωματικη συνεργασια εκει εξω, οπου αμφοτερες εταιρειες δεν θελουν να ξεχαρβαλωσουν τελειως τις σχεσεις τους.

    Γιατι αν φτασει στο σημειο η Sony να τα σπασει με την CDPR, τοτε να δω ποσοι θα λενε μπραβο αν σου βγει η MS με ενα exclusivity deal στο επομενο CDPR παιχνιδι...

    Επισης, το παιχνιδι, ενταξει... πως να το πω... υπαρχουν στο store πολυ χειροτερα performing games εκει μεσα. Δηλαδη για τα μισα παιχνιδια της Bethesda (μην πω παραπανω) γιατι τα περναμε στο ντουκου ξαφνικα? Δεν εφυγαν ποτε απο το store, δεν ζημιωθηκε καμμια Bethesda οπως ζημιωθηκε η CDPR. Δεν λεω οτι δεν τους αξιζε, λεω, οτι οκ... δεν ειναι και στο state που ηταν (και ισως ειναι ακομα) παιχνιδια της Bethesda. To Fallout 4 πηγα να παιξω τις προαλες και συναντησα 4 bugs (το 1 ηθελε hard reset) στις πρωτες 2 ωρες... παιχνιδι που ειναι χρονια εκει μεσα και με τοσα patch.

    Καλο το pitchfork mentality αλλα σε λογικες δοσεις.

    Εγω δεν ξερω αν αξιζει ή οχι να βρισκεται στο store το Cyberpunk για το PS4, ξερω οτι αν δεν αξιζε αυτο, δεν αξιζει και σωρεια αλλων προιοντων. Και ξερω οτι την Sony δεν την παιρνει και πολυ να χασει την CDPR απο μελλοντικες συνεργασιες. Nομιζω ολοι μπορειτε πολυ ευκολα να φανταστειτε την MS να παιρνει τηλεφωνακια την CDPR και να λενε φαση "κοιτα τη ζημια σου εκαναν, ελα απο εδω εγω θα σε αποζημιωσω" και να δω τι θα πει ο κοσμος αν σκασει η "γαματη" η MS και πει:

    "Witcher 4 exclusive to XBOX/PC"

    Και... γεια σας...

    Να δω τοτε την ηθικη ποσοι θα την θυμηθουν και ποσοι θα την εκτιμησουν επι του πρακτεου. (μιλαω σε γενικο επιπεδο ετσι, μη μου παρεξηγηθει κανεις χωρις λογο)

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (22-06-2021)

  10. #1087
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δημητρη οκ, προφανως και υπαρχουν παιχνιδια σε χειροτερη κατασταση εκει μεσα. Το θεμα δεν ειναι αν αξιζει να βρισκεται στο store αλλα το γελοιο disclaimer που εχουν βαλει. Βαλε μεσα το παιχνιδι αφου δεν θελεις να κανεις περαιτερω ζημια στην CDP αλλα ασε τα πονηρα disclaimers, παρτο πανω σου σαν platform holder και αν εχει καποιος χρηστης θεμα τον αποζημιωνεις με refund. Δεν πληρωνεις κατι απο την τσέπη σου αλλωστε, τα δικα του λεφτα του επιστρεφεις.
    Οι καλες σχεσεις και το PR ειναι πολυ ωραια, αλλα για να κανει η Sony PR και να κρατησει καλες σχεσεις με τη CDP δεν νομιζω να οτι σωστο να την πληρωσει ο πελατης της.
    Αν πεσει το χοντρο πακετο απο την MS δεν θα παιξει καθολου ρολο η σχεση της Sony με την CDP θεωρω, ουτως η αλλως τα κολλητιλικια κρατουν χρονια τωρα.
    Δεν θεωρω οτι θα αλλαξει κατι αν η Sony το παιξει good guy.


  11. #1088
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε παιδιά στο απλό ps4 το παιχνίδι δεν είναι playable. Καλά κάνει και έβγαλε disclaimer γιατί μετά θα πάνε να τα σκάσουν αυτοί που δεν ξέρουν και θα την πατήσουν.
    Δεν βρίσκω λόγο να μην το βάλει... Και να πω την αλήθεια θα ήταν καλό να υπήρχε τέτοιο disclaimer γενικά στα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε τέτοια κατάσταση...

  12. #1089
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δημητρη οκ, προφανως και υπαρχουν παιχνιδια σε χειροτερη κατασταση εκει μεσα. Το θεμα δεν ειναι αν αξιζει να βρισκεται στο store αλλα το γελοιο disclaimer που εχουν βαλει. Βαλε μεσα το παιχνιδι αφου δεν θελεις να κανεις περαιτερω ζημια στην CDP αλλα ασε τα πονηρα disclaimers, παρτο πανω σου σαν platform holder και αν εχει καποιος χρηστης θεμα τον αποζημιωνεις με refund. Δεν πληρωνεις κατι απο την τσέπη σου αλλωστε, τα δικα του λεφτα του επιστρεφεις.
    Οι καλες σχεσεις και το PR ειναι πολυ ωραια, αλλα για να κανει η Sony PR και να κρατησει καλες σχεσεις με τη CDP δεν νομιζω να οτι σωστο να την πληρωσει ο πελατης της.
    Αν πεσει το χοντρο πακετο απο την MS δεν θα παιξει καθολου ρολο η σχεση της Sony με την CDP θεωρω, ουτως η αλλως τα κολλητιλικια κρατουν χρονια τωρα.
    Δεν θεωρω οτι θα αλλαξει κατι αν η Sony το παιξει good guy.
    Φιλε μου Hakoo ειλικρινα σου μιλαω δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο να υπαρχει αυτο το disclaimer δεδομενης της καταστασης παντα. Το να μπει στη διαδικασια να πει "σε οποιον δεν αρεσει μπορει να κανει refund" πολυ απλα θα δημιουργησει εναν χαμο οπως εγινε στην αρχη, που αποτελεσε αλλωστε σε σημαντικο βαθμο την αφορμη να αφαιρεθει απο το store.

    Απο εκει και επειτα ακριβως επειδη υπαρχει το disclaimer δεν βλεπω για ποιον λογο την πληρωνει ο πελατης της. Σε πολλα προιοντα/υπηρεσιες υπαρχουν disclaimers (βασικα σε ολα), το οτι εχει γινει αυτο το ασυνηθιστο στην περιπτωση του Cyberpunk, ειλικρινα δεν το βρισκω παραξενο. Πιο παραξενο βρισκω να μου βγαζει η Bethesda ενα Fallout 76 και να μην γινεται ουτε το 1/10 απο αυτο που εγινε με το Cyberpunk. Μακαρι η SOny με αυτο που εκανε στην CDPR εμεσσως πλην σαφως να δημιουργησει προηγουμενο, ουτως ωστε οι γνωστοι-αγνωστοι της βιομηχανιας, να ξερουν οτι πλεον υπαρχει και αυτη η περιπτωση, αρα να προσεξουν την κατασταση που θα κυκλοφορησουν το προιον τους.

    Θα μου επιτρεψεις τελος να διαφωνησω στο τελευταιο κομματι οτι δεν θα επηρεασει την σχεση. Φανταζομαι κι εγω οτι το τραβηξαν μεχρι εκει που πηγαινε. Ομως η CDPR εχασε δεκαδες μην πω εκατονταδες εκατομυρρια απο την αφαιρεση του τιτλου απο το store. Δεν νομιζω οτι στο διοικητικο Συμβουλιο βλεπουν ολοι την σταση της Sony με καλο ματι και φυσικα δεν το λεω αυτο για να δικαιολογησω το κακο προιον που λανσαραν, απλα το αναφερω σχετικα με το θεμα οποιασδηποτε τυχον ριξης στις μεταξυ τους σχεσεις και το οποιο δελεαρ μπορει να υπαρξει απο MS μερια.

    ΥΓ: Καμμια φορα διαφωνουμε κι εμεις!

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (22-06-2021)

  14. #1090
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια διαφωνω, αν ενα παιχνιδι δεν λειτουργει σωστα για καποιους χρηστες δεν μπαινει στην συγκεριμενη πλατφορμα. Στο psstore που ειναι accessible μονο απο το ps5 θα μπορουσε να μπει κανονικοτατα ας πουμε.
    Αν παρολα αυτα θελεις να το βαλεις ειτε γιατι τα προβληματα εχουν μειωθει ειτε γιατι θελεις να κανεις PR πολυ ωραια, κανενα θεμα. Το βαζεις κανονικα και αποζημιωνεις οποιον εχει θεμα.
    Τα disclaimers δεν ειναι σοβαρα πραγματα, ειναι σαν να μεταθετεις την ευθυνη στον χρηστη που ειναι μελος μια κλειστης πλατφορμας.
    Το να μπαινουμε σε συγκρισεις του ποια προιοντα υπαρχουν μεσα αυτη τη στιγμη για μενα δεν ειναι σωστο, το οτι υπαρχουν faulty προιοντα μεσα δεν σημαινει οτι υπαρχει καποιο δεδικασμενο.
    Εχουν περασει τοσοι μηνες, βλεπεις οτι η CDP ειτε δεν θελει ειτε δεν μπορει να το φτιαξει, οκ καταλαβαινω οτι πρεπει να μπει γιατι ειναι ενα high profile παιχνιδι, γιατι δεν θελεις να καταστρέψεις περαιτερω τις σχεσεις με τον συγκεκριμενο dev/publisher, ok δεκτα ολα.
    Αλλα παρε την ευθυνη τουλαχιστοv, ειναι εντελως μπακαλιστικο το συγκεκριμενο disclaimer και δεν εχει καμια θεση σε μια ΚΛΕΙΣΤΗ πλατφόρμα.
    Τεσπα διαφωνουμε και ειναι πολυ οκ αυτο


  15. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (22-06-2021)

  16. #1091
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κοιτα, δεν θα ηταν σιγουρα κακη λυση να το βγαλουν για αγορα μονο σε PS4 Pro και PS5 χρηστες, αν και δεν ειμαι σιγουρος πως γινεται αυτο τεχνικα (πιο πολυ για την περιπτωση του PS4 / PS4 Pro). Αλλα οκ θα εβρισκαν λυση σε αυτο σιγουρα. Οποτε δεν ειναι οτι διαφωνω και τελειως με οτι εγραψες χαχα.

  17. #1092
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια διαφωνω, αν ενα παιχνιδι δεν λειτουργει σωστα για καποιους χρηστες δεν μπαινει στην συγκεριμενη πλατφορμα.
    Αυτό που λες είναι πολύ σωστό (και τα περί κλειστής πλατφόρμας), αλλά δυστυχώς έχουμε ξεφύγει (οι κονσόλες εννοώ) πολύ από την εποχή του αυστηρότατου curation (βλ. εποχές Nintendo benevolent dictator στα late 80s/early 90s, Seal of Quality σηματάκι σε Nintendo/SEGA κλπ).

    Γενικά πολύ ψηφιακό σκουπίδι (indies που δεν έχουν λόγο ύπαρξης -πλην ελαχίστων-) κυκλοφορεί στα σύγχρονα stores και πολύ ανέτοιμο προϊόν (AAA με 500 patches)... το λες και Steam-ο-ποίηση αυτό το πράγμα. Όλα στον βωμό του 30% royalty cut και του easy plat (τα indies που έλεγα -> κάτι «μαγιονέζες» κλπ.)

    Να σας πω και την ειρωνεία του πράγματος; Αυτό το σκουπιδαριό οδήγησε την κατάρρευση της βιομηχανίας στα early 80s (Atari/Αμερική), αλλά ποιά ήταν η ειδοποιός διαφορά τότε;

    Ότι τότε υπήρχε μόνο retail διανομή και τα σκουπίδια έπιαναν πολύτιμο χώρο στο φυσικό ράφι!

    Τώρα που έχουμε (και) ψηφιακά ράφια, βγαίνουν digital-only σκουπίδια με ρυθμό πολυβόλου και ουδείς προβληματίζεται αν θα ξανακαταρρεύσει η βιομηχανία (hint: δεν πρόκειται, γιατί τα ψηφιακά ράφια των stores είναι πρακτικά unlimited).



    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Στο psstore που ειναι accessible μονο απο το ps5 θα μπορουσε να μπει κανονικοτατα ας πουμε.
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα και επειδή την ξέρουμε την Sony πόσα bugs αποκτάει το PS store μετά από κάθε αλλαγή, κάτσε μην το χαλάσουν κι άλλο!
    Last edited by psx3; 22-06-2021 at 17:46.

  18. #1093

    Default

    Λοιπόν δείτε τι σας έχω , γιατί προσωπικά δεν το χω ξαναδεί ποτέ .

    Τον τελευταίο καιρό την ψάχνω με το παιχνίδι γιατί θέλω να το παιξω και χθες το τσεκαρα στο playstation store.

    Μπήκα σήμερα και στο xbox store να δω μήπως έχει καμμία καλή μείωση τιμής ώστε να αποφασίσω σε ποια πλατφόρμα με συμφέρει να το πάρω και ΟΥΠΣ

    69.99€ xbox store

    49,99$ psn (USA)

    49,99€ psn (Europe)

    Πώς γίνεται αυτό ρε σεις?

    Προσωπικά δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ διάφορα στην τιμή παιχνιδιού ανάμεσα στα 2 store σε games για τα οποία δεν τρέχει κάποια προσφορά.
    Εδώ μιλάμε για διάφορα ΧΑΩΔΗ 20 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΕΥΡΩ.

    Λέτε η Sony να έβαλε πλαφόν το 50αρικο (και σε ευρώ και σε δολλάριο) προκειμένου να δεχθεί να ξαναβάλει το παιχνίδι στο playstation store λόγω των προβλημάτων του?

    Προσωπικά μου φαίνεται πολύ πιθανό δε βρίσκω άλλη λογική εξήγηση.

    Τεσπά εγώ το βρήκα στα 18 ευρώ σε δισκάκι και είναι μια καλή ευκαιρία να σπάσω την παρθενιά του disk drive στο xbox series X μου που παραμένει αγνό και αμόλυντο 6 μήνες μετά () οπότε αυτό με συμφέρει να πάρω και εκεί μάλλον θα καταλήξω εκτός αν το πάρω με Sharing στο ps5.

    Πολύ παράξενο πάντως δε συμφωνείτε?

    Επίσης στο psn Release date αναφέρει 21/6 και όχι την ημερομηνία που κυκλοφόρησε το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 22-06-2021 at 18:27.

  19. #1094
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Λοιπόν δείτε τι σας έχω , γιατί προσωπικά δεν το χω ξαναδεί ποτέ .

    Τον τελευταίο καιρό την ψάχνω με το παιχνίδι γιατί θέλω να το παιξω και χθες το τσεκαρα στο playstation store.

    Μπήκα σήμερα και στο xbox store να δω μήπως έχει καμμία καλή μείωση τιμής ώστε να αποφασίσω σε ποια πλατφόρμα με συμφέρει να το πάρω και ΟΥΠΣ

    69.99€ xbox store

    49,99$ psn (USA)

    49,99€ psn (Europe)

    Πώς γίνεται αυτό ρε σεις?

    Προσωπικά δεν θυμάμαι ΠΟΤΕ διάφορα στην τιμή παιχνιδιού ανάμεσα στα 2 store σε games για τα οποία δεν τρέχει κάποια προσφορά.
    Εδώ μιλάμε για διάφορα ΧΑΩΔΗ 20 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΕΥΡΩ.

    Λέτε η Sony να έβαλε πλαφόν το 50αρικο (και σε ευρώ και σε δολλάριο) προκειμένου να δεχθεί να ξαναβάλει το παιχνίδι στο playstation store λόγω των προβλημάτων του?

    Προσωπικά μου φαίνεται πολύ πιθανό δε βρίσκω άλλη λογική εξήγηση.

    Τεσπά εγώ το βρήκα στα 18 ευρώ σε δισκάκι και είναι μια καλή ευκαιρία να σπάσω την παρθενιά του disk drive στο xbox series X μου που παραμένει αγνό και αμόλυντο 6 μήνες μετά () οπότε αυτό με συμφέρει να πάρω και εκεί μάλλον θα καταλήξω εκτός αν το πάρω με Sharing στο ps5.

    Πολύ παράξενο πάντως δε συμφωνείτε?

    Επίσης στο psn Release date αναφέρει 21/6 και όχι την ημερομηνία που κυκλοφόρησε το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Είδες εδώ πόσο ζημιά κάνει το Digital Ps5 που πήρες, γλίτωσες 100 ευρώ αλλά θα στα φάει στο store.
    Ασε που έχω παρατηρήσει το τελευταίο καιρό να δισκάκια από xbox είναι ποιο ακριβά, κοίτα μιας κ είπες cyberpunk να το πάρεις καινούργιο όχι μεταχειρισμένο στο Ps5 κάνει 21 ευρώ κ στο xbox είχα δει 40 ευρώ.
    Edit
    Έπεσε τώρα στα 28 αλλά κ πάλι ποιο ακριβό είναι

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    psx3 (22-06-2021)

  21. #1095
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω καταλαβα οτι η Sony το δινει σε discount ακριβως λογω των προβληματων και του disclaimer που εχει βαλει. Καιρο διαβαζω οτι η CDPR/Sony διαπραγματευονται την επαναφορα του παιχνιδιου στο store. Ισως οντως αυτο να ηταν ενας απο τους ορους.

    Παντως προφανεστατα δεν αξιζει να το παρει καποιος ψηφιακο, τωρα που ειναι σκοτωμενο τελειως σε retail.

  22. #1096
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα και επειδή την ξέρουμε την Sony πόσα bugs αποκτάει το PS store μετά από κάθε αλλαγή, κάτσε μην το χαλάσουν κι άλλο!
    Οσον αφορα παλια/νεα γενια τεχνικα ηδη γινεται, υπαρχουν ps4 games τα οποια εχουν τρομερα προβληματα στο ps5 κ ουσιαστικα ειναι unplayable,
    γι αυτο κ η Sony τα εχει παροντα ακομη στο ps4 store, αλλα οχι στο ps5 store.
    Δες για παραδειγμα π.χ. τα Shadwen, Sea of Solitude.

    Δεν ξερω ομως εαν ειναι εφικτη η διαχωρηση των base ps4, ps4 pro stores.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  23. #1097
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Είδες εδώ πόσο ζημιά κάνει το Digital Ps5 που πήρες, γλίτωσες 100 ευρώ αλλά θα στα φάει στο store.
    Πολύ σωστά.

    Όσοι τασσόμαστε αναφανδόν υπέρ του φυσικού μέσου, το λέμε για το συμφέρον του καταναλωτή (αφού εκεί ανήκουμε κι εμείς, δεν έχουμε μετοχές σε Sony/MS), όχι γιατί είμαστε «δεινόσαυροι» (sic).

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ασε που έχω παρατηρήσει το τελευταίο καιρό να δισκάκια από xbox είναι ποιο ακριβά, κοίτα μιας κ είπες cyberpunk να το πάρεις καινούργιο όχι μεταχειρισμένο στο Ps5 κάνει 21 ευρώ κ στο xbox είχα δει 40 ευρώ.
    Edit
    Έπεσε τώρα στα 28 αλλά κ πάλι ποιο ακριβό είναι
    https://www.skroutz.gr/s/18988266/Cy...-2077-PS4.html (46 καταστήματα)

    vs

    https://www.skroutz.gr/s/18988046/Cy...-XBOX-ONE.html (22 καταστήματα)

    Σαφέστατα μεγαλύτερος ανταγωνισμός στο PS4 SKU και σκοτώνονται οι retailers ποιός θα πρωτοδιώξει το στοκ του (είπαμε, το κατειλημμένο φυσικό ράφι κοστίζει!).

    Άλλο ένα πλεονέκτημα του φυσικού μέσου συγκριτικά με τα μονοπωλιακά digital stores των κονσολών (όποτε δεήσουν για sales...)

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Οσον αφορα παλια/νεα γενια τεχνικα ηδη γινεται, υπαρχουν ps4 games τα οποια εχουν τρομερα προβληματα στο ps5 κ ουσιαστικα ειναι unplayable,
    γι αυτο κ η Sony τα εχει παροντα ακομη στο ps4 store, αλλα οχι στο ps5 store.
    Δες για παραδειγμα π.χ. τα Shadwen, Sea of Solitude.
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό!

    Υπάρχουν παιχνίδια που τρέχουν καλύτερα σε Jaguar/GCN, παρά σε Zen/RDNA (brute force);

    Πρέπει να μιλάμε για τελείως αμπαλέησον coding... ευτυχώς σε 1st party δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

  24. #1098

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Είδες εδώ πόσο ζημιά κάνει το Digital Ps5 που πήρες, γλίτωσες 100 ευρώ αλλά θα στα φάει στο store.
    Ασε που έχω παρατηρήσει το τελευταίο καιρό να δισκάκια από xbox είναι ποιο ακριβά, κοίτα μιας κ είπες cyberpunk να το πάρεις καινούργιο όχι μεταχειρισμένο στο Ps5 κάνει 21 ευρώ κ στο xbox είχα δει 40 ευρώ.
    Edit
    Έπεσε τώρα στα 28 αλλά κ πάλι ποιο ακριβό είναι

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Χρηστάρα το έχω κλείσει στα 18 ευρώ used.
    Για ποιο λόγο να το πάρω καινούργιο ?

    Κοίτα κάποια στιγμή ίσως πάρω κονσόλα με tray και την αλλάξω, βασικά θα την είχα αλλάξει ήδη αφού είχα παραγγείλει από το πλαίσιο πριν μερικές μέρες αλλά την παραχώρησα σε έναν φίλο μου που έψαχνε κονσόλα από το launch και παρότι τον ειδοποίησα δεν πρόλαβε να παραγγείλει.

    Πάντως δεν καίγομαι και ιδιαίτερα αφού είτε digital, είτε sharing είτε δισκάκι (στο xbox) τη λύση τη βρίσκω (μέχρι τώρα τουλάχιστον).

    Μόλις επιβεβαίωσα την παραγγελία +2 ευρώ μεταφορικά με 21 ευρώ θα το έχω στα χέρια μου.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 22-06-2021 at 19:02.

  25. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Christos33 (22-06-2021)

  26. #1099

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κι εγω καταλαβα οτι η Sony το δινει σε discount ακριβως λογω των προβληματων και του disclaimer που εχει βαλει. Καιρο διαβαζω οτι η CDPR/Sony διαπραγματευονται την επαναφορα του παιχνιδιου στο store. Ισως οντως αυτο να ηταν ενας απο τους ορους.

    Παντως προφανεστατα δεν αξιζει να το παρει καποιος ψηφιακο, τωρα που ειναι σκοτωμενο τελειως σε retail.
    Πάντως ρε συ τους βάζει την ταμπέλα - disclaimer σε αγορές στο απλό ps4. τους επιβάλλει και 20 ευρώ κάτω στην (digital) τιμη, μιλάμε για σταυρωματακι έτσι?

    Τους πέρασε πριονοκορδελα η Sony (άσχετα ότι πιθανότα το αξιζαν)

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #1100
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ απορώ που το παιχνίδι δεν έχει πέσει στο Xbox store. Δεν είναι ότι βγήκε και πριν κάνα μήνα. Πάει 6μηνο ήδη.

  28. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Giannis1979 (22-06-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •