Page 41 of 67 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #801
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εμένα κανονικά κρασαρει ακόμα και με το load.
    Έχει τύχει και ένα λεπτό μετά το load να κρασαρει..
    Μακάρι πάντως να τα φτιάξουν στο 1.07...
    Πάλι καλά που φορτώνει γρήγορα το παιχνίδι πάντως...

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #802

    Default

    Ε προφανώς το κρασαρισμα έχει να κάνει με την διαχείριση μνήμης. Μάλλον δεν αδειάζουν τα bufferακια αρκετά συχνά και για αυτό πετάει exception
    Optimization του κώδικα είναι, κάποιος δεν έχει βάλει το sub routine στα σωστά σημεία
    Θα γίνει σίγουρα σε κάποιο μελλοντικό patch

    Πάντως εμένα μου έχουν τύχει και περίεργα loadαρισματα πχ δεν φορτώνει το Quickhacking. Η πχ μπήκα κάπως στο βεστιάριο του afterlife και δεν μπορούσα να βγω



    Πάντως εγώ το διασκεδάζω πολύ το παιχνίδι. Μέχρι τώρα δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου fast travel, την έχω καταβρει με τις μηχανές (ειδικά όταν βρήκα ότι έχεις πρόσβαση στο stash κανονικά)

    Ακόμη και τα epistrophy quests που είναι ουσιαστικά fetch quests, είναι τόσο ωραία δοσμένα που δεν σε ενοχλεί το repetition

    Έχει πολύ πράγμα στον χάρτη, τρελαίνομαι για τα ερωτηματικά, μου θυμίζει witcher

    Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να έχουν οι αγοραπωλησίες οχημάτων άλλα εικονίδια για να μην μπλέκονται με τα side quests

  3. #803
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τα epistrophy μοιαζουν με fetch quest αλλα δεν ειναι! Ειναι μερος ενος μεγαλου quest και αξιζει να παρατηρησεις την προσωπικοτητα του καθε ενος.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (29-12-2020),toninio (30-12-2020)

  5. #804
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό ακριβώς που λέει ο Δημήτρης. Μοιάζουν με fetch αλλά δεν είναι.
    Και στο Witcher είναι αρκετά έτσι.
    Έπαιζα τώρα ένα side mission το οποίο ήταν φοβερό!
    Πραγματικά δεν ήξερα τι πρέπει να πω και ποια απόφαση θα ήταν σωστή..
    Είχα πατήσει pause και σκεφτόμουν τι συνέπειες μπορεί να έχει η απόφαση μου και τι όντως θεωρώ σωστό..
    Γενικά έχει πάρα πολλά side missions που πραγματικά δεν θες να το αφήσεις..
    Εγώ ακόμα και με τα NCPD crimes μου αρέσουν πάρα πολύ και εκεί δοκιμάζω διάφορα στοιχεία του gameplay. Είτε gunplay, είτε Katana, είτε hacking κλπ..

    Επίσης έχω παρατηρήσει πως μετά το 1.06 έχει αυξηθεί πολύ η κίνηση στους δρόμους, ειδικά στο κέντρο της πόλης κάποιες φορές κανονικό μποτιλιάρισμα!


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    toninio (30-12-2020)

  7. #805
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω εχτες έκανα ενα epistrophy quest και ήταν ξεκάθαρο reference στο (ακολουθεί αρκετα fan service/Easter egg σποιλερ)
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    toninio (30-12-2020)

  9. #806

    Default

    Έξυπνα και με χιούμορ τα Epistrophy quests και θίγουν και πολλά θέματα, όπως και το παιχνίδι στο σύνολό του. Εχθές έκανα και το τελευταίο, οπότε θα φανεί και στη συνέχεια τι παίζει με αυτά σε σχέση με το story.
    Βαθμολογία έστω και πρόωρη: άριστα 10. Mπορεί να μην έχω φτάσει ακόμα ούτε στο 1/3, δεν ξέρω, αλλά το παιχνίδι είναι όπως το λέτε. Είναι ένας μοναδικός κόσμος, πολύ πλούσιος, με πολύ καλό στόρι ως τώρα (και μάλλον έχει πάρα πολύ ψωμί) και εξαιρετικό και πολυποίκιλο gameplay. Το αποτέλεσμα είναι ότι μπαίνεις και παίζεις για πλάκα ένα τετράωρο, χωρίς να θες να σταματήσεις. Το κλείνω από σεβασμό στην κονσόλα και στα μάτια μου, αλλιώς θα έπαιζα κι άλλες ώρες. Είναι όλα πολύ καλά υλοποιημένα, για αυτό και είναι ευχάριστο να παίζεις. Κι αυτό με τις αποφάσεις, πάρα πολύ καλό. Σίγουρα μετά από πολύ καιρό, θα διαβάζουμε πράγματα για την ιστορία, τις επιλογές και πράγματα που έχει μέσα ο κόσμος, που τώρα δεν τα βλέπουμε ή δεν τα βρίσκουμε.
    Εννοείται ότι το 10 είναι χωρίς να λάβω υπόψη καθόλου τα τεχνικά θέματα, που είναι άλλο κεφάλαιο και και το αφήνω απ'έξω. Μιλάω καθαρά για το Cyberpunk ως concept και gameplay. Eλπίζω ως το τέλος να μην αλλάξει ο βαθμός μου.
    Τα κρασαρίσματα υπάρχουν και τώρα, αλλά ευτυχώς (σε εμένα τουλάχιστον) είναι αραιά και μετά συνεχίζω κανονικά. Παρατηρώ ότι τις περισσότερες φορές (ή και όλες) είμαι με το αυτοκίνητο και πλήσιάζω σε κάποιο προορισμό ή είμαι καθ'οδόν τέλος πάντων και όταν αρχίζει η εικόνα να είναι κάπως ασταθής, σαν να χάνει frames ξέρω γω, μετά έρχεται κρασάρισμα. Σαν να δυσκολεύεται το μηχάνημα να αποδώσει αυτό που του ζητάει το παιχνίδι εκείνη τη στιγμή. Θυμίζω, μιλάω για Ps5. Το ίδιο πάντως παρατηρεί και φίλος που το παίζει σε πολύ καλό Pc.

    Λιώνω για Judy Alvarez πάντως.......

  10. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    tutuyo (30-12-2020)

  11. #807
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  12. #808
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τελικά θα κάνουν free DLC fanservice (PR/damage control) όπως είχα προβλέψει:

    https://www.cyberpunk.net/en/dlc

  13. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    gonzalez (30-12-2020)

  14. #809
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Τελικά θα κάνουν free DLC fanservice (PR/damage control) όπως είχα προβλέψει:

    https://www.cyberpunk.net/en/dlc
    Διορθώνω λίγο απλά την ανακοίνωσή τους: FREE DLC STARTS CRASHING NIGHT CITY EARLY 2021.
    Λογικό για damage control, από την άλλη έχουν ένα εκατομμύριο πράγματα να φτιάξουν στο παιχνίδι...Προφανώς και έχουν τεράστια ομάδα, άντε να δούμε τι θα είναι τελικά και πόσο "early" 2021 θα είναι.

  15. #810
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν δεν κάνω λάθος μια η άλλη θα έδιναν free dlc από τις αρχές του 2021.
    Το ίδιο έκαναν και με το Witcher, ανά διαστήματα έδιναν δωρεάν dlc.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. #811
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αν δεν κάνω λάθος μια η άλλη θα έδιναν free dlc από τις αρχές του 2021.
    Το ίδιο έκαναν και με το Witcher, ανά διαστήματα έδιναν δωρεάν dlc.
    Στο W3 δώσανε free DLC skins (τρίχες δηλαδή) και 2 paid DLC (SP expansions).

    Τώρα λογικά για να ξαναχτίσουν goodwill, θα πρέπει να δώσουν κάποιο SP expansion δωρεάν.

    Φυσικά αυτό σημαίνει ότι θα πήξουν οι εργαζόμενοι, αφού ήδη φτιάχνουν το ανολοκλήρωτο main game.

    Αν δώσουν μόνο skins (χάντρες και καθρεφτάκια), προφανώς και θα είναι PR κοροϊδία.

  17. #812
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Στο W3 δώσανε free DLC skins (τρίχες δηλαδή) και 2 paid DLC (SP expansions).

    Τώρα λογικά για να ξαναχτίσουν goodwill, θα πρέπει να δώσουν κάποιο SP expansion δωρεάν.

    Φυσικά αυτό σημαίνει ότι θα πήξουν οι εργαζόμενοι, αφού ήδη φτιάχνουν το ανολοκλήρωτο main game.

    Αν δώσουν μόνο skins (χάντρες και καθρεφτάκια), προφανώς και θα είναι PR κοροϊδία.
    Στο Witcher δίνανε και διάφορα quest δωρεάν σαν free dlcs.
    Δεν ξέρω αν άλλαξαν πολιτική στο CP λόγω του φιάσκου της κυκλοφορίας, αλλά από πριν έλεγαν για free dlcs.
    Το πρώτο δωρεάν dlc ήταν να το παρουσιάσουν κιόλας αλλά το ανέβαλαν για να αφοσιωθούν στο development του παιχνιδιού. Πριν την κυκλοφορία αυτά.
    Τώρα αν αποφάσισαν να δώσουν expansion δεν το ξέρω αλλά προσωπικά αμφιβάλλω.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 30-12-2020 at 17:24.
    Spoiler!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    psx3 (30-12-2020),Valkyre (30-12-2020)

  19. #813
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Στο W3 δώσανε free DLC skins (τρίχες δηλαδή) και 2 paid DLC (SP expansions).

    Τώρα λογικά για να ξαναχτίσουν goodwill, θα πρέπει να δώσουν κάποιο SP expansion δωρεάν.

    Φυσικά αυτό σημαίνει ότι θα πήξουν οι εργαζόμενοι, αφού ήδη φτιάχνουν το ανολοκλήρωτο main game.

    Αν δώσουν μόνο skins (χάντρες και καθρεφτάκια), προφανώς και θα είναι PR κοροϊδία.
    Οχι οχι ειχαν δωσει quests κανονικοτατα. Μαλιστα θυμαμαι εβγαζαν 1 τη βδομαδα για ποσες βδομαδες. Ηταν αρκετο υλικο.

    Ειχαν πει οτι την ιδια τακτικη θα ακολουθησουν και εδω. Free dlcs αποστολες μετα το release του παιχνιδιου και λογικα στο μελλον μεγαλο expansion. Κανονικα επρεπε ηδη να ειχαν βγει τα πρωτα free dlcs αλλα με ολο το χαμο τρεχουν για τα patch...

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (30-12-2020),panos74gr (30-12-2020),psx3 (30-12-2020)

  21. #814
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έχετε δίκιο παιδιά, για κάποιον λόγο μου είχαν μείνει μόνο τα SP expansions.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mihalis13 (30-12-2020),Valkyre (30-12-2020)

  23. #815
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτο που κανουν ωραια σε αυτο το παιχνιδι και δεν το εχω δει σε αλλα παιχνιδια του ειδους ειναι οτι πραγματικα το βραδυ η πολη αλλαζει αρκετα. Δηλαδη μετα τις 12 οι δρομοι ερημωνουν σε μεγαλο βαθμο. Μονο στο κεντρο της πολης ή σε κεντρικα σημεια θα δεις ζωη. Ξερει τι κανει ο κοσμος της Night City καθως το βραδυ οι συμμοριες δινουν και παιρνουν...

    Στους δρομους ελαχιστη κινηση απο αυτοκινητα παρα μοναχα, παλι, στο κεντρο. Αυτο κανει την οδηγηση ακομα πιο απολαυστικη για ευνοητους λογους...μου θυμιζε εποχες αλλες... κοντρες ιστοριες κλπ.

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (30-12-2020)

  25. #816
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια οτι και να λεμε ειναι τεραστια παιχνιδαρα! Ειμαι level 34 και street creed 50! Eχω λιώσει στα side, gigs, races κλπ. Εχω φτασει στο point of no return αλλα δεν μπαινω μεσα γιατι θελω να το λιωσω ολο! Απολαυση να γυριζεις την πολη και να βρισκεις τυχαια πραγματα να αντιμετωπισεις...Αν φτιαχτουν και τα crash στο ps5 μου, τοτε δεν θελω κατι αλλο. Επος

  26. #817
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ας βάλω και εγώ μερικές φωτογραφίες από το παιχνίδι. Δεν υπάρχει κάποιο spoiler, βόλτες με τα αυτοκίνητα στην Night City

    Spoiler!
    Spoiler!

  27. The Following 6 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (30-12-2020),Error Flynn (31-12-2020),panos74gr (31-12-2020),Snk (30-12-2020),toninio (02-01-2021),Valkyre (31-12-2020)

  28. #818
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ρε παιδια ποιο ειναι το καλυτερο κρανος για head armor; Εχετε να προτεινετε κατι και απο που το παιρνουμε;

  29. #819
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ξεκίνησα και εγώ το παιχνίδι μέσα στις γιορτές, κυρίως γιατί τώρα έχω τον χρόνο να βυθιστώ σε ένα τέτοιο παιχνίδι αλλά και γιατί στο ps5 το παιχνίδι παίζει πολύ καλα. Εχει τα bugs του, αντικείμενα να ειναι στον αέρα, νεκρά σώματα να ειναι μέσα στους τοίχους, η να κάνουν σπασμούς ενώ ειναι νεκρά και έχω και κάποια crashes με την 1.06 ενώ με την 1.05 δεν είχα κανένα. Δεν είχα όμως προς το παρόν κάποιο θέμα με τα quests, ή κάτι που να σπάει το παιχνίδι.

    Ακολούθησα και την συμβουλή σας και έκλεισα τα πιο πολλά πράγματα στο hud και πραγματικά δεν μου λείπει κάτι.

    Το παιχνίδι αρχικά σε κατακλύζει με μηχανισμούς, αλλά και με τον κόσμο του που ειναι γεμάτος λεπτομέρεια. Χρειάζεσαι αρκετές ώρες για να συνηθίσεις και να αρχίσεις να το ευχαριστιέσαι. Αλλά μετά απο κάποιες ώρες ειναι φοβερή η ευχαρίστηση που παίρνεις.

    Είμαι στις 30 ώρες, και έχω εθιστεί στο παιχνίδι. Περιμένω την ωρα να μπω ξανα στον κόσμο του. Τα main quests ειναι απο τα καλύτερα που έχω βιώσει ποτέ και συχνά όταν τελειώσουν θέλω να σταματήσω να παιζω για να αναλογιστώ αυτά που έγιναν. Πολύ καλής ποιότητας ειναι και τα side quests που έχω παίξει ως τώρα. Ο κοσμος που έχουν δημιουργήσει ειναι καταπληκτικός και η πόλη πανέμορφη. Δεν νομίζω οτι εχει γίνει κάτι τέτοιο μέχρι τώρα, ούτε οτι θα ξαναγίνει σύντομα.

    Η οδήγηση στην πόλη με μηχανή σε 1st person ειναι πολύ απολαυστική και το shooting πολύ καλό. Δεν έχω παίξει καθόλου με σπαθιά κλπ. Συνήθως παιζω stealth, ενα σημείο που το παιχνίδι προς το παρόν δεν ειναι τόσο καλό όσο πχ. Τα Deus ex που είχαν αρκετά πιο πλούσιο gameplay σε αυτό τον τομέα. Μπορεί και να κάνω λάθος γιατί δεν έχω ψάξει ακόμα αρκετά τα cyberware.

    Σε γραφικά, το παιχνίδι ειναι αρκετά άνισο. Τις περισσότερες φορες ειναι απο τα πιο ωραία που έχω δει, ειδικά την νύχτα, και άλλες στιγμές, κυρίως μέρα, μοιάζει σαν multiplayer πίστα (πως σε ενα 30fps single player game τύπου uncharted στις multiplayer πίστες τα γραφικά ειναι downscaled για να παίζουν καλα σε 60fps; Ε κάτι αντίστοιχο). Ειναι γιατί δεν έδωσαν τόσο βάρος στον σχεδιασμό των περιοχών αυτών; γιατί λείπει το ray tracing και άλλα στοιχεία στον φωτισμό που δίνουν έναν ρεαλισμό; Δεν ξέρω. Το πιο σπαστικό κομμάτι ειναι το pop in, ειδικά όταν οδηγείς και κάποιες αλλοιώσεις στον φωτισμό στις άκρες τις οθόνης. Παιζω με film grain, chromatic aberration στο off και HDR disabled απο το μενού του ps5.

    Συμφωνώ με τον Val οτι στο παιχνίδι βρίσκεις άπειρα πράγματα να διαβάσεις, που όμως τα πιο πολλά ειναι άσχετα με τα quests που κάνεις χωρίς όμως να υπάρχει κάποια ένδειξη. Επίσης όταν διαβάζεις κάτι σου σπάει το immersion γιατί το παιχνίδι γίνεται pause, αλλάζει η μουσική κλπ. Όποτε ενώ έχουν κάνει καταπληκτική και άπειρη δουλειά στο κομμάτι αυτό, επιλέγω να μην τα διαβάζω παρότι ξέρω οτι χάνω κάτι. Παρόμοια θα ηθελα και ο χάρτης ή το journal να ανοίγει μέσα στον κόσμο του παιχνιδιού χωρίς να γίνεται pause.

    Να κλείσω λέγοντας οτι όλα αυτά ειναι τελικά λεπτομέρειες μπροστά σε όλα αυτά που έχουν πετύχει και δέσει τόσο καλά. Παίζω ενα παιχνίδι που αν συνεχίσει έτσι θα μπει στο top 5 των αγαπημένων μου παιχνιδιών.

  30. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (31-12-2020)

  31. #820

    Default

    Καλημέρα
    Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα
    Πρώτον εάν υπάρχει κάποιος κοινός χώρος αποθήκευσης πραγμάτων,έτσι ώστε να μπορέσουν να τα μοιραστούν οι χαρακτήρες μας ή ξεκινάμε από το μηδέν κ πρέπει να τα ξαναβρούμε/κραφταρουμε όλα από την αρχη;
    Κ δευτερον,
    με όλα αυτά τα crashes που έχετε συχνά δε φοβάστε να μην σας μπρικαρει η κονσόλα;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •