Page 47 of 67 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #921
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το πηρα κι εγω χθες. Χωρις να εχω μεγάλες απαιτήσεις, ουτε απο πριν κυκλοφορήσει, ουτε και τώρα, έπαιξα λιγο κάπου 2 ωρες να δω τι παίζει και σε τι κατάσταση ειναι. Απο αυτο το λιγο ξετρελάθηκα. Μου αρεσε παρα παρα πολυ ολο αυτο που ειδα. Και σε γραφικα μια χαρα, και γουστάρω πολυ με το hacking και το υπόλοιπο gameplay. Το κυριότερο που με ξετρέλανε ειναι αυτη η cyberpunk ατμόσφαιρα, που όσα gameplay vids και να δεις δεν μπορεί να σου περάσει την αίσθηση, μόνο αμα το παίξεις

    Επειδή όμως αυτόν τον καιρό έχω πιάσει το valhalla, θα το αφήσω λίγο στην άκρη με υπομονή να βγει και το επόμενο update και μετά ξεκινάει τρελό λιώσιμο

  2. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    mihalis13 (23-01-2021)

  3. #922
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Επόμενο update τέλος Φλεβάρη θα βγει?
    Σκεφτόμουν να το αρχίσω σιγα σιγα αλλα δεν ξερω τι και πως θα έχει το επόμενο update και αν αξίζει να περιμένω τόσο..

  4. #923
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Περιμενετε του φεβρουαριου γιατι θα εχουν φτιαξει τα crash τοτε. Καλα οταν βγει το next gen που θα παιζεις λογικα 4Κ/60 θα πεσουν σαγονια. Κι εγω το τερματισα. Αφηστε τους αλλους να ειρωνευονται χωρις να το εχουν παιξει. Μιλαμε για παιχνιδαρα...

  5. #924
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ δεν παιζει να ειναι 4Κ και 60fps ουτε με σφαιρες. Θα εχει ενα 60fps mode και ενα με 30fps με raytracing. Κανενα δεν θα ειναι πιστευω 4Κ, λογικα σε dynamic resolution θα πανε σε ολα με το αναλογο scale. IMO δε χρειαζεται 4Κ κανενα παιχνιδι για να ριξει σαγονια. Οσο ειναι sharp και αξιοπρεπεις η αναλυση τοτε μια χαρα. Αλλα αυτο που θα ριξει το σαγονι θα ειναι η ουσια των γραφικων (γεωμετρια, εφφε, animation κλπ)

    Συμφωνω παντως οτι ειναι παιχνιδαρα. Σημερα πηγα να κανω ενα ακυρο side quest και επαθα πλακα με τη ποιοτητα του σε θεμα ατμοσφαιρας και ιστοριας.

  6. #925

    Default


    Νέο game breaking bug?


    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #926

    Default



    Υπάρχουν αναφορές ότι βγήκαν νέα προβλήματα κ ότι έγινε χειρότερο, δεν ξέρω εάν ισχύουν

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #927
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πάντως βλέποντας το σκότωμα στην τιμή, σκέφτομαι πόσο ασύμφορο είναι να πάρεις digital console και να περιμένεις κανά sale από το store.

    Οι μαγαζάτορες που στοκάρανε πράμα έχουν μπει χοντρά μέσα και τώρα τα σκοτώνουν όσο-όσο...

    - - - Updated - - -

    Εντωμεταξύ βλέπω €5 πιο φτηνή η PS4 έκδοση (€29) από την ΧΒ1 (€34), πραγματικά ανεξήγητο με βάση την ψαλίδα στις πωλήσεις και την ζήτηση.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (25-01-2021),mihalis13 (24-01-2021)

  10. #928
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post


    Υπάρχουν αναφορές ότι βγήκαν νέα προβλήματα κ ότι έγινε χειρότερο, δεν ξέρω εάν ισχύουν

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    σε καμμια περιπτωση δεν εχω τετοια εμπειρια. Γενικα η καταστροφολογια με το συγκεκριμενο παιχνιδι δινει και παιρνει στην παρουσα φαση οποτε εχετε το και αυτο υποψιν σας. Καποια πραγματα οντως φαινεται να εχουν διορθωθει αλλα υπαρχουν και καποια που μαλλον θα ερθουν με το πατς φεβρουαριου. Εγω ειδα βελτιωση παντως. Βεβαια δεν επαιξα και πολυ.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Brazhlias (25-01-2021),Kkritikos (24-01-2021),mihalis13 (24-01-2021),obione (25-01-2021)

  12. #929

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    σε καμμια περιπτωση δεν εχω τετοια εμπειρια. Γενικα η καταστροφολογια με το συγκεκριμενο παιχνιδι δινει και παιρνει στην παρουσα φαση οποτε εχετε το και αυτο υποψιν σας. Καποια πραγματα οντως φαινεται να εχουν διορθωθει αλλα υπαρχουν και καποια που μαλλον θα ερθουν με το πατς φεβρουαριου. Εγω ειδα βελτιωση παντως. Βεβαια δεν επαιξα και πολυ.
    Απλά αναρωτιέμαι, εάν το παιχνίδι έφτιαξε για τις απλές κονσόλες, ή σονυ γιατί δεν το έχει βάλει ακόμη στο store;
    Μήπως υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζουμε;

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #930
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    σε καμμια περιπτωση δεν εχω τετοια εμπειρια. Γενικα η καταστροφολογια με το συγκεκριμενο παιχνιδι δινει και παιρνει στην παρουσα φαση οποτε εχετε το και αυτο υποψιν σας. Καποια πραγματα οντως φαινεται να εχουν διορθωθει αλλα υπαρχουν και καποια που μαλλον θα ερθουν με το πατς φεβρουαριου. Εγω ειδα βελτιωση παντως. Βεβαια δεν επαιξα και πολυ.
    Δημήτρη τι δεν έχει φτιαχτεί; Μπορείς να πεις επιγραμματικά;

  14. #931
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δημήτρη τι δεν έχει φτιαχτεί; Μπορείς να πεις επιγραμματικά;
    Δεν εχω παιξει αρκετα για να μπορεσω να κανω ουσιαστικη αναφορα. Υπαρχουν βελτιωσεις στην σταθεροτητα, δεν εχω κρασαρει ακομα αλλα διαβαζω οτι ακομα κρασαρει το παιχνιδι αλλα σε μικροτερη συχνοτητα. Γενικα πρεπει να παιξουμε περισσοτερο. Δεν ειμαι και ο καταλληλος ισως να απαντησω γιατι το βασικο μου προβλημα ειναι τα crashes. Bugs με quests εχω μονο 1 και γενικα δεν αντιμετωπιζω αλλα θεματα ιδιαιτερα.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (24-01-2021)

  16. #932
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ έπαιξα κάνα 6 ώρα μέσα στο ΣΚ με το νέο patch 1.1.

    Δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό στο ps5, τα ίδια bugs που συναντούσα έχει και τώρα. Έπαιξα μάλιστα την συγκεκριμένη αποστολή που λένε παραπάνω ότι έβαλαν νέο game breaking bug και επειδή φοβόμουν είχα κρατήσει manual saves πριν από αυτή κλπ. Τελικά εγώ δεν το συνάντησα το bug και Ολοκλήρωσα όλη την σειρά από τα quests αυτά μια χαρά.

    Σε όσο χρόνο έπαιξα συνάντησα 1 crash ενώ με την 1.06 είχα αρκετά πιο συχνά. Με την 1.05 πάντως δεν είχα κανένα.

    Για όσους το έχουν τελειώσει...
    Spoiler!

  17. #933
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Εγώ έπαιξα κάνα 6 ώρα μέσα στο ΣΚ με το νέο patch 1.1.

    Δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό στο ps5, τα ίδια bugs που συναντούσα έχει και τώρα. Έπαιξα μάλιστα την συγκεκριμένη αποστολή που λένε παραπάνω ότι έβαλαν νέο game breaking bug και επειδή φοβόμουν είχα κρατήσει manual saves πριν από αυτή κλπ. Τελικά εγώ δεν το συνάντησα το bug και Ολοκλήρωσα όλη την σειρά από τα quests αυτά μια χαρά.



    Σε όσο χρόνο έπαιξα συνάντησα 1 crash ενώ με την 1.06 είχα αρκετά πιο συχνά. Με την 1.05 πάντως δεν είχα κανένα.

    Για όσους το έχουν τελειώσει...
    Spoiler!

    Για το spoiler

    Spoiler!
    Spoiler!

  18. #934
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Το ξεκίνησα κι εγώ τελικά μέσα στο σκ και έπαιξα ένα πεντάωρο.Μέχρι στιγμής δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα ή κόλλημα.

    Το παιχνίδι φαίνεται τεράστιο, όχι τόσο στον χάρτη του, όσο στην πληροφορία που έχει. Κάπου έχασα την μπάλα για αρχή να πω την αλήθεια, νομίζω σε πετάει στα βαθιά κατευθείαν χωρίς να σε πάει βήμα βήμα.Στις 5 ώρες δηλαδή ακόμα είναι σαν να ξεκινάω τώρα.Ξεκίνησα σαν nomad για πρώτη φορά και βλέπουμε.

    Η πόλη πανέμορφη εννοείται, όχι τόσο στους ανθρώπους εδώ κι εκεί,αυτοί με χάλασαν λίγο, αλλά στα περιβάλλοντα.Πραγματικά έχει πολύ ωραία αισθητική.
    Τώρα σε γραφικά οκ, δεν είναι next gen, εντάξει, αλλά για το μέγεθος του είναι πολύ ικανοποιητικό και ωραίο χωρίς να με πειράζει τόσο πχ, ώστε να περιμένω το μεγάλο update για ps5.

    Κάνω ένα playthrough τώρα και αν μου μείνει τόσο το story του ώστε να το ξαναπαίξω, εννοείται θα ξαναπαιχτεί μέσα στα χρόνια, ολοκληρωμένο με τα dlc του κτλ.Το παιχνίδι πρέπει να χει πολύ ψωμί μπροστά του.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to mania For This Useful Post:

    panos74gr (25-01-2021),Valkyre (25-01-2021)

  20. #935
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ειναι οντως στην αρχη υπερβολικα πολυ μπουχτιστικο παιχνιδι. Δεν σου εξηγει πολλα πραγματα. Θα φανει αστειο αλλα ακομα και μετα απο 140 ωρες ακομα δεν ξερω τα παντα πως λειτουργουν (ευθυνεται σε αυτο το συγκεκριμενο build που εχω). Αλλα ακομα και τωρα δεν το πιστευα οταν βρηκα σε εναν μαγαζατορα ενα απιστευτο cybernetic modification το οποιο αλλαξε τον τροπο με τον οποιο προσεγγιζω τα shootouts σε μεγαλο βαθμο! Δεν μπορουσα να καταλαβω πως γινεται να περασα τοσες ωρες στο παιχνιδι και να μην εχω ανακαλυψει κατι τετοιο. Και εχει πολλα τετοια secrets. Γενικα θα σου παρει ωρα στην αρχη να παρεις μπρος. Ειναι λογικο ομως. Μολις κατασταλαξεις περιπου τι build θα ακολουθησεις, θα γινουν ποιο κατανοητα τα πραγματα.

    Η αληθεια ειναι οτι στο συγκεκριμενο παιχνιδι ο καθε μαγαζατορας εχει πραγματικα το δικο του στοκ και την δικη του ειδικοτητα. Αυτο σημαινει οτι αν θελει κανεις να βρει τον αρτιοτερο εξοπλισμο θα πρεπει κυριολεκτικα να παρει σβαρνα ολα τα μαγαζια... αυτο ακουγεται κουραστικο, αλλα ειναι πραγματικα αρκετα immersive. Αλλος ripperdoc ειδικευεται στα χερια, αλλος στα ποδια κλπ. Μονο αν τους επισκεφθεις ολους θα εχεις το πιο up to date equipment. Και φυσικα οσο ανεβαινεις level αλλαζει και το στοκ του καθενος... οποτε ξανα shopping spree.

    Για τα γραφικα του τιτλου. Σε PS5 ειναι μια χαρα το παιχνιδι. Δεν ξερω τι ακριβως κριτηρια εχει ο καθενας σχετικα με το τι πρεπει να λεγεται next gen, αλλα αν αρκει το raytracing εγω διαφωνω. Θεωρω οτι το παιχνιδι εχει πολυ καλη παρουσιαση και η αισθητικη του ειναι ανευ προηγουμενου. Αλλο να εχεις μια φλατ πολη, αλλο να εχεις μια πολυεπιπεδη πολη με απειρα σοκακκια, δρομους και μυστικα. Το ολο design κατ εμε ειναι next gen. Oχι full next gen, αλλα ποιο αλλο παιχνιδι αυτη τη στιγμη ειναι φουλ next gen? Εγω παντως υπαρχουν στιγμες που το χαζευω το παιχνιδι. Ο φωτισμος του, η ατμοσφαιρα του και η αισθητικη του ειναι κορυφαιου επιπεδου ΙΜΟ.

    Αν κατι μπορω να του προσαψω που με ξινιζει, ειναι θεματα με το LOD, τα οποια υπαρχουν σε ολες τις εκδοσεις του παιχνιδιου και καποια συγκεκριμενα σημεια (2 στον αριθμο) που εχει θεμα το framerate.

    Μπορει να ακουγομαι ολο και ποιο διθυραμβικος με το παιχνιδι, αλλα συγνωμη, τι να κανω, ουτε apologist ειμαι ουτε τιποτα. Απλα γουσταρω αυτο που παιζω και μπορω να πω οτι σε πολλα θεματα που παντα ειχα προβλημα με την CDPR (gameplay/controls) ξεπερασε τις προσδοκιες μου... i cant lie about it.

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (25-01-2021),mania (25-01-2021),mihalis13 (25-01-2021),psx3 (25-01-2021)

  22. #936
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    ^^ Ναι, εννοείται είναι next gen το παιχνίδι σαν σύνολο, απλά στα γραφικά εννοούσα οτι οκ, ακόμα δεν ρίχνει σαγόνια και λογικό είναι, με τόσο πολύπλοκο κόσμο και στην αρχή μιας γενιάς.Πανέμορφο πάντως.
    Αυτό που με ενδιαφέρει βέβαια πάνω απ όλα να δω, είναι η ιστορία να έχει ενδιαφέρον και οι χαρακτήρες της. Το witcher σ αυτόν τον τομέα νομίζω ήταν 10ρι μαζί με τα side quests και τον κόσμο του.Μακάρι κι εδώ.
    Last edited by mania; 25-01-2021 at 15:36.

  23. #937
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απλο μικρο Gameplay spoiler σχετικο με αυτο το cyberware mod που οπως λεω στο προηγουμενο μου ποστ ανακαλυψα μολις πριν λιγες ωρες (δεν κρατιεμαι ):

    Spoiler!

  24. #938
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν ξέρω αν το αναφέρει κανένας αλλά κρατάτε save για έχει κάποιο τεράστιο bug κ το τελευταίο update που μπορεί να σας χαλάσει την πρόοδο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mania (25-01-2021),nikosgnr (27-01-2021)

  26. #939
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν ξέρω αν το αναφέρει κανένας αλλά κρατάτε save για έχει κάποιο τεράστιο bug κ το τελευταίο update που μπορεί να σας χαλάσει την πρόοδο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




    Μιλάνε εδώ γι αυτό το νέο bug προτείνεται και λύση για να το αποφύγετε

    Εχει κουράσει τόσο πολύ αυτή η ιστορία με το συγκεκριμένο game που εύχομαι πραγματικά να μην είχε κυκλοφορήσει ποτέ !
    Μακαρι να μπορούσα να μην ξανά ακούσω ποτέ ξανά για Cyberpunk αλλά απ ότι φαίνεται αυτό το σήριαλ έχει ακόμα πολλά επεισόδια

    Θες να χαζέψεις κάτι στο Utube και πάντα υπάρχει ένα βίντεο για το Cyberpunk πουλάει πολύ απ ότι φαίνεται αυτή η κατρακύλα για το
    συγκεκριμενο game και κάποιοι το εκμεταλλεύονται δέοντος

  27. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Valkyre (26-01-2021)

  28. #940
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Γιοφύρι της Άρτας aka spaghetti code θυμίζει. Φτιάχνουν κάτι, σπάει κάτι άλλο.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •