Page 46 of 67 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast
Results 901 to 920 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #901
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ συμφωνήσω ότι η εικόνα μοιάζει πάρα πολύ με την ανάπτυξη του Anthem. Πολύ φιλόδοξο πλάνο, κάτι πολύ διαφορετικό με ότι ειχαν κάνει πριν, δυσκολίες στην επικοινωνία, δυσκολίες με το engine (αν και αυτό που λένε ότι το έφτιαχναν καθώς έφτιαχναν και το παιχνίδι συμβαίνει σε πάρα πολλά games). Και το κυριότερο για μένα υπερβολικό μαρκετινγ και υπερβολικές υποσχέσεις.

    Η μεγάλη διαφορά είναι ότι το anthem ειναι μια πατάτα (παρότι ειμαι πολύ μεγάλος fun της BioWare, και το έχω τελειώσει, το μόνο που αξίζει στο παιχνίδι ειναι το shooting και το flying) ενώ το cyberpunk ειναι ηδη παιχνιδάρα (στο ps5 & PC που τρέχει καλά). Αν μέσα σε τόσο λίγο χρόνο κατα τα λεγόμενα, κατάφεραν να βγάλουν αυτό το πολύ καλό παιχνίδι, σημαίνει ότι από πίσω υπάρχει μια πάρα πολύ δυνατή ομαδα. Για αυτό και πιστευω αυτό που λέει και ο Δημήτρης, ότι το παιχνίδι θα εξελιγθεί πολύ παραπάνω από αυτό που σκοπευαν να κάνουν.

    Προσωπικά τα παράπονα που έχω στο ps5 έχουν να κάνουν με τα crashes (που για μένα εμφανίστηκαν με το 1.06 που υποτίθετε ότι έλυνε το θεμα), τα visual glitches (σοβαρό bug σε quest δεν έχω βρει) και γενικά στο polishing. Στους μηχανισμούς του δεν έχω βρει θέμα.

  2. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (20-01-2021)

  3. #902
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οσο για το που γραφει εκει θα μου επιτρεψεις να πω οτι ειναι η μοναδικη ουσιαστικη διαφωνια που εχω με το ποστ σου (καθως δεν εχεις παιξει το παιχνιδι οποτε θεωρω οτι επι της ουσιας δεν διαφωνουμε πρακτικα σε κατι). Το οτι γραφει στο bloomberg οκ μπορει να δινει μεγαλυτερο κυρος απο οτι να εγραφε στο ciao το δεχομαι, ομως δεν μου λεει και πολλα οσον αφορα την δημοσιογραφικη του ποιοτητα, οσο την απηχηση που εχει για τον Α ή Β λογο. Σιγα μην κανει ολοκληρη ερευνα το bloomberg πισω απο τις ανωνυμες πηγες του Jason σχετικα με το βιντεοπαιχνιδι cyberpunk και την εγκυροτητα των λεγομενων του...
    Δεν ξερεις πως δουλευουν σοβαρά μέσα και εφημερίδες γιαυτο δεν σε αδικω. Θα σου πω απλά ότι τα ΠΑΝΤΑ ελεγχονται πριν βγουν στον αέρα , η τυπωθουν στο χαρτι. Υπάρχουν αρχισυντάκτες που αυτή ακριβώς ειναι η δουλειά τους, οπότε μπορει να μην ξέρεις εσυ τις πηγές του Jason, ο αρχισυντάκτης του τις ξέρει όμως. Αυτο ΔΕΝ σημαινει ότι ειναι αλάνθαστος, ή οτι δεν μπορεί κάποιος που εμπιστευεται να του πει κάτι και να μην ισχύει, αλλα του προσάπτεις πρόθεση για εξαπάτηση και δημιουργία μιας εικόνας για την CDPR απο το μυαλό του, που τον αδικείς.

    Εγω για το παιχνίδι ειχα μεγάλο hype, και πραγματικά ήθελα να ειναι ένα ακόμα αριστούργημα που θα απολαυσω για 100-αδες ώρες οπως το witcher 3, αλλα δυστηχώς αυτό δεν ισχύει αυτή την στιγμή. Επισης πολυ σημαντικό είναι ότι ειχα και μεγάλη εμπιστοσύνη στην CDPR όσον αφορά το ήθος της, και η ζημιά που έκαναν θα πάρει χρόνια να διορθωθεί. Το παιχνίδι όταν το φτιάξουν θα το πάρω σε χαμηλή τιμή και πιστευω ότι θα το απολάυσω.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    captainjacko (20-01-2021),Leon_DiZ (20-01-2021)

  5. #903

    Default

    1.5 μήνα μετά κάτω από τα 30€

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #904
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν ξερεις πως δουλευουν σοβαρά μέσα και εφημερίδες γιαυτο δεν σε αδικω. Θα σου πω απλά ότι τα ΠΑΝΤΑ ελεγχονται πριν βγουν στον αέρα , η τυπωθουν στο χαρτι. Υπάρχουν αρχισυντάκτες που αυτή ακριβώς ειναι η δουλειά τους, οπότε μπορει να μην ξέρεις εσυ τις πηγές του Jason, ο αρχισυντάκτης του τις ξέρει όμως. Αυτο ΔΕΝ σημαινει ότι ειναι αλάνθαστος, ή οτι δεν μπορεί κάποιος που εμπιστευεται να του πει κάτι και να μην ισχύει, αλλα του προσάπτεις πρόθεση για εξαπάτηση και δημιουργία μιας εικόνας για την CDPR απο το μυαλό του, που τον αδικείς.

    Εγω για το παιχνίδι ειχα μεγάλο hype, και πραγματικά ήθελα να ειναι ένα ακόμα αριστούργημα που θα απολαυσω για 100-αδες ώρες οπως το witcher 3, αλλα δυστηχώς αυτό δεν ισχύει αυτή την στιγμή. Επισης πολυ σημαντικό είναι ότι ειχα και μεγάλη εμπιστοσύνη στην CDPR όσον αφορά το ήθος της, και η ζημιά που έκαναν θα πάρει χρόνια να διορθωθεί. Το παιχνίδι όταν το φτιάξουν θα το πάρω σε χαμηλή τιμή και πιστευω ότι θα το απολάυσω.
    Βρε Πανο ξερω την υπαρξη αρχισυντακτων. Αλλα οκ και το Fox News εχει αρχισυντακτες και τοσα αλλα μεσα εχουν αρχισυντακτες... το θεμα ειναι κατα ποσο θα δωσουν τη δεουσα προσοχη αναλογα την ειδηση και φυσικα το τι σκοπο εχει πολλες φορες η εκαστοτε φυλλαδα. Σιγουρα παντως δεν τρεφω μεγαλη εκτιμηση στην πλειοψηφια της δημοσιογραφιας με τη σημερινη της μορφη τουλαχιστον.

    Τελωσπαντων γενικα δεν διαφωνουμε. Το εχω πει και σε αλλα παιδια εδω, αν θες να περιμενεις σιγουρα θα παρεις ενα καλυτερο προιον. Οπως αλλωστε γινεται με την πλειοψηφια των πολυσυνθετων open world παιχνιδιων, πολυ καλο παραδειγμα το Witcher 3.

    Η πλακα ειναι οτι επι εποχης Witcher 3 που ολοι εριχναν διθυραμβους στην CDPR (γιατι προφανως τοτε δεν περιμεναν ουτε ειχαν τις απαιτησεις που εχουν τωρα) εγω ειχα ασκησει κριτικη στα θεματα χειρισμου και gameplay του παιχνιδιου και ημουν πιο μαζεμενος στις επευφημιες.

    Οταν με το καλο το παιξεις θα ηταν ενδιαφερον απο περιεργια να τσεκαρεις τις διαφορες του σε σχεση με το παιχνιδι που εχουμε σημερα στα χερια μας. Παντως στο λεω με οση εμπιστοσυνη μπορεις να μου εχεις τοσο καιρο που γνωριζομαστε, οτι απο θεμα features και mechanics τα παραπονα ειναι υπερβολικα και πολλες φορες αστοχα. Τι στο καλο εμπιστευεσαι μονο τον Jason και καθολου εμενα? (πλακα κανω το ξερω οτι δεν ισχυει αυτο)

  7. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (20-01-2021)

  8. #905
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε, καθώς τίποτε στο παρελθόν του δεν δηλώνει αυτα που του προσάπτεις (το αντίθετο ειναι απο τους ελαχιστους εαν όχι ο μοναδικος που αξιζει τον τίτλο δημοσιογράφος), αλλα δεν λαμβάνεις υπόψιν σου και το κύρος του εντύπου που αρθρογραφει. Σε μέσα σαν το bloomberg που πληρώνεις για να διαβάσεις τα άρθρα του ο κιτρινισμός και η συμπεριφορές που περιγράφεις ειναι ανεπιθύμητες.
    Με το χέρι στην καρδιά, πόσοι γνωρίζουν το παρελθόν του Jason;

    Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω links, αλλά θα δώσω 1-2 hints σε όποιον θέλει να ψάξει/σκαλίσει: LUElinks/Prism.

    Μιλάμε για σημεία και τέρατα και τώρα ξαφνικά το παίζει «κιουρία» της έγκριτης gaming δημοσιογραφίας... ειλικρινά αμφιβάλλω πολύ για τα κίνητρά του ή κατά πόσο μεταμορφώθηκε σαν χαρακτήρας/προσωπικότητα σε σχέση με πριν 10+ χρόνια.

    Τώρα για την CDPR, ούτε αυτοί είναι άγιοι. Είδα το PR damage control video τους και δεν με πείθουν ότι δεν είχαν πρόθεση να παραπλανήσουν εσκεμμένα κόσμο με τα άθλια PS4/XB1 ports.

    Γενικά για να μην το κουράζουμε, Καπιταλισμό έχουμε (με τα καλά και τα στραβά του) και ο καθένας κοιτάει να βγάλει φράγκα όπως μπορεί. Ακόμα και με controversial τρόπους. Τα υπόλοιπα περί «ηθικής» είναι να 'χαμε να λέγαμε.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Και αυτό κιτρινισμός/sensationalist δημοσιογραφία είναι.

    Και ξέρεις γιατί; Γιατί παραλείπει να αναφέρει ότι ο Πολωνός developer πληρώνεται στο εθνικό νόμισμα (ζλότι) και έχει κόστος ζωής Πολωνίας. Ούτε καν Ελλάδας με το ευρώ.

    Πάει μετά και το βλέπει π.χ. ο Καλιφορνέζος που πληρώνει ξέρω γω $3000 ενοίκιο τον μήνα και φουντώνει στα σόσιαλ μύδια. Λες και έχουν όλες οι χώρες το ίδιο κόστος ζωής.

    Μισές αλήθειες, μισά ψέματα, όλα στο blender δίχως context. Ξέρει πολύ καλά τι κάνει ο κύριος Jason.

    ΥΓ: Με το Anthem μπορώ να ρωτήσω γιατί γίνεται συνεχώς σύγκριση; Το ένα είναι MP game (looter shooter/MMORPG), το άλλο είναι SP-focused game με MP που «θα» μπει κάποια στιγμή. Την σύγκριση με το Witcher 3 την καταλαβαίνω απόλυτα.

    Δεν το έχω παίξει, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω όλο αυτό το hype, ούτε καν τότε που κυκλοφόρησε (είναι λόγω αγάπης προς την Bioware?). Mass Effect δεν το λες πάντως, δεν είναι sequel, νέο IP είναι.

    Τι σόι storytelling μπορεί να έχει ένα MP-focused game;

    Το έχω ξαναπεί ότι και η ND να βγάλει MMORPG/looter shooter, από μεριάς μου δεν θα υπάρξει το παραμικρό hype, γιατί απλά δεν είμαι fan του είδους/genre.
    Last edited by psx3; 20-01-2021 at 15:55.

  9. #906
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το demo που εδειξαν στην Ε3 2018 side by side με το finished game. Σημαντικη σημειωση, ο τυπος εκανε την συγκριση απευθειας ενω επαιζε για πρωτη φορα το παιχνιδι οποτε αναρωτιεται για πολλα features αν υπαρχουν πχ bullet time double jump κλπ κλπ. Αυτα υπαρχουν αλλα προφανως επειδη η αποστολη αυτη ειναι σαν tutorial του παιχνιδιου, ο παικτης δεν εχει προσβαση αυτα τα advanced skills, πραγμα το οποιο αντιλαμβανεται και ο ιδιος ο δημιουργος του βιντεο.

    Το βαζω καθαρα και μονο για να δειτε τις διαφορες πανω σε αυτα που λεγαμε πιο πριν κατα ποσο αλλαξε αυτο που μας εδειξαν τοτε με τωρα.


  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (23-01-2021)

  11. #907
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Με το χέρι στην καρδιά, πόσοι γνωρίζουν το παρελθόν του Jason;

    Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω links, αλλά θα δώσω 1-2 hints σε όποιον θέλει να ψάξει/σκαλίσει: LUElinks/Prism.

    Μιλάμε για σημεία και τέρατα και τώρα ξαφνικά το παίζει «κιουρία» της έγκριτης gaming δημοσιογραφίας... ειλικρινά αμφιβάλλω πολύ για τα κίνητρά του ή κατά πόσο μεταμορφώθηκε σαν χαρακτήρας/προσωπικότητα σε σχέση με πριν 10+ χρόνια.
    Λίγο που το έψαξα έπεσα σε περήφανο gamergate subreddit, neogaf του 2019 κτλ. Φαντάζομαι που οδηγεί όλο αυτό οπότε λέω να μην ασχοληθώ πάρα πολύ.



    Και αυτό κιτρινισμός/sensationalist δημοσιογραφία είναι.

    Και ξέρεις γιατί; Γιατί παραλείπει να αναφέρει ότι ο Πολωνός developer πληρώνεται στο εθνικό νόμισμα (ζλότι) και έχει κόστος ζωής Πολωνίας. Ούτε καν Ελλάδας με το ευρώ.

    Πάει μετά και το βλέπει π.χ. ο Καλιφορνέζος που πληρώνει ξέρω γω $3000 ενοίκιο τον μήνα και φουντώνει στα σόσιαλ μύδια. Λες και έχουν όλες οι χώρες το ίδιο κόστος ζωής.

    Μισές αλήθειες, μισά ψέματα, όλα στο blender δίχως context. Ξέρει πολύ καλά τι κάνει ο κύριος Jason.

    Το συγκεκριμένο να σου πω την αλήθεια το έβαλα πιο πολύ για λόγους πληρότητας, δεν κατάλαβα ποια ακριβώς ήταν η σύγκριση που προσπαθούσε να κάνει.

    Μου φαίνεται μικρή η διαφορά του μισθού από τα 400 για tester να παίρνεις 700 για προγραμματιστής. Αλλά όπως είπες και εσύ, δεν έχω κανένα context για τους μισθούς τους και τι σημαίνει έμπρακτα εκει πέρα το "θα μοιραστούμε το 10% των κερδών".



    ΥΓ: Με το Anthem μπορώ να ρωτήσω γιατί γίνεται συνεχώς σύγκριση; Το ένα είναι MP game (looter shooter/MMORPG), το άλλο είναι SP-focused game με MP που «θα» μπει κάποια στιγμή. Την σύγκριση με το Witcher 3 την καταλαβαίνω απόλυτα.
    Ως μπ***λο ανάπτυξη, δεν το συγκρίνει κανείς ως παιχνίδι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #908
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το θέμα δεν είναι οι πηγές (δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τα πολιτικά στο gaming, πρόσφατα τα ανακάλυψα), αλλά αν ισχύουν αυτά που λένε... υπάρχουν threads από το 2012 στο NeoGAF, πολύ πριν γίνει η διάσπαση στο ERA, οπότε δεν καταλαβαίνω τι εννοείς που οδηγεί όλο αυτό.

    Αυτό εδώ δεν το λες NeoGAF του "2019": https://www.neogaf.com/threads/game-...pology.465809/

    Αν ο Jason έχει αποκηρύξει αυτά που έγραφε κάποτε (τίγκα ρατσιστικά, μισογυνικά σχόλια, ακόμα και δωροδοκίες έκανε για character assassination), ΟΚ, αλλά δεν έχω δει κάτι. Πως ακριβώς θα μας κάνει μαθήματα «ηθικοπλαστικής» τέτοιο άτομο, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω.

    Μην νομίζεις ότι είναι ο μόνος πάντως... υπάρχουν και κάτι διάσημοι streamers που κι αυτοί έλεγαν διάφορα πριν 10 χρόνια (τότε δεν τους ήξερε κανείς) και τώρα ξαφνικά έχουν περάσει όλοι από την κολυμπήθρα του Σιλωάμ και το παίζουν βασιλικότεροι του βασιλέως.

    Από την στιγμή που είναι δημόσια πρόσωπα και επηρεάζουν κόσμο, σαφώς και θα πρέπει να κριθούν αναλόγως.
    Last edited by psx3; 21-01-2021 at 02:15.

  13. #909
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by Kkritikos View Post
    1.5 μήνα μετά κάτω από τα 30€

    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το χτύπησα...Θεωρώ οτι είναι καλή τιμή για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Το πήρα με σκοπό να μην το παίξω αμέσως με όλα αυτά που συμβαίνουν αυτή την περίοδο.Υποθέτω οτι όταν στρώσει το παιχνίδι,θα ανέβει πάλι η τιμή του οπότε το πήρα να υπάρχει

  14. #910
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Οπως εχω πει εκανες καλα πιστευω. Μολις βγουν τα 2 επομενα patch και το παιχνιδι ξαναμπει στο store θεωρω κι εγω οτι η τιμη του παλι θα ανεβει. 30 ευρω γι αυτο το παιχνιδι ακομα και στην εκδοση που ειναι αυτη τη στιγμη ειναι πολυ καλο deal. Περιμενε το patch του ιανουαριου (λογικα σημερα αυριο θα σκασει αυτο) και αναλογως τι θα αναφερουμε εδω στις εντυπωσεις μας (σκοπευω να το κανω προσωπικα) ειτε ξεκινας τωρα, ειτε περιμενεις και το patch φεβρουαριου.

  15. #911
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μπα το παιχνίδι πήρε την κάτω βόλτα οσοι πιστοί υπήρχαν έπαιξαν όπως ήταν μετά οι άλλοι θα αργήσουν, μέχρι να βγάλουν την ρετσινιά από πάνω τους κ στρώσει εντελώς το παιχνίδι νομίζω δεν θα ενδιέφερει κανέναν.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #912
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Εγώ συμφωνήσω ότι η εικόνα μοιάζει πάρα πολύ με την ανάπτυξη του Anthem. Πολύ φιλόδοξο πλάνο, κάτι πολύ διαφορετικό με ότι ειχαν κάνει πριν, δυσκολίες στην επικοινωνία, δυσκολίες με το engine (αν και αυτό που λένε ότι το έφτιαχναν καθώς έφτιαχναν και το παιχνίδι συμβαίνει σε πάρα πολλά games). Και το κυριότερο για μένα υπερβολικό μαρκετινγ και υπερβολικές υποσχέσεις.

    Η μεγάλη διαφορά είναι ότι το anthem ειναι μια πατάτα (παρότι ειμαι πολύ μεγάλος fun της BioWare, και το έχω τελειώσει, το μόνο που αξίζει στο παιχνίδι ειναι το shooting και το flying) ενώ το cyberpunk ειναι ηδη παιχνιδάρα (στο ps5 & PC που τρέχει καλά).
    Πως μπορείς να συγκρίνεις τα δύο αυτά παιχνίδια καμία σχέση μεταξύ τους κ το anthem δεν είχε πολλά bug το μεγαλύτερο πρόβλημα του ήταν το loot drop εντελώς για τα μπάζα κ ήταν άδειο σε περιεχόμενο πόσες βόλτες να κάνεις με το javelin κ ήταν κ μόνο pve,αλλά κ πάλι δεν συγκρίνετε το anthem είναι όπως το destiny κ το Division.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #913
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Υπάρχει προηγούμενο να πέφτει ένα παιχνίδι και να ξανανεβαίνει; πέρα από συλλεκτικές και παιχνίδια με χαμηλό στοκ εννοώ.

    Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποιο. Εγώ περιμένω ότι θα κάνουν κανένα bundle με τα expansions και αντε να κρατήσουν αυτά ψηλά αλλά και αυτό δύσκολα .
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #914
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Υπάρχει προηγούμενο να πέφτει ένα παιχνίδι και να ξανανεβαίνει; πέρα από συλλεκτικές και παιχνίδια με χαμηλό στοκ εννοώ.
    Ναι, το Skyrim. Στις 18 λίρες είχε πέσει με το τεχνικό φιάσκο και μετά ανέβηκε πάλι (προσωρινά, γιατί σε βάθος χρόνου όλα πέφτουν).

  19. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-01-2021)

  20. #915
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πως μπορείς να συγκρίνεις τα δύο αυτά παιχνίδια καμία σχέση μεταξύ τους κ το anthem δεν είχε πολλά bug το μεγαλύτερο πρόβλημα του ήταν το loot drop εντελώς για τα μπάζα κ ήταν άδειο σε περιεχόμενο πόσες βόλτες να κάνεις με το javelin κ ήταν κ μόνο pve,αλλά κ πάλι δεν συγκρίνετε το anthem είναι όπως το destiny κ το Division.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν συνέκρινα τα παιχνίδια. Συνέκρινα τα προβλήματα που είχαν κατά την ανάπτυξη τους, που έμοιαζαν κοινά. Ξέρω τι ήταν το anthem και τι είναι το cyberpunk μιας και έχω ρίξει πάνω από 50ωρες στο καθένα.

  21. #916
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Δεν συνέκρινα τα παιχνίδια. Συνέκρινα τα προβλήματα που είχαν κατά την ανάπτυξη τους, που έμοιαζαν κοινά. Ξέρω τι ήταν το anthem και τι είναι το cyberpunk μιας και έχω ρίξει πάνω από 50ωρες στο καθένα.
    Μπα ούτε εκεί μοιάζουν, είχε bug αλλά όχι να σε κάνουν να μην παίξεις, είχε προβλήματα στους servers στην αρχή κ μετά βγήκαν όλα τα προβλήματα του παιχνιδιού στο loot drop, στο συνεχόμενο loading κάθε τρεις κ λίγο, δεν μπορούσες να μπεις στο javelin πάρα μόνο στο tower κ με πενήντα παράθυρα να αλλάζεις ούτε στο pc δεν ήταν εύκολο να μπαίνεις έτσι στο μενού, έπρεπε όλα να τα αλλάξουν κ πάτωσε γι, αυτό τον λόγο. Μετά βγηκε δίπλα σε παρόμοιο παιχνίδι το Division 2 κ έχασε κ από εκεί λίγο κόσμο, αλλαγές έκαναν αλλά ο κόσμος δεν γύρισε γιατί απλά το ξέχασε κ έκλαψε τα λεφτά του (όπως κ εγώ ).

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #917
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    1.1

    https://www.cyberpunk.net/en/news/37373/patch-1-1

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  23. #918

    Default

    Ήρθε και η σειρά μου να το τελειώσω, στις 115 περίπου ώρες, σε Ps5. Καταρχήν, δεν ξέρω αν υπάρχουν διαφορές στην εμπειρία και στα προβλήματα ανάμεσα σε χρήστες του Ps5 (ίσως κάποιοι να είχαν ξέρω γω περισσότερα crashes). Μιλώντας για τη δική μου εμπειρία πάντως, σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν είχα κανένα σοβαρό θέμα. Στα όποια crashes, επανεκκίνηση από το save και όλα καλά. Νομίζω μόνο μια φορά μου κράσαρε δύο φορές στο ίδιο session. Όποτε καθόμουν να παίξω, είχα ένα ή κανένα. Κάποια αντικείμενα που αιωρούνταν και κάποιοι χαρακτήρες που περπάταγαν στον αέρα, για πολύ λίγα δευτερόλεπτα και σε ελάχιστες περιπτώσεις. Κατά τα άλλα, το παιχνίδι σε όλα του κύλησε ωραία, από απόδοση.
    Δεν ξέρω τί είχαν υποσχεθεί, μιας και δεν είχα δει καθόλου όλα αυτά τα promo videos και developers' diary κλπ κλπ. Το hype μου υπήρχε, αλλά ήταν σε νορμάλ επίπεδα. Μετά και τους τίτλους τέλους, το παιχνίδι το θεωρώ ορόσημο στο gaming. Δεν εκανε μεν τίποτα καταπληκτικά, καμία επανάσταση, καθώς ουσιαστικά πρόκειται για έναν last\current gen τίτλο. Όλο αυτό όμως που παρουσίασε, ο κόσμος στον οποίον μας έβαλε, είναι κάτι μοναδικό. Η Night City, ο αδιαμφισβήτητος πρωταγωνιστής. Οι χαρακτήρες ένας κι ένας και πολύ έντονη η παρουσία του Keanu. Gameplay άψογο και πολύ ευχάριστο κι εθιστικό. Στην αρχή δεν ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από την διαδραστικότητα στην πόλη, αλλά έχουν δώσει άφθονη διαδραστικότητα με άλλο τρόπο. Το παιχνίδι έχει τοσο περιεχόμενο, που προσωπικά δεν ήθελα κάτι παραπάνω. Και είναι ένας τίτλος που αναφέρεται και μιλάει για αμέτρητα ζητήματα.
    Τα προβλήματα προέκυψαν προφανώς από λάθος χειρισμούς της CD Project και τώρα τα πληρώνουν. Από καθαρά δημιουργική πλευρά πάντως, εγώ τους παραδέχομαι και θέλω να πάνε καλά, για να δούμε και στο μέλλον κάτι αντίστοιχο. Ελπίζω με την Ps5 έκδοση να έχουν λυθεί όλα και να τελικά μείνει ως ένα εξαιρετικό παιχνίδι.
    Last edited by toninio; 23-01-2021 at 02:06.

  24. The Following 6 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    isildur83 (23-01-2021),mihalis13 (23-01-2021),obione (23-01-2021),panos74gr (23-01-2021),Valkyre (23-01-2021),volyros (23-01-2021)

  25. #919
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Το πήρα κι εγώ χθες στα 29 που παίζει σε σκρουτζ. Έχω κάνει install από το πρωί και με ψήνει τρελά να το αρχίσω μιας και βγήκε και update σήμερα.
    Ξέρουμε αν το update Φεβρουαρίου θα προσθέσει κάτι πολύ σημαντικό που αξίζει την αναμονή?
    Επίσης όποιος παίξει με το νέο update ας πει τις εντυπώσεις του να ξέρουμε.

  26. #920
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα πατς ιανουαριου και φεβρουαριου εχουν στοχο να διορθωσουν τα θεματα του παιχνιδιου δηλαδη crashes και bugs. Οποτε και το πατς φεβρουαριου θα ειναι μια απο τα ιδια προκειμενου να ειναι ακομα πιο απροβληματιστο το παιχνιδι. Μην περιμενεις να προσθεσουν κατι. Οι προσθηκες θα ερθουν μεταγενεστερα.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mania (23-01-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •