Page 49 of 67 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #961
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    captainjacko (28-01-2021)

  3. #962
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Άσχετα με το πόσα προβλήματα έχει το παιχνίδι,η συσκευασία του πάντως είναι πολύ καλή.Λές και είναι συλλεκτική...

    Άσχετο:τα 200 awards που αναφέρει πάνω οτι έχει πάρει,τι awards είναι??μας δουλευουν?Μήπως να έλεγε πάνω απο 200 bugs καλύτερα??

  4. The Following User Says Thank You to Sergio For This Useful Post:

    mania (29-01-2021)

  5. #963
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Είδα το βίντεο περιμένοντας να μην πάρω καμία νέα πληροφορία (στην γραμμή που είναι τα τελευταία βίντεο του DF) αλλά τελικά είδα ότι στο ps4 έχει ήδη βελτιωθεί αρκετά το framerate.
    Αν σκεφτεί κανείς ότι σε αυτό το patch δεν έχουν προλάβει να δουλέψουν και πολύ (δεδομένου ότι έπεσαν και τα χριστούγεννα μέσα, και υπόθέτω έδωσαν λίγη άδεια στους καμένους από το crunch devs) το αποτέλεσμα ειναι αρκετά καλο.

    Νομίζω με το update 1.2 το παιχνίδι θα ειναι playable και στο ps4.

  6. #964
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Άσχετα με το πόσα προβλήματα έχει το παιχνίδι,η συσκευασία του πάντως είναι πολύ καλή.Λές και είναι συλλεκτική...

    Άσχετο:τα 200 awards που αναφέρει πάνω οτι έχει πάρει,τι awards είναι??μας δουλευουν?Μήπως να έλεγε πάνω απο 200 bugs καλύτερα??

    ^^ Όντως είχα πολύ καιρό να δω τόσο προσεγμένη απλή έκδοση παιχνιδιού και μου έκανε εντύπωση, πολύ όμορφη.
    Και για τα bugs που λες, ναι, στις 15 ώρες που έχω μέχρι τώρα, έχει πάρα πολλά γύρω γύρω, μικρά τα πιο πολλά και δεν με επηρεάζουν τόσο στο παιχνίδι,αλλά υπάρχουν.Νιώθω σαν να έχω πάει στην cdpr και να δοκιμάζω το παιχνίδι που θα βγει σε κάνα χρόνο από τώρα.
    Δηλαδή εννοείται η Sony δεν μπορεί να βάλει το παιχνίδι στο store και ειδικά σε full τιμή, γιατί το παιχνίδι δεν είναι έτοιμο.
    Εννοείται στα 29€ που έσκασα δεν το μετανιώνω, μια χαρά το ευχαριστιέμαι .Από κρασαρίσματα 3 φορές το παιχνίδι έκλεισε από μόνο του αλλά γενικά παλεύεται.

  7. #965
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να πω την αμαρτια μου δεν νομιζω το παιχνιδι να ειναι ποτε σε καλο επιπεδο στο PS4... :/ μΠορει να βελτιωσουν τα bugs κλπ αλλα το παιχνιδι ποτε δεν θα ειναι σταθερο σε αποδοση. Μην ξεχναμε... GTAV στο PS3 θυμαστε που ετρεχε σε 25 καρε και παρολαυτα ειχε 97 στο metacritic και κανενας δεν ελεγε κουβεντα... ευτυχως αλλαζουν οι καιροι, αλλα πραγματικα δινω πολυ λιγες πιθανοτητες το παιχνιδι στις base κονσολες να γινει ποτε polished 100%...

  8. #966
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελος το παιχνιδι απο εμενα. Εκανα κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ μεσα απο πλευρας content. Το μονο που μενει ειναι να δω τα εναλλακτικα τελη. Αυριο θα γραψω επιγραμματικα την αποψη μου γιατι ηδη εχω πει πολλα.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (31-01-2021),mihalis13 (01-02-2021),panos74gr (31-01-2021),toninio (02-02-2021)

  10. #967

    Default

    Από περιέργεια, πόσες ώρες συμπλήρωσες;

    Για το side quest που αναφέρει ο panos74gr, αν δεν κάνω λάθος, σε προηγούμενη σελίδα....
    Spoiler!
    .
    Kρίμα πάντως ένα τέτοιο παιχνίδι να έχει τόσα θέματα, ώστε σε κάποιες πλατφόρμες να μην μπορούν να το ευχαριστηθούν και ίσως καν να παίξουν, γιατί κατά τα άλλα μιλάμε για ένα μοναδικό τίτλο και μοναδική εμπειρία. Μάλλον είμαστε οι τυχεροί όσοι το παίξαμε στο Ps5 (και ίσως και όσοι στο Xbox S. X), όπου ευτυχώς τα όποια κρασαρίσματα και bugs δεν χάλασαν την εμπειρία. Κρίμα γιατί είναι ένα παιχνίδι που πρέπει όλοι να ευχαριστηθούν, από την άποψη ότι έχει μοναδικό κόσμο, χαρακτήρες, στόρι και πολύ καλό gameplay. Μακάρι να τα καταφέρουν να δώσουν τελικά κάτι σταθερό και στο Ps4 (θα θέλει δουλειά βεβαια) και σίγουρα θα τους έχει γίνει μάθημα όλο αυτό στην εταιρεία, άλλη φορά να βγάζουν κάτι έτοιμο, κι ας καθυστερήσει.
    Last edited by toninio; 02-02-2021 at 01:24.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    enstikto (02-02-2021),mihalis13 (02-02-2021),panos74gr (02-02-2021),Valkyre (02-02-2021)

  12. #968
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον ας πω μερικα τελευταια λογια για το παιχνιδι. Ολοι ξερετε πανω κατω που κυμαινεται η γνωμη μου για πολλα στοιχεια του παιχνιδιου. Δεν θα ασχοληθω επισης με τα τεχνικα θεματα του τιτλου καθως τα εχω εξαντλησει και ειμαι σιγουρος οτι θα συνεχισουν να γραφονται πολλα.

    Το παιχνιδι το τελειωσα στις 165 ωρες (ετσι λεει το save, με βαση restarts και game overs σιγουρα ειναι αρκετα παραπανω).

    Εκανα τα παντα.

    Το παιχνιδι εχει δεχθει τονους απο δουλεια σχετικα με τα quests. Ακομα και τα gigs που στην ουσια ειναι μινι αποστολες που η υποθεση τους εκτυλυσσεται κυριως (αλλα οχι αποκλειστικα) μεσα απο notes και κειμενα, αν ασχοληθει κανεις να τα διαβασει λενε μερικες πολυ καλες ιστοριες. Hell ακομα και τα καθαρα "camp clear" missions εχουν ενα ενδιαφερον αν διαβασεις τι παιχτηκε και πως.

    Τα side jobs ειναι το ζουμι το τρελο ομως. Υπαρχουν μερικα εκπληκτικα quest lines που οδηγουν σε εντελως διαφορετικα σεναρια. Αν κατι εχει τρομερη ποικιλια εδω περα ειναι το ποσο διαφορετικο μπορει να ειναι το ενα side job σε σχεση με το αλλο. Σε ολα. Σε υφος, σε ατμοσφαιρα, σε gameplay. Τη μια στιγμη μπορει να ασχολεισαι με κατι ανατριχιαστικο και φρικιαστικο, την αλλη να γελας φουλ και καποιες αλλες φορες να εισαι σε κατι παλαβες εντελως φασεις οπου αναρωτιεσαι wtf is this I am watching. Πραγματικα η ποικιλια (και η ποιοτητα) κανουν την διαφορα. Μιλαμε για εναν τεραστιο αριθμο απο quests και το ωραιο ειναι οτι το παιχνιδι δεν ξεχναει πολλα πραγματα που κανεις. Για πχ αρκετες φορες συναντησα ατομα τα οποια ειχα ολοκληρωσει μαζι τους μια αποστολη (και μιλαμε για κατι τελειως random ατομα) και πιασαμε την κουβεντα 20 ωρες μετα. I liked that. Και ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλα τετοια που δεν εχω δει ακομα.

    Οι main αποστολες... πραγματικα μαεστρικες παρα πολλες απο αυτες. Εχουν δεχθει τρομερη επιμελεια.

    Η Νight City. Το εχω ξαναπει και το εχουν πει αρκετοι εδω. Ειναι κοσμημα. Δεν εχω ξαναδει ομοιο κοσμο σε παιχνιδι. Εχει σιγουρα ταυτοτητα απο μονη της και το ολο feeling της μεγαλουπολης δεν υπαρχει σε αλλο παιχνιδι. Φοβομουν οτι ο κοσμος μπορει να μου θυμιζει GTA, καμμια σχεση.

    Γενικα το καταευχαριστηθηκα μπορω να πω, το τελος που διαλεξα για το παιχνιδι μου αρεσε αρκετα και θεωρω οτι με τα expansions δινονται παρα μα παρα πολλες δυνατοτητες.

    Τι δεν μου αρεσε:

    Το Voice acting του Keanu Reeves δεν ειναι καλο ΙΜΟ. Πολυ μετριο. Σε γενικες γραμμες το VA ειναι πολυ καλυτερο απο Witcher 3 και ο main protagonist ειναι μια χαρα (επαιξα male).

    Το pacing της main ιστοριας, μπορεις να το κανεις ευκολα destroy ειναι η αληθεια, αλλα αυτο ειναι προβλημα των open world Παιχνιδιων γενικοτερα. Εδω ομως ειναι αρκετα εντονο, κυριως λογω του ποσο καλα ειναι μερικα main quests και ποσο θελεις να δεις τι θα γινει στην πορεια.

    Κακο balance στα επιπεδα δυσκολιας του παιχνιδιου. Το normal ειναι πανευκολο και ο χαρακτηρας σου μπορει να δεχθει τονους ζημιας. Λες οκ ας το γυρισω στο δυσκολο και ΜΠΑΜ σε 2 shots βλεπεις τα ραδικια αναποδα... Κατι ενδιαμεσο ρε CDPR... ημαρτον (για την ιστορια ξεκινησα νορμαλ και οταν τουμπανιασα πολυ το γυρισα στο hard, αλλα γενικα ποτε δεν ηταν "σωστη" η δυσκολια)

    Αυτα. Δεν ξερω. Μου αρεσε το παιχνιδι και περιμενω πως και πως τα expansions τα οποια λογικα θα ερθουν με τα updated graphics οποτε θα εχει το παιχνιδι και την απαραιτητη φρεσκαδα για να ξαναμπω στον κοσμο του. Σιγουρα θα παιξω και τα Free DLC missions που θα βγαλουν συντομα.

    Μακαρι να λυθουν γρηγορα ολα τα τεχνικα προβληματα και να το απολαυσει ο κοσμος καθωσπρεπει.

  13. The Following 13 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (02-02-2021),Conjure7 (02-02-2021),enstikto (02-02-2021),hakoo (02-02-2021),Kane (03-02-2021),mania (02-02-2021),mihalis13 (02-02-2021),panos74gr (02-02-2021),PDS (02-02-2021),psx3 (02-02-2021),Slay (02-02-2021),toninio (02-02-2021),volyros (12-02-2021)

  14. #969
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και εγώ παίζω αυτές τις ημέρες και δεν το χορταίνω... Πραγματικά πολύ κρίμα που έχει όλα αυτά τα προβλήματα και ακούγονται κυρίως αρνητικά για το παιχνίδι...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    panos74gr (02-02-2021),toninio (02-02-2021)

  16. #970
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Φοβομουν οτι ο κοσμος μπορει να μου θυμιζει GTA, καμμια σχεση.
    Αυτος ειναι και ο δικος μου βασικος φοβος για το παιχνιδι, η ολη προωθηση που εχει γινει με παραπεμπει σε φουτουριστικο GTA. Χαιρομαι που διαβαζω το παραπανω σχολιο μιας και πρεπει να ειμαι ο μονος ανθρωπος στον πλανητη που βαριεται θανασιμα το GTA.
    Περιμενω την "next gen" version και αν εχουν λυθει τα θεματα παω για αγορα.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (02-02-2021),toninio (02-02-2021)

  18. #971

    Default

    Γνώμη μου, μην το φοβάσαι καθόλου. Από GTA έχω παίξει μόνο το τελευταίο και σίγουρα ο κόσμος και η δομή του Cyberpunk είναι πολύ διαφορετικά, με ένα αποτέλεσμα πολύ γεμάτο κι ενδιαφέρον. Στο Cyberpunk, πιστεύω οι περισσότεροι από εμάς, ξεκινώντας για ένα quest στο δρόμο συνήθως το αφήναμε για να κάνουμε κάτι άλλο που προέκυπτε, κι αυτό συνέβαινε συνέχεια, γιατί όλα τα quests, ακόμα και τα gigs, είναι όπως τα περιγράφει ο Valkyre πιο πάνω: ενδιαφέροντα και όλων των ειδών, από δραματικά έως και αστεία. Όσον αφορά εμένα τουλάχιστον, σχεδόν κάθε φορά που έπαιζα, στην πορεία για κάποιο quest λοξοδρομούσα για να κάνω κάτι άλλο, μετά κάτι άλλο, μετά και κάτι άλλο ίσως, και το αρχικό μου quest τελικά πήγαινε μία και δύο ώρες μετά, για να το κάνω. Από αυτό και μόνο φαίνεται πόσο γεμάτο κι ενδιαφέροντα κόσμο έχει το παιχνίδι.
    Κάθε open world πάντα το συγκρίνω μέσα μου με το Skyrim, το οποίο για εμένα είναι το πιο διαδραστικό παιχνίδι που έχω παίξει, αλλά και με την πιο φυσική διαδραστικότητα που έχω δει. Στο Skyrim η διαδραστικότητα δεν είναι με βάση το χάρτη και τα σημαδάκια. Ξεκινάς να πας κάπου και στο δρόμο είτε θα σου τύχουν πράγματα είτε θα πας εσύ κάπου που βλέπεις να συμβαίνουν πράγματα ή θα θες να εξερευνήσεις κάτι που βλέπεις. Ταυτόχρονα, μιλάς κυριολεκτικά με όλους και πάντα κάτι θα προκύψει. Στο Cyberpunk...(δεν κάνω spoiler ουσιαστικά, καθόλου, αλλά το βάζω σε tag γιατί κάποιος μπορεί να μην θέλει να ξέρει ούτε για τους μηχανισμούς του παιχνιδιού)
    Spoiler!
    .

    Κοπέλια, σόρι τώρα για όσους δεν παίζουν λόγω προβλημάτων κλπ, δεν είναι και ό,τι καλύτερο να λέμε "παιχνιδάρα κλπ" και κάποιοι να μην μπορούν καν να παίξουν. Καταλαβαίνουμε την απογοήτευση και μακάρι να το φτιάξουν άμεσα για όλες τις πλατφόρμες, απλά πρέπει κάπου κι εμείς να λέμε τις εντυπώσεις για το παιχνίδι.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    hakoo (03-02-2021),panos74gr (02-02-2021)

  20. #972
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Αυτος ειναι και ο δικος μου βασικος φοβος για το παιχνιδι, η ολη προωθηση που εχει γινει με παραπεμπει σε φουτουριστικο GTA. Χαιρομαι που διαβαζω το παραπανω σχολιο μιας και πρεπει να ειμαι ο μονος ανθρωπος στον πλανητη που βαριεται θανασιμα το GTA.
    Περιμενω την "next gen" version και αν εχουν λυθει τα θεματα παω για αγορα.

    Εγώ είμαι ο 2ος άνθρωπός στον πλανήτη!

  21. The Following User Says Thank You to Sergio For This Useful Post:

    hakoo (03-02-2021)

  22. #973

    Default

    Ας γραψω μιας και το ανεφερα πιο πισω την ως τωρα αποψη μου για το παιχνιδι μετα απο περιπου 90ωρες(100%).
    Τι μαρεσε
    +Οπτικος τομεας/γραφικα. Στο συνολο του το παιχνιδι ειναι πολυ ομορφο,βεβαια υπαρχουν και λεπτομερεις(οπως το νερο που αναφερθηκε ή τα ποτα πχ που δεν ειναι αναλογου επιπεδου)
    +Μουσικη. Ωραια μουσικη επενδυση στο παιχνιδι αλλα και κομματια οταν οδηγεις/τιτλους τελους.
    +voice over/acting. Κανενα απολυτως παραπονο. Το βρηκα συνολικα παρα πολυ καλο(με τον keanu παραδοξως δεν ξετρελαθηκα αν και το πιο γνωστο ονομα).
    +Night City.Πανεμορφη οπτικα πολη,και κυριολεκτικα γεματη με activities,quests και vendors.
    +Gameplay. Σε αντιθεση με το Witcher εχεις πολλες επιλογες στο πως θα παιξεις το παιχνιδι.Καλη συνολικα ποικιλια οπλων(μαζι με mods),stealth,quickhacks,και μιξη αυτων. Αυτο γινεται ακομα πιο ενδιαφερον με την προσθηκη αργοτερα ορισμενων επιλογων στο Cyberware(πχ να παγώνεις για λιγο τον χρονο).
    +perk tree/attributes που προσθετουν στο gameplay για το πως θα το παιξεις το παιχνιδι.
    +Διαρκεια.
    Ουτε παρα πολυ μεγαλο,ουτε παρα πολυ μικρο και προφανως αναφερομαι στην κεντρικη ιστορια μαζι με μερικα side quests. Μια χαρα διαρκεια και για οποιον θελει να ασχοληθει παραπανω μεχρι να βγουν τα expansions/multiplayer,υπαρχει επιπλεον περιεχομενο για αρκετες ωρες. Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο καποιοι κανανε παραπονο για την ''μικρη''διαρκεια του παιχνιδιου.
    +Side Quests/χαρακτηρες/διαλογοι.
    Η CDPR συνεχιζει και σε αυτο το παιχνιδι να προσφερει ορισμενα απο τα καλυτερα και πιο καλογραμμενα side quests που εχουμε δει σε παιχνιδι. Επισης εχει καποιους πολυ καλογραμμενους χαρακτηρες(δεν γινομαι πιο συγκεκριμενος λογω spoiler). Το ιδιο το κεντρικο story μου αρεσε συνολικα,αν και δεν ξετρελαθηκα στο τελευταιο κομματι.
    +οχηματα/travel points.
    Για τα μεν οχηματα,μπορεις να τα καλας οπου και αν βρισκεσαι οσα ειναι δικα σου,πραγμα πολυ βολικο(και ψιλο αποφευγεις να κλεβεις γενικα οχηματα αλλων).Για τα δε travel points,κυριολεκτικα ολη η πολη ειναι γεματη απο αυτα,αρα κινεισαι πολυ γρηγορα παντου.
    +Διαφορετικα τελη(αλλα μου αρεσαν περισσοτερο,αλλα λιγοτερο κλασσικα) και διαλογοι χαρακτηρων στα credits.
    +μιας και μιλαμε για εκδοση για Pc και παρολο που γονατιζει τα συστηματα σε αποδοση,εχει καλη υποστηριξη σε νεες τεχνολογιες και αρκετες επιλογες σε ρυθμισεις/φιλτρα.
    +γρηγορο loading.
    +Γενικα μαρεσε παρα πολυ η θεματολογια στο παιχνιδι και η ολη φουτουριστικη εκτελεση του.
    +Υπαρχουν κανονικα επιλογες για ροματζο,αν και πιο περιορισμενες οι επιλογες σε σχεση με το Witcher.
    Τι δεν μου αρεσε και τοσο
    -παρα πολλα κειμενα για τον κοσμο του παιχνιδιου(και οχι μονο)σε Shards. Πιστευω υπαρχει και καλυτερος τροπος για να τα παρουσιασεις αυτα(πχ side quests)απο ξερα κειμενα,και να γεμιζεις και το παιχνιδι. Ευτυχως που δεν ειναι υποχρεωτικα.
    -inventory/menu/συστημα βαρους αντικειμενων/μαζεψε σκουπιδια απο κατω αλα witcher. Ειδικα το κομματι του βαρους δεν μου αρεσε. Θα προτιμουσα να υπηρχε οριο στα πραγματα που μαζευεις.
    -ΑΙ εχθρων.
    Ειναι απο τα αρνητικά που παρατηρουν οι περισσοτεροι και γενικα ας πουμε οτι θα μπορουσε και καλυτερα.
    -δεν μπορεις να αλλαξεις την εμφανιση του χαρακτηρα σου εντος παιχνιδιου(πχ καποιος μπαρμπερης) ή να αλλαξεις τα attributes/perks(για αυτα μπορεις αλλα ειναι πανακριβα).
    -τα αρχικα paths δεν εχουν καποιο σοβαρο impact στο παιχνιδι,ουτε προσφερουν ιδιαιτερα στο χτησιμο του κεντρικο χαρακτηρα.
    Ο/Η V ηταν ισως ο χαρακτηρας που με κερδισε λιγοτερο για αυτο ακριβως το λογο. Δεν μου αρεσε και τοσο η επιλογη του προλογου/διαλογων για να δικαιολογησουν την υπαρξη των paths.
    -bugs/glitches/crashes.
    Οπως και στο Witcher 3,υπαρχουν και εγω και αναμενουμε το επομενο διαστημα να διορθωθουν πολλα απο αυτα.
    -crafting συστημα.
    Για το μεν crafting,το θεωρω χαμενη ευκαιρια ετσι οπως το εκαναν. Χρονοβορο να κραφταρεις τα ανωτερης ποιοτητας υλικα και να καθεσαι να ψαχνεις blueprints απο τους διαφορους πωλητες για να μπορεις να κραφταρεις πραγματα. Απλα στο τελος καταληγεις να παιζεις με τα οπλα που απλα βρισκεις,και αρα μονο σπας πραγματα για να τα ξεφορτωθεις απο βαρος.
    -exp/οικονομια(χρηματα). Το exp που σου δινει το παιχνιδι ειναι λιγο για να ανεβεις levels και στο κομματι των χρηματων μαζευεις δυσκολα λεφτα,αλλα οχηματα και σπανιος(σε ποιοτητα)εξοπλισμος κοστιζει πολυ ακριβα.
    Συνολικα το παιχνιδι μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο οσο το περιμενα. Μια η ολη θεματολογια και η εκτελεση της,μια οι καλογραμμενοι διαλογοι/χαρακτηρες,μια η τεραστια αλλαγη/βελτιωση στο gameplay σε σχεση με το Witcher. Σιγουρα υπαρχουν πολλα πραγματα προς διορθωση και αναμενω πως και πως να δω σε τι θα δωσουν βαση στα expansions.
    Το παιχνιδι μου αρεσε τοσο που θα συνεχισω να παιζω για 100%.
    8.5/10 απο μενα(για την εκδοση του PC που επαιξα τουλαχιστον).
    Πειτε μου αν μου ξεφυγε κατι απο χοντρο spoiler να το σβησω.

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mania (03-02-2021),panos74gr (03-02-2021),toninio (06-02-2021),Valkyre (03-02-2021)

  24. #974
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βγηκε hotfix 1.12 οσοι πιστοι...

    edit: apologies ειναι μονο για pc for the time being

  25. #975
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Τέλος και για μένα μετά απο 99 ώρες...

    Τι να πω για αυτή την παιχνιδάρα; Τα έχουμε πει κατα καιρούς όλα. Φοβερή ιστορία, πολύ ωραία δοσμένη με ένα τρόπο που σε βάζει 100% μέσα στο κλίμα και σε ρουφάει. Ίσως είναι από τα λίγα παιχνίδια που ασχολήθηκα τόσο πολύ μαζί τους χωρίς διάλειμμα και χωρίς να βαρεθώ καθόλου. Μπαίνει άνετα στο τοπ 5 μου παρόλα τα τεχνικά θέματα που εχει (στο ps5 που έπαιξα περιορίζονται σε crashes και visual glitches κυρίως)

    Ανυπομονώ να βγει το ps5 version για να κάνω ενα ακόμη playthrough κάποια στιγμή και με αγωνία αναμένω να δω τι θα κάνουν στα expansions του παιχνιδιού. Η πόλη ειναι τόσο μεγάλη και τόσο ενδιαφέρουσα που μπορούν να στηρίξουν άπειρες ιστορίες σε αυτό. Μέχρι τοτε θα συνεχίσω για να τελειώσω τα gigs και να πάω για πλατίνα, κάτι που κάνω σε ελάχιστα παιχνίδια, αυτά που με ενδιαφέρουν πολύ.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    mihalis13 (08-02-2021),toninio (17-02-2021),Valkyre (08-02-2021)

  27. #976
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Πολύ ωραίο thread στο Twitter για την φανταστική δουλειά και τις άπειρες λεπτομέρειες που έχουν μπει σε κάθε σκηνή. Τέτοιες λεπτομέρειες δεν έχουν μόνο τα main αλλά και όλα τα side quests, που ειναι πολλά.

    https://twitter.com/danlowlows/statu...106622469?s=21

  28. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (17-02-2021)

  29. #977
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  30. #978
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το έπιασα και εγώ πρόσφατα. 12 ώρες gameplay χωρίς 1 crash. Το παιχνίδι αν δεν είχε θέματα θα ήταν άνετα στο top 10 της γενιάς, μιλάμε σε βάζει στον κόσμο του και δεν λες να το κλείσεις


  31. #979
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ δυστυχως ετσι ακριβως ειναι, δυσκολο να μεταβιβασεις το feeling σε καποιον που δεν το εχει παιξει. Εχουν περασει τοσοι μηνες και ακομα το παιχνιδι περιμενει πατς. Ειναι κριμα. Εγω το καταευχαριστηθηκα και ειμαι σιγουρος οτι η πλειοψηφια που θα το παιξει (οταν και οποτε) θα ζησει μια πολυ ωραια εμπειρια.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (18-03-2021),panos74gr (18-03-2021)

  33. #980
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Κοίτα έχει κάποια θέματα αλλά και το Valhala είχε. μιλάω για τώρα γιατί στην αρχή ήταν unplayable. Κρίμα που δεν έχει ps5 patch παντός

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •