Page 61 of 67 FirstFirst ... 1151575859606162636465 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1201
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω το εβαλα και μου βγαζει οκα τα σεηβ διαθεσιμα. Δηλαδη δεν χρειαζεται η ps4 εκδοση. Αλλα φοβαμαι να κανω transfer για τα τροπαια.. χαχα

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (15-02-2022)

  3. #1202
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Cyberpunk 2077

    Δημήτρη σε δισκάκι το έχεις; Πως το έβαλες; Στην αρχική οθόνη του ps5 έχει το εικονίδιο που δείχνει ότι είναι ps5 έκδοση;

  4. #1203
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Cyberpunk 2077

    How To Download Cyberpunk 2077's PS5 Upgrade And Transfer Your Save

    Playing Cyberpunk 2077 on PlayStation 5 requires an entirely new game to be downloaded, rather than updating your existing version.

    In terms of transferring your save, the process varies depending on whether you've previously played the PS4 version on your PS5. If you were playing on a PS4, it seems you'll need to update that version of the game, which will then allow you to upload a save file to the cloud that can be imported on PS5

    https://www.gamespot.com/articles/ho.../1100-6500695/

  5. #1204
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Digital το εχω αλλα και σε δισκακι.. Οταν πηγα στο library και βρηκα το digital που εχω μου εβγαλε διπλα του μια ενημερωση για ps5 free upgrade. Πατησα εκει και με εβαλε να διαλεξω ποια εκδοση θελω να κατεβασω. Κατεβασα την ps5 την εκανα update και οταν φορτωσα το παιχνιδι μου εβγαλε ολα τα σεηβ της ps4 εκδοσης και ειχε επιλογη import save.

    Το θεμα ειναι οτι διαβαζω οτι δεν γινονται autopop τα τροπαια ολα και αυτο μου τη σπαει γιατι μιλαμε για ενα χαοτικο παιχνιδι ε και οσο ναναι με χαλαει. Θα περιμενω σημερα αυριο να δω τι γινεται και τι τροπαιο ξεκλειδωνει και τι οχι και αναλογα θα το δοκιμασω στο account μου ή σε αλλο account fresh start.

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (15-02-2022)

  7. #1205
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Cyberpunk 2077

    Τελικά τα έχουν κάνει λιγο μπάχαλο με τις ευρωπαϊκές εκδόσεις. Πολλοί έχουν θέμα με τα δισκάκια.

    Εγω μπήκα σε ενα τουρκικό account που είχα ανοίξει για παρόμοιο πρόβλημα που υπήρχε στο AC Valhalla και εκεί μου έδωσε το free ps5 upgrade.
    Last edited by panos74gr; 15-02-2022 at 23:07.

  8. #1206
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Cyberpunk 2077

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Digital το εχω αλλα και σε δισκακι.. Οταν πηγα στο library και βρηκα το digital που εχω μου εβγαλε διπλα του μια ενημερωση για ps5 free upgrade. Πατησα εκει και με εβαλε να διαλεξω ποια εκδοση θελω να κατεβασω. Κατεβασα την ps5 την εκανα update και οταν φορτωσα το παιχνιδι μου εβγαλε ολα τα σεηβ της ps4 εκδοσης και ειχε επιλογη import save.

    Το θεμα ειναι οτι διαβαζω οτι δεν γινονται autopop τα τροπαια ολα και αυτο μου τη σπαει γιατι μιλαμε για ενα χαοτικο παιχνιδι ε και οσο ναναι με χαλαει. Θα περιμενω σημερα αυριο να δω τι γινεται και τι τροπαιο ξεκλειδωνει και τι οχι και αναλογα θα το δοκιμασω στο account μου ή σε αλλο account fresh start.
    Είμαι πολύ κοντά στην πλατίνα και μου την σπάει αν δεν γίνουν autopop. θα έχω διάσπαρτα trophies εκεί που θα μπορούσα να έχω 2 πλατίνες και το OCD να μην βαράει κόκκινο. Πιο πολύ απο όλα θα προτιμούσα να είχαν μια τροπαιολιστα οι 2 εκδόσεις για να συνεχίσω απο εκεί που έμεινα να παιζω την ps5 έκδοση.

  9. #1207
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	50813285-4DCC-4DA6-ADF1-161ACE849527.jpg 
Views:	83 
Size:	984.7 KB 
ID:	12911Μια χαρα .
    παω να το δοκιμάσω τωρα .
    Περιμενα πως και πως αυτο το update.

    edit στο post .
    Με το που εβαλα το δισκακι μου εμφάνισε δεξια εικονίδιο για free ps5 upgrade.
    94.77G παρακαλω !
    Να σημειώσω δεν εχω παιξει ποτε το παιχνιδι
    Last edited by obione; 15-02-2022 at 23:20.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    Conjure7 (15-02-2022),tsakali GR (15-02-2022)

  11. #1208

    Default

    Δεν έχω ανοίξει ακόμη να δω. Από αυτά που γράφετε λίγο μπλέξιμο μου φαίνεται. Το story το έχω τελειώσει αλλά έχει αρκετό "σκούπισμα" ακόμη. Ιδανικά θα ήθελα να συνεχίσω από εκεί που έχω μείνει.
    Edit. Τα εξηγεί μια χαρά παρακάτω:
    https://support.cdprojektred.com/en/...nk/playstation
    Last edited by Conjure7; 15-02-2022 at 23:45.

  12. #1209
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το θεμα ειναι οτι διαβαζω οτι δεν γινονται autopop τα τροπαια ολα και αυτο μου τη σπαει γιατι μιλαμε για ενα χαοτικο παιχνιδι ε και οσο ναναι με χαλαει. Θα περιμενω σημερα αυριο να δω τι γινεται και τι τροπαιο ξεκλειδωνει και τι οχι και αναλογα θα το δοκιμασω στο account μου ή σε αλλο account fresh start.
    Απο οτι λενε ειναι και θεμα τυχης ποια θα βγουν και ποια οχι. Μπορει πχ 2 ατομα να εχουν πλατιναρει το game και στο autopop αλλα τροπαια να βγουν στον εναν και αλλα στον αλλο. Μεχρι στιγμης σε κανενα δεν εχουν ανοιξει σωστα ολα

  13. #1210

    Default

    Κάποιος που να έκανε το upgrade από δισκάκι;
    Το είχα στον εσωτερικό σκληρό. Ανοίγω την κονσόλα μου πετάει το update αλλά εξακολουθεί να γράφει ps4. Λέω μην κατεβάζω τζάμπα και το κόβω. Βάζω το δισκάκι μέσα, μπαίνω στο store, μπαίνω από library, δε βλέπω πουθενά κάτι. Σβήνω όλο το αρχείο και πάω για νέα εγκατάσταση. Πάλι όμως ps4 γράφει. Τί θέλει; Να το κατεβάσεις και μετά; Να το ανοίξεις πρώτη φορά και μετά να το δει, για να το μετατρέψει;

  14. #1211
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Απο οτι λενε ειναι και θεμα τυχης ποια θα βγουν και ποια οχι. Μπορει πχ 2 ατομα να εχουν πλατιναρει το game και στο autopop αλλα τροπαια να βγουν στον εναν και αλλα στον αλλο. Μεχρι στιγμης σε κανενα δεν εχουν ανοιξει σωστα ολα
    RNGesus κι εδώ; (όχι μόνο στα fans)

    Φτάσαμε στο 2022, οπότε τέτοια θέματα μπορούν και πρέπει να τα διαχειρίζονται καλύτερα...

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Κάποιος που να έκανε το upgrade από δισκάκι;
    Το είχα στον εσωτερικό σκληρό. Ανοίγω την κονσόλα μου πετάει το update αλλά εξακολουθεί να γράφει ps4. Λέω μην κατεβάζω τζάμπα και το κόβω. Βάζω το δισκάκι μέσα, μπαίνω στο store, μπαίνω από library, δε βλέπω πουθενά κάτι. Σβήνω όλο το αρχείο και πάω για νέα εγκατάσταση. Πάλι όμως ps4 γράφει. Τί θέλει; Να το κατεβάσεις και μετά; Να το ανοίξεις πρώτη φορά και μετά να το δει, για να το μετατρέψει;
    Μάλλον δεν έχει ενημερωθεί ακόμα το ελληνικό PS store με το PS5 SKU. Υπομονή 1-2 μέρες, αλλιώς δοκιμάζεις το τούρκικο store κι εσύ.

  15. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Conjure7 (16-02-2022)

  16. #1212

    Default

    Καλά! Τί βλακεία έχουν κάνει; Αν πατήσω να κατεβάσω το trial κατεβάζει την ps5 έκδοση.
    Τεσπα. Δεν τρέχει τίποτα
    Κι αύριο μέρα είναι. Είμαι απασχολημένος και με το dying light.
    Last edited by Conjure7; 16-02-2022 at 02:17.

  17. #1213
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    τζιφος κ μενα το δισκακι. cusa-25194
    στην αναμονη παλι λοιπον... :/

  18. #1214
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το κατέβασα και το ξεκίνησα εχθές. Το αγόρασα από τον store.

    Έπαιξα περίπου 2 ώρες και θα έλεγα ότι είναι εντυπωσιασμένος από το παιχνίδι. Δείχνει ότι έχουν κάνει καλή δουλειά. Τρέχει μια χαρά στα 60fps που παίζω εγώ και όλα δείχνουν καλώς.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #1215
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν δικαιολογειται παντως τετοια καθυστερηση για το αποτελεσμα που ειδα προσωπικα...

    Ναι ειναι καλυτερο, αλλα καμμια σχεση με αυτο που ισως πολλοι περιμεναν. Αυτο βεβαια με την σειρα του αποδεικνυει λιγο πολυ αυτα που φωναζα και τοτε που ακουγα οτι στο PC ειναι αλλο παιχνιδι... η γεωμετρια η ιδια ειναι παιδια...

    Αυτο που ειδα ειναι καλυτερα textures, περισσοτερους NPCs, μεγαλυτερη αναλυση και... thats it βασικα. Σιγουρα υπαρχουν και αλλες διαφορες, και σιγουρα εχω καιρο να το παιξω αλλα εχω πολλες φωτο απο την PS4 version και οκ, δεν ειναι αλλο παιχνιδι.

    Framerate μου φανηκε καλο, αλλα αρχισε να κολλαει σε μερικα σημεια και σιγουρα τρεχει χειροτερα απο την PS4 version. Ενα ευκολο σημειο να το δοκιμασει κανεις ειναι να παει στην αγορα κοντα στο διαμερισμα του V... με τα τελευταια patch της PS4 version ετρεχε νερο το σημειο αυτο. Τωρα παλι τα βρισκει σκουρα...

    Τελωσπαντων θα θελει και αυτο τα patch του για να τελειοποιηθει, και σιγουρα ειναι αρκετα βελτιωμενο οπτικα, αλλα μεχρι εκει.

    Κοινως δεν το μετανιωσα καθολου που το επαιξα οταν το επαιξα, με εξαιρεση φυσικα τα crashes που ηταν ταλαιπωρια σκετη...

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (16-02-2022)

  21. #1216

    Default

    Πάλι θάλασσα τα έχουν κάνει οι Πολωνοί. Μου αρέσει που μιλούσατε και για εξαγορά. Εδώ δεν ξέρουν καλά καλά αγγλικά. Η μισή Ευρώπη δεν μπορεί να πάρει την αναβάθμιση από το δισκάκι. Τί νόημα έχει το κλείδωμα περιοχής;
    https://www.ign.com/articles/cyberpu...ion-lock-issue

  22. #1217
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Πάλι θάλασσα τα έχουν κάνει οι Πολωνοί. Μου αρέσει που μιλούσατε και για εξαγορά. Εδώ δεν ξέρουν καλά καλά αγγλικά. Η μισή Ευρώπη δεν μπορεί να πάρει την αναβάθμιση από το δισκάκι. Τί νόημα έχει το κλείδωμα περιοχής;
    https://www.ign.com/articles/cyberpu...ion-lock-issue
    Δεν νομίζω ότι αυτό είναι θέμα της CDP. Για θέμα της Sony μου κάνει.

    Αν πχ είσαι Ελλάδα και έχεις αγοράσει από εξωτερικό / κανένα skroutzομαγαζο το παιχνίδι δεν σου βγάζει την αναβάθμιση γιατι έχεις κωδικό εξωτερικού.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (16-02-2022)

  24. #1218
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πάντως αυτό το χρόνιο ζήτημα με το PS store και τα SKUs θέλω να μάθω ποιανού ευθύνη είναι... Sony; CDPR;

    Από το 2020 που κυκλοφόρησε το PS5 τα ίδια συμβαίνουν με διάφορα παιχνίδια που έχουν free PS5 upgrade.

    Ιδανικά από την Sony θα ήθελα να καταργήσει ΕΝΤΕΛΩΣ το region lock ΠΑΣΗΣ μορφής. Ναι, ακόμα και τα DLC θα έπρεπε να ήταν 100% region-free. Παγκοσμιοποίηση μόνο εκεί που μας συμφέρει κύριοι των πολυεθνικών;

    Έκαναν ένα καλό βήμα στην PS3 γενιά και κατήργησαν το region lock στα δισκάκια (μπορούσες να παίζεις NTSC/US παιχνίδια σε PAL/EU κονσόλα και αντιστρόφως), αλλά αυτό το region lock σε digital content (και μάλιστα πολλαπλά region locks εντός της Ηνωμένης -και καλά- Ευρώπης) παραμένει κάργα ενοχλητικό!

    Αντιλαμβάνομαι ότι υφίστανται θέματα logistics (έχουμε πολλές περισσότερες γλώσσες στην Ευρώπη συγκριτικά με την Αμερική και δεν χωράνε όλες στο δισκάκι), αλλά υπάρχει λύση και πολύ απλή μάλιστα:

    Όλα τα δισκάκια να κυκλοφορούν by default με Αγγλική γλώσσα μόνο (μενού, φωνές) και οι extra γλώσσες να έρχονται δωρεάν με patch/free DLC από το PS store. Έτσι θα απελευθερωθεί αρκετός χώρος.
    Last edited by psx3; 16-02-2022 at 12:46.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Conjure7 (16-02-2022),panos74gr (16-02-2022),WolfRathmA (16-02-2022)

  26. #1219

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν νομίζω ότι αυτό είναι θέμα της CDP. Για θέμα της Sony μου κάνει.

    Αν πχ είσαι Ελλάδα και έχεις αγοράσει από εξωτερικό / κανένα skroutzομαγαζο το παιχνίδι δεν σου βγάζει την αναβάθμιση γιατι έχεις κωδικό εξωτερικού.
    Δεν ισχύει αυτό. Υπάρχουν αναφορές ότι το έχουν αγοράσει από την ίδια χώρα και πάλι δεν μπορούν να το πάρουν. Δεν μπήκα στον κόπο να τσεκάρω τι κωδικό έχω. Δεν το πήρα από εξωτερικό, ούτε από σκρουτζ. Και πάλι δεν λέει κάτι αυτό. Ποιός λέει ότι και τα μεγάλα καταστήματα δεν διαθέτουν εισαγωγές, από τους εκάστοτε προμηθευτές τους;
    Τί region locked και κουραφέξαλα; Δεν μιλάμε καν για region τύπου 2 ή 1. Κωδικό κυκλοφορίας συγκεκριμένης χώρας; Σοβαρά; Έχεις το δίσκο; Τέλος. Προφανώς κι είναι δικός τους "κάλος".
    Edit: Μόλις το είδα. 16579 και 25194 έχω.
    Last edited by Conjure7; 16-02-2022 at 13:28.

  27. #1220
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να πω κατι πολυ θετικο που ξεχασα, πλεον το παιχνιδι στο PS5 ειναι μολις 57GB... πρεπει να το κανουν και αλλοι αυτο το πραγμα, βλεπε το αισχρο COD που ειναι 220gb... για ονομα δηλαδη...

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    johnnyman25 (16-02-2022),Leon_DiZ (16-02-2022),mihalis13 (16-02-2022),panos74gr (16-02-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •