Page 57 of 67 FirstFirst ... 747535455565758596061 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1121
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μια χαρά ευκαιρία να το πάει 80 όταν γίνει το Update για Ps5
    Edit
    Μαλακια είπα , Η Sony δεν το είχε 70 ευρώ είχε κατεβάσει την τιμή.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 12-07-2021 at 12:46.

    xbox:Christoforo7s

  2. #1122
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ πραγματικά απορώ!
    Το παιχνίδι έχει πιάσει πάτο στα retail. Το βρίσκεις με 20-25 ευρώ. Γιατί κάποιος να το πάρει digital???
    Μόνο στο ps5 digital edition το καταλαβαίνω... Μάλλον ο κόσμος δεν ψάχνετε/δεν ξέρει για την διαφορά στην τιμή θα έλεγα...

  3. #1123
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ενδιαφέρον θα είχε να ξέραμε πόσοι το πήραν και σε τι κονσόλες. Αυτό θα ήταν ωραίο στατιστικό. Πρώτο στις πωλήσεις δεν σημαίνει και πολλά, ειδικά αν δεις τα υπόλοιπα στη λίστα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #1124
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Εγώ πραγματικά απορώ!
    Το παιχνίδι έχει πιάσει πάτο στα retail. Το βρίσκεις με 20-25 ευρώ. Γιατί κάποιος να το πάρει digital???
    Μόνο στο ps5 digital edition το καταλαβαίνω... Μάλλον ο κόσμος δεν ψάχνετε/δεν ξέρει για την διαφορά στην τιμή θα έλεγα...
    Η μόνη λογική εξήγηση είναι το gamesharing ή/και ότι βαριούνται να βγουν από το σπίτι (τώρα λόγω καύσωνα, αύριο-μεθαύριο λόγω lockdown).

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ενδιαφέρον θα είχε να ξέραμε πόσοι το πήραν και σε τι κονσόλες. Αυτό θα ήταν ωραίο στατιστικό. Πρώτο στις πωλήσεις δεν σημαίνει και πολλά, ειδικά αν δεις τα υπόλοιπα στη λίστα.
    Εννοείς PS vs XBOX στατιστικά; Γιατί για PS δεν έχει πολύ σημασία το OG PS4/Slim vs Pro vs PS5, αφού ένα είναι το PS store & SKU για όλους μέχρι στιγμής.

    https://wccftech.com/cyberpunk-2077-...c-launch-ever/
    https://twitter.com/ZhugeEX/status/1385259926856081410

  5. #1125
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Cyberpunk 2077

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Η μόνη λογική εξήγηση είναι το gamesharing ή/και ότι βαριούνται να βγουν από το σπίτι (τώρα λόγω καύσωνα, αύριο-μεθαύριο λόγω lockdown).


    Εννοείς PS vs XBOX στατιστικά; Γιατί για PS δεν έχει πολύ σημασία το OG PS4/Slim vs Pro vs PS5, αφού ένα είναι το PS store & SKU για όλους μέχρι στιγμής.

    https://wccftech.com/cyberpunk-2077-...c-launch-ever/
    https://twitter.com/ZhugeEX/status/1385259926856081410
    Για PS κονσόλες εννοώ. Έχει νόημα για να δεις αν το παίρνουν για PS5 επειδή τώρα βρήκαν κονσόλα, αν οι OG PS4 χρήστες το αποφεύγουν ή ρισκαρουν κτλ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #1126
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Για PS κονσόλες εννοώ. Έχει νόημα για να δεις αν είναι το παίρνουν για PS5 επειδή τώρα βρήκαν κονσόλα, αν οι OG PS4 χρήστες το σοκάρουν ή ρισκαρουν κτλ.
    Σοκάρουν = ?

    Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορούν να προκύψουν ακριβή στατιστικά με ενιαίο PS store/SKU... θα πρέπει η Sony να κάνει παραπάνω δουλειά να δει αν ένα PSN account χρησιμοποιείται μόνο από PS5 ή/και PS4, αν γίνεται gamesharing κλπ.

  7. #1127
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Σοκάρουν = ?

    Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορούν να προκύψουν ακριβή στατιστικά με ενιαίο PS store/SKU... θα πρέπει η Sony να κάνει παραπάνω δουλειά να δει αν ένα PSN account χρησιμοποιείται μόνο από PS5 ή/και PS4, αν γίνεται gamesharing κλπ.
    Κάτι έγινε με το autocorrent. Το διόρθωσα.

    Ναι υποθετικα μιλάω. (Μου φαίνεται απίθανο να μην ξέρουν πάντως σε τι κονσόλα κατεβαίνει)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #1128
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ναι υποθετικα μιλάω. (Μου φαίνεται απίθανο να μην ξέρουν πάντως σε τι κονσόλα κατεβαίνει)
    Θεωρητικά, ναι, μπορεί να γίνει, πρακτικά σε περιορίζει το backend και οι δυνατότητες αυτού (και αν κρίνω από το frontend, μην περιμένεις πολλά).

    Επίσης, ασχέτως τεχνικών δυνατοτήτων, μην ξεχνάς ότι τέτοια analytics θεωρούνται εμπορικά μυστικά και σπανίως θα βγουν προς τα έξω (ακόμα κι αν υπάρχουν) για το ευρύ κοινό.

  9. #1129
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Εγώ πραγματικά απορώ!
    Το παιχνίδι έχει πιάσει πάτο στα retail. Το βρίσκεις με 20-25 ευρώ. Γιατί κάποιος να το πάρει digital???
    Μόνο στο ps5 digital edition το καταλαβαίνω... Μάλλον ο κόσμος δεν ψάχνετε/δεν ξέρει για την διαφορά στην τιμή θα έλεγα...
    Σωστός. Το πήρα 20€ και το έχω στην άκρη να κάθεται μέχρι να βγει το nextgen patch. Σίγουρα όταν βγει θα ανέβει και η τιμή του retail.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #1130
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βλεπω απο τοτε που ξαναμπηκε στο store εσπασε τα κοντερ... και αυτο με disclaimers και με μειωμενη τιμη μαλιστα...

    Απλα σκεφτειτε την ζημια που τους εκανε η Sony ολους αυτους τους μηνες...και αντιστοιχως την... χαρη που τους εκανε η Good Guy Greg/pro consumer MS...

    'Nuff said.


  11. #1131
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Βλεπω απο τοτε που ξαναμπηκε στο store εσπασε τα κοντερ... και αυτο με disclaimers και με μειωμενη τιμη μαλιστα...

    Απλα σκεφτειτε την ζημια που τους εκανε η Sony ολους αυτους τους μηνες...και αντιστοιχως την... χαρη που τους εκανε η Good Guy Greg/pro consumer MS...

    'Nuff said.
    Δεν έκανε χάρη, έβγαλαν ειδικές εκδόσεις xbox one x με cyberpunk και γενικά υπήρχε ένα promo για την κονσόλα

  12. #1132
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Σωστός. Το πήρα 20€ και το έχω στην άκρη να κάθεται μέχρι να βγει το nextgen patch. Σίγουρα όταν βγει θα ανέβει και η τιμή του retail.
    Θα το τσιμπήσω και εγώ, αλλά ίσως και να το παιξω τώρα το καλοκαίρι.

  13. #1133
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To πήρα και εγώ και οι μέχρι στιγμής εντυπώσεις είναι καλες. Ειδικά στο στυλ και την ατμόσφαιρα θυμίζει πολύ Blade Runner. Αλλά βλέπω πολύ μπούγιο απο μενου και υπομενου και ιδιοτητες και περκς και δεν συμμαζεύεται. Ακόμα τον johny δεν τον εχω βρει οπότε είμαι πολύ αρχή. Πάντως 56GB να έχει 45GB patch είναι λίγο απελπισία, ευτυχώς μου έβαλαν την Πέμπτη την 100-αρα και έτσι κατέβηκε σε νορμάλ χρόνο.

  14. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (26-07-2021)

  15. #1134
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πιστευω θα σε συναρπασει Πανο, αν κρινω απο το ποσο σε ξερω. Το παιχνιδι εχει παρα πολλα να προσφερει και μετα την δικαιολογημενη αγανακτηση, σε ενα βαθμο οπως εχω πει επεσε θυμα υπερβολων και ακροτητων που ξεφευγουν σε μεγαλο βαθμο απο την πραγματικοτητα. Τα λεγαμε τοτε οσοι το παιζαμε, τουλαχιστον η πλειοψηφια.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (27-07-2021),mihalis13 (26-07-2021),panos74gr (27-07-2021),Slay (30-08-2021)

  17. #1135
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Άλλο ένα μεγάλο update (αλλά όχι next-gen ακόμα):

    PATCH 1.3 - LIST OF CHANGES

    https://www.cyberpunk.net/en/news/39...ist-of-changes

  18. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    enstikto (18-08-2021)

  19. #1136
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λοιπόν έχοντας παιξει πλέον αρκετές ώρες, να πω και εγώ δύο πραγματάκια.

    Αρχικά το να κατεβάζεις 45GB patch κάθε φορά (έγινε στην 1.23 και τώρα στην 1.30) είναι απλά απαράδεκτο, και σας το λέω εγώ που πλέον με την οπτική το κατεβάζω σε μια ώρα.

    Η πόλη ειδικά την νυχτα με τα νεον, είναι όλα τα λεφτά. Πραγματικά σε μεταφέρει σε κλίμα blade runner, και οπτικά αλλά και ηχητικά, καθώς μπορεί να προχωράς στον δρόμο και να ακούς να μιλούν Ιαπωνικά π.χ. Γενικά οι φωτισμοί είναι πολύ καλοί , και χωρίς RT.

    Τα μοντέλα των χαρακτήρων απο την άλλη μεριά είναι στην καλύτερη περίπτωση μέτρια. Ακόμα και κύριοι χαρακτήρες δεν έχουν την λεπτομέρεια που θα έπρεπε. Για τους τυχαίους NPC δεν το συζητάμε κάν.

    Βρήκα streaming problems , ΟΚ όχι πολλά αλλά βρήκα. Το παιχνίδι το παιζω απο εξωτερικό SSD. Μια φορά κόπηκε εντελώς ο διαλογος ενός χαρακτήρα , άλλη φορά οι εχθροί είχαν γραφικά PS1. Σε αυτές τις περιπτώσεις θέλει save/re-load για να στρώσει.

    Επίσης έχω ήδη 3 κρασαρίσματα στο άσχετο, ακόμα και μετά απο τόσα patches. Σαν ιστορία κοιτάω πρώτα τα side, μερικα gigs , NCPD areas και είμαι και τόσο καλά απο λεφτά που μάλλον θα αγοράσω αμάξι με 75Κ.
    Γενικά το παίζω χαλαρά χωρις να βιάζομαι. Παιζω σαν γυναίκα corpo και μου έχει δώσει πολλά dialog choices λόγω αυτου. Βέβαια δεν ξέρω εαν κάνει το ίδιο και με street kid και nomad.

    Γενικά οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές μέχρι στιγμής, και δεν έχω μετανιώσει για την αγορά.

    Υ.Γ. Favorite weapon so far, Overwatch.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (30-08-2021),panos74gr (30-08-2021),psx3 (30-08-2021),Valkyre (30-08-2021)

  21. #1137
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα 3 κρασαρισματα που εχεις ακουγονται ανεκδοτο ακομα και σαν αναφορα σε εμας που το παιξαμε στην αρχη χαχαχα!

    Το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο και οπως σου ειχα γραψει ημουν σιγουρος οτι θα το ευχαριστιοσουν. Βασικα πιστευω η συντριπτικοτατη πλειοψηφια οσων θα παιξουν εν τελει το παιχνιδι, θα καταλαβουν οτι προκειται για κατι πολυ πολυ καλο. Next gen ξε-next gen patch.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (30-08-2021),panos74gr (30-08-2021)

  23. #1138
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πήρα αμάξι ένα Mizutani Shion αν θυμάμαι καλά το όνομα, αλλά έχω 2 μηχανές και 3 αυτοκίνητα απο αποστολές, σύν δυο αμάξια ακόμη ενα σαραβαλακι που αγορασα στην αρχη και ενα ακόμη που σου δινει το παιχνιδι λιγο αργοτερα. Επίσης επειδή δεν μπορούσα να αντισταθώ πήρα και την μηχανή Akira (αλλιως λεγεται, αλλα μοιάζει με αυτή της ταινιας) ενω ενα απο τα κερδισμένα αμάξια είναι η 911 του Johny. Απο λεφτά είμαι καλα (150Κ) , απο επίπεδο στο 31 και ο τρόπος που το παιζω ειναι προχωρω το main όσο χρειάζεται για να ξεκλειδώσω και αλλα side. Κανω τα side, και κανένα gig ή NCPD job και μετα επαναληψη.

    Απο οπλα χρησιμοποιούσα συνήθως το sniper σε συνδυασμό με κάποιο shotgun για κοντινες αποστάσεις. Αλλά εδώ και ώρες έχω πάρει το πιστόλι του Johny και παιζω σχεδον αποκλειστικα με αυτό καθώς ρίχνω για πλάκα headshots from hip. Ολα αυτά μέχρι που πήρα ενα sub-machine epic/iconic και απλα νιώθω σαν τον terminator (οχι οτι με το πιστολι δεν ήμουν) δεν θυμαμαι τώρα το όνομα απο F αρχίζει, και απλα τους ρίχνεις λιγες σφαιρες, πιάνουν φωτιά και ψοφανε.

    Στα αρνητικά που έχω δει μέχρι στιγμής είναι το πόσο έρημη είναι η πόλη και απο κίνηση οχημάτων και πεζών, ειδικά όταν σε τραιλερ μας είχαν δειξει μιλιούνια. Δεν ξερω εαν ειναι και στο PC ετσι, πάντως θυμαμαι το GTAV που βγήκε στο Ps3 να είχε πολυ ποιο ζωντανή πόλη. Επίσης γιατί τα οχήματα που οδηγούμε δεν έχουν φώτα?

    Τελικά όντως το main πρέπει να είναι μικρο, γιατί μου είχε βγάλει μια αποστολή με την Haneko που την αγνοησα για πολλές ώρες, και τώρα που πήγα να την κάνω μου είπε ότι είναι σημείο χωρίς επιστροφή, οπότε καταλαβαίνω οτι θα μπω σε ενα πολυωρο quest οπως στο witcher 3 και θα τελειώσει το main ετσι.

    Τα υπόλοιπα μπορεις να τα κανεις μετα? γιατί μου είπε οτι δεν θα μπορώ.

  24. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (02-09-2021)

  25. #1139
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θα μπορεις γιατι θα σε επιστρεψει το παιχνιδι πριν την εκκινηση της τελευταιας αποστολης. Αλλα καλο ειναι να κανεις αρκετα side. Υπαρχουν χαρακτηρες με ολοκληρα questlines τα οποια εινια ακρως ενδιαφεροντα και ειναι κριμα να τα χασεις. Πολλοι "reviewers" εκαναν rush το παιχνιδι και βγηκαν και το αποκαλεσαν "μικρο"... και κατεληξαν να χασουν σημαντικο κομματι της εμπειριας του παιχνιδιου.

    Για αυτοκινητα υπαρχει ενα side quest που ΙΜΟ εχει το πιο απολαυστικο αμαξι του παιχνιδιου ως δωρο. Ειναι το αμαξι απο τα promotional media. Δεν θυμαμαι πως λεγεται η αποστολη ή το αμαξι, απλα θυμαμαι οτι με το που το πηρα, πολυ απλα δεν ηθελα να οδηγω αλλο αυτοκινητο! Θα σου προτεινα να το ψαξεις, ενα γρηγορο google ειναι.

    Οσον αφορα τα πληθη, ναι στις κονσολες ειναι πολυ πιο αδεια η πολη απο οτι ειναι σε δυνατα PC. Αυτη ειναι για εμενα η ειδοποιος διαφορα. Βεβαια καμμια σχεση τα PC με αυτο που ειχαν δειξει στο demo, αλλα νομιζω πολυ ευκολα μπορει να καταλαβει κανεις γιατι αυτο που εδειξαν στο demo ειναι μια παρα μα παρα μα παρα πολυ ΚΑΚΗ ιδεα για να βρισκεται μεσα σε ενα βιντεοπαιχνιδι.

    Δεν ξερω για εσας αλλα αν το παιχνιδι ειχε τοσους πολλους NPCs, νομιζω μετα απο 10 περιπου λεπτα εγω θα βλαστημαγα ασχημα, προσπαθωντας να κανω navigate την πολη μεσα σε αυτον τον κακο χαμο. Ωραιος ο ρεαλισμος, πολυ ωραιοτερο ομως ενα βιντεοπαιχνιδι... το εχουμε πει απειρες φορες, πρεπει να υπαρχει μια τελεια στο θεμα του ρεαλισμου, ουτως ωστε να εξυπηρετει τον ρολο ενος βιντεοπαιχνιδιου. Δεν μου ειναι ευχαριστη εμπειρια να κανω ζιγκ ζαγκ στο κεντρο της Αθηνας, και νομιζω σε κανεναν δεν ειναι, οποτε δεν καταλαβαινω γιατι να ειναι ευχαριστο ή εντυπωσιακο σε ενα βιντεοπαιχνιδι.

    Νομιζω στο PC υπαρχει μια σωστη ισορροπια και ελπιζω να μην κανουν κανα κουλο και βγαλουν την next gen εκδοση με αυτον τον χαμο του ντεμο.

  26. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (02-09-2021)

  27. #1140
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Για αυτοκινητα υπαρχει ενα side quest που ΙΜΟ εχει το πιο απολαυστικο αμαξι του παιχνιδιου ως δωρο. Ειναι το αμαξι απο τα promotional media. Δεν θυμαμαι πως λεγεται η αποστολη ή το αμαξι, απλα θυμαμαι οτι με το που το πηρα, πολυ απλα δεν ηθελα να οδηγω αλλο αυτοκινητο! Θα σου προτεινα να το ψαξεις, ενα γρηγορο google ειναι.
    αυτο?
    https://www.gamesatlas.com/cyberpunk...turbo-r-v-tech

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •