Page 48 of 67 FirstFirst ... 3844454647484950515258 ... LastLast
Results 941 to 960 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #941
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ νομίζω οτι πουλάει κιόλας αρκετά το κράξιμο στο cyberpunk πλέον.
    Αλλιώς δεν εξηγείτε ο τίτλος του παραπάνω video που είναι κάργα υπερβολικός!
    Βγάλαν ένα patch που διόρθωσε 100 πράγματα και χάλασε 1 και μάλιστα όχι για τους πάντες και η είδηση είναι οτι ΤΟ ΠΑΤΣ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ!

    In other news: "Το Patch 1.1 του Cyberpunk αύξησε τους θανάτους και τα κρούσματα του κορωνοϊου καθώς οι παίχτες αντί να κάτσουν να παίξουν μέσα αποφάσισαν να βγουν έξω να διαμαρτυρηθούν".



    Έλεος πια...

  2. #942
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post



    Μιλάνε εδώ γι αυτό το νέο bug προτείνεται και λύση για να το αποφύγετε

    Εχει κουράσει τόσο πολύ αυτή η ιστορία με το συγκεκριμένο game που εύχομαι πραγματικά να μην είχε κυκλοφορήσει ποτέ !
    Μακαρι να μπορούσα να μην ξανά ακούσω ποτέ ξανά για Cyberpunk αλλά απ ότι φαίνεται αυτό το σήριαλ έχει ακόμα πολλά επεισόδια

    Θες να χαζέψεις κάτι στο Utube και πάντα υπάρχει ένα βίντεο για το Cyberpunk πουλάει πολύ απ ότι φαίνεται αυτή η κατρακύλα για το
    συγκεκριμενο game και κάποιοι το εκμεταλλεύονται δέοντος
    Πρωτα απο ολα μπραβο που ποσταρες το workaround για το θεμα αυτο. Μπραβο σου. Εγω το εχω ολοκληρωμενο το quest αλλα πολλοι αλλοι ισως τους βοηθησει (αν και το hotfix θα ερθει).

    Αν σου διαταράσσεται η ψυχικη σου ηρεμια λογω του Cyberpunk ειναι αρκετα ευκολο να αποφυγεις την επαφη σου με αυτο. Στο youtube σου πηγαινε και κανε suggest να μην σου στελνει βιντεο σχετικα με cyberpunk κανε flag τα βιντεο με την ονομασια cyberpunk ανεπιθυμητα και γενικα μην ασχολεισαι αλλο. Εφοσον το τελειωσες κιολας δεν μπορω να καταλαβω γιατι να ενοχλεισαι με την υπαρξη του. Move on, παιξε κατι αλλο και μην σκοτιζεσαι.

    Edit: @enstikto, αυτο το τελευταιο... χαχαχα

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (26-01-2021)

  4. #943

    Default

    Οπότε συγχωροχαρτι σε όλα κ πάμε παρακάτω
    Συγχαρητήρια, μπράβο

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    captainjacko (26-01-2021)

  6. #944
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Προσωπικα, νομιζω και αρκετοι που δεν το εχουν πιασει ακομα, δεν εχω καταλαβει ποσο σημαντικα ειναι τα προβληματα του παιχνιδιου.
    Μιλαμε για skyrim ps3 καταστασεις? Γιατι καπως ετσι παρουσιαζεται απο καποιους.
    Εχουν γραφτει και ειπωθει τοσα πολλα που εχω χαθει εντελως σχετικα με το state του παιχνιδιου.
    Το σιγουρο ειναι οτι πουλαει αρκετα το κραξιμο, βουτυρο στο ψωμι των youtubers τα broken (εντος η εκτος εισαγωγικων γιατι ειλικρινα δεν ξερω) games.


  7. #945
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πρωτα απο ολα μπραβο που ποσταρες το workaround για το θεμα αυτο. Μπραβο σου. Εγω το εχω ολοκληρωμενο το quest αλλα πολλοι αλλοι ισως τους βοηθησει (αν και το hotfix θα ερθει).

    Αν σου διαταράσσεται η ψυχικη σου ηρεμια λογω του Cyberpunk ειναι αρκετα ευκολο να αποφυγεις την επαφη σου με αυτο. Στο youtube σου πηγαινε και κανε suggest να μην σου στελνει βιντεο σχετικα με cyberpunk κανε flag τα βιντεο με την ονομασια cyberpunk ανεπιθυμητα και γενικα μην ασχολεισαι αλλο. Εφοσον το τελειωσες κιολας δεν μπορω να καταλαβω γιατι να ενοχλεισαι με την υπαρξη του. Move on, παιξε κατι αλλο και μην σκοτιζεσαι.

    Edit: @enstikto, αυτο το τελευταιο... χαχαχα


    Πρωτα απ όλα μπράβο σου!!!που μετέτρεψες ένα ενημερωτικό Post για ένα νέο bug και τη λύση του σε προσωπικό θέμα
    Πως το κατάφερες αυτό μόνο εσυ το ξέρεις .??

    Εκτος όμως του ότι είσαι Ασεβής μέσα σε όλα αυτά είσαι και θρασύς
    Χρησιμοποιεις εκφράσεις και λόγια του στυλ -Αν διαταράσσεται η Ψυχολογική σου Ηρεμία -

    Ποιος νομίζεις ότι είσαι και σε ποιον νομίζεις ότι μιλάς έτσι ? Στο Φιλαράκο σου ?

    Δε θυμάμαι ποτέ να ζήτησα τη γνώμη σου για το πως θα αφαιρέσω ένα game που αγόρασα με 70 ευρώ ,από το You Tube

    Έχεις τελειώσει το game σαν εμένα και έχεις και διπλάσιες ώρες από εμένα και παρόλα αυτά λες : Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολούμε ακόμα με την ύπαρξη του

    Και αναρωτιέμαι τώρα ποιος άραγε πρέπει να κάνει move on εδώ ;
    Εγω η εσυ που κάθε φορά ακούγεσαι και ποιο Διθυραμβικός με ένα αποδεδειγμένα Broken Game που δεν υπάρχει ούτε καν στο PSN Store

    Αν εσένα ένα Broken game και μια εταιρεία που κορόιδεψε εκατομμύρια καταναλωτές κατάμουτρα βγάζοντας ένα game με bugs άνευ προηγούμενου
    Ξεπέρασαν τις προσδοκίες τότε μάλλον παίξαμε διαφορετικό game

    Να με κανείς Ban λοιπόν γιατί εγώ θα συνεχίσω να λέω τη γνώμη μου η οποία είναι αντίθετη με τη δικιά σου

    Δεν κάνω λοιπόν Move on σε κάτι που πλήρωσα 70 ευρώ και σε μια εταιρεία που αντιμετωπίζει κατηγορίες εξαπάτησης καταναλωτών

    Ban είναι η μόνη σου επιλογή εδώ

  8. #946
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Πρωτα απ όλα μπράβο σου!!!που μετέτρεψες ένα ενημερωτικό Post για ένα νέο bug και τη λύση του σε προσωπικό θέμα
    Πως το κατάφερες αυτό μόνο εσυ το ξέρεις .??

    Εκτος όμως του ότι είσαι Ασεβής μέσα σε όλα αυτά είσαι και θρασύς
    Χρησιμοποιεις εκφράσεις και λόγια του στυλ -Αν διαταράσσεται η Ψυχολογική σου Ηρεμία -

    Ποιος νομίζεις ότι είσαι και σε ποιον νομίζεις ότι μιλάς έτσι ? Στο Φιλαράκο σου ?

    Δε θυμάμαι ποτέ να ζήτησα τη γνώμη σου για το πως θα αφαιρέσω ένα game που αγόρασα με 70 ευρώ ,από το You Tube

    Έχεις τελειώσει το game σαν εμένα και έχεις και διπλάσιες ώρες από εμένα και παρόλα αυτά λες : Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολούμε ακόμα με την ύπαρξη του

    Και αναρωτιέμαι τώρα ποιος άραγε πρέπει να κάνει move on εδώ ;
    Εγω η εσυ που κάθε φορά ακούγεσαι και ποιο Διθυραμβικός με ένα αποδεδειγμένα Broken Game που δεν υπάρχει ούτε καν στο PSN Store

    Αν εσένα ένα Broken game και μια εταιρεία που κορόιδεψε εκατομμύρια καταναλωτές κατάμουτρα βγάζοντας ένα game με bugs άνευ προηγούμενου
    Ξεπέρασαν τις προσδοκίες τότε μάλλον παίξαμε διαφορετικό game

    Να με κανείς Ban λοιπόν γιατί εγώ θα συνεχίσω να λέω τη γνώμη μου η οποία είναι αντίθετη με τη δικιά σου

    Δεν κάνω λοιπόν Move on σε κάτι που πλήρωσα 70 ευρώ και σε μια εταιρεία που αντιμετωπίζει κατηγορίες εξαπάτησης καταναλωτών

    Ban είναι η μόνη σου επιλογή εδώ
    Ειλικρινα δεν καταλαβαινω το βαθμο στον οποιο παρεξηγηθηκες. Με αποκαλεις ασεβη και στο παραπανω ποστ σου με στολιζεις κανονικοτατα εμμεσα και αμεσα.

    Εγω παντως θα ξεκινησω την απαντηση μου προς εσενα ζητωντας συγνωμη εαν σου φανηκα ασεβης γιατι δεν ειχα τετοιο σκοπο.

    Προχωροντας παρακατω απο αυτο δεν προσπαθησα ουτε να σε ψυχολογησω ουτε να σου ραψω το στομα.

    Απο την μια μου υπονοεις οτι εγω κατα καποιο τροπο προσπαθω να φιμωσω το λογο σου επειδη εχεις την χειροτερη αποψη για το παιχνιδι, απο την αλλη ομως παρουσιαζεις κατα μια εννοια οποιον περναει καλα με αυτο το παιχνιδι, ολιγον biased ή φανατικο, κατι τετοιο τελωσπαντων.

    Και εγω απλα ρωτω: ειμαι ο μονος που γραφει καλα λογια; Αν δεν κανω λαθος, εδω μεσα, απο ολους οσους επαιξαν το παιχνιδι, ΟΛΟΙ εκτος απο εσενα αν δεν κανω λαθος ξαναλεω, εγραψαν καλα λογια... δεν εγραψαν μονο καλα λογια, αλλα περασαν καλα πως να το κανουμε;

    Αυτο με τη σειρα του δεν σημαινει οτι η αποψη η δικη σου ειναι ακυρη, οχι ουτε καν, αλλα οχι και απο την αλλη, οτι σε οποιον αρεσει το παιχνιδι ειναι apologist της cdpr. Προσωπικα σου ξαναλεω μιλας με καποιον ο οποιος δεν εγραφε ποτε διθυραμβους για την cdpr καθολη τη διαρκεια της αναπτυξης του εν λογω παιχνιδιου. Επισης μιλας με καποιον οπου οπως και ολα τα υπολοιπα παιδια που τους αρεσε το παιχνιδι, ασκησε και εξακολουθει να ασκει κριτικη σχετικα με την κυκλοφορια του παιχνιδιου στο state αυτο ιδιως στις παλιες κονσολες.

    Οποτε θα με συγχωρεσεις εαν κατα καποιο τροπο σε προσβαλα, το μπραβο για το bug το ειπα ειλικρινεστατα, αλλα απο την αλλη η επιθετικη σου σταση ξεφυγε. Μπαν δεν εχω σκοπο να σε κανω, δεν βρισκω λογο, δεν ξερω καν που κολαει να το αναφερεις αυτο, δηλαδη ειναι η μονη λυση γιατι; Γιατι ειδαλλως θα μου τα χωνεις ενα πραγμα; Δεν νομιζω.. Δεν σου ειπα ποτε να μην γραφεις ποσο απογοητευμενος εισαι ουτε και αφαιρεσαμε σε κανεναν τον λογο να εκφρασει την δυσαρεσκεια του.

    ΙΔΙΩΣ (και το τονιζω) σε καποιον που ΕΠΑΙΞΕ το παιχνιδι. Ειναι καλυτερο να ακους την απογοητευση μεσα απο καποιον που εζησε το παιχνιδι, απο το να το ακους απο καποιον αλλο ο οποιος δεν το επαιξε ποτε και στηριζεται στην ολη ταση της στιγμης.

    Οσον αφορα την προταση μου για το youtube ειναι κατι που κανω πολυ συχνα για θεματα που εμενα με ενοχλουν ή που θελω να προστατευθω απο τυχον σποιλερς. Καλο παραδειγμα το The Last of Us 2 που ζητησα να μην μου προτεινεται κανενα βιντεο με τα αρχικα αυτα. Στην αρχη το εκανα γιατι δεν ηθελα να φαω καποιο σποιλερ, αλλα τελικα κατεληξα να το κανω και για ολες τις καφριλες που ακουγοντουσαν αδικαιολογητως.

    Εν πασει περιπτωση. Στο δια ταυτα. Μαζι σου κατι δεν εχω. Δεν ξερω η απαντηση σου με κανει να νιωθω οτι προερχεται απο ατομο που μου τα εχει μαζεμενα να το πω ετσι, και μα την παναγια δεν θυμαμαι ποτε να διαπληκτιζομαι μαζι σου, ουτε καν να διαφωνω. Εισαι ελευθερος να εκφραζεις την αποψη σου και την απογοητευση σου. Ταυτοχρονα ομως θα μου επιτρεψεις κι εμενα να μπορω να αισθανομαι οτι εχω το δικαιωμα να μπορω να εκφρασω την αποψη μου για το παιχνιδι. Θετικη και αρνητικη. Αν περναω καλα πρεπει να μπορω και να το γραψω. Δεν ηρθα εχθες σε αυτο εδω το φορουμ και θεωρω οτι ο κοσμος με γνωριζει αρκετα πλεον για να μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του. Αλλωστε δεν ζητησα απο κανεναν να συμφωνησει μαζι μου, αλλα δεν θα δεχθω απο την αλλη να μην μπορω να πω αυτα που θελω οπως θελω και με εκφραζουν.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (26-01-2021),Slay (27-01-2021)

  10. #947

    Default

    Προσωπικά χαίρομαι που επιτέλους η Sony ξεκίνησε να αφαιρεί broken Games από το psn και εύχομαι να υπάρξει και συνέχεια σε όσους βγάλουν παρόμοια broken games
    Από κάπου έπρεπε να γίνει η αρχή μήπως και σταματήσει αυτή η κατρακύλα με τα παιχνίδια

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    captainjacko (26-01-2021)

  12. #948
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    Οπότε συγχωροχαρτι σε όλα κ πάμε παρακάτω
    Συγχαρητήρια, μπράβο

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    θελω να μπυ επιτρεψεις να σχολιασω αυτο εδω που ειπες. Πες μου σε παρακαλω πολυ, με quote αν θελεις/βρεις/δεν ξερω τι/ σε ποιο σημειο αυτου του φορουμ ή και γενικα εγω αποφασισα να δωσω συγχωροχαρτι; Επισης υπονοεις και εσυ με την σειρα σου οτι αφαιρω τον αρνητικο λογο και την κριτικη; Και παλι σε παρακαλω δωσε απτα παραδειγματα.

    Παιδια δεν μπορειτε να το κανετε αυτο συγνωμη. Οποιος θελει να γραφει ασχημα θα γραφει ασχημα. Ταυτοχρονα ομως πρεπει και οποιος περναει καλα να μπορει να το γραφει χωρις να τον στραβοκοιτανε σαν τον τρελο του χωριου...

    Στην τελικη αν ειναι να καταντησει ενα φορουμ αποψεων, ασπρο ή μαυρο δεν γινεται δουλεια.

    Και νομιζω σε αυτο συμφωνουμε ολοι.

    Ειναι παντελως ακυρο να μου προσαπτετε οποιαδηποτε αναφορα σε αφαιρεση λογου και συγχωροχαρτια. Συγνωμη δεν το δεχομαι, τα γραπτα μου ειναι εκει εξω. Η κριτικη μου ειναι εφολης της υλης και εχω γραψει πολλα πραγματα αρνητικα. Δεν θα φοβηθω ομως να γραψω οτι περναω καλα επειδη ολο το ιντερνετ εχει ξεσηκωθει... δηλαδη για ονομα...

  13. #949

    Default

    @Valkure ποτέ δεν υπονοησα ότι αφαιρείς το λόγο, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω από που το συμπέρανες αυτό
    Εάν έχω κάτι να πω το λέω
    Τώρα για το συγχωροχαρτι αυτό κατάλαβα, ότι ναι μεν το παιχνίδι είχε τα προβλήματα του, αλλά θα τα φτιάξουν σιγά σιγά με πατς και λέγοντας ότι εσύ συνάντησες λίγα(το οποίο δεν αμφισβητώ), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #950
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    @Valkure ποτέ δεν υπονοησα ότι αφαιρείς το λόγο, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω από που το συμπέρανες αυτό
    Εάν έχω κάτι να πω το λέω
    Τώρα για το συγχωροχαρτι αυτό κατάλαβα, ότι ναι μεν το παιχνίδι είχε τα προβλήματα του, αλλά τα φτιάξουν σιγά σιγά με πατς και λέγοντας ότι εσύ συνάντησες λίγα(το οποίο δεν αμφισβητώ), αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Φιλε Kritikos η διατυπωση του σχολιου σου αυτη την εντυπωση μου εδωσε και νομιζω κατα μια εννοια το εκανες. Το γεγονος οτι επειδη δεν συναντησα πολλα bugs εγω, δεν υπονοησα ποτε οτι δεν υπαρχουν. Ανεφερα την εμπειρια μου και πολλες φορες μαλιστα επισημανα την υπαρξη πολλων προβληματων ακομα και αν δεν τα ειχα εγω. Υπαρχουν παιδια που εχουν ελαχιστα crashes και υπαρχω και εγω που εχω δεινοπαθησει με το συγκεκριμενο θεμα οπως εχω τονισει.

    Ποτε δεν υπονοησα συγχωροχαρτια ουτε οτι επειδη θα βγαλουν πατς οτι ξαφνικα διαγραφεται το κακιστο release state. Ολα αυτα ειναι μαλλον προερχομενα επειδη καποια παιδια εδω (και κυριως εγω που γραφω περισσοτερες εντυπωσεις) εχουν πει καλα πραγματα και ερχονται σε αντιθεση με την φαση στο ιντερνετ. Αυτο ακριβως εχει γινει αυτη τη στιγμη. Τι ακριβως θελουμε να ειναι το θρεντ αυτο; Το twitter του CEO της CDPR ή το comment section του Angry Joe (τυχαια και τα δυο ελπιζω να καταλαβαινετε τι λεω); Μηπως να ηταν καλυτερα μια πλατφορμα ανταλλαγης εμπειριων χωρις υποκειμενα κινητρα;

  15. #951
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Αλλάζω λίγο θέμα...

    Ρε παιδιά, αυτό το questline με το...

    Spoiler!


    WTF was that??? Cheesy αλλά και από τα πιο δυνατά πράγματα που έχω παίξει σε παιχνίδι.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    toninio (02-02-2021),Valkyre (27-01-2021)

  17. #952
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Δεν υπάρχει τίποτα μαζεμένο απέναντι σου ούτε κατά διάνοια

    7 χρόνια στο forum δεν υπάρχει από μεριάς μου κανένας διαπληκτισμός με κανέναν ποσό μάλλον και με ένα άτομο που όπως είπες και εσυ
    δεν θυμάμαι καν να έχω διαφωνήσει ποσό μάλλον να διαπληκτιστώ η να έχω τίποτα μαζεμένα

    Πολλα thread για games εδώ δεν έχω καν συμμετοχή όχι γιατί δεν έχω κάτι να πω αλλά επειδή είτε τα σχόλια η τα review από μεριάς σου η των παιδιών εδώ με βρίσκουν
    απολυτα σύμφωνο

    Εχω γράψει τις εντυπώσεις μου για το Cyberpunk όταν ξεκίνησα και έχω πει ποσό καλό ήταν και ποσό καλύτερο θα μπορούσε να ήταν
    με κάποιους διαφορετικούς χειρισμούς από τη Cdpr (δε διαφωνούμε τόσο πολύ όσο νομίζεις )

    Αυτό που διαφωνούμε απόλυτα είναι η γενική εντύπωση που αφήνει το game στον καθένα τελειώνοντας το αυτό έχω καταλάβει
    Ενω σαν game δηλαδή είναι καλό και καταλαβαίνω απόλυτα γιατί αρέσει σε αρκετούς κάποιοι κρατάνε περισσότερο τα θετικά παραμερίζοντας σε μεγάλο βαθμό τα αρνητικά
    και τη συνολική εικόνα του game που κάθε άλλο παρά άρτιο είναι

    Τα bug είναι άνευ προηγούμενου αλλά λες οκ άντε να τα παραβλέψω όσο μπορώ αν δεν είναι κάτι game breaking
    Η AI είναι χωρίς σχόλια πραγματικά μοιαζει από Ps2 εποχές
    Ενάμισης μήνας έχει περάσει και το παιχνίδι κρασαρει όλο και περισσότερο με κάθε νέο path fix η version που βγαίνει ακόμα και σε Ps5

    Μέσα σε όλα αυτά ακόμα βουίζουν στα αυτιά μου συνθήματα από την επίσημη CDPR που εμπιστευόμουν και πλήρωσα με κλειστά μάτια 70 ευρώ
    It Runs Surprisingly Well

    Βγαίνει καινούργιο patch του παιχνιδιού μετά από ενάμιση μήνα κυκλοφορίας φτιάχνονται κάποια πράγματα κάποια αλλά χαλάνε και μαζί και ένα καινούργιο game breaking bug

    Δεν είναι δηλαδή ότι είπαν ψέμματα απλά στην αρχή ότι τρέχει νερό το game
    Βλεπεις τώρα ότι μετά από ενάμιση μήνα τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και μπορεί όχι να πάρει 3 η τέσσερις μήνες αλλά ένα χρόνο και μπορεί και παραπάνω
    για να τρέχει απλά ποιο smooth

    Ενώ ήξεραν ότι το παιχνίδι δεν είναι ούτε κατά διάνοια έτοιμο και ήθελαν όχι 1 2 η τρεις μήνες αλλά πολλούς περισσότερους μέσα στην ατάκα :It runs surprisingly well
    κόλλησαν και το :Είναι η next gen εμπειρία που θα αλλάξει το gaming

    Όλα αυτά είναι γεγονότα και έγιναν ακούγονται υπερβολικά αλλά έγιναν από την CDpr

    Μέσα σε όλα αυτά ο Δημήτρης μου λέει επειδή ποσταρα video με άλλο ένα game breaking bug και πως να το αποφύγουμε
    Να κάνω move on αν διαταράσσεται η ψυχολογική μου ηρεμία lol

    Δημήτρη δεν έχω τίποτα μαζί σου απλά το σχόλιο σου ήταν λίγο άστοχο και φάνηκε ποιο πολύ προσωπικό
    Το ότι βαρέθηκα να ακούω τις δικαιολογίες της CDpr δεν σημαίνει θα σταματήσω να τους κριτικάρω
    Συγχωροχάρτι σε όλα και move on όπως είπε ο φίλος kritikos δεν μπορώ να κάνω σε ψέμματα με σκοπό την παραπλάνηση

    Εχετε υπόψη ότι η CDpr έχει ακόμα τα λεφτά από τις τρελές πωλήσεις που έκανε στην αρχή πρωτου καταλάβουμε ακομα τη γίνεται με το game
    δεν είναι και τόσο πολύ για λύπηση

    Μπορω να κάνω move on όμως στο σχόλιο που έγινε έχω εμπιστοσύνη στο λόγο σου ότι δεν ήταν κακοπροαίρετο

  18. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Kkritikos (26-01-2021)

  19. #953
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Επανεξεταζοντας το σχολιο μου πραγματι μοιαζει ακομψο. Δεν ηταν κακοπροεραιτο παντως οπως σου ειπα. Το οτι μου φανηκε σαν να τα κρατας μαζεμενα ηταν καθαρα λογω του υφους του ποστ σου, εμπιστευομαι κι εγω με τη σειρα μου οτι δεν ισχυει αυτο οπως ειπες. Ομως δεν συνδεσα πουθενα το βιντεο που ανεβασες με το youtube suggestion, το μπραβο που σου ειπα ηταν ειλικρινες και ασχετο με τη δευτερη παραγραφο. Νομιζω οτι το ξεκαθαρισαμε το θεμα και οπως ειπες κι εσυ η αληθεια ειναι οτι δεν διαφερει και πολυ η αποψη μας με την διαφορα ισως οτι εγω σταθηκα πιο πολυ στα καλα της υποθεσης και αφεθηκα περισσοτερο στην εμπειρια του παιχνιδιου.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (26-01-2021)

  21. #954

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Δεν υπάρχει τίποτα μαζεμένο απέναντι σου ούτε κατά διάνοια

    7 χρόνια στο forum δεν υπάρχει από μεριάς μου κανένας διαπληκτισμός με κανέναν ποσό μάλλον και με ένα άτομο που όπως είπες και εσυ
    δεν θυμάμαι καν να έχω διαφωνήσει ποσό μάλλον να διαπληκτιστώ η να έχω τίποτα μαζεμένα

    Πολλα thread για games εδώ δεν έχω καν συμμετοχή όχι γιατί δεν έχω κάτι να πω αλλά επειδή είτε τα σχόλια η τα review από μεριάς σου η των παιδιών εδώ με βρίσκουν
    απολυτα σύμφωνο

    Εχω γράψει τις εντυπώσεις μου για το Cyberpunk όταν ξεκίνησα και έχω πει ποσό καλό ήταν και ποσό καλύτερο θα μπορούσε να ήταν
    με κάποιους διαφορετικούς χειρισμούς από τη Cdpr (δε διαφωνούμε τόσο πολύ όσο νομίζεις )

    Αυτό που διαφωνούμε απόλυτα είναι η γενική εντύπωση που αφήνει το game στον καθένα τελειώνοντας το αυτό έχω καταλάβει
    Ενω σαν game δηλαδή είναι καλό και καταλαβαίνω απόλυτα γιατί αρέσει σε αρκετούς κάποιοι κρατάνε περισσότερο τα θετικά παραμερίζοντας σε μεγάλο βαθμό τα αρνητικά
    και τη συνολική εικόνα του game που κάθε άλλο παρά άρτιο είναι

    Τα bug είναι άνευ προηγούμενου αλλά λες οκ άντε να τα παραβλέψω όσο μπορώ αν δεν είναι κάτι game breaking
    Η AI είναι χωρίς σχόλια πραγματικά μοιαζει από Ps2 εποχές
    Ενάμισης μήνας έχει περάσει και το παιχνίδι κρασαρει όλο και περισσότερο με κάθε νέο path fix η version που βγαίνει ακόμα και σε Ps5

    Μέσα σε όλα αυτά ακόμα βουίζουν στα αυτιά μου συνθήματα από την επίσημη CDPR που εμπιστευόμουν και πλήρωσα με κλειστά μάτια 70 ευρώ
    It Runs Surprisingly Well

    Βγαίνει καινούργιο patch του παιχνιδιού μετά από ενάμιση μήνα κυκλοφορίας φτιάχνονται κάποια πράγματα κάποια αλλά χαλάνε και μαζί και ένα καινούργιο game breaking bug

    Δεν είναι δηλαδή ότι είπαν ψέμματα απλά στην αρχή ότι τρέχει νερό το game
    Βλεπεις τώρα ότι μετά από ενάμιση μήνα τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και μπορεί όχι να πάρει 3 η τέσσερις μήνες αλλά ένα χρόνο και μπορεί και παραπάνω
    για να τρέχει απλά ποιο smooth

    Ενώ ήξεραν ότι το παιχνίδι δεν είναι ούτε κατά διάνοια έτοιμο και ήθελαν όχι 1 2 η τρεις μήνες αλλά πολλούς περισσότερους μέσα στην ατάκα :It runs surprisingly well
    κόλλησαν και το :Είναι η next gen εμπειρία που θα αλλάξει το gaming

    Όλα αυτά είναι γεγονότα και έγιναν ακούγονται υπερβολικά αλλά έγιναν από την CDpr

    Μέσα σε όλα αυτά ο Δημήτρης μου λέει επειδή ποσταρα video με άλλο ένα game breaking bug και πως να το αποφύγουμε
    Να κάνω move on αν διαταράσσεται η ψυχολογική μου ηρεμία lol

    Δημήτρη δεν έχω τίποτα μαζί σου απλά το σχόλιο σου ήταν λίγο άστοχο και φάνηκε ποιο πολύ προσωπικό
    Το ότι βαρέθηκα να ακούω τις δικαιολογίες της CDpr δεν σημαίνει θα σταματήσω να τους κριτικάρω
    Συγχωροχάρτι σε όλα και move on όπως είπε ο φίλος kritikos δεν μπορώ να κάνω σε ψέμματα με σκοπό την παραπλάνηση

    Εχετε υπόψη ότι η CDpr έχει ακόμα τα λεφτά από τις τρελές πωλήσεις που έκανε στην αρχή πρωτου καταλάβουμε ακομα τη γίνεται με το game
    δεν είναι και τόσο πολύ για λύπηση

    Μπορω να κάνω move on όμως στο σχόλιο που έγινε έχω εμπιστοσύνη στο λόγο σου ότι δεν ήταν κακοπροαίρετο
    Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έχω και εγώ για την εταιρεία κ ας μην έχω αγοράσει (ακόμα) το παιχνίδι
    Από την μία θέλω να το παίξω και από την άλλη σκέφτομαι τα όσα bugs, την κακή AI(από live stream/YouTube) και την απαράδεκτη στάση/τακτική της εταιρείας με την προ κυκλοφορίας σκοπιμος παραπλανηση
    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έβαλαν στο store μετά από το τελευταίο update

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #955
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    Ακριβώς τις ίδιες σκέψεις έχω και εγώ για την εταιρεία κ ας μην έχω αγοράσει (ακόμα) το παιχνίδι
    Από την μία θέλω να το παίξω και από την άλλη σκέφτομαι τα όσα bugs, την κακή AI(από live stream/YouTube) και την απαράδεκτη στάση/τακτική της εταιρείας με την προ κυκλοφορίας σκοπιμος παραπλανηση
    Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έβαλαν στο store μετά από το τελευταίο update

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Δυσκολη επιλογή φίλε kritikos δέν θα ήθελα να ήμουνα στη θέση σου

    Αν το πάρεις ψυχρά τελείως το θέμα υποτίθεται ότι δεν πρέπει κανείς να στηρίζει τέτοιες στάσεις μπας και επιτέλους αλλάξουν κάποια πράγματα

    Απο την άλλη επειδή οι περισσότεροι από εμάς εδώ δεν το κάναμε αυτό ονόματα δε λέω χαχαχα

    Αυτη τη στιγμή το παιχνίδι αν θυμάμαι καλά είναι στα 25 ευρώ και εκτός PSN δεν ξέρω ποσό άλλο μπορεί να πέσει 20 ευρώ ίσως αλλά ποσό χειρότερα να πάνε τα
    πραγματα αναρωτιέμαι

    Αν η Σονυ αποφασίσει να το βάλει ξανά στο Store η τιμή θα ανεβεί αυτόματα αν η CDpr βγάλει κανένα δυνατό patch πάλι θα ανεβεί
    Κανενας δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά τι θα γίνει όμως με το συγκεκριμένο game η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά lol

    Αυτό που ξέρω εγώ σίγουρα ότι αν θες να διαθέσεις αυτά τα 25 ευρώ τώρα δεν θα πάνε χαμένα
    Μην τρελαθούμε κιόλας δεν είναι game των δέκα ευρώ
    Αυτό που προτείνω σε όσους θέλουν να αγοράσουν είναι αγόρασε τώρα που είναι φθηνά αλλά περίμενε να διορθωθούν κάποια βασικά πράγματα όπως τα crash
    και δεν θα κλάψεις ποτέ τα 25 η 20 ευρώ που έδωσες

  23. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Kkritikos (27-01-2021)

  24. #956

    Default

    Το θέμα είναι το κατά πόσο θα μπορέσουν να φτιάξουν τα θέματα που έχει το παιχνιδι
    Από παρόμοιες εμπειρίες που είχα σε broken/bugs games όπως το fallout 76 & division τα παιχνίδια δεν έφτιαξαν ποτέ, πάντα κουβαλούσαν προβλήματα και έβγαζαν και νέα με σχεδόν κάθε update
    Εκτός και εάν ξαναγραψουν κώδικα(δεν ξέρω, ειδικός δεν είμαι)
    Από την άλλη έχω δώσει 1500€ για 4κ τηλεόραση και ps5 κ το παιχνίδι θα πάρει next Gen patch Από Σεπτέμβρη μεριά εκτός απροόπτου
    Το hdr το έφτιαξαν η ακόμα broken είναι;

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #957
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Εγω προσωπικα το τερματισα σε ps5. Ειχα και crash πολλα και μικροbugs σε npc, οπλα κλπ. Αλλα το προχωρησα κανονικα δεν με εμποδισε κατι. Μονο καλυτερο μπορει να γινει με τις διορθωσεις παντως...

  26. The Following User Says Thank You to polakis For This Useful Post:

    panos74gr (28-01-2021)

  27. #958
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default


  28. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (28-01-2021)

  29. #959
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βγηκε πατς 1.11 μολις τωρα. Το βαζω να κατεβαινει. Λογικα θα ειναι και hotfix για το bug που αναφερομασταν πριν λιγα ποστς...

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    captainjacko (28-01-2021),Kkritikos (28-01-2021)

  31. #960
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Βγηκε πατς 1.11 μολις τωρα. Το βαζω να κατεβαινει. Λογικα θα ειναι και hotfix για το bug που αναφερομασταν πριν λιγα ποστς...

    Click image for larger version. 

Name:	AF8A4104-9ED7-4C01-924B-9BFCB1E62D09.jpg 
Views:	47 
Size:	15.3 KB 
ID:	12681

    Ναι Δημήτρη το hotfix είναι για το bug που αναφερόμασταν αυτό το συγκεκριμένο quest είχε το θέμα

    https://www.cyberpunk.net/en/news/37406/hotfix-1-11
    Last edited by captainjacko; 28-01-2021 at 19:35.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •